Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Šizuoka

Dovolenka Japonsko Šizuoka


Japonsko je kraj plný kultúrnych pamiatok, úchvatnej prírody a jedinečných zážitkov. Medzi najzaujímavejšie destinácie v tejto krajine patrí aj Šizuoka, nádherné mesto obklopené horami a prekrásnou japonskou prírodou.

V Šizuoke návštevníci zažijú autentickú atmosféru Japonska a budú mať možnosť spoznať tradičnú kultúru a zvyky tohto fascinujúceho krajiny. Mesto je známe svojou divokou prírodou a horami, ktoré sú skvelou destináciou pre turistov, ktorí sa zaujímajú o turistiku a outdoorové aktivity.

Jednou z najväčších atrakcií Šizuoky je jeho symbol, svetoznáme sväté miesto Mount Fuji. Táto vyhasnutá sopka je najvyšším vrchom Japonska a patrí medzi najzaujímavejšie turistické miesta v krajine. Turisti majú možnosť vystúpiť na jej vrchol a vychutnať si nádherný výhľad na okolitú krajinu. Okrem toho, Mount Fuji je tiež skvelým miestom pre fotografov, ktorí môžu zachytiť úžasné panoramatické zábery.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Šizuoke je Nihondaira, ktorá je známa ako jedno z najkrajších miest v Japonsku. Toto miesto ponúka nádherný výhľad na mesto, oceán a Mount Fuji. Návštevníci tu môžu relaxovať a obdivovať krásu okolitej prírody. Okrem toho, v tejto oblasti sa nachádza aj niekoľko chrámov a svätých miest, kde sa môžete ponoriť do japonskej kultúry a zvykov.

Pre milovníkov čaju je Šizuoka skutočným rajom. Mesto je známe svojou bohatou produkciou čaju a navštíviť jednu z japonských čajových farmárskych oblastí je nezabudnuteľný zážitok. Turisti majú možnosť sledovať aj proces zbierania čaju a naučiť sa správne pripravovať a degustovať tento obľúbený japonský nápoj.

Okrem prírody a kultúry môžu návštevníci Šizuoky tiež vychutnať vysoko kvalitnú japonskú kuchyňu. Mesto je známe pestrou ponukou čerstvých morských plodov a ďalších tradičných jedál. Nenechajte si ujsť príležitosť vyskúšať čerstvé sushi, ryby na grile a iné špeciality.

Ak plánujete navštíviť Japonsko a chcete spoznať niečo mimo hlavných turistických trás, Šizuoka je správnym miestom pre vás. Toto nádherné mesto ponúka nekonečné možnosti pre objavovanie a skvelú príležitosť na spoznanie autentického japonského životného štýlu.


Počasie Japonsko Šizuoka


Japonsko, konkrétne prefektúra Shizuoka, je známa svojou pestrou a zaujímavou klímou. Nachádza sa na juhovýchode krajiny a má vplyv ako od Japonského mora na západe, tak aj od Tichého oceánu na východe.

Šizuoka je obklopená nádhernou prírodou, vrátane Fudži, najvyššej hory Japonska. Toto je dôležitý faktor ovplyvňujúci jeho miestne počasie. V lete môže byť horúce a vlhké, s priemernými teplotami dosahujúcimi 30 stupňov Celzia. Vyhliadkové miesta, ako napríklad Chureito Pagoda, kde môžete mať výhľad na Mt. Fudži, sú veľmi populárne v tomto období.

Jeseň v Shizuoka je krásna a je obľúbeným ročným obdobím pre turistov. Teploty klesajú na príjemných 20 stupňov Celzia a okolie sa mení na farebnú paletu s rozkvitnutými japonskými javormi a inými listnatými stromami. To je najlepší čas na návštevu miestnych záhrad ako Fuji-Hakone-Izu alebo Šizen Hakone Park.

Zima v Shizuoka je chladnejšia, s priemernými teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Vysokohorské oblasti sú pokryté snehom, čo poskytuje dokonalé podmienky na zimné športy a dobrodružstvá ako lyžovanie alebo snowboarding.

Jar je tiež krásna v Shizuoka, s kvitnúcimi čerešňami a inými ovocnými stromami v celej prefektúre. Festival sakúry na rieke Abe v meste Fuji je veľmi populárny a pritahuje veľa turistov.

V Shizuoka sa môžu vyskytnúť aj silné dažde a vysoké množstvá srážok, najmä počas monzúnovej sezóny v lete, keď je možné zažiť aj tajfún. Miestne obyvateľstvo je zvyknuté na tieto podmienky a vie, ako sa prispôsobiť.

Všeobecne platí, že Shizuoka má miernejší podnebný vplyv v porovnaní s inými časťami Japonska. Jeho geografické postavenie a prítomnosť hôr tvoria unikátnu kombináciu rôznych klimatických faktorov. Pre cestovateľov a turistov, ktorí si chcú vychutnať rôznorodé počasie a prírodu, je Shizuoka skvelým cieľom.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Šizuoka


Najčastejšie otázky o Japonsku, hlavnom meste Šizuoka, a odpovede na ne:

1. Aké je hlavné mesto Šizuoka?
- Hlavné mesto Šizuoka je rovnaké ako názov prefektúry - Šizuoka City.

2. Kde sa nachádza Šizuoka?
- Šizuoka sa nachádza v južnej časti Honšú, najväčšieho japonského ostrova.

3. Aké je počasie v Šizuoce?
- Počasie v Šizuoce je všeobecne teplé a vlhké, s miernymi zimami a horúcimi letami. Je známa aj svojimi nadmorskými výškami, ktoré prispievajú k rôznym klimatickým podmienkam v prefektúre.

4. Čo je v Šizuoce populárne turistické miesto?
- Jedným z najznámejších turistických miest v Šizuoce je hrad Šizuoka, ktorý je symbolom mesta. Ďalšie atrakcie zahŕňajú Japonskú čajovú dedinu, svätú horu Fudži a národný park Nihondaira.

5. Aké je tradičné jedlo v Šizuoce?
- Tradičným jedlom v Šizuoce je Šizuoka sashimi (syrový plátok ryby), ktorý je známy svojím čerstvým a vysoko kvalitným rybím mäsom.

6. Kde môžem zakúpiť tradičné japonské výrobky v Šizuoce?
- Ak hľadáte tradičné japonské výrobky, odporúča sa navštíviť oblasti ako obchodný komplex Miyukichou v centrálnom Šizuoka City alebo nákupné ulice v blízkosti hlavného vlakového nádražia.

7. Ako sa dostanem do Šizuoky?
- Šizuoka má vynikajúce dopravné spojenie s inými časťami Japonska. Môžete sa sem dostať vlakom, autobusom alebo lietadlom. Šizuoka má aj vlastné medzinárodné letisko, ktoré ponúka spojenie s rôznymi mestami vo svete.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok týkajúcich sa Japonska a Šizuoky, ale existuje mnoho ďalších tém, o ktorých je možné diskutovať v súvislosti s touto zaujímavou krajinou a jej regiónmi.


Letenka Japonsko Šizuoka


Cestovatelia, ktorí hľadajú exotické a fascinujúce miesta na objavovanie, by mali venovať pozornosť destinácii Šizuoka v Japonsku. Tento región sa nachádza vo východnej časti krajiny a je známy svojou bohatou históriou, úchvatnou prírodou a impresívnymi pamiatkami.

Jednou z najlepších možností, ako sa dostať do Šizuoky, je vzlietnuť na letenku do miesta s medzinárodným letiskom, Shizuoka Airport. Toto letisko ponúka pohodlné spojenie so zvyškom Japonska aj svetom, čo z neho robí ideálnu bránu do tohto fascinujúceho regiónu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Šizuoku, iste neľutujete. Región je domovom niekoľkých kultúrnych a historických pokladov, začínajúc hradom Šizuoka. Tento impozantný hrad bol postavený v roku 1509 a ponúka návštevníkom možnosť preskúmať históriu regiónu a vychutnať si panoramatický výhľad na okolitú krajinu.

Ďalšou nevyhnutnou zastávkou na vašej cestovateľskej trase by mal byť posvätný vrch Fuji. Tento symetrický vulkán, ktorý je jedným z najzaujímavejších miest v Japonsku, ponúka jedinečnú možnosť pozorovať úžasné výhľady na okolitú krajinu. Nebudete ľutovať, ak sa rozhodnete vyliezť na vrchol a zažiť nádherný východ slnka.

Ak ste fanúšikom zelených čajov, nesmiete vynechať návštevu regiónu Shizuoka. Tento región je najväčším producentom zeleného čaju v celej Japonsku a ponúka návštevníkom možnosť ochutnať autentické japonské čaje v niektorých z miestnych čajových plantáží.

Šizuoka je tiež obklopená nádhernou prírodou, vrátane krásnych pláží na pobreží Tichého oceánu. Tieto pláže sú ideálne na bežné prechádzky, ale môžete si tu aj zaplávať alebo si vyskúšať rôzne vodné športy.

Samotné mesto Šizuoka je tiež veľmi príjemné na prechádzky, s bohatou kultúrou a archeologickými miestami. Pri prechádzke mestom narazíte na niekoľko chrámov, svätyň a trhov, kde budete mať možnosť ochutnať miestne pochúťky.

Keďže Šizuoka je menšie a menej známe miesto ako niektoré iné japonské destinácie, návšteva tohto regiónu poskytuje autentický pohľad na japonskú kultúru a životný štýl, bez preplnených turistických atrakcií.

Ak hľadáte nový a úchvatný zážitok, rozhodnite sa pre letenku do Japonska Šizuoka. Nech už sú vaše záujmy zamerané na kultúru, históriu, prírodu alebo jedinečnú gastronómiu, tento región ponúka všetko to, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Japonsko Šizuoka


Japonsko je krajina, ktorá má svoje nádherné miesta, ktoré by ste mali dopozerať. Jedným z týchto miest je Šizuoka. Šizuoka je hlavným mesto prefektúry Šizuoka. Nachádza sa východne od Fuji, čo je jedna z najznámejších ikon Japonska. Mesto ponúka rôzne atrakcie, ktoré sa dajú vidieť, a tiež ponúka rôzne možnosti ubytovania.

Najprv však treba zohľadniť fakt, že Šizuoka je mesto s vysokými nákladmi na život alebo ubytovanie. Ideálne pre turistov ktorí hľadajú ubytovanie by mohol byť “ryokan” alebo tradičné rybárske chaty. Takéto chaty sú k dispozícii v rôznych miestach, vrátane Šizuoky a ponúkajú pohodlné a autentické ubytovanie.

Ryokan môže byť skutočným zážitkom, pretože mnohé z týchto miest sa nachádzajú v častiach mesta, ktoré sa nachádzajú blízko termálnych prameňov. To znamená, že pri ubytovaní v ryokane, budete mať prístup k termálnym prameňom, pre ktoré je Japonsko známe. Ubytovanie v ryokane nie je také drahé, ako by ste si mysleli. Ceny sa môžu líšiť od 6 000 japonských jenov (€53) do 20 000 japonských jenov (€178) na osobu a noc, v závislosti od toho, aký druh ryokanu si vyberiete.

Ak ale hľadáte niečo viac moderné, Šizuoka ponúka aj rôzne hotely mimo ryokanov. Mnoho týchto hotelov ponúka pohodlné ubytovanie v centre mesta, ale aj vzdialené od rušného mesta. Niektoré z týchto hotelov zahŕňajú napríklad Hotel Mystays Premier Hamamatsuchō, Hotel Montery Šizuoka. Kde nájdete útulné izby , klimatizácie a prípadne aj bezplatný WiFi.

Ďalšou možnosťou ubytovania, ktorú ponúka Šizuoka je Airbnb. Airbnb ponúka rôzne typy ubytovania vrátane bytov, domov a apartmánov. Cena sa líši v závislosti na druhu miesta, veľkosti a umiestnení.

Pre turistov, ktorí majú radi nezvyčajné a duchovné zážitky, môžu sa rozhodnúť pre ubytovanie v buddhistickom chráme. Mnohé z týchto chrámov ponúkajú ubytovacie možnosti, a taktiež vás zavedú do tradičného japonského života. Niektoré vnútorné doplnky ako tamami a futony, ktoré nájdete v chráme, sa datujú až do 16. storočia.

V skratke, Šizuoka ponúka zaujímavé a rôznorodé možnosti ubytovania. Nech si vyberiete ktorýkoľvek druh, môžete sa tešiť na skutočný japonský zážitok. Preto ak plánujete cestu do Japonska, určite neváhajte Šizuoku zahrnúť do svojho zoznamu a vyskúšajte niektoré zo týchto tradičných možností ubytovania.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky