Nájdite letenky s najlepšou cenou

India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)

Najčastejšie otázky a odpovede India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


1. Ako sa dostanem do Sikkimu?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je vziať letecký alebo železničný spoj do Bagdogry v Západnom Bengálsku a potom pokračovať cestou do Sikkimu.

2. Potrebujem víza na cestu do Sikkimu?
Odpoveď: Áno, pre vstup do Sikkimu je potrebné získať povolenie od miestnych úradov. Toto povolenie je možné získať buď cez cestovnú agentúru alebo cez internet.

3. Ako dlho by som mal zostať v Sikkime?
Odpoveď: Odporúčame stráviť aspoň týždeň v Sikkime, aby ste si mohli vychutnať všetky jeho krásy a atrakcie.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Sikkimu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Sikkimu je od marca do júna a od septembra do novembra, keď je teplota príjemná a počasie stabilné.

5. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie v Sikkime?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších turistických atrakcií v Sikkime zahŕňajú Červený monastier Rinčhdrák, vodopády Yumthang, jazero Gurudongmar, jazero Tsomgo a hora Kanchenjunga.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Sikkime?
Odpoveď: V Sikkime nájdete rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, penziónov a hostincov rôznej cenovej kategórie.

7. Aké je miestne jedlo v Sikkime?
Odpoveď: Miestne jedlo v Sikkime je ovládané tibetskou a nepálskou kuchyňou. Niektoré populárne jedlá zahŕňajú momo (plnené cestoviny), thukpa (polievka s cestovinou), a gundruk (kyslá zelenina).

8. Ako je doprava v Sikkime?
Odpoveď: Doprava v Sikkime je najlepšie uskutočňovaná taxíkmi a miestnou hromadnou dopravou.

9. Aké sú outdoorové aktivity, ktoré si môžem vychutnať v Sikkime?
Odpoveď: Sikkim ponúka mnoho outdoorových aktivít, vrátane trekov, horolezectva, raftingu, safari na slonoch a jazdy na koni.

10. Aké sú odporúčania pre turistov pri návšteve Sikkimu?
Odpoveď: Pri návšteve Sikkimu by ste mali mať so sebou dosť vrstiev oblečenia, pretože teplota sa môže výrazne meniť. Tiež je dôležité dodržiavať miestne zvyky a obyčaje a rešpektovať miestne obyvateľstvo.


Letenka India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India Sikkim je jednou z najkrajších oblastí Indie a jej hlavné mestá Gangtok a Pelling sú obľúbené ciele turistov.

Ak plánujete cestu do Sikkimu, prvým krokom je zabezpečiť si letenku. Sikkim nemá vlastné letisko, takže najbežnejšou cestou je let do Kalkaty (Kolkata) a následne cesta po krajine.

Náklady na letenku sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a dĺžky letu. Očakávajte cenu v rozmedzí od 200 do 500 eur.

Po pristátí v Kalkate sa môžete rozhodnúť pre cestu autom alebo autobusom. Je však lepšie, ak máte naplánovanú cestu vopred a vybavíte si dopravu dopredu. Cestovanie autom má svoje výhody, môžete sa zastaviť a vidieť po ceste viac z krajiny.

Gangtok je hlavné mesto Sikkimu, nachádza sa v nadmorskej výške 1 600 metrov a má nádherný výhľad na Himaláje. Mesto ponúka mnoho atrakcií, vrátane chrámu Enchey, múzea Tibetology a Národného parku Kanchendzonga.

Pelling je malé mestečko s veľkým množstvom veľkolepých výhľadov na horu Kanchendzonga a okolitú prírodu. Najlepším miestom na obzretie tejto nadherné hory je z niektorého z výhľadových bodov.

Akékoľvek miesta by ste chceli navštíviť, naplánujte si svoju cestu dopredu a zabezpečte prepravu vopred. Zážitky z cesty do Sikkimu vám ostanú v pamäti na celý život.


Počasie India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India je krajina plná rozmanitosti a exotických destinácií, ktoré každoročne prilákajú tisíce turistov z celého sveta. Jednou z najfascinujúcejších destinácií v tejto krajine je Sikkim, ktorá sa nachádza na severe Indie. Sikkim je stále menej známou destináciou, ale je plná čaru a krásy, ktorá ju robí mimoriadne atraktívnou pre cestovateľov.

Ak sa chystáte navštíviť Sikkim, alebo konkrétne Gangtok alebo Pelling, mali by ste sa zoznámiť s počasím v tejto oblasti. Klimatické podmienky Sikkimu nie sú všeobecne známe, pretože ide o relatívne odľahlú oblasť. Sikkim má celkový subtropický podnebný charakter, ale vzhľadom na výškovú polohu a topografiu oblasti, môže sa veľmi líšiť v rôznych častiach tohto krásneho miesta.

Gangtok a Pelling ležia na rôznych výškových úrovniach, preto sa aj ich podnebie líši. Gangtok sa nachádza na nadmorskej výške asi 1 650 metrov a má veľmi príjemné počasie po celý rok. Letá sú miernych teplôt s teplotami okolo 22 °C a zimy sú chladné s teplotami okolo 4-5 °C. Najlepšie obdobie na návštevu je jeseň, keď teploty sú miernych teplôt a príroda je krásne a zelená.

Pelling, na druhej strane, sa nachádza na nadmorskej výške asi 2 085 metrov a má typické horské podnebie. V lete je tu teplota okolo 15 °C a v zime môžu teploty klesnúť až pod bod mrazu. Najlepšie obdobie na návštevu je jar alebo jeseň, keď teploty sú ideálne a príroda je fantastická.

Okrem toho, Sikkim je známy ako miesto s veľmi zmenlivým počasím práve kvôli svojej topografii. Preto nemusí byť prekvapivé, ak sa dozviete, že keď cestujete v jednom konkrétnom období, počasie sa môže líšiť v priebehu dňa. Preto je dôležité, aby ste si pred cestou do Sikkimu dobre zistili počasie v oblasti, kde sa plánuje pobyt.

V záverečnej úvode možno konštatovať, že Sikkim je nádherná indická destinácia, s úchvatnou scenériou a kúzelnou atmosférou. Bez ohľadu na to, či sa chystáte do Gangtoku alebo Pellingu, klimatické podmienky v týchto oblastiach sú ideálne v závislosti od toho, kedy sa rozhodnete navštíviť túto krásnu oblasť. Keď sa rozhodnete vyhľadať nezabudnuteľnú dovolenku, Sikkim by mohol byť vašou nasledujúcou destináciou.


Ubytovanie India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India Sikkim je nádherný región plný prírodného bohatstva, histórie a kultúry, ktorý by mal navštíviť každý cestovateľ. Tento región leží v severovýchodnej Indii a je obklopený veľkými pohoriami.

Ubytovanie v Sikkime nie je problémom, pretože v regióne existuje množstvo ubytovacích možností rôzneho typu. Či už v centre Gangtoku, hlavného mesta Sikkimu, alebo v Pellingu, turistickom centre regiónu, nájdete množstvo hotelov, penziónov a ubytovní.

V centre mesta Gangtok sa nachádza viacero hotelov, ktoré ponúkajú sofistikované ubytovanie s modernými zariadeniami a vybavením. Niektoré z týchto hotelov disponujú aj konferenčnými miestnosťami a banketovými sálami.

Medzi najlepšie hotely v Gangtok s rozpočtom 50 dolárov (asi 42 eur) na noc patrí hotel Chumbi Residency, ktorý je vybavený najmodernejšími zariadeniami, ako aj infinity bazénom, ktorého návšteva je nezabudnuteľným zážitkom. Okrem toho ponúka hotel Chumbi Residency aj kvalitné jedlo, ktoré je pripravené z čerstvých a lokálnych surovín.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie s menším rozpočtom v Gangtok, môžu byť penzióny a ubytovne skvelou voľbou. Penzión Snow Lion Residency ponúka jednoduché, ale útulné ubytovanie v centre mesta s výhľadom na pohorie.

Ak chcete bývať v turistickom centre Pelling s úchvatným výhľadom na krásne okolité hory, niekoľko hotelov sú k dispozícii. Jeho najznámejším hotelom s reštauráciou a izbami sú Elgin Mount Pandim Hotel a Norbu Gang Resort.

V Sikkime zvyšok obyvateľov je buddhistom, takže turističské ubytovanie je často v blízkosti kláštorov a posvätných miest. Hostia si tiež môžu spojiť ubytovanie s meditačnými cvičeniami a svätcami.

Celkovo, bez ohľadu na to, aký typ ubytovania a rozpočtu si vyberiete, v Sikkime nájdete skvelé hotely a súkromné ubytovania s výhľadom na krásny región a jeho kultúru. Pre cestovateľov, ktorí hľadajú nové kultúrne zážitky, je India Sikkim bezpochyby vhodnou destináciou, ktorá vyhovie aj tým najnáročnejším turistom.


Dovolenka India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India je krajina plná rôznorodosti a jedno z najzaujímavejších miest pre dovolenku je indický štát Sikkim. Ležiaci východne od Indie, Sikkim je úchvatný malý raj na Zemi. Hoci má len malú plochu, je bohatý na prírodu, kultúru a pokoj.

Gangtok, hlavné mesto Sikkimu, je malým mestom, ktoré sa nachádza na vrchole Himalájí. Má luxusné hotely, príjemné podnebie a fantastický výhľad na štíty hôr. Mesto ponúka množstvo atrakcií, ako sú kaviarne, reštaurácie, obchody s inými miestnymi produktmi a kluby, kde si môžete užiť večernú zábavu. V blízkosti mesta sa nachádza aj známy buddhistický kláštor Enchey, kde sa môžete pokochať pokojom a meditovať.

Po návšteve Gangtoku nevynechajte príležitosť navštíviť miesto s názvom Pelling. Pelling je známy svojím úchvatným výhľadom na hory Khangchendzonga, ktorý je tretím najvyšším vrcholom na svete. Môžete si vychutnať pôsobivé západy slnka a východy slnka z výhľadových bodov v meste. Okrem toho, môžete tiež navštíviť Pema Yangtse kláštora, kde môžete vidieť rôzne buddhistické vzory, sochy a dedičstvo.

Sikkim je tiež domovom mnohých známych národných parkov. Budete mať jedinečnú príležitosť vidieť vzácne druhy flóry a fauny vrátane snežného leoparda, červeného jelenia a čierneho medveďa. Okrem toho môžete tiež prejsť pomedzi horské chodníky a cítiť pokoj a harmóniu s prírodou.

Sikkim ponúka aj mnoho duchovných miest, kde môžete nájsť pokoj a pokoj. Taktiež môžete navštíviť známy Rinchenpong kláštor a uctievať k sebe v meditácii.

Okrem prírodných krás a duchovnosti Sikkimu ponúka aj možnosti na aktivity, ako sú horolezectvo, plávanie, rybolov a pármi (tradičnými indickými bubnami) lekcie. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete si vyskúšať paragliding alebo skoku.

Dovolenka v Sikkime je jedinečný zážitok. Môžete užívať prírodu, relaxovať a nájsť vnútorný pokoj v jednom z najkrajších kútov Indie.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky