Nájdite letenky s najlepšou cenou

Indonézia Borneo (Kalimantan)

Počasie Indonézia Borneo (Kalimantan)


Borneo, známe aj ako Kalimantan, je najväčšý ostrov v Ázii a nachádza sa vo väčšej časti v Indonézii. Svojou rozľahlou rozlohou a jedinečnou prírodou priláka mnoho turistov z celého sveta.

Keď sa hovorí o počasí v Borneu, treba si uvedomiť, že táto oblasť sa nachádza v rovníkovom pásme, čo znamená, že počasie je tu tropické a vlhké počas celého roka. Vďaka tomu tu nájdeme aj jedny z najväčších dažďových pralesov na planéte.

Borneo má dve hlavné ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od mája do septembra, kedy prídu teplejšie a suchšie podnebie. Teploty sa v tomto období pohybujú od 26 ° C do 31 ° C, čo predstavuje ideálny čas pre turistov, ktorí sa chcú vydať na výlety a objavovať jedinečné prírodné krásy Bornea.

Daždivé obdobie sa nachádza od októbra do apríla a predstavuje obdobie s vyššou vlhkosťou a intenzívnymi zrážkami. Počas týchto mesiacov môžu byť dažde pravidelné a intenzívne, často sprevádzané búrkami a hromami. Teploty sa v tomto období pohybujú od 23 ° C do 28 ° C. Aj keď môže byť daždivé obdobie menej príjemné pre turistov, táto doba je zase ideálna pre pozorovanie a fotografovanie rozmanitej flóry a fauny Bornea.

Je dôležité mať na pamäti, že počasie v Borneu je pomerne nepredvídateľné a môže sa rýchlo meniť. Lokálni obyvatelia hovoria, že v jednom dni je možné zažiť všetky štyri ročné obdobia. Preto je dôležité mať so sebou vhodné oblečenie a vybavenie na ochranu pred dažďom, ako aj vhodnú obuv pre preskúmanie pralesa.

Okrem vplyvu dažďa a slnka je tiež potrebné spomenúť vplyv možných tropických cyklón, ktoré môžu Borneo ovplyvňovať. Tropické cyklóny prichádzajúce Borneo sú však zriedkavé a zvyčajne ovplyvňujú najbližšie pobrežné oblasti.

Borneo je jedinečné miesto s nespočetnými prírodnými pokladmi a fascinujúcim pralesom. Má svoje vlastné unikátne počasie, ktoré je súčasťou jeho bohatej biodiverzity. Bez ohľadu na ročné obdobie, Borneo vždy ponúka mimoriadne zážitky a skvelú prírodu pre všetkých svojich návštevníkov.


Dovolenka Indonézia Borneo (Kalimantan)


Indonézia je veľká krajina so množstvom ostrovov a každý z nich ponúka niečo úžasné – krásne pláže, horské oblasti, džungle a históriu. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Indonézii, určite nebudete ľutovať. Jedným z najkrajších ostrovov v krajine je Borneo, ktorý sa nachádza na juhu a západe. Tento nádherný ostrov má veľa prírodných krás a ponúka množstvo zážitkov pre turistov všetkých vekových kategórií.

Borneo, alebo aj Kalimantan, je najväčší ostrov v Ázii a tretí najväčší ostrov na svete. Zostrovné kráľovstvo Indonézia rozkladá sa na väčšine ostrova, ale časť ostrova patrí aj k Malajziu a Brunej. Na ostrove Borneo na vás čakajú prekrásne pláže, džungľa s mnohými druhmi zvierat a rastlín, pôvodné kultúry a tradície a jedinečná kuchyňa.

Doporučujeme vám navštíviť národné parky Bornea, ktoré sú domovom pre mnoho druhov zvierat vrátane orangutanov, nosorožcov a malajských medveďov. Navštíviť môžete aj množstvo miestnych oblastí, kde môžete mať kontakt s miestnymi obyvateľmi a zistiť, ako žijú v harmonii s prírodou už stáročia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Borneo, nezabudnite na návštevu miestneho trhu s exotickým ovocím a zeleninou, kde uvidíte množstvo druhov ovocia a zeleniny, ktoré sú v Európe úplne neznáme. Ďalšie zaujímavé miesta na ostrove Borneo sú miestna farnosť, rôzne chrámy a sväté miesta.

Po dlhom dni plnom zážitkov a nádherných prírodných krás si môžete oddýchnuť na krásnych plážach a popri ich plážových reštauráciach a barov si vychutnať tradičnú indonézsku kuchyňu. V Indonézii sa nachádza množstvo krásnych pláží, z ktorých najnavštevovanejšie sú Bali, Lombok a Gili.

Borneo, Kalimantan, Indonézia, to všetko sú vzrušujúce slová, ktoré by mali byť vo vašom cestovnom zozname. Tento ostrov vás prekvapí svojou krásou a chcete-li spoznať Indonéziu ako takú, rozhodne nehľadajte ďalej a navštívte Borneo, ostrov, ktorý vám ponúkne nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Indonézia Borneo (Kalimantan)


Borneo, najväčší ostrov v Ázii, je domovom rôznorodého prírodného bohatstva a etnických skupín. Nachádza sa na území troch krajín - Indonézie, Malajzie a Bruneja. Indonézia je najväčším z týchto štátov a zahŕňa aj územie Bornea, ktoré sa nazýva Kalimantan.

Ak sa chystáte navštíviť Kalimantan, určite by ste mali zvážiť aj ubytovanie. Táto oblasť ponúka veľký výber ubytovacích možností, od luxusných rezortov až po jednoduché osady domorodých skupín.

Jednou z najobľúbenejších destinácií na Kalimanane je národný park Tanjung Puting. Tento park je domovom zriedkavých druhov zvierat, ako sú orangutany, nosáli, makaki a mnoho ďalších. V parku sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, od stanov až po bungalovy. Niektoré ubytovacie zariadenia ponúkajú aj príležitosť na nočné výlety, počas ktorých môžete sledovať nočný život živočíchov.

Ak preferujete dobrodružné ubytovanie, mali by ste sa pozrieť na jednu z mnohých džungľových chatiek, ktoré sú dostupné v Kalimantane. Tieto chatky sú zvyčajne postavené na stromoch a poskytujú zároveň príjemné ubytovanie aj možnosť skúsenosti so životom v džungli. Z chatiek si môžete vychutnať úchvatný výhľad na okolitú prírodu a počúvať zvuky džungle počas vášho pobytu.

Pre tých, ktorí preferujú luxusnejšie ubytovanie, sú k dispozícii aj rôzne rezorty a hotely v Kalimantane. Niektoré z nich sa nachádzajú priamo na pobreží, čo znamená, že si môžete vychutnať neobmedzený prístup k pláži a pokojnému moru. Mnoho týchto rezortov ponúka aj širokú škálu vodných športov a aktivít, ktoré vám poskytnú príležitosť spoznať krásy podmorského sveta.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o kultúru a tradičný život miestnych obyvateľov, sú k dispozícii aj jednoduché osady domorodých skupín. Tieto osady poskytujú zážitok z autentického života a možnosť spoznať miestnu kultúru, tradície a stravu. Môžete sa zapojiť aj do rôznych aktivít a prác, ako je rybolov, poľnohospodárstvo a remeslá.

Výber ubytovania v Indonézii na ostrove Borneo - Kalimantan je veľmi bohatý a ponúka rôzne možnosti pre rôzne záujmy. Nech už sa rozhodnete pre luxusný rezort, dobrodružné chatky alebo autentické osady domorodých skupín, určite sa v Kalimantane budete cítiť ako doma a zažijete nezabudnuteľnú dovolenku v srdci prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Borneo (Kalimantan)


Q: Aké je hlavné mesto Kalimantanu?
A: Hlavným mestom Kalimantanu je Banjarmasin.

Q: Aké jazyky sa hovoria v Kalimantanu?
A: V Kalimantanu sa hovorí množstvom jazykov, najčastejšie však indonézsky a malajsky.

Q: Aké atrakcie môžem navštíviť v Kalimantanu?
A: Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí národný park Tanjung Puting s orangutanmi, tradičné plavidlá Klotok na rieke Sekonyer, pláži Loksado a rieke Mahakam.

Q: Je možné cestovať po Kalimantane aj na vlastnú päsť?
A: Áno, je možné cestovať po Kalimantane aj samostatne. Avšak, zabezpečenie miestnej dopravy a ubytovania mimo turistických destinácií môže byť problematické.

Q: Aké sú klimatické podmienky v Kalimantane?
A: Klima v Kalimantane je tropické, s vysokou vlhkosťou a teplotami po celý rok okolo 30°C. Najlepší čas na návštevu je medzi májom a októbrom, keď je menej zrážok.

Q: Ako sa dostanem na Kalimantan?
A: Kalimantan má vlastné medzinárodné letiská v hlavnom meste Banjarmasin a v meste Balikpapan, spojené s inými destinačnými letiskami v Indonézii. Môžete sa dostať aj loďou cez Kuching v susednom Malezii.

Q: Potrebujem víza na návštevu Kalimantanu?
A: Áno, na návštevu Kalimantanu potrebujete víza a platné cestovné doklady. Víza môžete získať v indonézskych veľvyslanectvách a konzulátoch v zahraničí alebo na letisku pri vstupe do krajiny.


Letenka Indonézia Borneo (Kalimantan)


Indonézia je jednou z najkrajších a najzaujímavejších krajín na svete, ktorá ponúka nielen úchvatné prírodné krásy, ale aj bohatú kultúru a históriu. V rámci tejto fascinujúcej krajiny, ostrov Borneo, presne v jeho indonézskej časti s názvom Kalimantan, je jedným z najobľúbenejších cieľov turistov.

Ako sa vybrať na toto exotické miesto? Jednoducho! Letenka do Indonézie, konkrétne na ostrov Borneo, je prvým krokom. Vydať sa na toto dobrodružstvo, môžeš z akéhokoľvek väčšieho letiska na Slovensku, prípadne z okolitých krajín. Vo väčšine prípadov je najlepšou možnosťou letenka s medzinárodnými leteckými spoločnosťami, ktoré majú pravidelné spojenie do hlavného letiska v meste Pontianak, ležiacom na západnom pobreží Kalimantanu.

Pontianak je ideálnym miestom na začiatok tvojej cesty. Je to veľké mesto, ktoré ponúka množstvo zaujímavostí, ako napríklad tradičné ríčne domčeky, ktoré sú charakteristické pre Kalimantan, a zároveň je to vstupná brána do nádherných národných parkov, ktoré sa nachádzajú v vnútrozemi Bornea.

Jedným z najznámejších národných parkov je Taman Nasional Tanjung Puting, domov slávnych orangutanov. Tento park ponúka návštevníkom unikátnu príležitosť vidieť tieto ohrozené a nádherné tvory v ich prirodzenom prostredí. Pri prechádzke po drevných chodníkoch a plavbe riekami, môžeš stráviť čas v strede džungle, obdivovať bohatú flóru a faunu a vychutnať si jedinečné zážitky s orangutanmi, ktoré nikde inde na svete nenájdeš.

Okrem Tanjung Puting národného parku, je tu aj národný park Taman Nasional Kutai, ktorý je domovom nosorožcov sumaterských, medveďov malajských, orangutanov, krokodílov a mnohých ďalších druhov zvierat. Prechádzky po drevných splavoch riek národného parku Kutai sú nezabudnuteľným zážitkom, kde môžeš sledovať rôzne druhy vtákov a iné zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Po fyzicky náročných prechádzkach a objavoch prírodných pokladov Bornea, môžeš si oddýchnuť a nasávať kultúrne dianie v jednom z typických ríčnych dediniek Kalimantanu. Dedinčania, taktiež známi ako Dayakovia, sú miestnym etnikom, ktorý žije v oblasti riek a dzunglí Bornea už stáročia. V týchto dedinkách môžeš mať jedinečnú možnosť spoznať ich tradície, zvyky, kuchyňu a tanec. Niektoré dedinky ponúkajú aj možnosť prespať v tradičných domčekoch a spoznať ich spôsob života z prvej ruky.

Kalimantan, teda indonézska časť Bornea, je nepochybne jedným z najúžasnejších miest na svete, ktoré sa oplatí navštíviť. Preto neváhaj a rezervuj si letenku do Indonézie, konkrétne na ostrov Borneo, a zaži neopakovateľné dobrodružstvo, ktoré ťa zavedie do tajov tropických dažďových lesov, domova unikátnych druhov zvierat a miesto, kde môžeš rozšíriť svôj obzor o nové kultúry a tradície.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky