Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Naoshima

Počasie Japonsko Naoshima


Japonský ostrov Naoshima je známy svojou nezvyklou atmosférou a krásnou prírodou. Nachádza sa v Japonskom mori, v blízkosti Hiroshimy a je populárnym turistickým miestom, ktoré láka návštevníkov z celého sveta.

Počasie v Naoshime je ovplyvnené japonským podnebím, ktoré sa vyznačuje chladnými zimami a horúcimi letami. Zima, ktorá trvá od decembra do februára, je relatívne mierna s teplotami okolo -5 °C. Obloha je oblačná a môžu sa vyskytnúť aj mierne zrážky. Preľudnenie je v tomto období nižšie, čo môže byť výhodou pre tých, ktorí preferujú pokojnejšie a menej rušné miesta.

Jarné mesiace od marca do mája predstavujú ideálny čas na návštevu Naoshimy. Teploty sa postupne zvyšujú a liešenie sa postupne vracia do krajiny. V tomto období je ostrov krásne kvitnúci a zeleň je nádherná. Teploty sa pohybujú okolo príjemných 15 °C a návštevníci môžu vychutnávať povestné japonské kvitnúce sakury.

Leto v Naoshime je horúce a vlhké. Teploty sa môžu vyšplhať až do 35 °C a vlhkosť vzduchu je vysoká. Toto obdobie je však obľúbené medzi plážovými dovolenkármi, pretože ostrov Naoshima ponúka niekoľko pláží, kde si návštevníci môžu vychutnať japonské slnko a oddýchnuť si od každodenného zhonu.

Jeseň, od septembra do novembra, je ďalším obdobím vhodným na návštevu Naoshimy. Teploty sú príjemné a pohybujú sa v rozmedzí 20 - 25 °C. Farby listov stromov začínajú meniť svoje farby a vytvárajú krásny farebný kontrast s okolitou prírodou. Návštevníci môžu vychutnať prechádzky a jazdu na bicykli v tejto malebnej sezóne.

Je však nutné podotknúť, že Naoshima je známa svojou umením a kultúrou, čo ju robí zaujímavou aj v daždivé dni. Dokonca aj keď sa počasie neukáže z tej najlepšej strany, návštevníci si môžu užiť múzeá, galérie a iné umelecké miesta roztrúsené po celom ostrove. Tieto miesta ponúkajú možnosť objaviť významné umelecké diela a vnímať jedinečnú atmosféru Naoshimy.

Celkovo povedané, Naoshima ponúka príjemné počasie počas celej sezóny a turisti majú možnosť zažiť rôzne zážitky v závislosti od obdobia ich návštevy. Boli by ste prekvapení krásou a rozmanitosťou tohto japonského ostrova v každej sezóne.


Dovolenka Japonsko Naoshima


Japonsko je jednou z oblíbených destinací pro dovolenou. V zemi vycházejícího slunce lze najít nespočet fascinujících a unikátních lokalit, které lákají turisty z celého světa. Jednou z těchto míst je ostrov Naoshima.

Naoshima, známá také jako "ostrov umění", se nachází v Japonském vnitřním moři mezi ostrovy Honšú a Šikoku. Tento malý ostrov o rozloze pouhých 14 čtverečních kilometrů se stal mezinárodním centrem moderního umění a architektury. Díky svému surrealistickému prostředí a jedinečnému spojení přírody a umění se Naoshima stala významným místem pro milovníky kultury a umění.

Jedním z hlavních důvodů, proč turisté na ostrov Naoshima míří, je jeho sbírka neuvěřitelných uměleckých galerií a muzeí. Nejznámější je Benesse Art Site, který je kombinací muzea, galerie a hotelu. To umožňuje návštěvníkům prozkoumávat díla moderního umění a architektury, zatímco se ubytovávají v jednom z nejluxusnějších hotelů na ostrově. Další zásadními uměleckými objekty jsou například muzeum Chichu, které vystavuje umělecká díla od takových umělců, jako je Claude Monet a James Turrell, a muzeum Lee Ufan, kde jsou vystavena díla korejského umělce Lee Ufana.

Příroda Naoshimy je stejně tak zajímavá a okouzlující. Ostrov je obklopen turmalínově modrým mořem a je pokrytý zeleným a bujným porostem. Naoshima je také známá svými krásnými plážemi, které lákají turisty k relaxaci a osvěžení v teplém slunci. Turisté si mohou pronajmout kolo a projet se po ostrově, aby si co nejvíce užili jeho přírodní krásy.

Naoshima není pouze o umění a přírodě, ale také nabízí mnoho kulturních zážitků. Místní festivaly, trhy a restaurace nabízejí autentickou japonskou kuchyni a kulturu, takže návštěvníci mohou prožít skutečný japonský životní styl.

Důležité je také zmínit, že pro Naoshimu se doporučuje plánovat svou návštěvu dopředu, protože ostrov je oblíbeným místem mezi turisty. Rezervace ubytování a vstupenek na hlavní umělecké objekty je třeba provést s dostatečným předstihem.

Ostrov Naoshima se může stát skvělou volbou pro dovolenou pro ty, kteří mají rádi umění, přírodu a chtějí zažít autentickou japonskou kulturu. Tohle malé místo nabízí velké množství nezapomenutelných zážitků a stojí za to navštívit pro každého, kdo má zájem o unikátní a inspirativní dovolenou.


Letenka Japonsko Naoshima


Letenka Japonsko-Naoshima: Cesta k umeniu a prírode

Naoshima, malý ostrov v Japonskom mori, získal v posledných rokoch medzinárodné uznanie ako miesto, kde sa stretáva umenie a príroda. Toto miesto, ktoré sa skôr nazývalo "ostrovom ropných bariér", sa postupne menilo na svetové centrum súčasného umenia. Ak sa chcete dostať na tento malý ostrov, najlepším spôsobom je si zabezpečiť letenku na let do Tokia alebo Osaky a potom cestovať cez Seto-naikai, vnútrozemské more v Japonsku.

Naoshima, ktorý je súčasťou prefektúry Kagawa, sa nachádza na juhu Japonska. Má rozlohu asi 14,2 km² s populáciou okolo 3 000 obyvateľov. Toto miesto vyniká prekrásnymi bielymi plážami a modrým morom. Pôvodne bola Naoshima malým rybárskym dedinou, ktorá sa vďaka rozvoju umeleckého a turistického priemyslu postupne transformovala na miesto, kde sa stretávajú moderné umelecké diela a tradičné japonské architektúry.

Ak ste sa rozhodli navštíviť Naoshimu, určite by ste si mali zájsť do niektorých z ich umeleckých múzeí, ako sú Benesse House a Chichu Art Museum. Benesse House je kombináciou múzea a hotela, navrhnutého známym japonským architektom Tadoa Ando. Tento komplex zahŕňa naozaj unikátne moderné umelecké diela a poskytuje vám luxusnú ubytovacie služby. Benesse House je otvorený aj pre tých, ktorí neubytovávajú v hoteli. Chichu Art Museum, ďalšie umelecké múzeum na ostrove, navrhnuté v rovnakom štýle, je domovom pre niektoré z najvýznamnejších umeleckých diel zo svetoznámych umeleckých diel, ako sú Monetove lístie, James Turrell a Walter de Maria.

Naoshima okrem umenia ponúka aj prírodné krásy. Najlepšou z nich je bývalá ropná platforma, Terraced Rice Fields, kde sa vám naskytne nádherný pohľad na okolitý ostrov a do mesta. Táto miestnosť ponúka nádherné scenérie, prechádzky na čerstvom vzduchu a je to najlepšie miesto, aby ste si užili prekrásne západy slnka.

Naoshima je úžasným miesto, kde sa stretnú umenie a príroda. Ak hľadáte dovolenku, ktorá poskytne kombináciu moderného umeleckého sveta a kľudu, ktorý ponúka japonská príroda, poďte navštíviť Naoshimu. Objednajte si letenku na let do Tokia alebo Osaky a zažite nezabudnuteľné chvíle na tomto neobyčajnom ostrove.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Naoshima


1. Aké je najlepšie spôsob, ako sa dostať na ostrov Naoshima v Japonsku?
- Najlepším spôsobom je cestovať vlakom do Uno portu, odtiaľ sa dostanete na ostrov Naoshima trajektom.

2. Kde sa nachádza ostrov Naoshima v Japonsku?
- Ostrov Naoshima sa nachádza v Japanskom mori medzi hlavným ostrovom Honshu a ostrovom Shikoku.

3. Koľko stojí trajektová preprava na ostrov Naoshima?
- Cena trajektovej prepravy sa líši v závislosti od miesta, odkiaľ sa presúvate, ale zvyčajne je to okolo 300-500 japonských jenov.

4. Aké sú hlavné atrakcie na ostrove Naoshima?
- Naoshima je známa svojimi modernými umenímikami a múzeami, vrátane Benesse House Museum a Chichu Art Museum. Taktiež sa v mestečku nachádzajú mnohé umelecké inštalácie rozmiestnené v celej lokalite.

5. Môžem na ostrove Naoshima prespať?
- Áno, na ostrove je viacero ubytovacích možností, vrátane hotela Benesse House, ktorý zároveň slúži ako múzeum.

6. Koľko času by som mal stráviť na ostrove Naoshima?
- Napriek relatívne malému rozsahu ostrova, odporúča sa stráviť aspoň jeden alebo dva dni, aby ste mali dostatok času na oboznámenie sa s umeleckými inštaláciami a múzeami.

7. Aké sú niektoré tradičné jedlá, ktoré by som mal skúsiť na ostrove Naoshima?
- Naoshima je známa pre svoje čerstvé ryby a morské plody, ako sú sardinky, krevety a čerstvé morské riasy. Odporúča sa vyskúšať aj tradičnú japonskú kuchyňu, ako sú sushi a ramen.

8. Kedy je najlepšie obdobie na návštevu ostrova Naoshima?
- Ideálne obdobie na návštevu ostrova Naoshima je na jar a na jeseň, keď je počasie príjemné a okolie ostrova je zasiate kvetmi alebo premenené na jesenné farby.

9. Môžem si na ostrove Naoshima prenajať bicykel?
- Áno, je možné si prenajať bicykel na ostrove Naoshima a pomenovať si ho ako obľúbený spôsob pohybu a preskúmania ostrova.

10. Existujú na ostrove Naoshima nejaké pláže?
- Áno, ostrov Naoshima má niekoľko pláží, ktoré sú ideálne na relaxáciu a kúpanie sa v letných mesiacoch. Najznámejšia je pláž Benesse, ktorá sa nachádza blízko Benesse House Museum.


Ubytovanie Japonsko Naoshima


Naoshima je malý japonský ostrov, ktorý sa medzi turistami stal známy ako ostrov umenia. Návštevníci sem prichádzajú vidieť nevšedné umelecké diela, ktoré sa tu nachádzajú a aby zažili atmosféru malebnej japonskej obce. No s tým súvisí aj otázka ubytovania.

Nejlepší způsob jak si užít Naoshima je zůstat tam aspoň na noc. Existuje množstvo rôznych typov ubytovania a každý z nich ponúka nečakanú skúsenosť.

Ryokan

Najobľúbenejšou formou ubytovania v Japonsku sú ryokany – tradičné japonské hotely. Sú to miesta, kde sa návštevník môže ponoriť do japonskej kultúry, zvykov a tradícií. Naoshima má niekoľko ryokanov, ktoré ponúkajú tradičné japonské jedlá, ako sú sushi, tempura a sukiyaki. Vo väčšine ryokanov sa návštevníci môžu okúpať v teplých prírodných prameňoch (onsen), ktoré sú považované za liečivé.

Guesthouses

Naoshima má tiež niekoľko hostovských domov (guesthouses), ktoré ponúkajú cenovo dostupné možnosti ubytovania. Tieto domovy zvyčajne ponúkajú miesto na spanie v spoločnej miestnosti, kde sa spája niekoľko ľudí. To je skvelý spôsob, ako stretávať nových ľudí a zdieľať svoje cestovateľské zážitky.

Airbnb

Airbnb je populárny po celom svete, a tak to nie je výnimkou ani na ostrove Naoshima. Je to skvelá možnosť pre tých, ktorí radi cestujú samostatne, ale radi by mali vlastné miesto na spanie. Airbnb ponúka širokú škálu možností od celých bytov a domov až po izby v miestnych bytoch. Mnoho Airbnb hostiteľov je schopných ponúknuť tzv. insider tipy na miestne reštaurácie, krásne miesta a zaujímavosti ostrova, čo robí celý pobyt na ostrove ešte výnimočnejším.

Pre tých, ktorí sa chcú ponořiť do miestnej kultúry a zároveň sa ubytovať na mieste, ktoré vám umožní vidieť najlepšie z toho, čo má ostrov ponúknuť, Naoshima môže byť jedným z najlepších miest pre váš pobyt. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre tradičný ryokan alebo moderné Airbnb, Naoshima vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a pocity, ktoré sa budú držať dlho po vašom odchode.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky