Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kambodža Angkor Thom

Letenka Kambodža Angkor Thom


Cestovanie do Kambodže je pre mnohých snom, ktorý sa musí stať skutočnosťou. Práve tam sa totiž nachádza jeden z najkrajších historických pamiatok sveta, Angkor Thom, ktorý by mal byť na zozname všetkých milovníkov histórie aj archeológie. Ak chcete navštíviť tento jedinečný a fascinujúci komplex, potrebujete najprv letenku do Kambodže.

Kambodža je v súčasnosti veľmi obľúbenou turistickou destináciou v Azií. Millióny turistov sa každý rok vydávajú do tohto krajiny objavovať jej jedinečnú kultúru, históriu a prírodu. Angkor Thom je určite vrcholom každej návštevy a aj keď sa nachádza v najstaršej časti Kambodže, je jednoducho neprehliadnuteľný. Tento komplex je domovom množstva chrámov, palácov a iných historických miest.

Ak sa chystáte navštíviť túto pamiatku, potrebujete si zabezpečiť letenku. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Kambodže, ale najlepšie je zvoliť tie, ktoré ponúkajú priame lety, aby ste sa vyhli zbytočnému času strávenému na prestupoch. Na letisku vo Phnom Penhu, hlavnom meste Kambodže, môžete zakúpiť letenku na miesto, kam chcete ísť. Priame lety ponúkajú spoločnosti Singapore Airlines, Malaysia Airlines, Thai Airways a mnoho ďalších.

Po príchode do Kambodže môžete využiť rôzne druhy dopravy, aby ste sa dostali až k Angkor Thom. Najlepšou možnosťou v tomto prípade je nájom vozidla s miestnym vodičom, ktorý vás prevezie k jednotlivým pamiatkam. Pre tých, ktorí si vymenia západné menu na miestnu mena, sú taxíky a motorky vynikajúcou voľbou dopravy.

Všetci turisti, ktorí sa ocitnú v Kambodži a chcú navštíviť Angkor Thom, musia si zakúpiť vstupenky. Existujú rôzne druhy vstupeniek, ktoré súvisia s dĺžkou pobytu a počtom navštívených miest v rámci komplexu.

Keď už máte letenku a vstupenky, stačí len zabaliť si veci a vyraziť na cestu. Cestovanie do Kambodže smerujúce k Angkor Thom je určite zážitkom, ktorý rozhodne stojí za to. Nezabudnite si kúpiť nejaké miestne jedlo a užite si to najlepšie z tejto fascinujúcej krajiny.


Ubytovanie Kambodža Angkor Thom


Kambodža je jedno z najexotických miest na svete a Angkor Thom vám zaručene ponúkne nezabudnuteľné zážitky. Tento starobylý komplex, ktorý je súčasťou UNESCO svetového dedičstva, sa nachádza na juhozápade Kambodže, v blízkosti mesta Siem Reap. Ak plánujete navštíviť angkorské chrámy, nezabudnite si vopred zabezpečiť ubytovanie v tejto oblasti - mnohé hotely vám ponúknu zážitky, ktoré si budete pamätať navždy.

Hotel Pavillon d'Orient je vynikajúcim výberom pre tých, ktorí hľadajú relaxačné a pohodlné ubytovanie. Hotel sa nachádza v tichom a pokojnom prostredí, ktoré určite ocenia najmä tí, ktorí sa chcú vypnúť od každodenného zhonu. Pavillon d'Orient je luxusným a elegantným miestom, ktoré ponúka vynikajúce služby a zázemí. Po návrate z Angkor Thoma si môžete užiť ochladzujúce nápoje v krásne zdobenej obývacej izbe alebo relaxovať pri bazéne a užívať si pohľad na rozprávkový tropický záhradný areál.

The Heritage Suites Hotel je ďalším exkluzívnym ubytovaním v blízkosti Angkor Thomu. Tento hotel ponúka jedinečný zážitok v starobylom a elegantnom prostredí, ktoré sa dokonale dopĺňa s pôvodnými starobylými chrámami okolo. Táto rezidencia má svoj pôvab a ponúka fantastické zariadenia vrátane bazéna a nádherného wellness centra. Nenechajte si ujsť neuveriteľné výhľady na starobylé chrámy z krásnych záhrad a terás tohto hotela.

Ak hľadáte ubytovanie s rodinou alebo skupinou priateľov, ponuku si pozrite v Golden Temple Retreats - Villa. Táto exkluzívna vila ponúka vysoký štandard a elegantné zariadenia pre vašu pohodlnú a luxusnú atmosféru. Vila sa nachádza len kúsok od Angkor Thomu a hostí budú môcť vychutnať fantastické výhľady na starobylý chrám, zatiaľ čo sa budú prechádzať po záhrade alebo sa budú relaxovať pri bazéne.

Ako môžete vidieť, nachádza sa tu množstvo ubytovacích možností a potrebujete si iba vybrať. Bez ohľadu na to, ktorý hotel si vyberiete, môžete sa tešiť na jedinečný a zážitkový pobyt v malebnom Angkor Thom. Od východu slnka až do západu slnka, tento starobylý komplex vás jistotne ohromí svojou krásou a tým, akí ste mali šťastie, že ste sa sem dostali.


Dovolenka Kambodža Angkor Thom


Kambodža Angkor Thom: Návšteva tajomnej histórie

Ak hľadáte dovolenku plnú záhadných chrámov, pokojnej prírody a nezabudnuteľných zážitkov, určite by ste mali zvážiť návštevu Kambodže. Rozložená na juhovýchodnej Ázii, táto krajina ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest na objavovanie. Jeden z nich – Angkor Thom – je skutočnou perličkou kambodžskej histórie a architektúry.


Angkor Thom, čo v preklade znamená "Veľké mesto", bola hlavným mestom Kambodže v období od 12. do 17. storočia. Jeho najväčšou časťou je známy chrámový komplex Angkor Wat, ktorý je nielen klenotom kambodžskej architektúry, ale aj jedným z najväčších a najprestížnejších pamiatok sveta. Chrám sa prevažne venuje hinduistickej mytológii a jeho dominantou je obrovská torzo so zrezaťami Brama, Šivy a Višnua.

Ďalšou dôležitou časťou mesta je Baphuon, chrám z 11. storočia, ktorý je považovaný za jedno z najvyšších kambodžských stavieb (výška 60 metrov). Okrem toho tu môžete vidieť aj ďalšie zaujímavé budovy a paláce ako Saon Tomas, Preah Pithu a Kráľovskú terasu. V Angkor Thom sa nachádza aj jeden z najstarších chrámov sveta, Bayon, ktorý bol zriadený niekedy v 12. storočí. Bayon je výnimočný vďaka svojej archeologickej a umeleckej hodnote, a to predovšetkým kvôli 54 vežiam so 216 ľudskými tvárami, ktoré sa sťažujú na všetky strany.

Po prehliadke chrámového komplexu určite navštívte aj najväčšie jazero Kambodže, Tonlé Sap, ktoré sa rozprestiera na rozlohe viac ako 2500 km2. Toto jazero pritiahne svojimi luxusnými plážami a rýchlou lode dopravou. Užite si západ slnka na jazere Tonlé Sap a sledujte, ako sa lode pomaly utápajú v hladine, stvorení krásne scény.

Ak sa rozhodnete pre návštevu Kambodže a Angkor Thoma, je dôležité mať na zreteli, že je to veľké a rozsiahle miesto, ktoré si vyžaduje veľa času. Áno, môžete sa dostať do všetkých atrakcií, ktoré Kambodža ponúka aj pri krátkej dovolenke, ale nezabudnite, že všetko bude prehnané a nebudete si môcť vychutnať tieto miesta v plnej kráse. Preto sa odporúča stráviť v Kambodže aspoň týždeň.

Návšteva Angkor Thoma vám prinesie nezabudnuteľné zážitky. Priamo zakotvené v archeologickom skvostovi bude vaša dovolenka plná exotického vzduchu, nádherných manierov a histórie. Tak prečo by ste to nevyskúšali? Navštívte Kambodžu a Angkor Thom – krajom tajomstiev a zázrakov, ktoré vám uvoľnia myslenie a umožnia vám objaviť krásy tohto úžasného miesta.


Počasie Kambodža Angkor Thom


Angkor Thom, ležiaci v Kambodži, je jedno z najnavštevovanejších turistických miest na svete, pretože je domovom niektorých z najkrajších a najstarších chrámov na svete. Veľké množstvo turistov sa zvyčajne vyberie do tejto oblasti v období od decembra do marca, keď je väčšina oblastí okolo Angkor Thomu suchá. V tomto článku si povieme viac o počasí v Angkor Thomu.

Počasie v Angkor Thomu

Angkor Thom má tropické podnebie s dvoma charakteristikami ročných období: suchým a mokrým. Suché obdobie trvá od novembra do apríla, zatiaľ čo obdobie dažďov trvá od mája do októbra.

V období sucha, zvyčajne od decembra do marca, je počasie najpríjemnejšie. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 30 stupňov Celzia a vzduch je suchý. Toto obdobie je obľúbené medzi turistami, ktorí sa vyberú do Angkor Thomu, aby si vychutnali krásne chrámy bez obmedzení dažďa.

Po apríli sa teploty zvyčajne zvyšujú a prvými znakmi začiatku obdobia dažďov sú búrky a mierne zvýšenie vlhkosti vzduchu. Obdobie dažďov začína v máji a trvá až do októbra. V týchto mesiacoch dochádza k častým zrážkam, zvyčajne každý deň sa vyskytuje búrka, na niektorých miestach môže prísť k záplavám a rieky v okolí Angkor Thomu sa môžu rýchlo rozliat. Vlhkosť vzduchu je počas tohto obdobia vysoká a teploty sa pohybujú okolo 25 až 35 stupňov Celzia.

Výber správneho obdobia návštevy

Ak sa chystáte navštíviť Angkor Thom, bolo by najlepšie plánovať vašu návštevu v období sucha medzi decembrom a marcom, aby ste sa vyhli obdobiu dažďov a vychutnali si krásy chrámov. Avšak, aj keď sa rozhodnete pre návštevu v období dažďov, nezabudnite si so sebou doniesť náhradné oblečenie, pretože búrky môžu prísť kedykoľvek. V období dažďov môžu byť aj ceny ubytovania o niečo nižšie, takže si užijete svoju cestu za dostupnejšie ceny.

V každom prípade, Angkor Thom je krásne miesto, ktoré stojí za návštevu, bez ohľadu na počasie. Je dôležité len mať správne informácie, aby ste boli pripravení na akejkoľvek situáciu. Dúfame, že tento článok vám pomohol pri plánovaní vašej cesty do Angkor Thomu.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Angkor Thom


1. Aký je vstupné do Angkor Thom?
Vstupné do Angkor Thom je 37 dolárov pre dospelých a 18 dolárov pre deti.

2. Koľko trvá preskúmanie celého Angkor Thom?
Preskúmanie celého Angkor Thom môže trvať niekoľko hodín až celý deň, v závislosti od toho, ako dôkladne si ho chcete prezrieť.

3. Aký je najlepší čas na návštevu Angkor Thom?
Najlepší čas na návštevu Angkor Thom je ráno alebo večer, keď je menej ľudí a teploty sú miernejšie.

4. Musím si vopred zakúpiť lístky do Angkor Thom?
Áno, je odporúčané si zakúpiť lístky do Angkor Thom vopred, najmä počas vysokej sezóny, aby ste sa vyhli dlhým radám.

5. Aké oblečenie je odporúčané nosiť pri návšteve Angkor Thom?
Odporúča sa nosiť pohodlné a pokrývajúce oblečenie, aby ste dodržiavali kultúrne zvyklosti a chránili sa pred slnkom.

6. Môžem si vziať fotografiu v Angkor Thom?
Áno, je povolené fotografovať v Angkor Thom, ale za určitých podmienok. Komerčné fotenie si vyžaduje osobitné povolenie.

7. Je potrebné si vziať sprievodcu pri návšteve Angkor Thom?
Nie je povinné mať sprievodcu pri návšteve Angkor Thom, ale môže byť veľmi užitočný na vysvetlenie histórie a významu jednotlivých miest.

8. Koľko chrámov a pamiatok sa nachádza v Angkor Thom?
V Angkor Thom sa nachádza množstvo chrámov a pamiatok, vrátane slávneho chrámu Bayon, ktorý je typický svojimi kamennými tvárami. Celkovo sa tu nachádza viac ako 2000 pamiatok.

9. Je možné navštíviť Angkor Thom autom?
Nie, autom je vstup do Angkor Thom zakázaný. Môžete využiť tuk-tuk, bicykel alebo ísť pešo.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Angkor Thom?
V blízkosti Angkor Thom sa nachádza napríklad chrám Angkor Wat, Banteay Srei a mnoho ďalších chrámov a pamiatok.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky