Nájdite letenky s najlepšou cenou

Japonsko Yokohama

Počasie Japonsko Yokohama


Japonsko je fascinujúcou krajinou so zaujímavým a rozmanitým počasím. Mesto Yokohama, nachádzajúce sa na japonskom ostrove Honšú, nie je výnimkou. Toto veľkomesto je veľmi obľúbené medzi turistami z celého sveta.

Počasie v Yokohame je vplyvné rôznymi faktormi, vrátane monzúnového obdobia, vysokých teplôt a vysokých profátorov. Charakteristický je aj výskyt dažďových zrážok, ktoré môžu ovplyvniť návštevy a vonkajšie aktivity.

Jedno z najvýraznejších období počasia v Yokohame je monzúnové obdobie. Prevažujúce monzúnové vetry, ktoré prichádzajú cez Tichý oceán, prinášajú veľké množstvo dažďa a vyššie teploty v lete. Monzúnový vietor prichádza v júli a auguste a môže trvať až do septembra. Je dôležité si však všimnúť, že aj keď monzúnové obdobie prináša zrážky, nie sú tiež silné a dlhotrvajúce. Sú väčšinou niekoľkohodinové.

Letné mesiace v Yokohame sú tiež známe svojimi vysokými teplotami. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia, pričom môžu dosiahnuť aj vyše 35 stupňov. Okrem toho je aj vysoká vlhkosť, čo môže zhoršiť pocitovú teplotu. Ak plánujete navštíviť Yokohamu v lete, je dôležité zostať hydratovaný a nosiť ľahkú, vzdušnú oblečenie.

Zimné mesiace v Yokohame sú chladné, ale teploty sú stále miernym prekvapením pre turistov, ktorí sú zvyknutí na extrémne chladné zimy. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 5 a 10 stupňami Celzia, s minimálnymi teplotami blízkymi 0 stupňom. Záznamy o snehu sú relatívne zriedkavé, ale v prípade, že sa vyskytne snehová zrážka, mesto je na to zvyknuté a vie s tým účinne zápasiť.

Jar a jeseň sú však obdobím, keď je počasie v Yokohame najpríjemnejšie. Teploty sú mierné a vzduch je čistý. Jar je tiež obdobím, keď kvitnú sakury (japonské tŕne) a príroda mesta je krásne ozdobená kvetmi. Jesenná sezóna je známa ako obdobie japonskej čaju a klasy, kedy sa farba listov výrazne mení na krásne žlté, oranžové a červené odtiene.

Pri plánovaní svojej návštevy Yokohamy je dôležité zvážiť a prispôsobiť sa miestnemu počasiu. Nezabudnite si pridať umbrelu či tienidlo do svojho plánu, aby ste boli pripravení na prípadné zrážky alebo silné slnečné lúče. Vždy je dobré sledovať miestne správy o počasí a informácie o predpovediach, ktoré vám pomôžu plánovať svoje aktivity.

V každom prípade, nech už je počasie akékoľvek, Yokohama je stále pôsobivé a zaujímavé mesto, ktoré stojí za návštevu. Jeho unikátne kombinácie modernej architektúry, histórie a japonskej kultúry vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru pre všetkých návštevníkov.


Letenka Japonsko Yokohama


Vykročiť na dobrodružstvo, objaviť nové kultúry, a rozšíriť svoje obzory - to všetko očakáva návštevníkov v meste Yokohama, ktoré sa nachádza v Japonsku. Ak sa rozhodnete navštíviť toto fascinujúce mesto, môžete sa pripraviť na nezabudnuteľné zážitky, úžasné miestne jedlá a fascinujúcu kultúru.

Začnite už pri plánovaní svojej cesty a hľadáte vhodné letenky do Yokohamy. Spoje do mesta ponúka mnoho medzinárodných leteckých spoločností, čo znamená, že pre vás by mala byť dostupná dobrá ponuka leteniek, ktoré sa budú hodíť k vašim potrebám.

Pri vyhľadávaní leteniek by ste mali zvážiť niekoľko faktorov. Okrem ceny letenky sa môžete rozhodnúť aj podľa času letu a načasovania vášho príletu a odletu. Môžete si tiež vybrať medzinárodné letisko, na ktorom chcete pristáť - dva najbližšie sú letiská Narita a Haneda, pričom Narita sa nachádza vzdialenejšie od mesta. Vyhľadať najvýhodnejšie letenky môžete online alebo pomocou cestovnej kancelárie, ktorá vám zabezpečí celú záležitosť okolo cestovného.

Po prílete do Yokohamy by ste mohli ísť priamo na prehliadku mesta alebo si najskôr užiť miestne jedlá a kultúru. Niekoľko hlavných miestnych atrakcií, ktoré by ste mali navštíviť, zahŕňajú asijské múzeum, Park Sankeien a Landmark Tower, ktorá je s výškou 296 metrov najvyššou budovou v Japonsku a ponúka nádherný výhľad na celé mesto.

Ak sa vám páči príroda, nevynechajte príležitosť vycestovať mimo mesta a navštíviť niektoré z mála zachovalých národných parkov v Japonsku, z ktorých každý ponúka nezvyčajné scenérie a spolu s nimi aj ďalší jav - horúce pramene, ktoré tu sú výsledkom vulkanickej aktivity v oblasti.

Yokohama je aj skvelým miestom na nákupy. Nakupovanie v meste ponúka nesmiernu variabilitu. Tu môžete nájsť všetko, čo potrebujete. Od kvalitnej značkovej módy až po prémiovú kozmetiku a dobre architektonicky navrhnuté obchodné centrá.

Nakoniec poďakujeme za pozornosť a Dôrazne odporúčame navštíviť nezabudnuteľné miesto ako yokohama v krajine Východnej Ázie, kde môžete okúsiť všetko, čo má krajina nabudzať okrem naozaj vzácnych zážitkov.


Ubytovanie Japonsko Yokohama


Ak si plánujete navštíviť Japonsko a hľadáte skvelé miesto na ubytovanie, nezabudnite sa pozrieť na mesto Yokohama. Nachádza sa len niekoľko kilometrov južne od Tokia a je druhým najväčším mestom v Japonsku. Yokohama je známa svojimi modernými mrakodrapmi, živým nočným životom a nádhernými výhľadmi na more. Ponúka tiež bohatú kultúru, históriu a mnoho príležitostí na nákupy a gastronómiu.

V oblasti Yokohama nájdete širokú škálu ubytovacích možností, ktoré uspokoja rôzne potreby a rozpočet. Od luxusných 5-hviezdičkových hotelov až po cenovo dostupné hostely, tu máte skutočne veľa možností.

Ak máte radi luxus a chcete zažiť najlepšie, čo Yokohama ponúka, mali by ste zvážiť ubytovanie v niektorom z luxusných hotelov v okolí Minato Mirai. Môžete si vychutnať výhľad na more a mrakodrapy a dozvedieť sa viac o histórii a rozvoji tohto fascinujúceho regiónu. Niektoré hotely majú tiež vlastné lázní a wellness centrá, kde si môžete odpočinúť a zrelaxovať po dlhom dni objavovania mesta.

Ak cestujete s obmedzeným rozpočtom alebo preferujete skôr mladšiu a prístupnú atmosféru, mali by ste sa pozrieť na hostely, ktoré sú roztrúsené po celej Yokohame. Tieto hostely ponúkajú sociálne priestory, spoločné kuchyne a ubytovacie priestory vo forme spoločných izieb, ktoré vám umožnia stretnúť nových ľudí a pokiaľ to nie je vyhovujúce, sú k dispozícii aj súkromné izby. Niektoré z hosteli sa nachádzajú blízko nočných klubov a barov, čo im dodáva výhodu mať večernú zábavu peši.

Ako turista by ste nemali vynechať príležitosť vyskúšať tradičný japonský spôsob ubytovania - ryokan. Tieto tradičné japonské hotely vám ponúknu autentický zážitok s tatami podlahami, futonmi na spanie a japonskými onsenmi (horúcimi prameňmi). V niektorých ryokanoch ponúkajú aj tradičnú japonskú večeru - kaiseki, príležitosť ochutnať rôzne druhy miestnej kuchyne.

Navyše, v blízkosti zaujímavostí ako je Yokohama Red Brick Warehouse alebo Yokohama Chinatown, nájdete mnoho ubytovacích zariadení vyhovujúcich všetkým rozpočtom a potrebám. Mnohé hotely ponúkajú aj prenájom bicyklov, aby ste si mohli mesto skutočne užiť a preskúmať ho z pohodlia.

Yokohama ponúka veľa ubytovacích možností pre každého cestovateľa. Nech už sa rozhodnete pre luxusné hotelové izby, prenocovanie v hosteli s priateľmi alebo autentický japonský ryokan, určite si tu nájdete svoje miesto. A nezabudnite si vychutnať všetky zaujímavosti a kultúrne skvosty, ktoré Yokohama ma ponúknuť.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Yokohama


1. Kde sa nachádza Jokohama v Japonsku?
Yokohama je veľkomesto v Japonsku, nachádzajúce sa juhozápadne od Tokia, pri brehu Tichého oceánu.

2. Ako sa dostanem z Tokia do Yokohamy?
Najjednoduchším spôsobom je vlakom z vlakovej stanice v Shinjuku, Tokiu. Cesta trvá asi 30 minút.

3. Aké sú najznámejšie atrakcie v Yokohame?
Medzi najznámejšie atrakcie v Yokohame patria Yokohama Landmark Tower, Chinatown, prístavné mesto Minato Mirai a množstvo múzeí, ako napríklad Múzeum prírody a vedy v Nishi-Yokohame.

4. Je v Yokohame obchodovanie s čínskymi výrobkami populárne?
Áno, vďaka svojej blízkosti ku chinatownskej štvrti je Yokohama známa ako miesto, kde si môžete kúpiť autentické čínske výrobky.

5. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Yokohamy?
Najlepšie obdobie na návštevu Yokohamy je na jar (marec - máj) alebo na jeseň (september - november), keď je počasie príjemné a mesto je plné kvetov alebo farebných listov.

6. Kde si v Yokohame môžem kúpiť tradičné japonské suveníry?
Tradičné japonské suveníry môžete zakúpiť v obchodoch v čínskej štvrti Yokohamy, kde nájdete široký výber darčekových predmetov, ako sú kimony, čajové súpravy alebo drevené hračky.

7. Existujú v Yokohame nejaké pláže?
Áno, Yokohama má niekoľko pláží, ako napríklad pláž Zushi alebo Kamakura, ktoré sú vhodné na plávanie a slnenie sa.

8. Aké tradičné jedlá by som mal ochutnať v Yokohame?
V Yokohame by ste mali ochutnať tradičné jedlá, ako je ramen (japonská polievka s vajcom a rezancami) alebo sushi (čerstvé syrove ryby s ryžou), ktoré sú veľmi populárne v celej Japonsku.

9. Je v Yokohame veľa obchodov a nákupných centier?
Áno, Yokohama je známa svojimi obchodnými štvrtami a modernými nákupnými centrami, ako je napríklad Queen's Square Yokohama alebo Pacifico Yokohama.

10. Aké je ideálne trvanie pobytu v Yokohame?
Ideálne trvanie pobytu v Yokohame závisí od vášho záujmu o mesto a jeho atrakcie. Väčšina ľudí strávi v Yokohame 1-2 dni, čo je dostatok času na navštívenie hlavných miest.


Dovolenka Japonsko Yokohama


Yokohama – Mesto budúcnosti a tradičnej kultúry

Ak si plánujete dovolenku v Japonsku, nezabudnite zaradiť do vášho itinerára aj južne položené mesto Yokohama. Je to druhé najväčšie mesto Japonska a ponúka návštevníkom dokonalú kombináciu modernej architektúry a starobylej kultúry. Toto mesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú vychutnať japonskú atmosféru, no zároveň si užiť aj niečo menej preplnené a hektické ako je Tokio.

Yokohama je najviac známa svojou prístavnou časťou, ktorá je jedným z najväčších prístavov na svete. Môžete sa tadiaľ prechádzať po malebnom pobreží či navštíviť malé prístavné obchodíky. Počas vychádzky na Yokohamskej promenáde okolo pobrežia, si môžete vychutnať krásny výhľad na more a nezameniteľné panoráma mesta. Ak sa rozhodnete navštíviť niektorý z mnohých výškových budov, ako je napríklad Landmark Tower – najvyššia budova v Japonsku, výhľady z vrcholov námestia sú ohromujúce.

Okrem prístavu, je Yokohama známa aj svojimi parkami a záhradami. Nájdete tu niekoľko japonských záhrad, ktoré v sebe skrývajú pokoj a harmóniu. Jednou z najpopulárnejších je Sankeien Garden, ktorá je domovom viac ako tridsiatich historických budov. Prehrabte sa týmto obrovským priestorom kvetov a stromov a vychutnajte si krásu japonskej kultúry v jedinečnom prostredí.

Mesto Yokohama je tiež domovom mnohých múzeí, ktoré vám poskytnú hlbší pohľad do histórie a kultúry Japonska. Ak máte radi umenie, nevynechajte Národné múzeum Yokohama, kde nájdete nielen japonské, ale aj európske a africké umenie. Ak ste nadšenec moderného umenia, nemali by ste vynechať Múzeum japonského moderného umenia, kde si môžete pozrieť diela slávnych japonských umeleckých majstrov.

A teraz, čo sa jedla týka, Yokohama je rajom pre milovníkov morských plodov. Vyskúšajte miestne špeciality, ako je kaisendon (miska ryže pokrytá rôznymi druhmi suši), ramen (japonská polievka s vajcom a rezancami), a yosenabe (prutá do misy, ktorá sa varí na stole). Bez ohľadu na vaše chute, určite nájdete niečo, čo vám chutí.

Yokohama je nielen miestom pre milovníkov moderného Japonska, ale ponúka aj širokú škálu historických a kultúrnych zážitkov. Nech už sa zaujímate o prístav, múzeá, parky, záhrady alebo jedlo, určite si prídete na svoje. Navštívte Yokohamu a objavte krásy tohto japonského mesta sami!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky