Nájdite letenky s najlepšou cenou

Írsko Trim Castle

Ubytovanie Írsko Trim Castle


Trim Castle je hrad situovaný v írskom meste Trim, ktoré sa nachádza na severe krajiny. Tento majestátny hrad je jedným z najväčších a najvyšších hradov v celej Európe a je dominujúcim bodom mesta Trim.

Hrad Trim bol postavený počas 12. a 13. storočia a bol sídlom mocnej rodiny De Lacy, ktorá patrila medzi najvplyvnejšie rody v Írsku. Hrad bol pôvodne vybudovaný ako vojenské opevnenie a jeho dominantou je veža, ktorá je známa ako Bílá veža. Táto veža je celkom impozantná a meria viac ako 22 metrov vysoká, čo ju robí jednou z najvyšších kamenných veží v Írsku.

Okrem Bielej veže tu nájdeme aj ďalšie zaujímavé časti hradu, vrátane brány do hradu, ktorá je obklopená vodným priekopou a mostom. Na dvore hradu sa nachádza veľa malebných a histórických budov, v ktorých sa nachádzali obytné priestory, ktore boli kedysi sídlom šľachtických rodín.

Trim Castle sa tiež stal slávnym miestom vďaka svojej úlohe v populárnom filme "Braveheart" z roku 1995, kde slúžil ako dějiště pre niektoré z najdôležitejších scén.

Dnes je Trim Castle otvorený pre návštevníkov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii tohto úžasného miesta. Môžete si prehliadnuť veľa fascinujúcich exponátov, ktoré odkazujú na históriu hradu a dobu, v ktorej slúžil ako vojenská pevnosť.

Okolité prostredie hradu je tiež zaujímavé. Trim je sídlom malej a malebnej írskej dedinky so zachovalým historickým jadrom. Prehliadku hradu môžete spojiť s prechádzkou mestom, kde nájdete kopu ďalších hisotrických pamiatok, reštaurácie a miestne obchody.

Návšteva hradu Trim je skutočne nezabudnuteľným zážitkom nielen pre milovníkov histórie, ale aj pre turistov, ktorí sa chcú stratiť v atmosfére starého Írska a obdivovať nádherné architektonické dielo. Takže, ak plánujete cestu do Írska, neobíďte tento úžasný hrad, v ktorom sa preplietajú storočia histórie, tajomstvá a kúzlo minulosti.


Počasie Írsko Trim Castle


Trim Castle sa nachádza v meste Trim v grófstve Meath v Írsku a je jedným z najväčších a najznámejších hradov v krajine. Tento nádherný hrad s vežou z čistého vápencového kamene sa stal dôležitou súčasťou histórie Írska a je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov.

Okrem svojej historickej hodnoty bol Trim Castle tiež zapletený do rôznych legiend a bájok súvisiacich s návratom a osídlením Írska. Tento hrad sa stal domovom pre mnohých prominentných írskych šľachticov a hraničil so štyrmi riekami - Boyne, Delvin, Liffey a Tara.

Trim Castle má veľký vplyv na miestne počasie a tieto rieky prispievajú k jeho klimatickým podmienkam. Klima v blízkosti hradu je typické pre stredné írske podnebie, kde dážď je bežným javom po celý rok. Letné mesiace od júna do augusta sú obvykle najteplejšie, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 20 ° C a minimálnymi teplotami okolo 10 ° C.

Zimné mesiace od decembra do februára sú naopak najchladnejšie, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 8 ° C a minimálnymi teplotami okolo 2 ° C. Chladné a vlhké počasie je typické pre túto oblasť, s mrholením a ľahkými dažďami väčšinu roka.

Víchrice a silné námrazy sú ďalšími špecifikami počasia v okolí Trim Castle. Miestne rieky často prispievajú k zvýšeniu vlhkosti v ovzduší a vytváraniu zamračenej atmosféry. Tieto podmienky môžu priam pozmeniť vzhľad hradu a pridať mu tajomný a dramatický nádych.

Aj keď počasie v oblasti Trim Castle môže byť nepredvídateľné a náchylné k zmenám, to nebráni turistom a návštevníkom, aby si užili všetko, čo tento úchvatný hrad ponúka. Nebeská krása v kombinácii s jeho bohatou históriou robí z Trim Castle jedno z najzaujímavejších miest na návštevu v Írsku, bez ohľadu na počasie.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Trim Castle


1. Kto postavil hrad Trim Castle?
Trim Castle bol postavený v 12. storočí normanským rytierom Hughom de Lacy.

2. Koľko trvalo postavenie hradu Trim Castle?
Postavenie hradu Trim Castle trvalo asi 30 rokov, od roku 1172 do roku 1200.

3. Kde sa nachádza hrad Trim Castle?
Trim Castle sa nachádza v meste Trim, v okrese Meath v Írsku.

4. Aké sú otváracie hodiny hradu Trim Castle?
Otváracie hodiny hradu Trim Castle sa líšia v závislosti od sezóny. V lete je otvorený denne od 9:30 do 17:30 hod. V zime sa otvorí len na vyžiadanie.

5. Môže sa hrad navštíviť?
Áno, hrad Trim Castle je otvorený pre verejnosť a návštevníci ho môžu navštíviť počas otváracích hodín.

6. Koľko stojí vstupenka na Trim Castle?
Cena vstupenky na Trim Castle je 5 eur pre dospelých a 3 eur pre deti, študentov a dôchodcov.

7. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti hradu Trim Castle?
V blízkosti hradu Trim Castle sa nachádzajú ďalšie historické pamiatky, ako napríklad Round Tower, St. Patrick's Cathedral, a Newgrange, ktoré je zapsané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

8. Môže sa hrad Trim Castle prenajať na súkromné akcie?
Áno, hrad Trim Castle je k dispozícii na prenájom pre súkromné akcie, ako napríklad svadby, oslavy a konferencie.


Dovolenka Írsko Trim Castle


Možno si už vypočul/a o nádhernom a históriou nasiaknutom hradom Trim na území Írska. Toto historické miesto sa stal veľmi obľúbenou turistickou atrakciou a lákadlom pre ľudí z celého sveta. Ak túžite po nezabudnuteľnej dovolenke a cestovateľskom zážitku, írsky Trim Castle je miesto, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.

Trim Castle sa nachádza v meste Trim, ktoré je v provincii Leinster a približne 45 minút jazdy autom od hlavného mesta Dublinu. Tento hrad, postavený v 12. storočí, je jedným z najväčších hradných komplexov v celej Európe a zastáva významnú úlohu v histórii Írska. Je známy aj vďaka filmu "Braveheart", ktorý sa tu natáčal.

Po príchode do Trimu a preskúmaní okolia sa ocitnete uprostred nádherného vidieckeho prostredia, ktoré vás prenesie do minulosti. Hrad Trim Castle je perfektným príkladom anglickej stredovekej architektúry a ponúka návštevníkom možnosť spoznať históriu a kultúru tejto krajiny.

Po vstupe do hradu budete prekvapení jeho impozantnou veľkosťou a architektonickými detailmi. Môžete sa prechádzať po obrovskej záhrade a obdivovať starú kamennú architektúru, ktorá sa zachovala a zdobí celý komplex. Najzaujímavejšou časťou hradu je jeho veža, ktorá je najväčšou masívnou stredovekou vežou na Írsku. Prieskumy ukázali, že hrad bol postavený na mieste staršieho írskeho múru a stal sa symbolom moci a vplyvu vo veľmi pohnutom období histórie.

Po prehliadke hradu sa môžete ísť vybaviť na nedaleký riečny breh, kde nájdete veľa reštaurácií a miestnych obchodov. Írsko je známe svojou pohostinnosťou a miestnym jedlom, a preto sa môžete tešiť na výborné jedlá, ako napríklad tradičné írske guinness pivo s rybím a hranolkami alebo šťavnatý steak s bramborovým pyré.

Okrem prehliadky hradu a obľúbených jedál sa v okolí tohto regiónu môžete vybrať na niektorý z mnohých turistických trás a preskúmať ďalšie historicke miesta. Napríklad ruiny kláštora Bective, ktoré je známe svojou jedinečnou vizualizáciou histórie alebo hrad Kinnegad, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ak máte radi prírodu a dobrodružstvo, môžete sa vybrať na turistický výlet po rieke Boyne, ktorá preteká okolo hradu. Ponúka možnosti kajakovania, rybolovu a pikniku pri vode. Rieka je obklopená zelenými kopčekmi a je to ideálne miesto, kde sa môžete oddýchnuť a relaxovať v prírodnom prostredí.

Keď sa vrátite na záver svojej dovolenky, môžete si kúpiť suveníry a pamiatky z miestneho obchodu, aby ste si mohli pamätať na svoje nezabudnuteľné zážitky. Trim Castle je miestom, ktoré vám ponúka mix kultúry, histórie a prírody, a je to ideálne miesto na strávenie dovolenky s rodinou alebo priateľmi.

Ak teda hľadáte dovolenku, ktorá vám ponúkne zážitok, ktorý si budete pamätať navždy, írsky Trim Castle je miesto, ktoré by ste mali uvažovať. Nenechajte si ujsť možnosť prechádzať sa po hradných múroch, obdivovať úžasné výhľady a zažiť v skutočnosti históriu tohto nádherného miesta. Určite nebudete sklamaní.


Letenka Írsko Trim Castle


V rámci cestovania do Írska mnoho turistov siahne po navštevení hlavného mesta Dublina, no krajina ponúka aj mnoho iných zaujímavých miest a pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Jednou z nich je aj hrad Trim Castle, ktorý sa nachádza v malebnom mestečku Trim v provincii Leinster.

Trim Castle, ktorý je považovaný za najväčší hrad v Írsku, bol postavený v roku 1172 Normanským vojvodom Hughom de Lacyom a slúžil ako jeho rodiský hrad a sídlo vládcov Normanského kráľovstva v Leinsteri. Po celé stáročia sa hrad menil majiteľov a prešiel rôznymi rekonštrukciami, no dodnes sa zachoval vo veľmi dobrej kondícii.

Pri návšteve hradu si môžete prezrieť jeho mohutné múry, vežu a vnútorné nádvoria, ktoré okrem histórie ponúkajú i krásne výhľady na okolitú krajinu. Pre niektorých turistov môže byť zaujímavé, že na hrade bolo natáčaných niekoľko filmov vrátane známeho historického filmu Bravheart.

Ak sa rozhodnete navštíviť Trim Castle, najlepšie si na to zabezpečiť letenku do Dublina, odkiaľ sa dá najlepšie a najkomfortnejšie dostať do mesta Trim. Z Dublina sa do mesta Trim dá dostať vlakom alebo autobusom, no odporúčame si prenajať auto a preskúmať okolitú krajinu.

Trim Castle je otvorený pre verejnosť počas celého roka, so vstupenkou vo výške 4 eur je možné prebádať vnútorné nádvoria hradu a vypočuť si audioguía vo viacerých jazykoch.

Ak hľadáte iné cestovateľské zážitky, odporúčame aj navštívenie Nechtanského jazera, ktoré sa nachádza len pár minút jazdy od hrady, alebo sa vydajte na skvelú turistickú trasu Boyne Valley, ktorá vám ponúkne možnosť skúmať množstvo starovekých megalitických pamiatok.

Ak by ste mali radi zaujímavú dovolenku plnú histórie, prírody a neopakovateľných zážitkov, Trim Castle a okolie sú pre vás ideálne miesto, kde sa určite nebudete nudiť!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky