Nájdite letenky s najlepšou cenou

Island Jökulsárgljúfur National Park

Dovolenka Island Jökulsárgljúfur National Park


Island Jökulsárgljúfur National Park – nezabudnuteľné dobrodružstvo

Ak hľadáte miesto, kde môžete objaviť nádhernú scenériu a zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvá, Island Jökulsárgljúfur National Park je tou pravou voľbou.

National Park, ktorý sa nachádza na severovýchode Islandu, ponúka jedinečné prírodné krásy, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Park sa rozprestiera na ploche 4 807 kilometrov štvorcových a zahŕňa oblasť hlbokého kaňonu a tektonických plôch.

Jedným z najpopulárnejších miest v parku je kaňon Ásbyrgi, ktorý sa rozprestiera na ploche viac než 3 kilometre. Charakteristickou črtou tohto kaňonu je jeho tvar, ktorý je v tvare polmesiaca. Legenda hovorí, že tento tvar vznikol, keď bohovia Valkýry stvorili tuto úchvatnú jaskynu.

Najväčšou atrakciou parku je však ledovec Vatnajökull, ktorý sa rozprestiera na ploche 8 100 kilometrov štvorcových. Ledovec Vatnajökull patrí k najväčším ľadovcami v Európe a jeho povrch sa pohybuje viac ako 1 kilometr za deň. Milovníci adrenalinových zážitkov si môžu vyskúšať tzv. iceberg, ktorý je jednou z najpopulárnejších aktivít v parku.

Okrem toho, Island Jökulsárgljúfur National Park ponúka množstvo turistických trás, ktoré vedú turistov po celom parku. Medzi tie najpopulárnejšie patrí trasa Dettifoss a Selfoss, ktoré sú považované za jedny z najväčších vodopádov v Európe. Pre milovníkov lesa a rastlín je skvelou voľbou prechádzka cez priesmyk Hljóðaklettar, kde si môžu turisti všimnúť niektoré z najbežnejších lesných druhov Islandu.

Pri cestovaní do Island Jökulsárgljúfur National Park si nezabudnite vziať dostatok pitnej vody a občerstvenia, ako aj vhodnú turistickú výbavu. Okrem toho, mnoho z ciest a trás sú len k dispozícii v určitých ročných obdobiach, takže sa uistite, že sa informujete o aktuálnych podmienkach pred vašou cestou.

Island Jökulsárgljúfur National Park je jedným z najkrajších národných parkov na svete, ktorý ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a nekonečné možnosti objavenia úchvatnej prírody. Ak hľadáte miesto na vašu ďalšiu dovolenku, tento národný park je tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Jökulsárgljúfur National Park


1. Kedy je najlepší čas na návštevu Islandu a Jökulsárgljúfur National Parku?
Najlepší čas na návštevu Islandu a Jökulsárgljúfur National Parku je od júna do septembra, keď je počasie teplejšie a večer je viac svetla.

2. Aké sú najlepšie aktivity v Jökulsárgljúfur National Parku?
Najlepšie aktivity v Jökulsárgljúfur National Parku sú turistika, horské bicyklovanie a pozorovanie divočiny.

3. Ako sa tam dostanem?
Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je požičať si auto alebo zaplatiť súkromného prepravcu.

4. Aké sú vstupné poplatky do parku?
Vstup do Jökulsárgljúfur National Parku je bezplatný.

5. Kde môžem nájsť ubytovanie v Jökulsárgljúfur National Parku?
V okolí parku sú dostupné hotely, hostely a kempingy.

6. Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie v Jökulsárgljúfur National Parku?
Najlepšie miesta na fotografovanie sú Dettifoss, Selfoss a Hljóðaklettar.

7. Aké sú možnosti stravovania v parku?
V parku sú k dispozícii snack bary a reštaurácie, ale odporúča sa si priniesť vlastné jedlo a pitie.

8. Aké sú najbližšie obce a mestá k Jökulsárgljúfur National Parku?
Najbližšie obce a mestá sú Húsavík, Akureyri a Reykjavík.

9. Aké sú možnosti turistiky v parku?
Park ponúka množstvo trás pre turistiku, vrátane Dettifoss Trail, Vesturdalur Trail a Hljóðaklettar Trail.

10. Aké sú najdôležitejšie veci, ktoré je potrebné si vziať s sebou do parku?
Odporúča sa si vziať vhodné oblečenie a obuv na horskú turistiku, fotoaparát, základnú lekársku výbavu a dosť vody a jedla.


Letenka Island Jökulsárgljúfur National Park


Island Jökulsárgljúfur National Park je jedným z najkrajších a najfascinujúcejších národných parkov na Islande. Nachádza sa na severe krajiny a je známy pre svoju nádhernú prírodu, strmé kaňony a impozantné vodopády. Letenka na tento národný park je skvelým spôsobom, ako objaviť jedinečnú krásu tohto miesta.

Cesta na Island nie je taká jednoduchá, ako pre iné destinácie, pretože je ostrovná krajina. Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Island, je leteckým dopravcom, ktorý ponúka medzinárodné lety na letisko Keflavík, ktoré sa nachádza asi 50 km od hlavného mesta Reykjavík. Po prílete na Island je možné prenajať si auto a vyrazit na cestu do Island Jökulsárgljúfur National Park.

Cesta autom do národného parku je dobrodružstvom sama osebe. Cesta vedie pozdĺž východného pobrežia Islandu a ponúka úchvatné výhľady na prírodné scenérie, ako sú hory, zálivy a malé rybárske dedinky. Je tiež možné stráviť niekoľko nocí v rôznych obciach na ceste a objavovať miestnu kultúru a gurmánske špeciality Islandu.

Keď prídete do Island Jökulsárgljúfur National Park, budete ohromení jeho krásou. Park je známy pre viacero vodopádov, z ktorých najznámejší je Dettifoss, najväčší vodopád v Európe. Jeho obrovské dáždnikové oblaky a hukot sú jednoducho impozantné. Ďalším významným vodopádom v národnom parku je Selfoss, ktorý je známy pre svoje mohutné padanie vody.

Okrem vodopádov je Island Jökulsárgljúfur National Park domovom aj pre niekoľko krásnych kaňonov. Najslávnejším z nich je Ásbyrgi, obrovský polmesiacovitý kaňon, ktorý je legenda. Tento kaňon je obklopený skalnatými útesmi a je domovom pre rôzne druhy vtákov a rastlín. Prechádzka okolo Ásbyrgi je úžasné skúsenosťou a ponúka nekonečné fotografické príležitosti.

Po návšteve Dettifoss, Selfoss a ďalších úchvatných miest v Island Jökulsárgljúfur National Park, si môžete oddýchnuť a relaxovať na niektorom zo záchytných parkov v okolí. Tieto parky ponúkajú zariadenia pre kempovanie, pikniky a pozorovanie vtákov. Môžete si vychutnať túru do prírody alebo sa jednoducho zahryznúť do jedla s výhľadom na úchvatnú krajinu.

Letenka na Island Jökulsárgljúfur National Park je skvelým spôsobom, ako preskúmať tento krásny a divoký kúsok Islandu. Cesta autom z Reykjavíku ponúka úžasné výhľady a obnovuje ducha dobrodružstva. Príroda v národnom parku je jedinečná a zanechá vás bez slov. Je to miesto, ktoré si zaslúži miesto na zozname "must-see" destinácií pre všetkých milovníkov prírody a dobrodruhov.


Počasie Island Jökulsárgljúfur National Park


Jökulsárgljúfur National Park sa nachádza na severe Islandu a je známy svojou nádhernou prírodou a jedinečným prostredím. Tento národný park ponúka okrem svojich majestátnych kaňonov a vodopádov aj rôzne druhy počasia, ktoré môžu ovplyvniť váš zážitok z tohto miesta.

Island je známy svojimi extrémnymi podnebnými podmienkami, pričom jeho počasie je nevyspytateľné a môže sa meniť veľmi rýchlo. Jökulsárgljúfur National Park je súčasťou oblasti, kde sa stretávajú dve poveternostné zóny - arktická poveternostná zóna a subarktická poveternostná zóna. Vďaka tejto geografickej polohe je počasie na Islande považované za veľmi nepredvídateľné a často je možné zažiť viacero ročných období za jediný deň.

V lete sa v Jökulsárgljúfur National Park môže teplota pohybovať okolo 10 až 15°C, ale môže byť aj vyššia v prípade teplých vetrov. Prakticky nezapadá slnko a túra v tejto dobe vám ponúkne najviac svetla a najdlhšie dni. Ak chcete navštíviť národný park v lete, mali by ste si vziať oblečenie do vrstiev, pretože teploty sa môžu v priebehu dňa zmeniť.

V zimnom období sa teploty v tomto regióne pohybujú okolo -10 až 0°C a označuje sa ako obdobie s najväčšou snehovou pokrývkou. Toto obdobie vytvára úplne inú atmosféru a výzor parku. Môžete vidieť zamrznuté vodopády a obrovské ľadové útvary, čo robí tento národný park ešte krajším. V zime je však dôležité byť oblečený v teplých a vodotesných vrstvách, pretože mrazy môžu byť extrémne.

V jeseň a na jar môžete zažiť veľké množstvo dažďa a vetra. Práve v týchto obdobiach je často počasie najnepredvídateľnejšie. Môžete zažiť slnečné intervaly, daždivé dni a silný vietor. Ak sa chystáte navštíviť Jökulsárgljúfur National Park v týchto ročných obdobiach, odporúča sa mať so sebou nepremokavé oblečenie a vankúš, aby ste si udržali teplo a pohodlie.

Je však dôležité mať na pamäti, že počasie je samozrejme nepredvídateľné a môže sa rýchlo meniť. Bez ohľadu na ročné obdobie a typ počasia, Jökulsárgljúfur National Park je stále úchvatným miestom na návštevu a ponúka jedinečný pohľad na islandskú prírodu. Nezabudnite prísť pripravení a užite si všetko, čo tento národný park má na ponúknutie.


Ubytovanie Island Jökulsárgljúfur National Park


Island je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na svete, známy svojimi úchvatnými prírodnými scenériami a jedinečnou krajinou. Jedným z najnavštevovanejších miest na Islande je Národný park Jökulsárgljúfur, ktorý sa nachádza na severe krajiny. Tento národný park je domovom niektorých z najimpresívnejších a najnádhernejších vodopádov, kaňonov a roklín na Islande.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jökulsárgljúfur National Park, budete mať možnosť preskúmať jedinečnú a nádhernú prírodu tohto miesta. Park sa rozkladá na ploche vyše 120 km² a je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat. Najznámejšou atrakciou parku je vodopád Dettifoss, ktorý je považovaný za najmohutnejší vodopád v Európe. Jeho veľkosť a sila sú impozantné a pohľad na jeho padajúcu vodu je úchvatný.

Okrem Dettifossu sa v parku nachádza aj niekoľko ďalších vodopádov, z ktorých najznámejšími sú Selfoss, Hafragilsfoss a Hljóðaklettar. Tieto vodopády sa nachádzajú v rôznych častiach národného parku a ponúkajú návštevníkom rôznorodé scenérie a pohľady.

Okrem vodopádov je Jökulsárgljúfur National Park domovom aj mnohých iných prírodných úkazov a pamiatok. Jedným z nich je kanón Ásbyrgi, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest na Islande. Tento kaňon je obklopený strmými kamennými stenami a poskytuje nádherný výhľad na okolitú krajinu. V jeho strede sa nachádzajú zelené lúky a malé jazerá, ktoré tvoria kontrast s tmavými skalami.

Ak sa chystáte navštíviť Jökulsárgljúfur National Park, je nevyhnutné mať zabezpečené ubytovanie. Vzhľadom k tomu, že park sa nachádza na severe Islandu, musíte rátať s obmedzenou ponukou ubytovania. Avšak okolie parku ponúka niekoľko možností pre ubytovanie. Môžete si vybrať medzi malými rodinnými penziónmi, chatami alebo kempmi. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti národného parku, čo je veľkou výhodou pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť viac času v prírode.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jökulsárgljúfur National Park, môžete sa tešiť na jedinečnú prírodu a pohľady, ktoré si na Islande neužijete nikde inde. Je to miesto, ktoré vás uchváti svojou krásou a tichoou, a kde si odpočiniete od ruchu a chaosu veľkých miest. Ak máte radi prírodu a dobrodružstvo, Jökulsárgljúfur National Park je miesto, ktoré si nenechajte ujsť pri návšteve Islandu.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky