Nájdite letenky s najlepšou cenou

Jordánsko The Roman Theater

Letenka Jordánsko The Roman Theater


Jordánsko je fascinujúcim miestom pre tých, ktorí hľadajú zaujímavú kultúru, históriu a architektúru. Jordánsko ponúka návštevníkom mnoho pamiatok, ktoré sú zaujímavé pre milovníkov histórie a archeológie. Jednou z nich je The Roman Theater.

The Roman Theater, alebo rímsky amfiteáter, je ich štvrtou najväčšou atrakciou v Jordánsku. Nachádza sa v samotnom srdci mesta Amman a zachovávala sa je z doby, keď bol Amman súčasťou Rímskej ríše. Tento rímsky amfiteáter pochádza z 2. storočia a bol postavený za vlády cisára Antonina Pia.

The Roman Theater bol v minulosti využívaný pre rôzne podujatia, vrátane gladiátorských hier, dramatických predstavení a iných zábavných podujatí. V súčasnej dobe slúži ako turistická atrakcia a miesto konania rozličných kultúrnych podujatí.

Amfiteáter má kapacitu takmer 6 000 divákov, a je konštruovaný tak, aby bol dobre viditeľný z každého miesta v amfiteátri. The Roman Theater má zaujímavý dizajn, kde sú obrazy ľudských postáv vyrezané v kamenných blokoch na stenách amfiteátra. Táto akustická scéna umožňuje divákom počuť každé slovo, dokonca aj v prípade, že o dve stovky metrov ďalej stojí herec.

Návštevníci môžu vidieť rôzne kultúrne a umelecké podujatia, ktoré sa konajú v amfiteátri počas celého roka. Medzi najpopulárnejšie patrí Festival kultúrnych dedičstiev a koncerty.

The Roman Theater ponúka návštevníkom možnosť vidieť a prežiť históriu z prvej ruky. Toto miesto zastupuje jedinečný kúsok histórie a je to neodmysliteľná súčasť cesty hraničiacou južný horizont Grécka a Rímskeho impéria.

Celkovo, Jordánsko ponúka mnoho pamiatok a atrakcií, ktoré sú zaujímavé pre milovníkov histórie a archeológie. The Roman Theater je jednou z nich a návštevníci si určite užijú túto kultúrnu skvostaleť a nabitý program kultúrnych podujatí. Ak plánujete svoju cestu do Jordánska, nezabudnite navštíviť The Roman Theater a odporúčame vám, aby ste si zapli priestor na prenajatie áutového servisu, ktorý vám zodpovie otázky už na mieste. taktiež doporučujeme si pozrieť, čo sa oplatí vidieť a zažiť v Jordánsku. Happy travelling!


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko The Roman Theater


Otázka: Kde sa nachádza Rímske divadlo v Jordánsku?
Odpoveď: Rímske divadlo sa nachádza v hlavnom meste Jordánska, Ammáne.

Otázka: Kedy bolo rímske divadlo postavené?
Odpoveď: Rímske divadlo bolo postavené v 2. storočí po Kr.

Otázka: Je rímske divadlo stále v prevádzke?
Odpoveď: Áno, rímske divadlo je stále v prevádzke a slúži ako miesto pre kultúrne podujatia a koncerty.

Otázka: Aké je kapacita divadla?
Odpoveď: Kapacita divadla je približne 6 000 divákov.

Otázka: Má rímske divadlo nejaké historické a kultúrne významy?
Odpoveď: Áno, rímske divadlo je jedným z najvýznamnejších historických a kultúrnych pamiatok v Jordánsku.

Otázka: Aké sú ceny vstupeniek na rímske divadlo?
Odpoveď: Ceny vstupeniek sa líšia v závislosti od konkrétneho podujatia.


Dovolenka Jordánsko The Roman Theater


Ak hľadáte skutočne zaujímavú a nezvyčajnú dovolenku, môže byť Jordánsko skvelou voľbou. Pre mnohých turistov môže byť jednou z najväčších atrakcií Jordánska Rímske divadlo - The Roman Theater.

Rímske divadlo sa nachádza v srdci Jordánskej metropoly Ammánu, a je jedným z najnavštevovanejších miest v krajine. Divadlo bolo vybudované v 2. storočí po Kr. a dokonca ho môžeme považovať za jedno z najlepšie zachovalých divadiel rímskeho obdobia na celom svete.

Divadlo má kapacitu približne 6 000 divákov a jeho scéna je v súčasnosti využívaná pre kultúrne podujatia, ako je napríklad festival Ammán. Cestovatelia si môžu prejsť cez divadlo a obdivovať neuveriteľnú architektúru. Vstupné na túto atrakciu sú veľmi dostupné a pre turistov sú k dispozícii sprievodcovia, ktorí vám ukážu a opíšu históriu tohto veľkolepého miesta.

Okrem samotného Rímskeho divadla si môžete v blízkosti vychutnať aj skutočne výborné jedlo v miestnych reštauráciách. Ammán je rovnako plný ďalších zaujímavostí a pamiatok, vrátane Katedrálneho radu, paláca Ummayad a historického mešitu Al-Hussein.

Jordánsko môže byť cieľom dovolenky, o ktorom ste nikdy neuvažovali, ale Rímske divadlo jednoznačne stojí za návštevu. A čo sa týka prírodných krás a úžasných pamiatok, Jordánsko ich má plné i na obzore. Od skalnatých útesov až po Koľajnicu kráľa, Jordánsko ponúka niečo pre každého. Svojim očiam je nevyhnutné priznať, že Jordánsko je jedinečná krajina, ktorá stole v sebe skutočne neopakovateľné zážitky.


Počasie Jordánsko The Roman Theater


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a výnimočnými pamiatkami. Medzi najvýznamnejšie atrakcie patrí Rímsky divadlo, ktoré sa nachádza v centre hlavného mesta Ammánu.

Rímske divadlo je jednou z najznámejších pamiatok v Ammáne a jedným z najdôležitejších archeologických nálezísk v Jordánsku. Táto zaujímavá stavba bola postavená v 2. storočí a slúžila ako miesto pre divadlá, súťaže a iné kultúrne podujatia. Divadlo môže pojať až 6000 divákov a je jedinečným príkladom rímskej architektúry v regióne Blízkeho východu.

Okrem svojej historickej hodnoty je Rímske divadlo tiež zaujímavé z hľadiska počasia. Jordánsko je známe svojou suchou a horúcou klímou. Letá sú veľmi horúce a suché, s priemernými teplotami okolo 32 °C. Naopak, zimy sú relatívne mierne, so priemernými teplotami okolo 13 °C. Niekedy môžu byť noci chladnejšie, čo si vyžaduje teplejšie oblečenie.

Divadlo je otvorené pre verejnosť počas celého roka a návštevníci majú možnosť obdivovať úchvatné výhľady na mesto Ammán. V lete môžete oceniť chladivý tieň, ktorý ponúka rozľahlá tribúna divadla. V zime si môžete vychutnať príjemné slnečné počasie, ktoré je ideálne na prieskum tohto historického miesta.

Je však dôležité si uvedomiť, že jedným z hlavných faktorov ovplyvňujúcich počasie v Jordánsku je výška nadmorskej výšky. Ammán sa nachádza vo výške okolo 800 metrov nad morom, čo znamená, že teploty tu môžu byť o niečo nižšie ako v ostatných častiach krajiny.

Ak plánujete návštevu Rímskeho divadla v Jordánsku, odporúča sa si s sebou vziať lehké, pohodlné oblečenie a nedá sa zabudnúť na slnečné okuliare, klobúk a opaľovací krém. V lete môžete tiež zvážiť návštevu v skorých ranných hodinách alebo neskoro po západe slnka, kedy sú teploty trochu prijateľnejšie.

Rímsky divadlo v Ammáne je fascinujúcou historickou pamiatkou, ktorú môžete navštíviť počas celého roka. Bude vás očarovať svojou krásou, významom a okolitým počasím. Nech už sa rozhodnete navštíviť v lete alebo v zime, budete mať príležitosť zažiť nádherné dobrodružstvo a objaviť túto výnimočnú časť jordánskeho dedičstva.


Ubytovanie Jordánsko The Roman Theater


Jordánsko je krajina bohatá na históriu a kultúru. Jednou z najzaujímavejších atrakcií pre návštevníkov je The Roman Theater – antické divadlo v centre mesta Amman.

The Roman Theater je staroveký amfiteáter, ktorý bol vybudovaný v 2. storočí nášho letopočtu za vlády rímskeho cisára Antonína Pia. Divadlo má sedadlá pre viac ako 6000 divákov a bolo používané pre rôzne kultúrne podujatia ako sú koncerty, divadelné predstavenia a súťaže. Aj keď divadlo slúžilo ako miesto pre rímske divadelné hry, o čom svedčia aj nápisy v latinčine a gréčtine, bolo používané aj pre viac ako 500 rokov po rímskom období.

V súčasnosti The Roman Theater slúži ako miesto pre kultúrne podujatia a prehliadky pre návštevníkov. Vstupné stojí len pár jordánskych dinárov a návštevníci môžu vidieť pôvodné súčasti divadla, ako sú zošikmené sedadlá, pódium a scénu. Okolo je niekoľko stánkov, kde môžu turisti kúpiť miestne suveníry a rukodielnícke výrobky.

Okrem The Roman Theater, môžu návštevníci Jordánska navštíviť aj ďalšie pamiatky ako sú Jerash, Petra a Wadi Rum. V meste Amman sa tiež nachádza hrad Qasr al-Kharrana, ktorý bol vybudovaný v 8. storočí a ktorý je v súčasnosti otvorený pre turistov.

Jordánsko je jedinečná krajina s bohatou históriou a kultúrou. The Roman Theater v Ammane je skvelým miestom pre návštevníkov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie antického sveta a užiť si kultúrne podujatia v autentickom prostredí. Ak cestujete do Jordánska, neváhajte The Roman Theater navštíviť. Určite sa Vám bude páčiť.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky