Nájdite letenky s najlepšou cenou

Jordánsko Dana Biosphere Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Dana Biosphere Reserve


1. Čo je Dana Biosphere Reserve?

Dana Biosphere Reserve je chránená oblasť v Jordánsku, ktorá slúži na ochranu prírody, biodiverzity a kultúrneho dedičstva v regióne Dana. Patrí medzi najväčšie chránené oblasti v krajine.

2. Aký je cieľ Dana Biosphere Reserve?

Cieľom Dana Biosphere Reserve je ochrana a udržateľné využívanie prírodných zdrojov, ochrana ohrozených druhov rastlín a zvierat, udržanie tradičných spôsobov života miestnych obyvateľov a podpora ekoturizmu v regióne.

3. Aké aktivity sa dajú v Dana Biosphere Reserve podnikať?

V Dana Biosphere Reserve sa dá podnikať mnoho aktivít, vrátane turistiky, turistiky, jazdenia na koni, agroturistiky, pozorovania vtákov, turistiky alebo výletov do rozličných údolí, kaňonov a vyhliadok.

4. Aký je poplatok za vstup do Dana Biosphere Reserve?

Poplatok za vstup do Dana Biosphere Reserve sa mení v závislosti od typu návštevy a trvania pobytu. Odporúča sa skontrolovať oficiálnu webovú stránku rezervy pre aktuálne informácie o poplatkoch.

5. Aké ubytovacie možnosti sú v Dana Biosphere Reserve?

V Dana Biosphere Reserve je možné nájsť rôzne ubytovacie možnosti, od luxusných hotelov po jednoduché kempy. Sú tiež dostupné tradičné ubytovacie zariadenia miestnych obyvateľov.

6. Z akých miest je najlepšie prístup do Dana Biosphere Reserve?

Najlepší prístup do Dana Biosphere Reserve je zo Sudánu na juhu a z Ammánu na severe. Obe tieto miesta sú dostupné letecky alebo po ceste.

7. Existuje v Dana Biosphere Reserve možnosť zdolať turistické traily?

Áno, v Dana Biosphere Reserve je mnoho turistických trás pre návštevníkov. Tieto traily sa líšia svojou dĺžkou a obtiažnosťou, takže každý nájde niečo vhodné pre seba.

8. Aké rastliny a zvieratá možno v Dana Biosphere Reserve zazrieť?

V Dana Biosphere Reserve sa nachádza bohatá flóra a fauna. Medzi zaujímavé druhy patria ibex, vlk arabský, kozorožec arabský, leopard arabský, ibis skalný a rôzne druhy endemických rastlín.

9. Môžem pozorovať vtáky v Dana Biosphere Reserve?

Áno, Dana Biosphere Reserve je obľúbeným miestom pre pozorovanie vtákov. Očakávať môžete vidieť rôzne druhy dravcov, vtákov hitchcockých a iných vzácnych vtákov.

10. Aké sú pravidlá a obmedzenia pre návštevníkov Dana Biosphere Reserve?

Návštevníci Dana Biosphere Reserve musia dodržiavať pravidlá ochrany prírody, vrátane neberania žiadnych prírodných zdrojov, nedotýkania divých zvierat a dodržiavania pravidiel pre turistiku a kempovanie.


Počasie Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko sa môže pochváliť rôznorodým a krásnym prírodným prostredím, medzi najobľúbenejšie patrí Dana Biosphere Reserve. Nachádza sa na juhu krajiny a pozostáva z priesmyku Wadi Dana a údolia Wadi Araba. Tieto časti Jordánska sú osladené krásnym a mierumilovným podnebím.

Podnebie v Jordánsku je ovplyvnené geografickými faktormi. V Dana Biosphere Reserve sa nachádza zmes suchého a subtropického podnebia. Zima v tento oblasti je chladná s teplotami dosahujúcimi až 5°C. Leto na druhej strane prichádza s teplými a suchými dňami, kde teploty môžu dosiahnuť až 32°C.

Prirasticvé prostredie v oblasti Dana Biosphere Reserve je obzvlášť atraktívne. Spočiatku oblasto tvorili obrovské lesy dubov a jalovcov. Dnes si môžete vychutnať obdivovať takéto stromy, ktoré existujú len tu a nikde inom na svete. Ovzdušie tu je čisté a plné arómy vôní jedinečných flóry. V oblasti sa nachádza aj mnoho rôznych druhov živočíchov, ako sú napríklad kozy, kamzíky a guanakos.

Dana Biosphere Reserve ponúka aj rôzne trasy na turistiku, z ktorých najobľúbenejšie tých je, ktoré vedú cez údolie Wadi Dana a priesmyk Dana. So svojimi krásnymi scenériami a pôsobivými panorámami je to určite miesto, ktoré by ste mali navštíviť, keď budete v Jordánsku.

Hoci sa dospelí môžu cítiť trochu horúco, pri návšteve oblasti, tí ktorí milujú prírodu určite ocenia krásu daného miesta. Jordánsko a jeho Dana Biosphere Reserve sú skutočne zázračným miestom. Pre tých, ktorí hľadajú odpočinok a prírodu, je to miesto, kde musia byť.


Dovolenka Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je fascinujúcou krajinou so množstvom histórie a prírodných krás. Bašta Petra a slané jazero Mŕtve more sú neodmysliteľnou súčasťou tímovej dovolenky do tejto exotického kúta Blízkeho východu. Ale ak hľadáte niečo ďaleko od turistických atrakcií a chcete skúsiť niečo nové, navštíviť Dana Biosphere Reserve by mohlo byť správne rozhodnutie.

Dana Biosphere Reserve je najväčší prírodný rezervát v Jordánsku a jedným z najúžasnejších a najrozmanitejších miest celého Blízkeho východu. Nazývaný aj "Jordan's wilderness escape," tento rezervát sa rozprestiera na území okolo kláštora Dana a zaraďuje sa medzi jednu z najočarovanejších oblastí Jordánska.

Na Dana Biosphere Reserve si môžete vychutnať krásnu krajinu pozostávajúcu z hor, kaňonov, púští a riek. V rezerváte sa nachádza množstvo vzácnych druhov rastlín a živočíchov, ktoré vytvárajú účinok, podobný rajským záhradam.

Pri návšteve Dana Biosphere Reserve sa môžete vydať na rôzne dobrodružné výlety, kým obdivujete miestnu faunu a flóru. Môžete absolvovať trekkingové túry, jazdu na koni, cyklistiku a pozorovanie vtákov. Rezervát je domovom pre viac ako 200 druhov vtákov a dokonca aj vzácneho arabského orla. Dovolenka v Dana Biosphere Reserve je preto ideálna pre milovníkov prírody a zároveň ponúka úžasné príležitosti na získanie jedinečných zážitkov.

Ďalším fenomenálnym aspektom Dana Biosphere Reserve je jeho výnimočná miestna kultúra. Rezervát je obývaný etnickými komunitami zobrazujúcimi autentický jordánsky život. Môžete navštíviť tradičné obce, kde sa dozviete o miestnej kuchyni, remeslách a tradíciách.

Pre ubytovanie v Dana Biosphere Reserve máte na výber rôzne možnosti. Môžete si vybrať luxusné hotely, menšie rodinné penzióny alebo dokonca táboriace miesta pre skúsenejších cestovateľov. Vytvorte si vlastný rozvrh a doprajte si tú správnu rovnováhu medzi dobrodružnými aktivitami a relaxáciou.

Dana Biosphere Reserve je jedinečným miestom na dovolenku v Jordánsku, ktoré vám ponúka autentický zážitok mimo bežných turistických trás. Jeho nádherná príroda, miestna fauna a flóra a fascinujúca miestna kultúra vás určite očaria a poskytnú vám nezabudnuteľné zážitky. Prepustite sa z každodenného stresu a objavte krásy tohto skrytého rajského kúta v Jordánsku.


Letenka Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Jednou z najzaujímavejších oblastí tejto krajiny je Dana Biosphere Reserve. Aby sme sa sem dostali, je potrebné zabezpečiť letenku do Jordánska.

Letenky do Jordánska možno získať zo všetkých kútov sveta. Existuje niekoľko medzinárodných letísk v Jordánsku, kde môžete pristáť, ako napríklad letisko v hlavnom meste Ammane, letisko v meste Aqaba a letisko v meste Petra. Vzhľadom na to, že Dana Biosphere Reserve sa nachádza v južnej časti krajiny, najlepšou voľbou by bolo pristáť na letisku v Aqabe.

Po prílete na letisko v Aqabe je možné doplniť si energiu v miestnych reštauráciách a zariadiť si prenájom vozidla, aby ste sa dostali do Dana Biosphere Reserve. Cesta z Aqaby do Dana môže trvať približne dve a pol hodiny, avšak ponúka krásne výhľady na jordánske pouště a kaňony.

Dana Biosphere Reserve je oblasť s nádhernou prírodou a rozmanitým ekosystémom. Prehliadka rezervácie sa dá vykonať na vlastnú päsť alebo s miestnym sprievodcom. Pri prechádzke rezerváciou môžete obdivovať úchvatné výhľady na horské štíty až po údolia s bohatou vegetáciou. Región je známy aj svojimi dravcami, ako sú orly a sokoly, ktoré kružia vo vzduchu. Môžete tu taktiež naraziť na vzácne druhy zvierat, ako napríklad šakaly, damany a hyeny.

Rezervácia je domovom pre množstvo endemických druhov flóry a fauny. Nachádzajú sa tu rôzne druhy horských kvetov a rastlín, ktoré tvoria nádherné farebné koberce. Dana Biosphere Reserve je tiež miestom, kde žijú niektoré vzácne druhy, ako napríklad Arabský leopard, gazely a vlky.

Pre prírodovdcov a milovníkov prírody je Dana Biosphere Reserve nevyhnutnou zastávkou počas ich návštevy Jordánska. Môžete si tu prenajať chatu a zostať v rezervácii, aby ste mohli preskúmať jej krásy v priebehu niekoľkých dní. Navyše, miestni sprievodcovia a informačné centrum vám poskytnú všetky potrebné informácie o rezervácii a organizujú vám aj túry a výlety.

Ak hľadáte jedinečnú prírodnú destináciu, ktorá kombinuje dobrodružstvo, históriu a krásu prírody, Dana Biosphere Reserve v Jordánsku má všetko, čo potrebujete. Nezabudnite si zabezpečiť letenku do Jordánska a vyrazte na nezabudnuteľnú dovolenku, kde budete obklopení jednou z najkrajších prírodných oblastí sveta.


Ubytovanie Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko Dana Biosphere Reserve je jedno z najkrajších a najnedotknutejších miest v Jordánsku. Toto územie je chránené rezervačnou zónou, aby sa zachovalo svoje pôvodné a prirodzené prostredie. Do týchto divokých krajín sa dnes môžete dostať a prespať v miestnych ubytovaniach.

Spravovanie Dana Biosphere Reserve

Dana Biosphere Reserve sa rozprestiera na ploche 320 km² a prevažná časť tohto územia je chránená ako prírodná rezervácia. Biosférická rezervácia bola zriadená v roku 1989 a jej hlavným cieľom je chrániť pôvodnú flóru a faunu, ako aj zabezpečiť udržateľný rozvoj miestneho obyvateľstva.

Rezervácia bola vytvorená v údolí Dana, ktoré je jedným z najhlbších údolí na svete. Nachádza sa v pohorí Sharah na juhu Jordánska. Údolie Dana je významné nielen vďaka svojej kráse a nedotknutosti, ale aj vďaka rôznym ekosystémom.

Z prevažnej časti územia sú typickým krajinným prvkom skaly a skalné útvary. Výstupom na pohorie Sharah sa dostanete do miest, kde môžete vidieť typické skalné útvary a môžete si užiť krásne výhľady.

Ubytovanie v Dana Biosphere Reserve

Pre tých, ktorí si chcú užiť krásu Dana Biosphere Reserve na maximum a chcú zostať v blízkosti prírody prenocovať v miestnej jedinečnej atmosfére, sú k dispozícii rôzne formy ubytovania.

Môžete si vybrať medzi vopred rezervovanými miestami v táboroch a hotely, alebo pre tých, ktorí máte radi dobrodružstvo, sú k dispozícii miestne chatky, kde si môžete vybudovať vlastný tábor a užiť si jedinečný zážitok.

Ubytovanie v tábore sa zvyčajne vzďaľuje od rušného sveta a poskytuje autentický pocit pobytu v prírode. Tábor môže poskytnúť všetko od osvetlenia, vody, záchodov a sprchov.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, môžete si vybrať z niekoľkých hotelov, ktoré sa nachádzajú na okraji rezervácie. Tieto hotely sa zvyčajne nachádzajú v blízkosti starých dedín a ponúkajú prekrásne výhľady na údolie Dana.

Záver

Ubytovanie v Jordánsku Dana Biosphere Reserve je jedinečný zážitok. Jednoduchý pobyt v prírode a poznávanie miestnych tradícií ponúkajú turistom veľa zábavy a zážitkov. Rezervácia je plná krásnych miest, historických pamiatok a prírodných úkazov, ktoré prinášajú ničím nerušené scenérie a nezabudnuteľné zážitky. Rezervácia je miestom, kde sa stretávajú kultúra a príroda, čo robí Dana Biosphere Reserve jedinečným miestom. Pred návštevou by ste mali vedieť, že Dana Biosphere Reserve má svoje pravidlá a obmedzenia. Niektoré oblasti sú prístupné len s dozvukom alebo s povolením. Povolenie na vstup a ubytovanie môžete získať priamo v ubytovacích zariadeniach alebo v miestnych informačných centrách.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky