Nájdite letenky s najlepšou cenou

Gruzínsko Tbilisi

Počasie Gruzínsko Tbilisi


Gruzínsko je krásna juhokaukazská krajina, známa svojou bohatou kultúrou, pestrou históriou a nádhernou prírodou. Jedno z najdôležitejších miest v krajine je jej hlavné mesto Tbilisi, ktoré sa vyznačuje nielen svojou veľkosťou, ale aj svojim jedinečným počasím.

Počasie v Tbilisi je typické pre túto časť sveta, no zároveň aj veľmi rozmanité. Mesto leží v nadmorskej výške približne 400 metrov nad morom a preto je jeho podnebie miernym kontinentálnym. Tbilisi však splýva s vplyvom horských oblastí a blízkeho Čierneho mora, čo spôsobuje rôznorodé poveternostné podmienky.

Letné obdobie, teda mesiace júl a august, sú v Tbilisi veľmi horúce, priemerné teploty dosahujú okolo 30 °C a niekedy môžu prekročiť aj 40 °C. Tieto mesiace sú tiež veľmi suché s minimálnym zrážkovým úhrnom. Preto je dôležité mať pri návšteve mesta dostatok vody a chrániť sa pred slnkom.

Na jar a jeseň je počasie v Tbilisi oveľa mierniešie. Priemerné teploty v týchto mesiacoch sa pohybujú okolo 15-20 °C, ale môžu byť aj nižšie. Jar predstavuje obdobie, keď mesto kvitne a zelená sa okolitá príroda. Jesenné mesiace, na druhej strane, prinášajú krásne zmenu farieb, keď stromy prechádzajú zo zelenej na žlutú a červenú.

Zima v Tbilisi je chladná a suchá. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 5-10 °C, no v horách môžu teploty klesnúť až pod nulu. V tomto období sú príležitostné snehové zrážky, ktoré robia zimné scenérie veľmi pôsobivými. Mnohí turisti prichádzajú do Tbilisi aj kvôli lyžovaniu v okolitých horských strediskách.

Okrem teploty je Gruzínsko a Tbilisi aj veľmi slnečné miesto. Počet slnečných dní je pomerne vysoký, čo dávaľo zvláštny pôvab mestu a prispieva k jeho turistickému potenciálu.

Svojim rozmanitým a atraktívnym počasím ponúka Tbilisi návštevníkom mnoho príležitostí na objavovanie a preskúmanie každého ročného obdobia. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť toto nádherné mesto, mali by ste byť pripravení na rôzne teploty a podmienky, ktoré sa môžu meniť.

Ak plánujete cestu do Gruzínska a navštíviť Tbilisi, nezabudnite si skontrolovať predpoveď počasia a prispôsobiť si svoje oblečenie a plány so zreteľom na aktuálne poveternostné podmienky. Ako hovoria Gruzíni: "Nehnevnaj sa na počasie - počasie je sám Boh."


Letenka Gruzínsko Tbilisi


Gruzínsko Tbilisi: Poklad na križovatke kultúr a histórie

Gruzínsko Tbilisi je pôvabná krajina, ktorá sa nachádza na rozhraní Európy a Ázie. Tbilisi, hlavné mesto tejto malebnej krajiny, je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v celej oblasti. Pretože Gruzínsko Tbilisi je obľúbenou destináciou pre turistov, nie je žiadnym prekvapením, že je k dispozícii mnoho leteniek smerujúcich do tohto nádherného mesta.

Keď si zakúpite letenku do Gruzínska, čaká vás dobrodružstvo od začiatku do konca. Pri prílete na medzinárodné letisko v Tbilisi budete fascinovaní krásou okolitého horského výhľadu. Mesto sa rozprestiera na brehu rieky Kura a ponúka jedinečné kombinácie tradičnej a modernej architektúry. Tbilisi je známe okrem iného svojou rozmanitosťou kultúr a históriou.

Jedným zo symbolov tohto mesta je pevnosť Narikala, ktorá sa týči nad mestom na vrchole kopca. Návšteva tejto historickej pamiatky vám umožní obdivovať panorámu mesta, vrátane vyhliadky na rieku Kura a histórickú štvrť Abanotubani. Táto štvrť, známa aj ako "sídlisko sirných kúpeľov", je charakteristická svojimi termálnymi prameňmi a unikátnou architektúrou.

Po prechádzke cez úzkoprsé uličky starého mesta narazíte na mnoho kostolov a katedrál. Gruzínsko je známe svojou bohatou kresťanskou históriou a návšteva jedného z mnohých kostolov je nutnosťou pre každého návštevníka. Tbilisi je domovom ikonických kostolov, ako je napríklad Sioni katedrála a Anchiskhati kostol, ktoré sú vynikajúcimi príkladmi tradičnej gruzínskej architektúry.

Okrem kultúrneho bohatstva Tbilisi ponúka aj množstvo prírodných krás. V blízkosti mesta sa nachádza Kačetia, veľmi obľúbená turistická destinácia. Kačetia je známa svojimi vinohradmi, z ktorých sa pestuje gruzínske víno. Táto oblasť je tiež domovom viacerých kláštorov, ktoré sú prístupné pre návštevníkov. Návštevníci môžu navštíviť kláštor Bodbe, kde sa nachádza hrobka svätej Niny, prvej kresťanskej kazateľky v Gruzínsku.

Keďže sa Gruzínsko Tbilisi nachádza na rozhraní Európy a Ázie, ponúka aj jedinečnú kombináciu kuchynských štýlov. Je dobre známe, že gruzínska kuchyňa je jednou z najchutnejších a najrôznorodejších na svete. Medzi jedlá, ktoré musíte vyskúšať, patrí chachapuri (tradičný gruzínsky syrový chlieb), chinkali (gruzínske knedle) a chorcho (tradičná gruzínska polievka).

Gruzínsko Tbilisi je teda jednou z najnádhernějších destinácií, ktorú by ste nikdy nemali prehliadnuť. Odbočte z tradičných turistických trás a objavujte skvosty, ktoré tento západný balkón Ázie ponúka. Zakúpenie letenky do Gruzínska vám umožní objaviť malebné kopce, fascinujúcu históriu a skvelú kuchyňu. Je to dobrodružstvo, ktoré vám vybaví letenka a otvorí dvere do tejto očarujúcej krajiny.


Ubytovanie Gruzínsko Tbilisi


Gruzínsko Tbilisi: kde sa ubytovať a ako si užiť pobyt

Ak hľadáte miesto, kde strávite nezabudnuteľnú dovolenku a zažijete jedinečnú kultúru, Gruzínsko a jeho hlavné mesto Tbilisi by mohli byť tou správnou voľbou. Mesto ponúka rôzne možnosti ubytovania pre všetky typy cestovateľov a sľubuje fascinujúci mix histórie, architektúry, gastronómie a zábavy. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších miest na ubytovanie a radíme, ako si užiť svoj pobyt v tejto neuveriteľnej krajine.

1. Staré mesto Tbilisi

Staré mesto Tbilisi je skutočne očarujúce miesto, kde môžete cítiť atmosféru histórie a kultúry Gruzínska. Ubytovanie v blízkosti katedrály Svätého Trojice a ďalších obľúbených turistických atrakcií, ako je napríklad Narikala Fort, by mohlo byť pre turistov ideálne. V týchto oblastiach nájdete širokú škálu ubytovania od hotelov a penziónov až po súkromné izby a apartmány na prenájom.

2. Rustaveli Avenue

Rustaveli Avenue je jednou z hlavných ulíc mesta a ponúka návštevníkom množstvo reštaurácií, barov a obchodov. Keďže sa nachádza v centrálnych častiach mesta, je to skvelé miesto na ubytovanie, keďže má jednoduchý prístup k veľkým turistickým atrakciám ako je múzeum Georgiana alebo Tbilisi Opera and Ballet Theatre.

3. Mtatsminda

Ak hľadáte skutočne jedinečné miesto na ubytovanie, nebuďte prekvapení, čímže Mtatsminda môže byť ideálnym miestom pre Vás. Nachádza sa na kopci, kde sa ponúka nádherný výhľad na mesto, a zistíte tu množstvo exkluzívnych hotelov a apartmánov s výhľadom na Tbilisi. Mtatsminda tiež ponúka bohaté možnosti zábavy, ako napríklad zábavný park, reštaurácie, bary a nočný život.

Čo robiť v Gruzínsku Tbilisi

Zažiť mesto Tbilisi sa dá najlepšie prostredníctvom jeho miestnych obyvateľov a gastronómie. Poďme sa pozrieť na niektoré z najlepších vecí, ktoré môžete robiť a zažiť v meste.

1. Navštívte kúpele

Kúpele sú súčasťou gruzínskej kultúry od storočí a sú skvelým miestom na relax, kde sa budete môcť pripojiť k miestnym a vybrať si z mnohých prírodných kúpeľov alebo kúpeľov s minerálnou vodou. Najznámejšie sú kúpele Orbetello alebo Sulphur Baths v starom meste.

2. Choďte na víno

Gruzínsko je skutočným rajom pre víno. Tbilisi a jeho okolité oblasti sú plné viničov a vinohradov s vyše 5000 ročnou história. Navštívte niektorú z mnohých vinoték a ochutnajte niektoré z najlepších vín v regióne.

3. Skúste gruzínsku kuchyňu

Zažite najlepšiu gastronómiu v mnohých reštauráciách sústredených v Tbilisi. Skúste gruzínske tradičné jedlo ako je chlebová pita - khachapuri, gruzínske hovädzie guláš - chakhokhbili alebo nezabudnite ochutnať gruzínsky chlieb pita - lavash.

Krátko povedané, Tbilisi je fascinujúce miesto, kde sa ponúka rôznorodé ubytovanie v závislosti na Vašich preferenciách. Mesto tiež ponúka množstvo turistických atrakcií a zábavných možností, ktoré Vás nebudú nudiť. Tak neváhajte, Zarezervujte si letenky a vyberte sa na nezabudnuteľnú dovolenku do Gruzínska!


Dovolenka Gruzínsko Tbilisi


Gruzínsko, krajina v južnej Európe, je známa svojou bohatou kultúrou, históriou a úchvatnou prírodou. Jeho hlavné mesto Tbilisi je jedným z najpopulárnejších miest medzi turistami. Ak plánujete dovolenku v tomto fascinujúcom meste, určite nebudete sklamaní.

Tbilisi je známe svojimi historickými pamiatkami a architektúrou. Jedným z najznámejších miest je Metechský monastier, ktorý je jedným z najstarších kresťanských monastierov na svete. Vybudovaný v 5. storočí, ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu. Ďalšou ikonickou pamiatkou je Tbiliská pevnôstka Narikala, ktorá sa nachádza na vrchole kopca nad mestom. Pevnosť je známym turistickým miestom a ponúka nádherný panoramatický pohľad na Tbilisi.

Okrem historických pamiatok, Tbilisi ponúka aj mnoho moderných atrakcií. Môžete si vychutnať nákupy v jednom z mnohých trhov a obchodných centier, kde nájdete široký výber gruzínskych remesiel, šperky a suveníry. Pre milovníkov umenia je tu Ajšvilské divadlo, ktoré ponúka rôzne divadelné predstavenia a umelecké vystúpenia.

Gruzínska kuchyňa je tiež niečo, čo by ste nemali prehliadnuť. Gruzínci majú bohatú kulinársku tradíciu a ich jedlá sú plné chutí a vôní. Vyskúšajte známe jedlo chachapuri, ktoré je akýsi gruzínsky syrový koláč, alebo khinkali, ktoré sú gruzínske knedle plnené mäsom alebo syrom. Samozrejme, nemôžete vynechať skvelé gruzínske víno, ktoré je známe svojou kvalitou a jedinečným spôsobom výroby.

Pre prírodných nadšencov je Gruzínsko rajom. Môžete navštíviť Národný park Borjomi-Kharagauli, ktorý je najväčším národným parkom v Gruzínsku a ponúka nádherné horské výhľady a prechádzky po prírode. Ak preferujete pobyt pri mori, môžete cestovať do mesta Batumi, ktoré sa nachádza na čiernomorskom pobreží. Mesto je známe svojimi plážami, kasínom a nočným životom.

Tbilisi je jedno z tých miest, ktoré majú niečo pre každého. Jeho bohatá história, nádherná architektúra, skvelá kuchyňa a neprekonateľná príroda spolu vytvárajú nezabudnuteľné zážitky. Ak plánujete dovolenku v Gruzínsku, nezabudnite si zájsť do Tbilisi a objaviť všetko, čo toto úžasné mesto ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Tbilisi


Otázka: Aký je časový posun medzi Slovenskom a Gruzínskom?
Odpoveď: Medzi Slovenskom a Gruzínskom je časový posun +2 hodiny.

Otázka: Aký je oficiálny jazyk Gruzínska?
Odpoveď: Oficiálnym jazykom Gruzínska je gruzínčina.

Otázka: Je v Gruzínsku potrebné mať víza?
Odpoveď: Pre Slovákov nie je potrebné mať víza na pobyt v Gruzínsku do 365 dní.

Otázka: Aké je počasie v Tbilisi?
Odpoveď: V Tbilisi je kontinentálne podnebie s horkými letami a chladnými zimami. Letné teploty sú zvyčajne nad 30 ° C a zimné teploty spadnú pod nulu.

Otázka: Ako sa dostanem z letiska do centra mesta?
Odpoveď: Z letiska Tbilisi sa môžete dostať do centra mesta taxíkom, autobusom alebo metrom.

Otázka: Aké pamiatky by som si nemal/a nechať ujsť v Tbilisi?
Odpoveď: V Tbilisi sa nachádza množstvo krásnych pamiatok, medzi ktoré patrí historické centrum, Narikala pevnosť, most Metekhi, Tsminda Sameba katedrála a mnoho ďalších.

Otázka: Je v Tbilisi bezpečné cestovať a pobývať?
Odpoveď: Všeobecne platí, že Tbilisi je bezpečné mesto a turisti by nemali mať problémy. Odporúča sa však dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a vyhýbať sa nebezpečným oblastiam.

Otázka: Aké sú tradičné jedlá v Gruzínsku?
Odpoveď: Tradičnou kuchyňou Gruzínska sú plné chuti, farby a vône. Klasickou gruzínskou pochúťkou sú chleby s guliou, chleby s lepkou a plneným chlebom. Medzi ďalšie tradičné jedlá patria chinkali, chaczapuri, lobio, chachochbili a mnoho ďalších.

Otázka: Ako si môžem zabezpečiť cestovné poistenie do Gruzínska?
Odpoveď: Na zabezpečenie cestovného poistenia do Gruzínska si môžete vybrať niektorú z poisťovní, ktoré ponúkajú cestovné poistenie. Odporúča sa vybrať poistenie, ktoré zahŕňa lekársku starostlivosť, úrazové poistenie, stratu zavazadla, náhradu za výlety a podobne.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky