Nájdite letenky s najlepšou cenou

Írsko Ballycastle (Severné Írsko)

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


1. Ako sa dostanem do Ballycastle?

Môžeš sa dostať autobusom, trénom, autom alebo taxíkom z blízkeho mesta ako Belfast alebo Derry.

2. Aké sú najlepšie miesta na prehliadku v Ballycastle?

Hodnotia sa najmä mól, pláže a okolie, ale obľúbené sú aj rôzne miestne barové a reštauračné podniky.

3. Kde sa môžem ubytovať v Ballycastle?

Nájdete tu hotely, hostely, bed and breakfast a samostatné apartmány.

4. Aké typické jedlá nájdem v Ballycastle?

Na severe Írska majú radi kvalitné morské plody, pivo a whisky. Ballycastle je skvelým miestom pre pochutnávanie si na ich špecialitách.

5. Aké sú najlepšie možnosti turistiky v Ballycastle?

Je možnosť jazdy na koni, celkového prechádzania krajiny a navštívenia kultúrnych miest.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Ballycastle?

Čas návštevy môže byť výborný v každom ročnom období, no v lete je tu najčastejšie počasie.

7. Ako sa oblečiem na pobyt v Ballycastle?

Odporúčame outdoorové oblečenie a teplejšie bundy, kvôli oceánskemu povedomiu.

8. Aké zaujímavé podujatia sa konajú v Ballycastle?

V Ballycastle sa konajú mnohé fajnšmejkerské podujatia spojené s kultúrnym dedičstvom.

9. Môžem si v Ballycastle prenajať auto?

Prenájom auta je iste možný.

10. Ako sa dá najlepšie zorientovať vo meste Ballycastle?

Na mieste nájdete osvedčené miestne turistické informačné centrá, ktoré môžu poskytnúť bližšie informácie o miestnych zážitkoch a zaujímavostiach.


Ubytovanie Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


Ballycastle je jedno z najobľúbenejších miest na severovýchode Írska. Nachádza sa v okrese Moyle v Severnom Írsku a je známe svojou nádhernou prírodnou scenériou a bohatou históriou. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, je dôležité mať správne ubytovanie, aby ste si mohli naplno užiť všetko, čo Ballycastle ponúka.

Väčšina možností ubytovania v Ballycastle sa nachádza v centre mesta alebo v jeho blízkosti. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi, súkromnými apartmánmi alebo bed and breakfastmi, v závislosti od vašich preferencií a rozpočtu.

Jednou z najlepších možností je zvoliť si hotel v centre Ballycastle. Tieto hotely sú obvykle dobre situované v blízkosti hlavných turistických atrakcií a ponúkajú pohodlné ubytovanie so všetkými modernými zariadeniami. Niektoré z nich majú dokonca aj výhľad na more, čo je nepochybne príjemný bonus.

Pre tých, ktorí preferujú viac osobitným a domáckym spôsobom ubytovania, môže byť výbornou voľbou bed and breakfast. Ballycastle má niekoľko kvalitných bed and breakfast či už v centre mesta alebo v jeho okolí. Tieto ubytovania často ponúkajú bohatú raňajku, ktorá vám dá energiu na celý deň objavovania krás Ballycastle a jeho okolia.

Ak preferujete väčšiu slobodu a nezávislosť, súkromné apartmány sú ideálnym riešením. Tieto apartmány poskytujú komfort podobný domovu a umožňujú vám vychutnávať si dovolenku vlastným tempom. Väčšina apartmánov je plne vybavených kuchynkou, takže si môžete pripraviť vlastné jedlá a mať pocit, akoby ste boli doma ďaleko od domova.

Niektorí cestovatelia majú radi aj autentické a tradičné ubytovanie, pre ktoré sú ideálne miestne penzióny. Tieto penzióny vám ponúknu príjemnú a útulnú atmosféru s tradičným írskym pohostinstvom. Majitelia penziónov radi poskytnú informácie o miestnych atrakciách a odporučia vám tie najlepšie reštaurácie a hospody v okolí.

Nezáleží na tom, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, Ballycastle vám ponúkne veľa miestnych atrakcií na objavovanie. Môžete si vychutnať úchvatný výhľad na okolité hory a možno dokonca navštíviť niektoré z najkrajších pláží v Írsku. Okrem toho je Ballycastle domovom mnohých historických pamiatok, ako napríklad zámok Ballycastle, ktorý stojí v centre mesta.

Ak hľadáte destináciu na dovolenku na Severnom Írsku, neváhajte sa rozhodnúť pre Ballycastle. Toto kúzelné mesto vám ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. A s výberom vhodného ubytovania si môžete byť istí, že sa budete cítiť pohodlne a doma ďaleko od domova.


Letenka Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


Írsko je známe svojou nádherou a jedinečnou krajinou, a Severné Írsko je jednou z jeho najkrajších častí. Medzi tými, ktorí túžia objaviť skutočnú krásu Írska, je letenka do Ballycastle neodmysliteľnou súčasťou ich plánov.

Ballycastle je malebné prímorské mestečko, ktoré sa nachádza v grófstve Antrim v Severnom Írsku. Vyznačuje sa úchvatnými krajinnými scenériami, živou atmosférou a príjemnými obyvateľmi. Táto lokalita je obľúbená turistami pre svoje úžasné pláže, malebné prístavy a históriu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ballycastle, prvé miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, je Carrick-A-Rede Bridge. Toto obrovské visuté mostík vybudované nad strmými útesmi ponúka úchvatný výhľad na severnú časť Írska a okolité pobrežie. Pre tých, ktorí vyhľadávajú adrenalínové zážitky a majú odvahu, prekročenie mostíka je nezabudnuteľným zážitkom.

Navštevujúci by si tiež nemali nechať ujsť pobrežie Giant's Causeway. Tento jedinečný prírodný úkaz tvorí súbor viac ako 40 000 viacročných bazaltových stĺpov, ktoré vyzerajú ako ako obrovské mozaiky. Legenda hovorí, že tieto stĺpy vytvoril obor Fionn MacCumhaill, aby sa dostal na ostrov Staffa v Škótsku. Nech je to v skutočnosti akokoľvek, Giant's Causeway je určite výnimočné miesto, ktoré si treba vychutnať.

Pre milovníkov histórie a kultúry je tu Dunluce Castle, hrad postavený na útesoch nad Atlantickým oceánom. Tento majestátny hrad bol kedysi domovom niekdajších vládcov grófstva Antrim a dodnes sa tu zachovali zvyšky starobylého sídla. Prechádzka po týchto históriou nabitých ruinách si vás zaručene podmaní.

Ballycastle je tiež obľúbeným miestom pre surfovanie a ďalšie vodné športy. Jeho pobrežie je obklopené krásnymi plážami s jemným bielym pieskom a mierne vlnami, čo robí z tohto miesta raj pre milovníkov slnka, mora a dobrodružstiev.

Pre tých, ktorí chcú trochu ochutnať typické írske jedlo, Ballycastle ponúka širokú škálu reštaurácií a hospod, ktoré prispôsobujú chutné jedlá miestnym surovinám. Nezabudnite ochutnať tradičné ryby a hranolky, ktoré sú tu pripravované v skutočne autentickom írskom štýle.

Nádherná príroda, bohatá história a nekonečné možnosti na dobrodružstvá – to je to, čo ponúka letenka do Ballycastle. Ak túžite spoznať skutočnú krásu Severného Írska a objaviť jeho tajomstvá, neváhajte a zarezervujte si letenku do tejto malebnej destinácie. Vaše dobrodružstvo v Ballycastle bude určite nezabudnuteľné.


Počasie Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


Ballycastle sa nachádza na pobreží Severného Írska, a preto jeho počasie je ovplyvnené Atlantickým oceánom. Toto miesto leží v blízkosti ďalších známych miest ako Giants Causeway a Carrick-a-Rede Rope Bridge. Okolie je obklopené krásnou prírodou, čo robí Ballycastle atraktívnym miestom pre návštevníkov.

Aké však je počasie v tomto regióne? Írsko je známe svojimi mierne vlhkými a chladnými podnebnými podmienkami a Ballycastle nie je výnimkou. Počas celého roku je tu skôr chladno a v hrebeňoch okolitých pohorí môže byť tiež dosť veterno.

Teploty tu sú počas letných mesiacov relatívne miernym. Priemerné maximálne teploty dosahujú okolo 18 až 20 stupňov Celzia. Hoci je to miesto na pobreží, kvôli chlade a kvapkajúcim dažďom sa väčšina ľudí nekúpe v mori. Je však možné sa vybrať na prechádzku plážou alebo vidieť niektoré z miestnych scenérií.

Jeseň a jar sú obdobím, počas ktorého môžete zažiť viac daždivých dní. Pršať môže celý deň alebo sa môžu vyskytnúť iba krátke sprchy. Teploty sa pohybujú od 8 do 14 stupňov Celzia. Kvôli zmene počasia je výhodou mať so sebou náhradné oblečenie a ochranné pomôcky pred dažďom.

Zima je chladná a teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 6 stupňov Celzia, s niektorými dňami s vyššími teplotami alebo inverziou. Existuje aj možnosť snehových sprch, najmä v pohoríach. V zime je Ballycastle menej rušný a tak ho niektorí ľudia navštevujú na pokojnejší pobyt a možnosť pozorovania malej rybárskej dediny v bližšom merítku.

Celkovo je počasie v Ballycastle nepredvídateľné a rôznorodé. Aj keď je jasné, že pravdepodobnosť dažďov je vysoká, môžete sa stretnúť aj so slnečnými a teplými dňami. Nezáleží na ročnom období, vždy je dobré mať so sebou vhodné oblečenie a prípadne ochranné pomôcky pred dažďom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ballycastle, odporúča sa sledovať predpovede počasia, aby ste mohli plánovať aktivity v súlade s aktuálnymi podmienkami. Napriek neistote počasia je táto časť Írska nádherná a ponúka návštevníkom mnoho možností na prechádzky, objavovanie prírody a užívanie si pokojnej atmosféry pobrežného mestečka.


Dovolenka Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


Írsko je krásna krajina s bohatou históriou a prirodzeným scenériom, ktoré láka turistov z celého sveta. Medzi mnohé obľúbené destinácie patrí aj Ballycastle, nádherné mestečko nachádzajúce sa v Severnom Írsku. Ak plánujete dovolenku v tejto oblasti, určite nebudete sklamaní.

Ballycastle, ležiace na nádhernom pobreží útesov na severe Írska, je nielen miestom s bohatou históriou, ale ponúka aj jedinečný scenár, úžasné prírodné krásy a mnoho miestnych atrakcií, ktoré stojí za to objaviť.

Jednou z najväčších atrakcií Ballycastlu je Carrick-a-Rede Lane most, ktorý spája pevninu so štíty na ostrove Carrickarede. Táto atrakcia je určite pre odvážnych, pretože most je na úrovni mora a ponúka ohromujúce výhľady na okolitý scenár. Keď prejdeť mostom, môžete pokračovať v preskúmaní ostrova Carrickarede, s jeho úchvatnými pobrežnými útesmi a krásnymi piesočnatými plážami.

Ak ste fanúšikmi hry o tróny, návšteva Ballycastlu je nevyhnutná. V blízkosti mestečka sa nachádza zámok Dunluce, ktorý bol využívaný na natáčanie niektorých scén vo svetovo známej televíznej sérii. Zaistiť si prehliadku tohto zámku je pre fanúšikov tejto série skutočnou lahôdkou.

Pre milovníkov prírody sú v Ballycastli k dispozícii nespočetné možnosti. Môžete si vybrať z niekoľkých turistických trás, ktoré vedú cez krásne údolia a útesy, alebo navštíviť povestný les Glens of Antrim. Tento les je obklopený kopcovitým terénom a ponúka prechádzky, ktoré vám umožnia objaviť zákutia a krásy tejto oblasti.

Po celom meste sú k dispozícii rôzne služby pre turistov, vrátane reštaurácií, kaviarní a obchodov s miestnymi suvenírmi. Môžete si vyskúšať typickú írsku kuchyňu a ochutnať niektoré z miestnych špecialít, ako sú úžasné morské plody, ryby a írske guinness pivo.

Okrem toho, Ballycastle je tiež ideálnym miestom na párovú dovolenku, kde si budete môcť užiť romantické prechádzky po pláži a navštíviť miestne pamätihodnosti, ako je Ballycastle Castle, ktorý sa nachádza v blízkosti ústia rieky Margy.

Králičí titulok Ballycastlu, "Brána do Glens", vám ponúka príležitosť objaviť krásy Severného Írska a vychutnať si unikátnu atmosféru a pohostinnosť miestnych ľudí.

Neváhajte, vezmite si dovolenku do Ballycastlu v Severnom Írsku a nechajte sa očariť jeho krásou a bohatým kultúrnym dedičstvom. Určite si odnesiete spomienky na život a túžbu vrátiť sa späť.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky