Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kambodža Beng Mealea

Ubytovanie Kambodža Beng Mealea


Beng Mealea je jeden z najzaujímavejších a málo navštevovaných archeologických zvyškov v Kambodži. Nachádza sa v sídle Siem Reap na severe krajiny a je ideálnym miestom na preskúmanie pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť davom turistov.

Beng Mealea sa nachádza asi 40 km od Siem Reap a cesta tam je jednou z najzaujímavejších častí výletu. Cesta vedie cez vidiecke oblasti, kde je možné vidieť tradičný kmeňový život Kambodže a krásnu prírodu. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Beng Mealea - môžete si prenajať tuk-tuk, motorku alebo si požičať auto s vodičom.

Beng Mealea je starý hinduistický chrám, ktorý bol postavený v 12. storočí počas vlády Khorévu. Chrám je známy svojou unikátnou architektúrou, ktorá je podobná slávnemu chrámu Angkor Wat. Má však svoj vlastný šarm a krásu.

Po príchode do Beng Mealea si všimnete, že chrám je väčší ako sa zdá. Prvý pohľad na ruiny vám odhalí staré kamenné zvyšky, korunované bujnou rastlinou. Môžete sa prechádzať medzi zrúcaninami a objavovať skryté chodby, tajné izby a zaujímavé sochy. Je fascinujúce vidieť, ako príroda bojuje o svoje miesto v tomto starobylom chráme.

Keď ste vo vnútri Beng Mealea, budete mať skutočne autentický zážitok. Nič tu nie je upravené pre turistov, takže môžete sa voľne pohybovať a objavovať každý kútik chrámu. Budete sa cítiť ako skutočný objaviteľ, keď objavíte zaujímavé sochy a detaily, ktoré sa nikdy nedostali do publikácií o archeológii.

Beng Mealea je miestom oddychu a kľudu. Málo turistov sem prichádza, takže tu môžete stráviť pokojný deň a oceniť krásu tohto miesta bez rušení. Môžete si priveziť piknikové občerstvenie a posedieť na niektorom z kamenových pilierov, ktoré sa nachádzajú v chráme. Prírodné prostredie sem prináša pokoj a harmóniu.

Ak idete na výlet do Kambodže, určite nevynechajte Beng Mealea. Ponúka unikátny pohľad na archeológiu a ukazuje, aká krásna and zaujímavá môže byť príroda, keď si svoje miesto získa späť. Ubytovanie v oblasti Siem Reap je dostupné vo forme rôznych hotelov, rezortov a hostí, takže nemusíte sa obávať, že nebudete mať miesto na prespatie po návšteve tohto fascinujúceho miesta.


Počasie Kambodža Beng Mealea


Kambodža, ležiaca v juhovýchodnej Ázii, je známa svojou bohatou kultúrou, krásnymi chrámami a rozmanitou prírodou. Jedným z jej najzaujímavejších miest je Beng Mealea, ktorá ponúka návštevníkom úžasný dojem z neuveriteľného prírodného a historického miesta.

Beng Mealea je starobylý chrám, ktorý sa nachádza približne 40 km na severovýchod od angkorského komplexu v hlavnom meste Siem Reap. Tento chrám je očarujúcou pamiatkou, ktorá prináša dojem opusteného útočiska v džungli. Hojnosť rastlín a stromov, ktoré chrám obklopujú, mu dávajú dojem tajomna a záhady.

Počasie v tejto oblasti je charakteristické tropickým a monzúnovým podnebím. Kambodža má dve hlavné ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od novembra do apríla a predstavuje ideálny čas na návštevu Beng Mealea. Počas tohto obdobia je dážď veľmi málo častý a teploty sú prijateľné, pohybujúce sa medzi 25 - 30 stupňami Celzia. Je však dôležité si uvedomiť, že v tejto oblasti panuje vyššia vlhkosť, čo môže zvýšiť pocit horúčavy.

Daždivé obdobie v Kambodži je od mája do októbra a je charakterizované vyššou mierou zrážok. Počas tohto obdobia môže byť prechádzka po Beng Mealea trochu náročnejšia, pretože pôda môže byť bahnom a klzká. Napriek tomu, niektorí návštevníci preferujú túto dobu pre jej zelenú až živorodosť, ktorú príroda ponúka.

Nezávisle od sezóny, návšteva Beng Mealea je vždy ohromujúca. Zahalený v tajomstve a prekypujúci archeologickou históriou, tento chrám ponúka úžasnú panorámu pre fotografov a dobrodruhov. Môžete stráviť hodiny objavovaním skrytých zákutí chrámu, preskúmavať ruiny a stopovať časť histórie, ktorá bol takmer pohltená lesom.

Kambodža ako celok je nádhernou krajinou s bohatou kultúrou a čarovnou prírodou. Beng Mealea je jedným z mnohých dôvodov, prečo by ste mali navštíviť túto krajinu. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť počas suchého alebo daždivého obdobia, nezabudnite na pohodlné oblečenie, topánky na prechádzky a slnečnú ochranu. A hlavne, nechajte sa unášať atmosférou tohto mystického miesta a užite si úžasné dobrodružstvo v Beng Mealea.


Dovolenka Kambodža Beng Mealea


Kambodža je krajina plná zaujímavých miest a atrakcií. Medzi týmito miestami sa nachádza jeden z najneuveriteľnejších chrámov v celej krajine - Beng Mealea. Tento chrám sa nachádza v provincii Siem Reap a jeho návšteva je nevyhnutnosťou pre každého, kto navštívi Kambodžu.

Beng Mealea je jeden z najväčších a najmenej navštevovaných chrámov v celom regióne Angkor. Jeho rozloha je až 108 hektárov a jeho stavba sa datuje až do 12. storočia. Chrám je postavený v štýle kráľovského paláca, ale jeho stavba bola zanedbávaná a devastovaná počas vietnamskej invázie v 80-tych rokoch minulého storočia.

Beng Mealea je dnes opäť možné navštíviť, ale pre turistov je to trochu náročnejšia výprava ako návšteva iných chrámov regiónu Angkor. Cesta trvá až tri hodiny a viede sa cez púštnu oblasť, ktorá zanecháva návštevníkov prekvapených. Po príchode na miesto si návštevníci zvyčajne všimnú, že chrám je obklopený troskami a rastlinami. Precitne však ich zvedavosť už pri samotnej chodbe dovnútra, kde sa okolo návštevníka otvára celkom iná, nádherná krajina.

Po prechádzke cez koridory a poschodia chrámu, návštevníci ocenia krásne drevené mosty a rekonštruované obranné múry. Krajina kolem Beng Mealea je tiež neopakovateľná. Okolitá vegetácia a kriky umocňujú atmosféru a prinášajú do mnohých turistov výnimočný pocit pokoja a ticha.

Kambodža je plná krásnych kultúrnych a historických pamiatok a návšteva Beng Mealea rozhodne patrí k tomu najlepšiemu. Aj keď je záver takejto výpravy „placením“ za trasu a strávený čas, určite sa to oplatí. Krajina okolo chrámu nabáda ku kúpeľom, takže by ste mohli zvážiť návštevu nejakého z blízkych jazier celkom blízko chrámu.

Preto ak nie ste fanúšikom turistických chumelov a radi by ste si obzreli kamenné pamiatky vo veľkej samote, Beng Mealea by mal byť na vrchu vášho zoznamu turistických atrakcií. Kombinácia pláže a chrámu ponúka ideálny kompromis pre tých, ktorí hľadajú pokojné východ-Azijské dovolenky.


Letenka Kambodža Beng Mealea


Letenka do Kambodže a návšteva chrámu Beng Mealea

Kambodža, krajina na juhovýchode Ázie, sa stala v posledných rokoch stále viac turisticky populárnou. Jej neobyčajná história a kultúra spolu s úchvatnými miestami, ako je Angkor Wat, láka každý rok tisíce návštevníkov z celého sveta. Ak chcete objaviť menej známe, ale rovnako pôsobivé miesta v Kambodži, neváhajte navštíviť chrám Beng Mealea.

Letenky do Kambodže bývajú zvyčajne najlacnejšie v obdobiach mimo sezóny - v novembri až apríli. Za najlacnejšie letenky sa môžete v súčasnosti dostat kultovým spoločnostiam, ako je napr. AirAsia alebo Scoot. Najbližšie letecké spojenie z Európy sa nachádza v Bangkoku v Thajsku, odkiaľ môžete pokračovať vlakom alebo autobusom do Kambodže.

Po príchode do Kambodže sa môžete dostať do chrámu Beng Mealea z mesta Siem Reap. Existujú rôzne spôsoby, ako sa tam dostať - môžete si prenajať auto alebo motorku, alebo si zobrať miestneho sprievodcu. Návšteva chrámu je veľmi odporúčaná, ak hľadáte pokojnejší a menej preplnený alternatívny zážitok.

Beng Mealea sa nachádza asi 60 kilometrov juhozápadne od Siem Reapu a bola postavená v 12. storočí za vlády kráľa Suryavarmana II. Tento menej často navštevovaný chrám bol postavený podľa rovnakých plánov ako Angkor Wat, avšak postupne bol prekrytý rastlinnosťou a dnes je toto miesto posiate kameňmi a ohyzdnou zeleňou.

Beng Mealea ponúka návštevníkom výnimočný zážitok - môžete prejsť bočnými chodbami a zadnými dverami chrámu a objavovať skryté priestory a nádherné kamenné reliéfy. Tento chrám je zaujímavý aj pre svoju rozsiahlosť - môžete prejsť pieskami a úzkymi chodbami, ktoré viesli k terasám a vodopádom a navštíviť chrámové veže a oltáre.

Návšteva chrámu Beng Mealea je výborným spôsobom, ako pekné krúžkovať okolo cestovania vo vlhkej, tropickej klíme Kambodže a ponúka úplne nový pohľad na kultúru tejto nádherné krajiny. V Kambodži je viac než len Angkor Wat, tak sa držte preč od turistickej davovej psychózy a objavujte menej známe miesta, ako je Beng Mealea - vaše oči a vaše zmysly vám za to budú veľmi vďačné.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Beng Mealea


1. Ako sa dostanem z Siem Reapu do Beng Mealea?

Cesta trvá približne 1,5 hodiny autom alebo motorkou. Je tiež možné si najať tuk-tuk.

2. Aké je vstupné do Beng Mealea?

Vstupné do Beng Mealea je 5 dolárov pre zahraničných návštevníkov a 2000 riels pre miestnych obyvateľov.

3. V akých časoch je otvorené Beng Mealea?

Beng Mealea je otvorená denne od 7:30 do 17:30.

4. Ako dlho trvá návšteva Beng Mealea?

Návšteva Beng Mealea trvá obyčajne 1-2 hodiny.

5. Je povolené fotografovať a natáčať v Beng Mealea?

Áno, je povolené fotografovať a natáčať v Beng Mealea, avšak na niektorých miestach môže byť potrebné si zaplatiť poplatok za fotografovanie.

6. Má Beng Mealea reštauráciu alebo občerstvenie?

Nie, Beng Mealea nemá reštauráciu alebo občerstvenie, odporúča sa si priniesť vlastnú vodu a občerstvenie.

7. Je vhodné navštíviť Beng Mealea s deťmi?

Áno, navštíviť Beng Mealea s deťmi je vhodné, avšak treba byť opatrný pri prechádzaní po kamenných zábradliach a schodoch.

8. Aké sú hlavné atrakcie Beng Mealea?

Hlavné atrakcie Beng Mealea sú ruiny chrámu, ktoré ponúkajú nádherné výhľady a jedinečné architektonické prvky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky