Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kambodža Preah Vihear Temple

Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Preah Vihear Temple


1. Čo je Preah Vihear Temple?
Preah Vihear Temple je hinduistický chrám, ktorý sa nachádza v Kambodži na hranici s Thajskom.

2. Aké je histórie Preah Vihear Temple?
Chrám sa začal stavať v roku 9. storočí a bol postavený na úrovni hory, čo mu dodáva veľkoleposť a odlišuje ho od iných chrámov v Kambodži.

3. Prečo je Preah Vihear Temple tak dôležitý pre Kambodžu?
Preah Vihear Temple je jedným z najdôležitejších národných symbolov pre Kambodžu. Je to miesto, kde sa konajú rôzne duchovné a kultúrne udalosti, a je aj dôležitým miestom pre kambodžských buddhistov.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Preah Vihear Temple?
Najlepšia doba na návštevu chrámu je v suchom období medzi novembrom a aprílom. V tomto období je menej zrážok a teploty sú príjemné.

5. Ako sa dostanem do Preah Vihear Temple?
Chrám sa nachádza v odľahlom a horskom regióne, takže najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je autom. Cesta z hlavného mesta Phnom Penh trvá približne 9 hodín.

6. Je potrebné mať nejaké povolenie na vstup do Preah Vihear Temple?
Áno, pre vstup do chrámu je potrebné si kúpiť vstupenku. Ceny a podrobnosti si môžete overiť na oficiálnych stránkach chrámu.

7. Aké oblečenie si mám vziať na návštevu Preah Vihear Temple?
Odporúča sa oblečenie, ktoré je slušné a pokrýva ramená a kolene. Kvôli počasiu odporúčame tiež nosiť ľahké a pohodlné oblečenie.

8. Aké sú ďalšie miesta v okolí Preah Vihear Temple, ktoré by som nemal vynechať?
V okolí Preah Vihear Temple sa nachádzajú ďalšie zaujímavé miesta, ako napríklad Bakan, Banteay Chhmar a Koh Ker.

9. Existujú nejaké ubytovacie možnosti v blízkosti chrámu?
Áno, v blízkosti chrámu sa nachádzajú rôzne hotely a ubytovne, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie pre turistov.

10. Je Preah Vihear Temple otvorený pre verejnosť počas celého roka?
Áno, chrám je otvorený pre verejnosť počas celého roka, okrem niektorých špeciálnych udalostí a opráv chrámu, kedy môže byť dočasne uzavretý.


Počasie Kambodža Preah Vihear Temple


Kambodža je fascinujúcou krajinou juhovýchodnej Ázie s bohatou históriou a kultúrou. Jedným z jej najzaujímavejších miest je chrám Preah Vihear, ktorý sa nachádza na hranici medzi Kambodžou a Thajskom. Preah Vihear Temple je jedným z najvyššie položených a najúžasnejších chrámov na svete. Okrem svojej kultúrnej a historického významu, taktiež ponúka návštevníkom fascinujúce počasie.

Kambodža má tropické monzúnové podnebie s dvoma základnými ročnými obdobiami - suchým a daždivým. Obidva ročné obdobia majú vplyv na počasie okolo Preah Vihear Temple.

Počas suchého obdobia (od novembra do apríla) je počasie v Kambodži teplé a suché. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 25 ° C až 35 ° C, s najteplejšími mesiacmi v marci a apríli. Toto je ideálny čas na návštevu Preah Vihear Temple, keďže môžete očakávať jasné nebo a minimálne zrážky. Je však dôležité si uvedomiť, že teploty môžu dosiahnuť extrémy, preto je dôležité si so sebou vziať dostatok vody a chrániť sa pred slnkom.

Na druhej strane, daždivé obdobie (od mája do októbra) prináša silné monzúnové dažde a vyššiu vlhkosť. Počas týchto mesiacov možno očakávať častejšie dažde, najmä v jún a júli. Preah Vihear Temple v tomto čase môže byť prekrytý rýchlymi prívalovými zrážkami, čo môže sťažiť prístup k chrámu a návštevu. Avšak, mnohí návštevníci si vyberajú túto dobu na cestovanie, pretože príroda je v plnej sile a chrám môže ponúknuť nezabudnuteľné scenérie. Dôkladné plánovanie a vhodná výbava sú v takom prípade nevyhnutné.

Je tiež potrebné zdôrazniť, že počasie je vždy nepredvídateľné a môže sa meniť v priebehu dňa. Okolie Preah Vihear Temple je vysokohorské a ponúka nádherné výhľady, ale aj chladnejšie teploty v porovnaní s okolitými oblasťami, preto je vhodné sa pripraviť na rôzne podmienky.

Preah Vihear Temple je jedným z najkrajších a najdôležitejších miest v Kambodži. Jeho majestátne stavby a bohatá históriu stoja za návštevu a pochopenie kultúry tohto regiónu. Či už sa rozhodnete navštíviť počas suchého obdobia alebo daždivého obdobia, Preah Vihear Temple prinesie jedinečný zážitok s fascinujúcim počasím, ktoré ho obklopuje.


Ubytovanie Kambodža Preah Vihear Temple


Preah Vihear Temple, taktiež známy ako Prasat Preah Vihear, je historický chrám nachádzajúci sa v Kambodži. Tento majestátny chrám je zaraďovaný medzi jedno z najvýznamnejších miest pre kultúrnu dedičinu v regióne a bol zahrnutý do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 2008.

Preah Vihear Temple sa nachádza na vrcholu kopca Dangrek, v blízkosti hraníc medzi Kambodžou a Thajskom. Tento scenický a strategicky umiestnený chrám je jedným z najvýznamnejších príkladov architektonického a inžinierskeho umenia zvaného khmérska ríša. Je to skutočne fascinujúce miesto, ktoré odzrkadľuje bohatú históriu a kultúru Kambodže.

Stavba Preah Vihear Temple sa datuje od 9. do 12. storočia a je zasvätená hinduistickému bohu Šivovi. Tento impozantný chrám sa skladá z viacerých budov, chodieb a nádvorí, ktoré sú vytvorené z rezaného kameňa. Jeho architektúra je typická pre khmérsku architektúru s jemnými detailmi a inkrustovanými sochami.

Navštevovatelia chrámu Preah Vihear majú možnosť obdivovať jeho pozoruhodnú archeologickú a architektonickú hodnotu. Hlavnou atrakciou je hlavná veža, známa ako „Sanctuary of Vishnu“. Táto majestátna stavba je zavesená na útese a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Návštevníci môžu taktiež obdivovať rôzne sochy a reliéfy, ktoré zdobia steny a brány chrámu.

Preah Vihear Temple je nielen miestom náboženského a historického významu, ale je tiež zaujímavým miestom na prieskum prírody. Chrám leží v tesnej blízkosti Preah Vihear Wildlife Sanctuary, ktorý slúži ako domov pre množstvo rôznych druhov rastlín a zvierat. Táto oblasť je známa svojou bohatou biodiverzitou a ponúka možnosti pre príjemné prechádzky a turistiku.

Pre tých, ktorí navštevujú chrám Preah Vihear Temple, existuje niekoľko možností ubytovania v okolí. Okolité dedinky a mestečká ponúkajú rôzne hotely a ubytovacie zariadenia, ktoré sú vhodné pre rôzne rozpočty a preferencie. Návštevníci majú možnosť si vybrať medzi luxusnými hotelmi s výhľadom na kopce alebo skromnejšími hostincami a penziónmi v blízkosti chrámu.

Preah Vihear Temple a jeho okolie je skutočnou perličkou Kambodže. Toto historické miesto ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na bohatú kultúru a krásu krajiny. Ak hľadáte miesto so silnou historickou a duchovnou atmosférou, nemali by ste Preah Vihear Temple vynechať pri plánovaní svojej návštevy Kambodže.


Dovolenka Kambodža Preah Vihear Temple


Preah Vihear Temple - Kambodža: Zázrak stredovekého umenia

Kambodža, krajina bohatá na poklady a jedinečné kultúrne dedičstvo, je domovom jedného z najimpozantnejších a najvýznamnejších chrámov v juhovýchodnej Ázii - Preah Vihear Temple. Tento majestátny chrám sa nachádza na vrchole kopca Dangrek v blízkosti hraníc s Thajskom a razom vás vtiahne do iného sveta, kde sa náboženstvo, architektúra a prírodná krása spájajú do neopakovateľného zážitku.

Preah Vihear Temple je jedným z najstarších a najvýznamnejších chrámov postavených v ríši Khmerov. Jeho výstavba sa začala v 9. storočí a trvala viac ako 300 rokov. Chrám je zasvätený bohu Šivovi a je považovaný za posvätné miesto pre hinduistov aj buddhistov. Jeho nezvyčajná poloha na vrchole kopca mu dodáva ešte väčšiu dôležitosť a nádherný panoramatický výhľad na okolitú krajinu.

Cesta na Preah Vihear Temple je sama osebe dobrodružstvom. Prístup k chrámu je cez serpentíny povyšujúce sa do výšky a vonkoncom malebné dedinky, kde môžete získať náhľad na miestny život a kultúru. Keď sa ocitnete na vrchole kopca, ocitnete sa v úplne inej dimenzii. Budete fascinovaní výnimočnou architektúrou a detailnými reliéfmi, ktoré zdobia chrám. Tieto reliéfy zachytávajú bohatú históriu Khmerského kráľovstva až po dobu jeho najväčšieho rozkvetu.

Preah Vihear Temple je obklopený nádhernou prírodou, čo pridáva k jeho nadprirodzenému vzhľadu. Vychutnajte si prechádzku po nádvorí a objavte oklamané sochy, zvyšky vstupných brán a poklady, ktoré sa ukrývajú v jeho stenách. Pozorujte kvitnúce záhrady a kochajte sa panoramatickým výhľadom na údolie pod vami. Preah Vihear Temple je v skutočnosti známy tým, že ponúka jedny z najkrajších západov slnka, ktoré môžete vidieť v celej Kambodži.

Keďže chrám sa nachádza v odľahlej oblasti, oplatí sa plánovať si viac ako len jednodňový výlet. Okolie Preah Vihear Temple je bohaté na iné historické pamiatky, ako je Beng Mealea a Koh Ker, takže vám nechýba adrenalinu. Môžete preskúmať tiež okolité miestne dedinky, stretávať sa s miestnymi obyvateľmi a ochutnávať tradičnú kambodžskú kuchyňu. Ak máte radi prírodu, navštívte prírodný park Preah Khan Kompong Svay, ktorý je bohatý na rastlinstvo a faunu.

Preah Vihear Temple je skutočnou perličkou Kambodže a návšteva tohto majestátneho chrámu vám otvorí dvere do bohatstva kultúry a histórie tejto krajiny. Nechajte sa pohládať jeho silou a nádherným prostredím, ktoré vytvorili najlepší umelci minulosti. Ak hľadáte dovolenku, ktorá je kombináciou dobrodružstva, histórie a krásy prírody, Kambodža a Preah Vihear Temple sú pre vás práve na mieru. Nechajte sa uniesť ich kúzlom a stane sa vám nezabudnuteľným zážitkom.


Letenka Kambodža Preah Vihear Temple


Kambodža je fascinujúcou krajinou juhovýchodnej Ázie, ktorá láka návštevníkov svojou bohatou kultúrou a históriou. Medzi jedným z najmenej známych, ale nesmierne pôsobivými miestami v tejto krajine je chrám Preah Vihear.

Preah Vihear je hinduistický chrám, ktorý sa nachádza na vrchole strmého kopca vo východnej Kambodži, len pár kilometrov od hranice s Thajskom. Jeho poloha je jednou z vecí, ktorá robí z Preah Vihear jedinečné miesto na návštevu. Chrám je postavený na úpätí nehostinnej hory Dangrek, a svojimi majestátnymi vyhliadkami ponúka úchvatné panoráma okolitej krajiny.

Preah Vihear patrí medzi najstaršie hinduistické svätostánky v Kambodži, a jeho história siaha až do 9. storočia. Jeho pôvodným účelom bolo slúžiť ako miesto modlitby bohom, najmä Šivovi, hinduistickému bohu zničiteľovi a stvoriteľovi. Chrám bol postavený v typickom khmerskom štýle s množstvom precízne zdobených soch a ornamentov. Jeho architektúra je považovaná za veľmi významnú a bolo by škoda nevidieť ju na vlastné oči.

Preah Vihear však nie je iba o svojej krásnej architektúre a histórii. Okolo chrámu sa rozprestiera Národný park Preah Vihear, kde nájdete čarovné džungle, vodopády a vzácne druhy flóry a fauny. Tí, ktorí majú radi dobrodružstvo, môžu podniknúť túru po niektorom z turistických chodníkov a skúmať krásy kambodžskej prírody.

Cesta k chrámu Preah Vihear je sama o sebe veľmi dobrodružná a nezabudnuteľná. Väčšina turistov sa do chrámu dostáva autom, pričom cesta vedie cez úzke serpentíny a sa naprieč zelenými kopcmi. Ak si však želáte výnimočný zážitok, môžete zvoliť aj motorku alebo dokonca bicykel, aby ste si mohli vychutnať exotickú krajinku a stretávať miestnych obyvateľov na ceste.

Ak sa rozhodnete navštíviť chrám Preah Vihear, odporúča sa prísť počas otváracích hodín a so sprievodcom, ktorý vám vie poskytnúť ucelené informácie o histórii a kultúre miesta. Je tiež dôležité rešpektovať miestne zvyky a tradície a vyhnúť sa vnikaniu do oblastí, ktoré sú považované za posvätné a neprístupné návštevníkom.

Návšteva Preah Vihear je skutočným dobrodružstvom plným histórie, krásnej architektúry a nádherného prírodného prostredia. Ak plánujete cestu do Kambodže, nezabudnite zaradiť tento úžasný chrám do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť. Letenky do Kambodže sú bežne dostupné z rôznych krajín a siete leteckých spoločností, takže si môžete naplánovať túto nezabudnuteľnú cestu bez väčších problémov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky