Nájdite letenky s najlepšou cenou

Holandsko Giethoorn

Dovolenka Holandsko Giethoorn


Giethoorn, známe aj ako "Benátky Holandska", je malebné mestské mestečko nachádzajúce sa v provincii Overijssel v Holandsku. Jeho neobvyklou a atraktívnou vlastnosťou je absencia ciest pre motorové vozidlá, čo z neho robí ideálne miesto na relaxačnú dovolenku. Namiesto ciest sa tu nachádzajú mnohé kanály a jazerá, ktoré ponúkajú unikátne prostredie na prechádzky a plavby.

Počas svojej dovolenky v Giethoorne si môžete prenajať malý čln, ktorým sa môžete preplavovať kanálmi a objavovať krásu tohto miesta. Buďte pripravení na úchvatné výhľady na tradicné drevené domy s trávnatými strechami, ktoré boli postavené v 18. a 19. storočí. Niektoré z nich sú starobylé, s ich originálnymi konštrukciami a sú skutočným prejavením histórie a kultúry tohto regiónu.

Ak hľadáte zážitky na suchu, môžete sa vydať na jednu z mnohých cyklotúr v okolí Giethoornu. Cesty sú tu dobre značené a veľmi pohodlné pre cyklistiku. Počas svojho výletu sa môžete zastaviť v miestnych reštauráciách a vychutnať si miestne holandské špeciality, ako napríklad syrové placky alebo slávny holandský syr Gouda.

Pokiaľ ste zvedaví na miestnu históriu a kultúru, nezabudnite navštíviť miestne múzeum, ktoré vám poskytne viac informácií o živote v tomto regióne. Na trhu nájdete tiež množstvo obchodov, kde si môžete zakúpiť suveníry a tradičné holandské výrobky.

Giethoorn je tiež ideálnou základňou pre výlety do okolitých prírodných rezervácií a parkov. Môžete sa vybrať na prechádzku po Národnom parku Weerribben-Wieden, ktorý je známy svojou rozmanitou faunou a flórou. Môžete vidieť mnoho druhov vtákov, rastlín a dokonca aj vzácne druhy vodných živočíchov.

Giethoorn je tiež populárnym miestom pre milovníkov vodných športov. Vzhľadom k tomu, že neexistujú cesty pre autá, je najlepším spôsobom pre dopravu a dožitie si adrenalínových zážitkov využitie člnov alebo kanoe. Môžete sa vydať na rybolov, vodné lyžovanie alebo sa jednoducho osviežiť v čistej vode jazera.

Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pozrieť miestne pamiatky, objavovať prírodu alebo sa jednoducho zrelaxovať pri vode, dovolenka v Giethoorn bude nezabudnuteľná. Toto miesto ponúka jedinečné prostredie, ktoré vás okúzlí svojou krásou a pokojom. Ak hľadáte príležitosť uniknúť z rušného mestského života a skutočne sa oddýchnuť, Giethoorn vám ponúka možnosť zažiť dovolenku ako žiadne iné.


Počasie Holandsko Giethoorn


Holandsko Giethoorn je nádherné mestečko ležiace v provincii Overijssel na severe Holandska. Jeho pôvab a jedinečnosť spočíva v jeho mnohých vodných kanáloch a pekne zachovalých tradičných drevených domoch. Preto je Giethoorn často nazývaný "holandský Benátky" alebo "benátske pobrežie".

Jedným z hlavných lákadiel tohto miesta je jeho fantastické počasie. Giethoorn sa môže pochváliť miernym oceánskym klimatom s mírnymi zimami a teplými letami. Letné mesiace od júna do augusta sú ideálne na návštevu tohto miesta, keďže teploty dosahujú okolo 21-23 °C a slnečné dni prevládajú.

Pri návšteve Giethoorn si určite užijete aj vodné aktivity, akými sú napríklad plavba po kanáloch na loďke, kanoe alebo kajaku. Toto miesto je tiež skvelé na cykloturistiku a krásne prechádzky po okolitých lúkach a záhradách. Za pohľad stojí aj prechádzka po drevených mostoch a obdivovanie tradičných domov s priezračnými záhradami.

Zimné mesiace v Giethoorn sú tiež neodolateľné, keďže miesto môže byť pokryté snehom, ktorý dodáva mestečku ešte väčšiu pohádkovú atmosféru. Teploty v zime dosahujú okolo 2-6 °C. Mnohí turisti sa sem vyberajú aj počas Vianoc, keď sú ulice vyzdobené svetlami a vianočnými ozdobami.

Miesto Giethoorn ponúka aj rôzne kultúrne a historické atrakcie. Milovníci múzeí si tu môžu vychutnať múzeum gieterse (mueum giethoornu), ktoré sa zameriava na históriu a tradície miesta. Inými kultúrnymi miestami, ktoré stoja za návštevu, sú miestne kostoly a historické farmy.

Návštěvníci sú fascinovaní krásou a pokojom, ktoré ponúka Giethoorn. Okrem toho majú príležitosť objaviť unikátnu kombináciu holandskej prírody a architektúry. Bez ohľadu na ročné obdobie, Giethoorn vždy poteší svojich návštevníkov.


Ubytovanie Holandsko Giethoorn


Giethoorn, známe aj ako "Holandské Benátky", je malebné mestečko na severe Holandska. Jeho jedinečná atmosféra, fascinujúca architektúra a nádherná príroda robia z Giethoornu obľúbenú turistickú destináciu.

Toto malebné mestečko je známe pre svoje množstvo kanálov a mostíkov, ktoré ho pretínajú. Nie je tu jediná cesta alebo ulica, takže sa tu všade dostanete len lodou, pešo alebo na bicykli. Preto je Giethoorn ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych a únik od rušného mestského života.

Ak hľadáte ubytovanie v Giethoornu, máte niekoľko možností. Jednou z nich je ubytovanie vo vesnici, kde sa môžete ubytovať v tradičných holandských domčekoch. Tieto prízemné domčeky sú postavené na pilótoch, aby odolali vode, ktorá ich obklopuje. Niektoré z týchto domčekov sa dajú prenajať turistom a poskytujú autentický zážitok zo života v Giethoornu.

Pre tých, ktorí preferujú luxusnejšie ubytovanie, existujú aj niektoré hotely a penzióny v blízkosti kanálov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú komfortné izby s výhľadom na vodu a možnosti relaxácie v hotelových wellness zónach. Niektoré hotely dokonca poskytujú možnosť prenájmu súkromnej lode, takže si môžete urobiť vlastnú prehliadku Giethoornu.

Okrem ubytovania je tu v Giethoornu veľa vecí, ktoré môžete robiť. Môžete si prenajať loď a vydať sa na romantickú plavbu kanálmi, kde si môžete vychutnať krásne výhľady na mestečko a jeho okolie. Mnoho malých reštaurácií a kaviarní sa nachádza priamo na kanáloch, takže si môžete oddýchnuť a vychutnať si miestne jedlá a nápoje.

Okrem plavby loďou je tu tiež možnosť prenajať si bicykel a preskúmať okolitú prírodu. Giethoorn sa nachádza v národnom parku Weerribben-Wieden, ktorý je známy svojou rozmanitou faunou a flórou. Môžete sa vybrať na cyklistický výlet a objaviť úchvatné jazierka, bažiny a rastlinné druhy.

Ďalšou populárnou aktivitou je návšteva múzea Giethoorn. V múzeu si môžete prezrieť expozície o histórii a kultúre mestečka, ako aj unikátne holandské tradície, ako je výroba drevených topánok a pletenie prútia.

Giethoorn je skutočnou perličkou v Holandsku a ponúka jedinečný zážitok. Jeho ubytovanie v autentických domčekoch a možnosti na vodných plavbách robia z tohto mesta ideálne miesto pre romantickú dovolenku alebo oddych od každodenného zhonu. Ak hľadáte miesto, kde sa stratíte v prírode a objavíte pokoj, neváhajte navštíviť Giethoorn.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Giethoorn


1. Kde sa nachádza Giethoorn v Holandsku?
Giethoorn sa nachádza v provincii Overijssel na severe Holandska.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Giethoorn, je vlakom do stanice Steenwijk a potom autobusom alebo taxíkom do Giethoornu.

3. Koľko stojí vstup do Giethoornu?
Nie je žiadna vstupná taxa do Giethoornu, môžete tam prísť a prechádzať sa úplne zdarma.

4. Aké sú populárne atrakcie v Giethoornu?
Medzi populárne atrakcie v Giethoornu patrí plavba loďou po kanáloch, prechádzka po drevených mostoch a návšteva múzea De Oude Aarde (Stará Zem).

5. Môžem si prenajať loď na plavbu po kanáloch?
Áno, je možné si prenajať loď pre plavbu po kanáloch v Giethoornu. Existuje veľa miest, kde si môžete prenajať kajak, kanoe alebo lodičku.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Giethoornu?
Najlepším časom na návštevu Giethoornu je jar a leto, keď je počasie teplejšie a kvety kvitnú. V tomto období sa tiež koná mnoho festivalov a udalostí v oblasti.

7. Má Giethoorn nejaké reštaurácie a obchody?
Áno, Giethoorn má niekoľko reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde si môžete kúpiť suveníry a miestne výrobky.

8. Môžem sa v Giethoornu ubytovať na noc?
Áno, v Giethoornu sú k dispozícii ubytovacie zariadenia, ako sú hotely, penzióny a apartmány, kde sa môžete ubytovať na noc.

9. Je tam nejaká sprievodca turistov v Giethoornu?
Áno, v Giethoornu nájdete sprievodcov, ktorí vám môžu poskytnúť informácie o histórii a zaujímavostiach miesta.

10. Aké ďalšie zaujímavé miesta môžem navštíviť v okolí Giethoornu?
V blízkosti Giethoornu sa nachádza Národný park Weerribben-Wieden, ktorý ponúka nádhernú prírodu a možnosti na turizmus a cykloturistiku. Tiež sa odporúča navštíviť blízke mesto Zwolle s historickým centrom a množstvom obchodov a reštaurácií.


Letenka Holandsko Giethoorn


Holandsko Giethoorn: Skrytý poklad benátskeho severu

Giethoorn je malebné mestečko nachádzajúce sa v provincii Overijssel v severnej časti Holandska. Svojim neobvyklým vyzerajúcim prostredím si vyslúžilo prezývku "holandské Benátky". S jeho romantickými kanálmi, drevenými mostíkmi a útulnými domčekmi plývajúcimi kvetmi je to jedno z najfotogenickejších miest v celej krajine.

Toto kúzelné miesto je známe ako "autová dedina". V celej oblasti totiž nie sú žiadne cesty pre automobily, ale namiesto nich používajú miestni obyvatelia a návštevníci člny na dopravu po kanáloch. Je to jedinečný a očarujúci spôsob, ako preskúmať okolitú prírodu a vychutnať si atmosféru tohto malebného prostredia.

Jednou z najobľúbenejších aktivít v Giethoorn je prechádzka loďou po kanáloch. Môžete si prenajať klasický holandský čln, ktorý je známy ako "whisper boat" (šepkací čln). Tieto člne sú vybavené tichým elektrickým motorom, ktorý umožňuje návštevníkom ticho sa plaviť a vychutnať si pokojné okolie bez hluku motorov.

Počas plavby sa ocitnete v strede nádherného prírodného prostredia, kde sú po oboch stranách kanály krásne domy s tradičným štruktúrovaným slamenným krytým strechami. Mnoho z týchto domov je staré približne 200 rokov a dotvárajú atmosféru idylického vidieka.

Ak máte radi aktívny oddych, môžete si požičať aj kajak a preskúmať okolité jazerá, kde môžete objavovať rôzne druhy vtákov a inú miestnu faunu. Príroda v okolí je jedinečná a má veľa chránených oblastí, kde si môžete vychutnať pokoj a ticho.

Návšteva Giethoorn nie je len o vodnej doprave. Mestečko ponúka aj pešie turistiky a cykloturistiky, ktoré sú ideálne na objavovanie tradičných holandských vidieckych scén. Je tu tiež niekoľko múzeí, ak máte záujem o históriu a kultúru regiónu.

Keď pocítite hlad, nezabudnite skúsiť miestne špeciality. Mäkké syry, vafle a rôzne rybie jedlá sú typické pre túto oblasť a určite vás potešia svojou skvelou chuťou.

V Giethoorn nájdete pokoj a ticho, ktoré je ťažké dosiahnuť v rušných mestách. Mestský život sa tu spomaľuje a čas sa zdá byť zastavený. Je to miesto, kde môžete uniknúť od stresu a starostí a stráviť čas v náručí prírody.

Ak plánujete navštíviť Holandsko, nevynechajte návštevu Giethoorn. Toto tiché a kúzelné miesto vás ohromí svojou jedinečnou atmosférou a romantickou krásou, ktorú budete túžiť zažiť znova a znova.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky