Nájdite letenky s najlepšou cenou

Jamajka Blue Mountains

Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Blue Mountains


1. Aké je nadmorská výška Blue Mountains na Jamajke?
Nadmorská výška Blue Mountains sa pohybuje medzi 1 700 a 2 256 metrov.

2. Aké je počasie v Blue Mountains?
Počasie v Blue Mountains je chladnejšie a vlhkejšie ako v ostatných častiach Jamajky, s priemernou teplotou okolo 20 °C.

3. Ako sa dostať do Blue Mountains?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Blue Mountains, je autom alebo taxíkom z hlavného mesta Kingstonu. Existujú tiež autobusové služby, ale sú menej spoľahlivé.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v Blue Mountains?
V Blue Mountains budeš mať možnosť prejsť sa po turistických chodníkoch, navštíviť kávové plantáže, objavovať vodopády a pozorovať ptáky.

5. Ktorý je najvyšší vrchol v Blue Mountains?
Najvyšším vrcholom Blue Mountains je vrchol Blue Mountain Peak, ktorý meria 2 256 metrov nad morom.

6. Musím mať určitú úroveň kondície na túru do Blue Mountains?
Túry v Blue Mountains vyžadujú mierne fyzickú kondíciu, pretože niektoré chodníky sú strmé a vyžadujú dobre nalahodené topánky.

7. Je možné ubytovať sa v Blue Mountains?
Áno, v Blue Mountains sú k dispozícii niekoľko ubytovacích zariadení, vrátane horských chatiek a penziónov.

8. Aká je najlepšia doba na návštevu Blue Mountains?
Najlepší čas na návštevu Blue Mountains je počas suchého obdobia od decembra do apríla, keď je menej pravdepodobné, že sa budete stretávať s dažďom.

9. Aké je tradičné jedlo v Blue Mountains?
Tradičné jamajské jedlá, ako je jerk kuracie mäso, ryža a fazuľa, sú bežné v Blue Mountains, spolu s čerstvým ovocím a zeleninou.

10. Je možné navštíviť kávové plantáže v Blue Mountains?
Áno, je možné navštíviť kávové plantáže v Blue Mountains a naučiť sa o procese pestovania a spracovania kávy.


Dovolenka Jamajka Blue Mountains


Jamajka je známa svojou exotickou krásou, rafinovanou kultúrou a neodolateľným rytmom reggae hudby. Je to ostrov obklopený tyrkysovým Karibikom a ponúka návštevníkom množstvo úžasných miest na objavovanie. Jedným z nich je aj horský pás Jamajských Blue Mountains.

Jamaican Blue Mountains sú najvyššími vrchmi na Jamajke a zároveň aj najvyšším bodom v Karibiku. Nachádzajú sa východne od hlavného mesta Kingston a táto oblasť je známa svojou nadbytkom prírodných krás. Hory sú domovom jednej z najzvláštnejších prírodných rezervácií, ktorá je zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Tento horský pás so svojimi strmými zelenými svahmi, hustou džungľou a pokojnými riekami je rajským miestom pre milovníkov prírody. Oblasť je známa svojimi vysokými dažďovými príjmami, ktoré spolu so zvláštnym klimatickým a geomorfologickým prostredím majú významný vplyv na rast flóry a fauny.

Oblasť je pokrytá hustými lesmi, kde sa nachádza veľké množstvo rastlín a živočíchov. Dnes sa tu nachádza viac ako 800 druhov endemických rastlín a živočíchov, ktoré sa nevyskytujú nikde inde na svete. Tí, ktorí majú radi turistiku, môžu prejsť cez túlu, ktorá vedie najvyššou časťou pásma a pokračuje až na vrchol. Cesta vedie cez nádherné panoramatické výhľady a turisti sa môžu tešiť na úžasné pohľady na okolitú krajinu.

Návštevníci môžu tiež navštíviť miestne kávovary, ktoré sú známe produkciou jednej z najlepších káv na svete. Blue Mountain káva sa pestuje na vyšších nadmorských výškach a jej chuť je jedinečná. Turisti môžu prejsť tými najkrajšími kávovníkovými plantážami a naučiť sa o procese jej výroby.

Okrem toho, Jamajka ponúka aj množstvo ďalších aktivít pre turistov. Môžu sa vydať na dobrodružnú jazdu na koni po horách alebo vyskúšať šnorchlovanie v prírodnom korálovom útese. Ak majú návštevníci radi adrenalín, môžu sa vydať na rafting na riekach alebo sa vydať na nočnú prechádzku a zažiť niečo z miestnej nočnej scény.

Dovolenka v Jamajských Blue Mountains môže byť skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Táto oblasť ponúka nielen krásu prírody, ale aj skutočný rez od rušného dňa. Pre milovníkov aktívneho dovolenkovania, prírody a zvláštneho kultúrneho dedia je táto oblasť dokonalou voľbou. Dovolenkovým chodníkom cez tieto hory sa návštevníci prenesú na jedinečnú cestu objavovania Jamajky, ktorá určite nevyhasne ani po ich návrate domov.


Ubytovanie Jamajka Blue Mountains


Jamajka Blue Mountains je jedným z najkrajších miest, ktoré si môžete vybrať pre svoj pobyt na Jamajke. Táto oblasť leží na severe ostrova a je známa svojou krásnou prírodou, kávovými plantážami a fantastickým výhľadom.

Ak hľadáte ubytovanie v Jamajka Blue Mountains, máte k dispozícii množstvo možností. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, chatami, hostincami alebo turistickými ubytovňami. Tieto možnosti sa líšia svojou úrovňou pohodlia, veľkosťou a cenou. Podľa svojich požiadaviek, predstáv a finančných možností si môžete zvoliť to, čo vám najviac vyhovuje.

Ak máte radi luxus a chcete si dopriaviť kvalitné ubytovanie, môžete zvoliť jeden z mnohých hotelov. Blue Mountain Inn, Strawberry Hill alebo The Jamaica Palace Hotel sú medzi nimi veľmi obľúbené. Tieto hotely ponúkajú prekrásne výhľady, prvotriedne služby a pohodlné izby. Ich ceny však môžu byť pre niektorých dosť vysoké.

Hostely, ktoré sa ponúkajú v Jamajka Blue Mountains, sú skvelou voľbou pre tých, ktorí si chcú ušetriť peniaze a zároveň spoznať nových ľudí. Cute & Cozy Cabin alebo Rustic Sone Hut sú niektoré z hostincov, ktoré sú populárne medzi cestovateľmi. Tieto hostely ponúkajú skromné izby, ktoré nemusia byť tak komfortné ako hotely, ale zaručia vám jednoduchosť, pohodlie a bezpečie.

Ak chcete byť čo najbližšie k prírode a zažiť tieto krásne hory úplne, môžete zvoliť turistické ubytovne alebo chaty. Tie ponúkajú útulné izby, ktoré majú obmedzené zariadenie, ale zato sú veľmi lacné. Niektoré z týchto ubytovaní sú Secret Valley Escape, Mount Edge Guest House alebo Whitfield Hall.

Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, budete mať v Jamajka Blue Mountains neskutočný zážitok. Toto miesto ponúka množstvo aktivít – medzičasom si niekoľko šálok čaju z miestnych kávových plantáží, prejdite sa po nekonečných túrach alebo jednoducho si oddýchnite svojím spôsobom. To všetko užijete s úžasným výhľadom na prírodu a jej krásy.


Počasie Jamajka Blue Mountains


Jamajka je známa svojou nádhernou prírodou, a najmä Blue Mountains sú klenotom na ostrove. Nachádza sa tu aj najvyšší vrchol ostrova Blue Mountain Peak s nadmorskou výškou 2256 metrov. Táto oblasť je tiež známa svojou kávou, ktorá pochádza z kávovníkov rastúcich na neprístupných svahoch hôr.

Ako je to však v oblasti počasia? Jamajka sa nachádza v tropickom pásme, čo znamená horúce a vlhké podnebie väčšinu roka. V Blue Mountains však platí, že s výškou klesá teplota a vlhkosť vzduchu. V najvyšších nadmorských výškach dokonca môžete zažiť aj teploty pod bodom mrazu.

Väčšina turistov sa rozhodne navštíviť túto oblasť v zime, keď sú teploty príjemnejšie a vlhkosť vzduchu nižšia. Zimné mesiace sú tu od decembra do marca. V tomto období môžete očakávať teploty okolo 20-25 stupňov Celzia a menej zrážok v porovnaní s letom. Avšak, aj v tomto období sa môžu objaviť občasné búrky.

Letné mesiace sú od júna do septembra a sú zvyčajne veľmi horúce, s teplotami často dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia. Vlhkosť je tiež vysoká, takže pripravte sa na to, že sa budete potiť. Leto je aj obdobím dažďov, takže môžete očakávať časté búrky a silné zrážky.

Preto, ak plánujete navštíviť Blue Mountains, odporúčame vám zvoliť zimné mesiace. V tomto období budete menej vystavení horúčavam a lepším podmienkam pre turistiku a iné aktivity. A ak ste milovníkom kávy, je v zimnom období aj sezóna zberu. Takže nezabudnite ochutnať miestnu značku na zahriatie počas prechádzok po hrebeňoch hôr.


Letenka Jamajka Blue Mountains


Jamajka je známa svojou krásnou prírodou, a jedným z najzaujímavejších a najmalebnejších miest na tomto ostrove je určite pohorie Blue Mountains. Toto horské pohorie je domovom mnohých endemických druhov flóry a fauny a je zároveň aj miestom pestovania kávy najvyššej kvality. Ak túžite zažiť jedinečné dobrodružstvo v prírode a ochutnať vynikajúcu kávu, letenka do Blue Mountains na Jamajku je ideálnou voľbou.

Cesta do Blue Mountains je možná z hlavného mesta Kingstonu. Po pristátí na medzinárodnom letisku Norman Manley sa vyberiete na sever do dedinky Irish Town, ktorá je vzdialená len približne 30 kilometrov od Kingstonu. Irish Town je malá horská osada so šarmom starej koloniálnej doby. Tu sa môžete ubytovať v jednom z miestnych hotelpyor ubytovaniach a začať svoju cestu do Blue Mountains.

Horským cestám budete pokračovať sa ku kávovým plantážam, kde môžete vidieť, ako sa pestuje a spracováva káva. Okrem toho si tu môžete zakúpiť aj čerstvo praženú kávu so silnou a vynikajúcou chuťou. Je fascinujúce pozorovať miestne farmárov pri práci a dozvedieť sa viac o tom, ako sa káva pestuje a spracováva.

Pri ceste do Blue Mountains si neužijete len panoramatické výhľady na okolitú krajinu, ale môžete sa aj vydať na túru do prírody. Blue Mountains je známe svojimi mnohými turistickými trasami, ktoré sú vhodné pre všetky úrovne skúseností. Medzi najobľúbenejšie trasy patrí túra na vrchol vrchu Blue Mountain Peak, ktorý je najvyšším bodom Jamajky s výškou 2256 metrov nad morom. Počas jasného dňa z vrcholu Peaku sa môžete tešiť na úchvatného výhľadu na Jamajku, Karibské more a dokonca aj na Kuba.

Po náročnej túre si môžete oddýchnuť v prírode a napustiť novú energiu. Utekajte sa do temných jaskýň, ktoré sú v tomto regióne veľmi rozšírené. Jaskyne, ako napríklad Thatch Hole Cave alebo Ecclesdown Cave, ponúkajú možnosť objaviť Kráľovstvo pod zemou a skrývajú si v sebe fascinujúce prírodné úkazy.

Po dni plnom prírodných zážitkov sa vrátite naspäť do Irish Town, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a relaxovať. Západ slnka nad horami poskytne nádherný zážitok a vytvorí dokonalú atmosféru na odpočinok.

Letenka do Blue Mountains na Jamajku vám umožní zažiť jedinečnú kombináciu prírody, dobrodružstva a kultúry. Vrátite sa domov so skvelými spomienkami a zážitkami, ktoré vám vydržia navždy.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky