Nájdite letenky s najlepšou cenou

Írsko Portrush (Severné Írsko)

Počasie Írsko Portrush (Severné Írsko)


Írsko je známe svojím premenlivým a niekedy nepredvídateľným počasím. Jedno z miest, kde si to môžete plne vychutnať, je malé prímorské mesto Portrush, ležiace na severe Írska. Toto miesto je obľúbenou destináciou turistov a milovníkov surfovania.

Portrush je známy svojimi impozantnými klifmi, okázalým výhľadom na Atlantický oceán a nádhernými plážami. Jeho pôsobivá príroda je však často sfúkaná vetrom a obklopená mrakmi.

Miestne počasie je ovplyvnené Gulf Streamom, čo vedie k miernejšiemu a vlhkejšiemu podnebiu v porovnaní s väčšinou severnej Európy. Aj keď je Írsko známe svojimi dažďovými sprchami, Portrush sa môže pýšiť nižšími množstvami ročných zrážok ako ostatné časti Írska.

Letá v Portrushe sú miernymi, s priemernou teplotou okolo 17 °C. Vzhľadom na to, že je to prímorské mesto, teploty zriedka presahujú 20 °C, čo je pre niektorých turistov príjemným zimňovaním od horúceho leta. Avšak, nezabudnite si so sebou vziať aj sveter alebo bundu, pretože morská voda môže byť studená a vietor môže byť často prítomný.

Jeseň a jar sú obdobím, kedy Portrush zažíva najväčšie množstvo zrážok. Teploty sú miernym chladnejšie, priemerne okolo 9-12 °C. Nezabudnite si so sebou vziať dáždnik a nepremokavú obuv, keď chcete objavovať krásu tohto miesta. Aj keď môžete očakávať daždivé dni, tiež sa môžete stretnúť s krásnymi slnečnými intervalmi, ktoré zdôraznia nádherné farby jesene alebo rozkvitnuté jarné kvety.

Zima v Portrushe môže byť miernejšia, ale stále viete, že ste na severe. Teploty sa pohybujú okolo 6 °C a občas môžete zažiť mrazivé dni. Preto je opäť dobré mať oblečenie, ktoré udrží teplo a poskytne vám komfort.

Napriek nepredvídateľnosti počasia v Portrushe je táto oblasť stále fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka nádherné prírodné scenérie. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete sa tešiť na nádherné výhľady, národné parky a skvelé možnosti na vodné športy.

Užite si Portrush nielen počas leta, ale aj počas menej predvídateľných ročných období a objavte všetky krásy tejto nádherné oblasti Severného Írska.


Ubytovanie Írsko Portrush (Severné Írsko)


Portrush je populárne prímorské letovisko a malé mesto na severe Írska. Nachádza sa v hrabstve Antrim, na pobreží Atlantiku, a je známe svojou krásnou prírodou, úchvatnými plážami a zaujímavými turistickými atrakciami. Pre tých, ktorí navštívia Portrush, je ubytovanie kľúčovou súčasťou ich pobytu. V meste a jeho okolí nájdete rôzne možnosti ubytovania zodpovedajúce vašim potrebám a preferenciám.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie so skvelými službami a vynikajúcou polohou, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z elegantných hotelov v blízkosti centra mesta. Mnohé z nich ponúkajú nádherný výhľad na more a majú vlastné reštaurácie, wellness centrá a ďalšie zariadenia pre pohodlný pobyt. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí očakávajú vysokú kvalitu služieb a luxusné prostredie.

Pre cestovateľov s obmedzenejším rozpočtom je v Portrush k dispozícii aj široká ponuka cenovo dostupných ubytovacích zariadení. Okrem tradičných hotelov nájdete aj penzióny, hostely a apartmány, ktoré poskytujú pohodlné ubytovanie za dostupné ceny. Tieto typy ubytovania vám umožnia zažiť autentickú atmosféru mesta a jeho okolia a zároveň ušetriť na ubytovaní.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Portrush je prenájom dovolenkovej chaty alebo domu. Tieto samostatné zariadenia sú ideálne pre skupiny priateľov alebo rodiny a poskytujú väčšiu súkromie a flexibilitu. Veľa chat a domov je situovaných v blízkosti pláže alebo priamo na pobreží, čo vytvára dokonalú atmosféru pre prímorskú dovolenku.

Nesmiem zabudnúť zmieniť aj kempovanie ako možnosť ubytovania v Portrush. V okolí mesta nájdete krásne kempingy s výhľadom na more a vzdialené len pár minút chôdze od hlavných pláží. Kempovanie je obľúbenou voľbou pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít, ktorí chcú prespať v prírodných a útulných podmienkach.

Ak hľadáte ubytovanie v Portrush, nemusíte sa báť preplnenia alebo nedostatku možností. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie nájdete v tomto krásnom pobrežnom letovisku vhodné miesto na pobyt. Nech už si vyberiete luxusný hotel, cenovo dostupný penzión, dovolenkovú chatu, kemp alebo inú formu ubytovania, Portrush vám poskytne všetko, čo potrebujete pre príjemnú dovolenku na severnom Írsku.


Letenka Írsko Portrush (Severné Írsko)


Severné Írsko je miestom, ktoré poznáme z mnohých príbehov a légend a ktoré je plné magických miest a pamiatok. Jedným z najkrajších miest na tejto časti Írska je aj malé prímorské mesto Portrush. Ak vás láka tajomné a krásne miesto, kde sa práve nachádza táto destinácia, oplatí sa zvážiť cestu sem a to aj preto, že získanie letenky do tohto miesta, môže byť pre vás naozaj jednoduché.

Portrush je malé mestečko, ktoré sa nachádza na severovýchode Írska a je známe prekrásnymi plážami, ktoré sú omývané vodami Atlantického oceánu. Táto oblasť je taktiež domovom mnohých pamiatok, ktoré sú späté so mnohými írskymi príbehmi a legendami. Pre milovníkov golfa je to dokonalé miesto na dovolenku, pretože jedno z najlepších golfových ihrísk na svete, Royal Portrush Golf Club sa tu nachádza.

Viacero letov z rôznych krajín sveta už ponúka letenky do Belfastu alebo Derry, jednoho z druhých najväčších miest v Severnom Írsku. Odrody letov ponúkaných sa líšia a tak si môžete vybrať spojenie, ktoré vám najviac vyhovuje a vám bude zabezpečený proti nečakaným zmenám.

Ak by ste chceli cestovať z Belfastu alebo Derry do Portrushu, môžete cestovať autobusom, autom alebo si požičať auto. Ceste prízemím Severné Írsko okolo útesov, zátočín a zálivov je samotná kúzelná záležitosť, a ak máte auto k dispozícii, môžete sa oboznámiť s ďalšími miestami na ceste, ktoré sú skutočne veľmi pekné, ako napríklad Giant's Causeway a mnohé iné.

Portrush a jeho okolie ponúka skvelé možnosti pre každého cestovateľa. Výlety cez okolité pláže, návštevy skvelých reštaurácií, prechádzky po meste, alebo okolie s výhľadmi na more - to všetko je v ponuke v Portrushu.

Vzhľadom na to, že Portrush nie je veľký turistický ťahák, nájdete tam množstvo súkromných ubytovaní ako napríklad hotely, Bed and Breakfast alebo apartmány ktoré sú veľmi príjemné a veľkôznačne dostupné.

Letenky do Portrushu v Severnom Írsku môžu byť pre vás vstupenkou do nového, neobjaveného sveta krás, legiend a magie. Pre milovníkov krásnych miest s bohatou históriou je to tou pravou voľbou pre vašu ďalšiu dovolenku v Írsku. Budete mať príležitosť objaviť skutočne kúzelné miesto na svete!


Dovolenka Írsko Portrush (Severné Írsko)


Portrush je malebné letovisko na Severnom Írsku, ktoré sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova. Toto letovisko sa nachádza v pútavom prostredí súostrovia Causeway a je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí túžia po dovolenkách v prírode a aktívnom oddychu.

Jedným z najväčších lákadiel Portrushu je jeho nádherná a rozmanitá príroda. Okolo letoviska sa rozprestierajú nekonečné pláže s jemným pieskom a tyrkysovou vodou, ktoré sú ideálne pre kúpanie, opaľovanie a plážové aktivity. Pre milovníkov adrenalínu tu tiež nájdete množstvo možností, ako tráviť aktívny čas, vrátane surfovania, jachtingu, potápania a rybolovu.

Portrush je tiež výbornou základňou pre objavovanie pôsobivého súostrovia Causeway. Toto svetové dedičstvo UNESCO je známe svojimi okúzlujúcimi skalnými útvarmi a geomorfologickým úkazom. Najznámejším miestom je Giant's Causeway, ktorý pozostáva z magnetických čiastok, ktoré vytvorili neobvyklé a dokonalé štvorce. Tento prírodný zázrak je neobyčajne fotogenický a ponúka nádherný výhľad na Atlantický oceán.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru, je v Portrushu dostatok atrakcií. Celé mesto je preniknuté s história a môžete tu nájsť rôzne pamätihodnosti, ako napríklad Dunluce Castle, magický hrad na útese, ktorý je považovaný za jedno z najromantickejších miest na svete. Okrem toho je v blízkosti letoviska niekoľko miestnych múzeí a galérií, kde si môžete prehliadnuť exponáty z histórie a kultúry tohto regiónu.

Portrush taktiež ponúka veľké množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, kde môžete ochutnať miestne špeciality a užiť si príjemnú atmosféru. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody, tradicionálne írske jedlá a samozrejme, slávne írske pivo.

V neposlednom rade, Portrush je ideálnym miestom pre golfistov. Súostrovia Causeway je domovom mnohých prestížnych golfových ihrísk, ktoré sú obľúbené medzi profesionálnymi hráčmi aj fanúšikmi denneho golfa. Môžete si tu zahrať na jednom z najznámejších golfových ihrísk v Európe a vychutnať si úžasný výhľad na more počas hry.

V Portrushu nájdete tiež veľkú ponuku príjemného ubytovania, od luxusných hotelov až po útulné penzióny a dovolenkove domy. Je to ideálne miesto pre strávenie dovolenky s rodinou, ako aj pre romantický únik.

Portrush v Severnom Írsku je miesto, ktoré ponúka všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku. S jeho krásnou prírodou, fascinujúcou históriou a bohatou kultúrou si určite užijete výnimočný zážitek. Ak hľadáte destináciu súčasne relaxačnú a vzrušujúcu, Portrush je tou správnou voľbou pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Portrush (Severné Írsko)


1. Aké je počasie v Portrush?

Počasie v Portrush sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia, ale všeobecne je to mierne teplé a daždivé. V lete sa teploty pohybujú medzi 16 a 20 °C, zatiaľ čo v zime sú nižšie, asi okolo 5 °C.

2. Ako sa najlepšie dostať z letiska do Portrush?

Najlepšie spôsoby, ako sa dostať z letiska do Portrush, sú taxíkom alebo autobusom. Existujú aj spoločnosti ponúkajúce súkromné prepravy, ako napríklad Uber, ale musíte si ich rezervovať vopred.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Portrush?

Najlepší čas na návštevu Portrush záleží na vašich preferenciách. Ak preferujete menej turistov a nižšie ceny, môže byť najlepšie navštíviť Portrush v období mimo sezóny. Ak sa vám páči počasie a chcete si užiť pláže a outdoorové aktivity, najlepšie je prísť v lete, od júla do septembra.

4. Aké sú atrakcie a miesta, ktoré treba navštíviť v Portrush?

Portrush má mnoho atrakcií a miest, ktoré by ste mali vidieť počas svojho pobytu. Medzi najpopulárnejšie patrí pláž East Strand, Giant's Causeway a Carrick-a-Rede konopný most. Ďalšie menej známe atrakcie zahŕňajú Portrush Heritage Trail a Barry's Amusements.

5. Aké sú najlepšie hotely v Portrush?

V Portrush je mnoho hotelov, ktoré si môžete zvoliť, v závislosti na vašom rozpočte a preferenciách. Niektoré z najlepších hotelov sú Adelphi Portrush, Portrush Atlantic Hotel a The Port Hotel. Ďalšie možnosti zahŕňajú Antrim House B&B, Aaranmore Lodge a Beaches B&B.

6. Aké typy jedál sa podávajú v Portrush?

V Portrush nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú široký výber jedál, od tradičnej írskej kuchyne až po medzinárodné jedlá. Medzi najpopulárnejšie miesta na raňajky patrí Ramore Wine Bar a The Harbour Bar. Medzi najlepšie reštaurácie patrí Harry's Shack, Kiwi's Brew Bar, The Mermaid Kitchen & Bar a The Ramore Wine Bar.

7. Môžem si prenajať auto v Portrush?

Áno, v Portrush je možné si prenajať auto od rôznych prenajímateľov. Medzi najväčších prenajímateľov v oblasti patrí Hertz, Avis a Europcar. Predtým, než si však prenajmete auto, uistite sa, že máte správne doklady a nevynechali ste nič dôležité pri plánovaní vašej cesty.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky