Nájdite letenky s najlepšou cenou

Irán Kermanshah Province

Dovolenka Irán Kermanshah Province


Irán je krajina s bohatou históriou, fascinujúcou kultúrou a úchvatnou prírodou. Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa stretnete s ľuďmi, ktorí sú vášniví o svojej histórii a kultúre, navštívte Kermanshah Province. Táto provincie sa nachádza v západnom Iráne, približne 500 kilometrov od Teheránu.

Kermanshah Province je pestrá destinácia, ktorá ponúka návštevníkom mnoho atrakcií. Jednou z týchto atrakcií sú pamiatky z éry Perzského impéria. Archeologické miesta, ako sú Bisotun a Taq-e Bostan, sú dôkazom akého významného miesta malo toto impérium v histórii krajiny. Bisotun je miesto, kde je možné vidieť skalné reliéfy predstavujúce perzského kráľa Dária Veľkého a jeho zrodení. Na druhej strane Taq-e Bostan je oblasť, kde môžete navštíviť skalné reliéfy zobrazujúce oslavu perských kráľov.

Ďalšou veľkou atrakciou v Kermanshah Province sú jaskyne. Kermanshah je domovom niekoľkých jaskýň, medzi ktorými je najznámejšia Takht-e Soleyman. Táto jaskyňa má nádherné klenby a na jej stenách sú zachované rôzne nápisy a fresky.

Provincia Kermanshah je tiež domovom mnohých prírodných krás. Jednou z týchto krás je horský masív Zagros, kde sa nachádza vrchol Dena, ktorý je vysoký 4 409 metrov nad morom. Tento masív je miestom, kde môžete nájsť mnoho rôznych druhov flóry a fauny vrátane kaviara, divokých oviec a rôznych vtáctiev.

Kermanshah Province ponúka aj mnoho mestečiek a dediniek, kde môžete objaviť miestnu kultúru a tradície. Ak hľadáte miesto na návštevu, môžete sa zastaviť v meste Sanandaj alebo dedinke Palangan, ktoré sú obľúbené zástavky medzi turistami. Mesto Sanandaj má fascinujúcu architektúru vtriedicových domoch, zatiaľ čo dedinka Palangan je známa svojimi strmými schodiskami, skalnatým útesom a nádhernou riekou, ktorá preteká cez dedinu.

Čo sa týka ubytovania, Kermanshah Province má mnoho možností, od hotelov po ubytovanie priamo v miestnych domoch. V Kermanshah Province je možné tiež ochutnať miestne jedlá, ako sú khorak, chelo kebab a chlovdur, ktoré sú veľmi chutné.

Dovolenka v Kermanshah Province je skvelou príležitosťou objaviť skryté poklady Iránu. Táto provincie vám ponúka nielen krásnu prírodu, ale aj fascinujúcu históriu a kultúru. Ak máte radi dobrodružstvo a zároveň si chcete oddýchnuť od bežného života, Kermanshah Province je tou správnou voľbou pre vás.


Počasie Irán Kermanshah Province


Irán, konkrétne Kermanshah Province, je krajinou, ktorá je známa svojimi extrémnymi poveternostnými podmienkami a veľkými teplotnými rozdielmi. Nachádza sa v západnej časti Iránu a je jednou z najteplejších oblastí v krajine.

Kermanshah Province má kontinentálne podnebie, čo znamená, že tu sú veľmi suché a horúce letá, a chladné zimy. Letá v Kermanshah Province sú doslova úporné, s teplotami často presahujúcimi 40°C. Prudké vetrné búrky sú bežné v letných mesiacoch a pridávajú k pocitu horúčavy. Nie je to prekvapujúce, že je toto obdobie veľmi náročné pre ľudí žijúcich v tejto oblasti.

Zimy v Kermanshah Province sú naopak studené a vlhké, s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Terén je často pokrytý snehom a vytvára nádherné scenérie. Zamrznuté rieky a vodopády pridávajú do krajiny úžasné pohľady, hoci zima môže byť pre obyvateľov dosť náročná.

Pokiaľ ide o zrážky, Kermanshah Province je známa svojou suchou klímou. V tomto regióne spadne približne 300 až 500 mm zrážok ročne, ktoré väčšinou prichádzajú vo forme dažďa počas jarných a jesenných mesiacov. Letá sú prakticky bez zrážok a roky s nedostatkom zrážok sú veľmi časté. Toto spôsobuje problémy s poľnohospodárstvom a výrobou potravín v oblasti.

Krajina Kermanshah Province je známa aj svojimi zemetraseniami, ktoré môžu mať vážne následky. Nachádza sa v zóne s vysokou seismickou aktivitou a často sa stáva, že obyvateľstvo je postihnuté zemetrasením.

Aj napriek týmto extrémnym podmienkam má Kermanshah Province svoje okúzlo. Návštevníci môžu obdivovať krásu hor, kaňonov a vodopádov. Skalné útvary vytvorené tisíce rokov eróziou sú obdivuhodné a príťažlivé pre turistov.

Celkovo, Kermanshah Province je jedinečnou oblasťou s extrémnymi podnebnými podmienkami. Napriek prudkým teplotným výkyvom a nedostatku zrážok, táto oblasť sa stále môže pýšiť svojou krásou a zaujímavým terénom. Ak sa rozhodnete navštíviť Kermanshah Province, nezabudnite sa pripraviť na extrémne poveternostné podmienky a byť úplne ohromení jej prírodnou krásou.


Letenka Irán Kermanshah Province


Irán Kermanshah Province je jednou z nejatraktivnějších provincií v Íránu, kterou můžete navštívit během svého cestování po této zemi. Pokud plánujete výlet do této oblasti, budete potřebovat letenku.

V Kermanshahu se nachází mnoho zajímavých míst, mezi které patří například Taq-e Bostan, který je starověkou perskou památkou a je známý svými výřezy v kameni a reliéfy. Dalším nezapomenutelným místem je Sarpol-e Zahab, který byl v roce 2017 zasažen silným zemětřesením a nyní je zde Muzeum zemětřesení.

Kromě těchto památek se zde nachází i mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou například Naneh Hatel, Masjed-e Jāmé a Tagh e Shah Abbasi.

Abyste se dostali do Kermanshahu, budete muset zakoupit letenku. Většina letů do této oblasti odchází z Teheránu nebo z jiných větších měst v Íránu. Cena letenky se různí v závislosti na měsíci, v němž plánujete cestovat, a na tom, jak brzy si letenku rezervujete.

Je nezbytné mít připravené potřebné dokumenty a vstupní víza do Íránu, aby vás tam mohli vpuštět. Dále se doporučuje před cestou do této oblasti získat podrobné informace o místních zvyklostech, aby bylo vaše cestování pohodlné a bez problémů.

Celkově lze říci, že Kermanshah je krásné místo, plné historie a kultury, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete cestu do této oblasti, neváhejte a kupte si letenku i s potřebnými formuláři a vstupním vízem. A nezapomeňte si užít vše, co Kermanshah nabízí!


Najčastejšie otázky a odpovede Irán Kermanshah Province


1. Kde sa nachádza Kermanshah Province v Iráne?
Kermanshah Province sa nachádza v západnej časti Iránu, pri hraniciach s Irakom.

2. Aké je hlavné mesto Kermanshah Province?
Hlavné mesto Kermanshah Province je mesto Kermanshah.

3. Aký je regionálny jazyk používaný v Kermanshah Province?
Regionálny jazyk používaný v Kermanshah Province je kurdčina.

4. Ako sa volajú najznámejšie pamiatky v Kermanshah Province?
Jednou z najznámejších pamiatok v Kermanshah Province je zachovalá citadela Taq-e Bostan, staroveký komplex nádherných skulptúr a reliéfov.

5. Aké sú hlavné hospodárske odvetvia v Kermanshah Province?
Hlavnými hospodárskymi odvetviami v Kermanshah Province sú poľnohospodárstvo, ťažba ropy a plynového zemného plynu, turizmus a výroba potravín.

6. Koľko obyvateľov má Kermanshah Province?
Podľa odhadov žije v Kermanshah Province približne 2,8 milióna obyvateľov.

7. Aké je podnebie v Kermanshah Province?
Podnebie v Kermanshah Province je kontinentálne, s horúcimi a suchými letami a chladnými zimami.

8. Aké sú hlavné náboženské skupiny v Kermanshah Province?
Hlavnými náboženskými skupinami v Kermanshah Province sú islám (väčšinou sunnitský) a kurdský šiitský islám.

9. Ako sa volá najväčšie letisko v Kermanshah Province?
Najväčšie letisko v Kermanshah Province sa volá letisko Shahid Ashrafi Esfahani a slúži na medzinárodné a vnútroštátne lety.

10. Aké turistické atrakcie má Kermanshah Province?
Okrem citadely Taq-e Bostan má Kermanshah Province aj iné atrakcie, ako napríklad skvostné mauzóleum Emamzadeh Jafar a múzeum Mozaikov Uluğ Bey.


Ubytovanie Irán Kermanshah Province


Kermanshah Province je jednou z 31 provincií v Iráne a nachádza sa na západnom úpätí pohoria Zagros. Táto provincie je bohatá na históriu, kultúru a prírodnú krásu, a ponúka turistom množstvo zaujímavých miest na preskúmanie. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, je dôležité mať informácie o možnostiach ubytovania.

Kermanshah je najväčším mestom v provincii a je tu k dispozícii niekoľko hotelov rôznej úrovne komfortu a cien. Jedným z najznámejších hotelov je hotel Bisotel, ktorý sa nachádza v centre mesta a ponúka pohodlné izby, reštauráciu, bar a ďalšie zariadenia pre hostí. Ďalšie hotely v meste sú napríklad hotel Azadi a hotel Mehr.

Okrem hotela je možné si v Kermanshahu prenajať aj apartmány alebo súkromné domy cez rôzne služby pre ubytovanie. Tieto možnosti vám umožnia zažiť autentickú atmosféru mesta a mať väčšiu slobodu pri plánovaní vášho pobytu.

Ak preferujete prírodné prostredie a rúry turistických atrakcií v provincii, existuje niekoľko ubytovacích zariadení v okolitých dedinkách a horských oblastiach. Niektoré z týchto zariadení ponúkajú malé penzióny alebo horské chaty, kde môžete stráviť noc v tichom a pokojnom prostredí.

Jedným z dôležitých miest na návštevu v provincii Kermanshah je Bisotun, miesto zapísané v UNESCO zozname svetového dedičstva. Bisotun je známy pre svoje skalné reliéfy a pamiatky z dávnych čias. Z tohto dôvodu sa v okolí nachádza niekoľko hotely a ubytovacích zariadení pre turistov.

Okrem Bisotunu existuje v Kermanshahu množstvo ďalších historických miest ako je Tacht-e Soleyman, anavázské slané terasy a národný park Ghouri Ghaleh. V blízkosti týchto miest nájdete tiež možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a kempov.

Kermanshah Province je jedným z najkrajších regiónov v Iráne a ponúka množstvo možností pre turistov, ktorí prichádzajú objavovať túto oblasť. Bez ohľadu na to, čo plánujete navštíviť, v Kermanshahu nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám a preferenciám.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky