Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Miyajima

Dovolenka Japonsko Miyajima


Japonsko je fascinujúcou krajinou s bohatou kultúrou a krásnou prírodou. Medzi mnohé turisticky atraktívne miesta patrí aj ostrov Miyajima, známy aj ako „Sveté miesto“ Japonska. Tento malý ostrov leží v Japonskom mori a je jedným z najobľúbenejších destinácií pre turistov.

Väčšina návštevníkov prichádza na Miyajimu, aby si vychutnala nádherný výhľad na jednu z najikonickejších stavieb na svete - Torii vo vode. Torii je symbolom Miyajimu a je postavená v mori pri vstupe na ostrov. Toto sväté miesto, ktoré je súčasťou svetového dedičstva UNESCO, je zvláštnou atrakciou najmä počas prílivu, keď Torii vyzerá, akoby plávala na vode.

Okrem návštevy Torii môžu turisti vychutnať aj prechádzky po krásnych pobrežných chodníkoch ostrova. Vzhľadom k tomu, že Miyajima je posvätné miesto, na ostrove sa nachádza veľa japonských chrámov a svätých miest. Jedným z nich je Itsukushima-jinja, svätyňa zasvätená bohyni mora a rybolovu. Táto svätyňa je obklopená stromami a jej budovy sa tajomne odrážajú v mori, čo vytvára magickú atmosféru.

Na Miyajime je tiež možnosť vystúpiť na vrchol kopca Misen, ktorý sa nachádza v Národnom parku Setonaikai. Cestou na vrchol môžete obdivovať krásu prírody a vychutnávať si nádherný výhľad na Japonsko more a okolitý ostrovný svet. Na vrchole kopca sa tiež nachádza budhistický kláštor, ktorý je dôležitým miestom pre pútnikov.

Miyajima je tiež známa svojou domácou faunou, najmä jelenej-populáciou, ktorá sa vo voľnej prírode pohybuje v blízkosti svätyne Itsukushima-jinja. Títo milí jelene sú posvätné zvieratá a turisti si ich môžu pohladkať a dokonca kŕmiť.

Ak cestujete na Miyajimu, mali by ste si rozhodne vychutnať aj miestnu kuchyňu. Ostrov je známy svojimi morskými plodmi, zvlášť ostery. Návštevníci si môžu vychutnať čerstvé suši, rôzne morske plody a pikantné jedlá, ktoré sú špecifické pre región Hiroshima.

Miyajima je skutočne kúzelný ostrov, ktorý ponúka jedinečnú kombináciu prírodných krás a duchovnej atmosféry. Ak plánujete cestu do Japonska, určite zvážte návštevu tohto miesta. Ostrov Miyajima vám poskytne zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život.


Ubytovanie Japonsko Miyajima


Japonsko je známe svojou bohatou kultúrou, zázračnou prírodou a úžasnými pamiatkami, ktoré pritahujú množstvo turistov z celého sveta. Jednou z najznámejších lokalít v Japonsku je Miyajima, ostrov v japonskom mori, ktorý ponúka jedinečný zážitok a nespočetné možnosti objavovania.

Miyajima je domovom niekoľkých svetoznámych pamiatok vrátane drevného chrámu Itsukushima, ktorý je zároveň hlavnou turistickou atrakciou ostrova. Chrám je postavený na drevných pilotách a vyznačuje sa predovšetkým svojimi veľkolepými červenými bránami, ktoré sa nachádzajú priamo v mori. Pri prílivoch sa zdá, že chrám pláva na vode, čo je jedinečný pohľad, ktorý stojí za zhliadnutie. Okrem toho je Miyajima tiež známa svojimi drevnými Jedenástimi tvárami, kamennými tvárami, ktoré vytúžene zahliadnete pri prechádzke po ostrove.

Keďže Miyajima je populárnym turistickým cieľom, ponúka niekoľko možností ubytovania pre návštevníkov. Pre tých, ktorí sa radi pohybujú v spoločnosti iných cestovateľov a majú obľubu v tradičnom japonskom živote, existujú ryokany. Ryokan je tradičný japonský hotel, ktorý ponúka izby s tatami (tradičné japonské rohože) a futónami (tradičné japonské matrace na spanie). Tento druh ubytovania je ideálny pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú japonskú kultúru, pretože ryokany často majú čajovne, kde si môžete užiť tradičný čajový ceremoniál, a súčasne s tatami a futónami vám poskytujú jedinečnú skúsenosť.

Ak preferujete komfort a moderné pohodlie, Miyajima má tiež niekoľko vysoko hodnotených hotely, kde si môžete oddýchnuť v luxusných izbách s vlastnými kúpeľňami a zariadeniami. Tieto hotely ponúkajú všetko, čo potrebujete pre príjemný relax po celodennej turistike. Ponúkajú tiež vynikajúcu gastronómiu, ktorá zahŕňa oddych v špičkovej reštaurácii s miestnymi špecialitami.

Nehanbte si vyskúšať tiež miestne rybárske chaty, ktoré sú populárne medzi rybármi a surfistami. Tieto chaty sú zvyčajne jednoduché zariadenia ponúkajúce základné komfortné vybavenie a sú obklopené nádhernou prírodou, čo ponúka ideálnu príležitosť na relax a oddych počas dovolenky.

Ak plánujete navštíviť Miyajima, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred, pretože táto malá ostrovná oblasť privíta vždy veľa návštevníkov. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, Miyajima ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto túži po objavovaní japonskej kultúry a krásy prírody.


Letenka Japonsko Miyajima


Japonsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom množstvo krás a zaujímavostí. Medzi jedno z najobľúbenejších miest na turistických mapách patrí ostrov Miyajima. Tento malý útočišťový ostrov, ktorý sa nachádza v japonskom meste Hirošima, je známy svojou nádhernou prírodou a historickými pamiatkami. Ak plánujete cestu do Japonska, letenka na Miyajimu by vám nemala uniknúť.

Začnime s prírodou ostrova Miyajima. Jeho najvýraznejšou ikonou je svetoznámy prístavný posvätný bránou Torii, ktorá vytvára úchvatný vzhľad, keď sa nachádza v mori počas prílivu. Torii je symbolom Miyajimy a prichádza k životu vo večerných hodinách, keď je osvetlená.

Po prechode bránou Torii budete uvítaní krásnymi lesmi a miernymi kopčekmi, ktoré ponúkajú množstvo turistických trás. Môžete si vychutnať prechádzku po pokojných plážach až po strmé kopce, kde vás odmenia úchvatnými výhľadmi na ostrov a okolité more.

Ďalšou zaujímavosťou ostrova je horu Misen, ktorá je považovaná za posvätnú a je najvyšším vrcholom v okolí. K výstupu na vrchol ponúka rôzne turistické trasy, ktoré vás prevedú okolo starobylých chrámov, svätýň a budistických oltárov. Ak sa rozhodnete absolvovať túto výstup, budete odmenení ohromujúcim výhľadom na celej Miyajime a Hirošima.

Okrem prírodných krás ponúka ostrov Miyajima aj množstvo historických pamiatok. Najznámejšou pamiatkou je Itsukushima-jinja, svätostánok z 6. storočia, ktorý je zapísaný ako svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. Tento svätostánok je známy pre svoju architektúru vedenú v japonskom štýle a je postavený na drevených stĺpoch, ktoré dávajú dojem, akoby plával na vode. Počas odlivu môžete prejsť až k prístavnej bráne Torii a obdivovať jeho impozantnú struktúru.

Pri návšteve Miyajimy nezabudnite ochutnať aj místne špeciality, z ktorých najznámejšou je japonský dezert zvaný Momiji manjū. Tieto malé koláčiky majú tvar listov javora a sú plnené rôznymi náplňami ako napríklad červenou fazuľou alebo zeleným čajom.

Ak teraz váhate, či si zakúpiť letenku na Miyajimu, odpoveď je jednoznačná - áno! Spoľahnite sa, že tento ostrov vám ponúkne zážitky, ktoré budete mať na pamäti navždy. Od nádherných prírodných scenérií, cez historické pamiatky až po jedinečnú kultúru a gastronómiu, Miyajima je miestom, ktoré stojí za to vidieť a zažiť. Nečakajte a vydajte sa na tento ostrov plný tajomstva a krásy.


Počasie Japonsko Miyajima


Japonský ostrov Miyajima je známy svojou bohatou históriou, kultúrou a úchvatnou prírodou. Nachádza sa v japonskom útese Hirošima v Japonsku. Okrem svojich kultúrnych pokladov je Miyajima tiež miestom, ktoré ponúka jedinečné a zaujímavé počasie.

Počasie na Miyajime sa výrazne líši v závislosti od ročného obdobia. V lete, od júna do augusta, sa môže očakávať veľmi horúce a vlhké počasie. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C s vysokou vlhkosťou, čo môže byť pre niektorých ľudí dosť nepohodlné. Toto obdobie je tiež obdobím monzúnových dažďov, takže súčasne môžete očakávať aj intenzívne búrky a silné dážde. Je preto dôležité mať s sebou vhodné oblečenie a ochranu pred slnkom a dážďom.

Jeseň (september až november) je vhodným obdobím na návštevu Miyajimy, pretože teploty sú miernou a príjemnou. Teploty môžu dosahovať okolo 20 až 25 °C, čo je ideálne na prechádzky po ostrove a obdivovanie jeho krás. Jeseň je tiež obdobím, kedy sa stromy menia na červeno a žltú, čo robí ostrov ešte krajším a romantickým. Je to tiež obdobie, keď je menej turistov, čo umožňuje pokojnejší a príjemnejší pobyt na ostrove.

Zima (december až február) na Miyajime prináša mierne a suchšie počasie. Teploty sa pohybujú okolo 10 až 15 °C, čo môže byť pre niektorých ľudí chladné. V tomto období môžete očakávať menej zrážok a občasné slnečné obdobia. Toto je obdobie, kedy môžete zažiť oslavy Nového roka a ďalšie zimné festivaly, ktoré sa na ostrove konajú.

Jar (marec až máj) je ďalším Krásnym obdobím na návštevu Miyajimy. Teploty sa začínajú zvyšovať a pohybujú sa okolo 15 až 20 °C. Ostrov je obklopený kvitnúcimi sakurami (t.j. japonskými trestami), čo je jedinečným zážitkom. Takže, toto je najlepší čas na návštevu Miyajimy, ak chcete zažiť japonskú jarnú krásu a svedčiace oslavy.

Vzhľadom na to, že Miyajima je malý ostrov, počasie tu môže byť trochu iné v porovnaní s hlavným ostrovom Japonska. Je preto dôležité sledovať predpovede počasia pred návštevou a prípadne si pripraviť vhodné oblečenie a vybavenie na základe aktuálnych podmienok. Nesmiete však zabudnúť, že bez ohľadu na počasie, Miyajima je miestom, ktoré je určite stojí za návštevu a poskytuje nezabudnuteľné zážitky pre každého, kto sa sem dostane.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Miyajima


Otázky a odpovede o Miyajime, Japonsku, zahrňujú:

1. Čo je Miyajima?
Miyajima je ostrov v západnej Japonsku, ktorý je známy pre svoj svetoznámy svätyňu Itsukushima a kozorožce.

2. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Miyajimu?
Najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Miyajimu, sú trajekt alebo rýchly vlak z Hirošimy.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Miyajimy?
Najlepšie obdobie na návštevu Miyajimy je od jarných mesiacov až do jesene. V letných mesiacoch však môže byť veľmi horúco a preplnené.

4. Aké je vstupné do svätyne Itsukushima?
Vstup do svätyne Itsukushima je bezplatný, no pre vstup na most sa platí poplatok.

5. Kde sa dajú nájsť kozorožce na Miyajime?
Kozorožce sú najaktívnejšími v západnej časti ostrova, kde sú najbližšie k mostu z Hirošimy.

6. Aké sú miestne jedlá, ktoré by som mal vyskúšať?
Niektoré miestne speciality na Miyajime zahrňujú: ostryž, udon a momiji manju (japonské sladkosti v tvare listu javora).

7. Aké sú najlepšie miesta na Miyajime na fotenie?
Niektoré z najlepších miest na fotenie sú: pri pobreží s výhľadom na svätyňu Itsukushima, horou Misen a Batohaikyo Gorge.

8. Aké sú najobľúbenejšie aktivity na Miyajime?
Niektoré z najobľúbenejších aktivít na Miyajime zahrňujú: návštevu svätyne Itsukushima, kozorožcov, výlet na horu Misen a turistiku po ostrove.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky