Nájdite letenky s najlepšou cenou

Írsko Galway

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Galway


Čo je Galway za mesto?

Galway je mesto na západnom pobreží Írska. Je to univerzitné mesto a považuje sa za jedno z najživších a najpriateľskejších miest v Írsku.

Ako sa dostanem do Galway?

Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Galway, je priletieť na letisko v Shannonu alebo v Dubline a odtiaľ si zobrať autobus alebo vlak do mesta. Je tiež možné prísť autom alebo použiť dopravné spoločnosti, ktoré ponúkajú prepravu medzi mestami v Írsku.

Aké sú najznámejšie atrakcie v Galway?

Medzi najznámejšie atrakcie v Galway patria Eyre Square, Galway Cathedral, Galway City Museum, Spanish Arch, Claddagh a Salthill Promenade. Mesto je tiež známe pre svoje festivaly, ako je Galway International Arts Festival a Galway Oyster Festival.

Aké sú tradičné jedlá v Galway?

Tradičné jedlá v Galway zahŕňajú čerstvé morské plody, ako sú ústredkové mäkkýše, humre a úhor, írske jedlá ako Guiness Beef Stew a colcannon (zemiaková kaša s nakrájanou kapustou). Medzi slávne sladkosti patrí Galway Bay Pudding, ktorý sa podáva s marsalou alebo vanilkovou omáčkou.

Aké je počasie v Galway?

Galway má typické írske počasie, s mierne vlhkými a miernymi letami s priemernou teplotou približne 15-20 stupňov Celzia a chladnými a daždivými zimami s priemernou teplotou približne 5-10 stupňov Celzia. Odporúča sa mať so sebou oblečenie vhodné pre zmeny počasia.

Kedy sa konajú festivaly v Galway?

V Galway sa koná mnoho festivalov počas celého roka. Medzi najznámejšie patrí Galway International Arts Festival, ktorý sa koná v júli, Galway Oyster Festival v septembri a Galway Christmas Market v decembri. Mesto je tiež známe pre svoje hudobné, divadelné a filmové festivaly.

Aké sú možnosti pre ubytovanie v Galway?

V Galway nájdete širokú škálu ubytovacích možností. Patrí sem hotely rôznych kategórií, penzióny, ubytovanie u miestnych obyvateľov (Airbnb) a hostely pre cestovateľov s menším rozpočtom. Odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny a počas festivalov.


Dovolenka Írsko Galway


Aké je miesto ideálne na dovolenku? To môže byť rôzne podľa vkusu človeka, ale jedno miesto často vyčnieva ako skvelá voľba pre turistov - mesto Galway na Írskom ostrove. Galway je jedným z tých málo miest, ktoré skutočne zasiahne vaše srdce svojou výnimočnou krásou a jedinečnou atmosférou.

Galway, situovaný na západnom pobreží Írska, je známy ako "Kultúrna hlavné mesto Írska" a okamžite vás očarí svojou bohatou kultúrnou scénou a živým umením. Mesto je známe pre svoje festivale, najmä slávnu každoročnú Medzinárodnú októbrovú galwayfestu, ktorá privádza hudobníkov, umelcov a divadelníkov z celého sveta na ulice mesta. Počas tejto doby sa Galway premení na živý hudobný a umelecký raj, kde návštevníci si môžu vychutnať koncerty, uličné šou a výstavy.

Galway je tiež známy svojimi starobylými rušnými trhmi, kde možno nájsť tradičné remeslá a miestne produkty. Trh St. Nicholas, ktorý sa koná každý sobotu, je domovom mnohých stánkov s potravinami, obchodov so suvenírmi a remeselných dielní. Toto je skvelé miesto na ochutnávku tradičných írskych jedál, ako sú piesne koláče a jedinečné ručne vyrobené miestne remeslá.

Galway má tiež úžasné prírodné krásy, najmä Južného a Írskeho mora, ktoré obklopuje mesto. Pre milovníkov prírody je tu množstvo možností na aktivity ako sú prechádzky pozdĺž pobrežia, plážové dni alebo výlet na blízke Aranské ostrovy. Tieto ostrovy ponúkajú úžasné výhľady na prekrásnu írsku prírodu a majú bohatú históriu a kultúru.

Ak ste fanúšikom histórie, môžete tiež navštíviť galwaykatedrálu avideliť si prehliadku tohto majestátneho gotického kostola z 14. storočia. Okrem toho je tu množstvo historických pamiatok a starobylých hradov, ako napríklad Leanai castle alebo hrad Dunguire, ktoré lákajú návštevníkov na vydavania sa do vnútrozemských častí mesta.

Ak hľadáte výnimočné miesto na dovolenkovo Írsku, neváhajte navštíviť Galway. Vyhnete sa tlačenici turistov v Dubline a nájdete útočisko v tomto príjemnom, kultúrnom a prírodníckom raji. Galway je miesto, kde môžete skutočne zažiť pohostinnosť Írska, zachytiť energiu a vzrušenie festiválov a vychutnať si bohatý dielenskej kultúry a histórie. A možno si dokonca odnesiete súčasť írskej duše späť domov.


Letenka Írsko Galway


Írsko, krajina zelenej trávy a príjemných obyvateľov, ktorá sa nachádza v západnej časti Európy. Toto nádherné miesto je známe svojou slávnou históriou, kultúrou a miestnymi festivalmi.

Galway, druhé najväčšie mesto Írska, je jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine. Mesto je plné starobylých budov a historických pamiatok, ktoré priťahujú tisíce návštevníkov každý rok.

Ak plánujete navštíviť Galway, odporúča sa vám zakúpiť si letenku do štátu. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do hlavného mesta Dublina, ktoré je vzdialené približne 2 hodiny jazdy autom od Galway. Lety však môžu byť v závislosti od dátumu a času trochu drahé, pretože Írsko je obľúbenou destináciou pre turistov po celý rok.

Ak ste však flexibilní s dátumami a aktívne hľadáte ponuky, môžete nájsť letenky za rozumné ceny. Existujú aj ďalšie letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú priame lety na medzinárodné letisko Shannon, ktoré sa nachádza asi 45 minút od Galway.

Avšak, ak sa chcete stretnúť s miestnymi obyvateľmi a trochu viac spoznať ich kultúru, môžete si zvoliť aj možnosť cestovať vlakom alebo autobusom z Dublinu. Cesta môže trvať približne 3,5 hodiny, ale je veľmi pohodlná a zaujímavá.

Galway ponúka mnoho turistických atrakcií, medzi ktorými sú mnohé pamiatky a historické miesta, ako je napríklad kláštor Corcomroe, Dunguaire Castle alebo archeologické najdište Céide Fields.

Mesto tiež ponúka mnoho reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete pochutnať na miestnych specialitách, ako sú ryby a čipy alebo irský guiness. Okrem toho mesto každoročne hostí mnoho hudobných festivalov, ktoré sú určené pre všetkých návštevníkov, ktorí radi tancujú a zabávajú sa.

Konečne, ak sa rozhodnete navštíviť Galway, nezabudnite si zobrať svoju kameru, pretože vás budú očarovať nádherné miesta a výhľady, ktoré sa nachádzajú po celom meste.

Celkom jednoducho, cesta do Galway je určite cesta, ktorú nesmiete vynechať. Výber letenky by mohol byť kľúčom k návšteve tohto nádherného mesta.


Ubytovanie Írsko Galway


Galway je nádherné mesto nachádzajúce sa na západnom pobreží Írska. Je to jedno z najživších miest v krajine a jeho atmosféra je plná hudby, umenia a kultúry. Ak sa rozhodnete navštíviť Galway, jedným z najdôležitejších faktorov, na ktoré by ste sa mali zamerať, je vhodné ubytovanie.

V Galway nájdete širokú škálu ubytovacích možností, či už preferujete luxusné hotely, útulné penzióny alebo cenovo dostupné hostely. Väčšina zariadení sa nachádza v blízkosti centra mesta, čo znamená, že budete mať veľmi dobrý prístup ku všetkým hlavným atrakciám.

Keď si vyberáte ubytovanie, spomeňte si na to, že Galway je veľmi rušné a populárne miesto pre turistov, preto si rezervujte ubytovanie vopred, aby ste zabezpečili si miesto podľa svojich preferencií. V prípade, že chcete mať viac nezávislosti a slobody pri svojom pobyte, môžete sa pozrieť na apartmány, ktoré sú často vybavené vlastnou kuchyňou a umožňujú vám variť alebo si pripraviť jedlo sami.

Ak hľadáte luxus a komfort, máte na výber z niekoľkých päťhviezdičkových hotelov v centre mesta. Tieto hotely ponúkajú prvotriedne služby, wellness centrá, bazény a reštaurácie s gurmánskymi pokrmami. Vo väčšine prípadov sú tieto hotely umiestnené v historických budovách s nádhernou architektúrou a výhľadom na Galwayský záliv.

Pre tých, ktorí hľadajú trochu citovejšiu atmosféru a ochotní sú zdieľať priestor s inými cestovateľmi, sú tu tiež penzióny a hostely. Penzióny sú často rodinné prevádzky s priateľskou atmosférou a ponúkajú vám príležitosť spoznať miestnych obyvateľov a zistiť viac o kultúre a životnom štýle v Galway. Hostely v Galway sú vhodnou voľbou pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet a snažia sa ušetriť peniaze. Ponúkajú základné zariadenia a možnosti zdieľať izbu s inými hosťami.

Okrem týchto tradičných druhov ubytovania v Galway nájdete aj nové trendy ako napríklad ubytovanie vo vagónoch, stodolách alebo chalupách. Tieto možnosti ponúkajú jedinečný zážitok a umožňujú vám zažiť prírodu a krásy írskej vidieckej krajiny.

V Galway sú aj rôzne portály a webové stránky, ktoré vám umožňujú prenajímať súkromné apartmány a domy na dobu vášho pobytu. Tieto možnosti sa môžu ukázať ako veľmi praktické, ak cestujete s rodinou alebo skupinou priateľov, pretože vám poskytujú väčšiu súkromnosť a pohodlie.

Neváhajte a plánujte svoj výlet do Galway už teraz. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, budete mať istotu, že tento živý a kultúrny klenot Írska vám ponúkne úžasný zážitok.


Počasie Írsko Galway


Írsko je krajina, ktorá je známa svojim daždivým a zmäteným počasím. Práve v Galway sa počasie mení rýchlejšie ako na iných miestach v Írsku.

Galway má oceánske podnebie a zvyčajne je tam viac zrážok ako v ostatných častiach Írska. Zimy nie sú príliš chladné a letá nie sú príliš horúce. Temperature sa zvyčajne pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia.

Mnoho návštevníkov prichádza do Galway v lete, keď sú teploty najteplejšie a zrážky sú menej časté. Aj keď je počasie v lete spravidla príjemné, často sa stáva, že sa zrazu ochladí a príde dážď, takže je dobré mať pri sebe oblečenie na každé počasie.

V jeseni sa počasie mení a zrážky stočujú. Teploty sa tiež začínajú znížiť a dni sú kratšie. Aj keď to znamená, že menej turistov prichádza do Galway v tomto období, atmosféra mesta je stále živá a energická.

Zimy v Galway sú dokonca aj pre Írsko dosť mierne. Teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 5 stupňov Celzia a v noci môže byť často mráz. Dážď sa v zime stáva bežnou záležitosťou a preto je dobré mať so sebou príslušnú chrómu.

Na jar sa môže počasie ešte meniť, ale teploty začínajú stúpať a mnohé kvety začínajú kvitnúť. Ak milujete kvety a záhradničenie, Galway je pre vás správne miesto.

V Galway sa často používa fráza, že môže byť v krátky čas až štyri ročné obdobia v jeden deň. Preto je dôležité byť pripravený na každé počasie, kedykoľvek ste v Galway.

Všetko do dokopy, aj keď počasie v Galway sa môže zdať po nálade po sajráku, je tam veľa miestnych zvykov, ktoré vám pomôžu prežiť v každom počasí, ak máte otevrenú myseľ a oblečenie pre všetky príležitosti.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky