Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kanada St. John's

Dovolenka Kanada St. John's


Kanada je krajina bohatá na krásne prírodné scenérie, a jedno z najkrajších miest tejto krajiny je St. John's. Toto malé a živé mesto, nachádzajúce sa na východnom pobreží Newfoundlandu, ponúka návštevníkom nekonečné možnosti na dovolenku.

Prvou vecou, ktorá vás na tejto destinácii nadchne, je jej nádherné prírodné prostredie. Sú tu fascinujúce skalnaté útesy, prekrásne pláže a živé modré more. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v St. John's, určite si nenechajte ujsť návštevu Signal Hill. Táto ikonická hora ponúka nádherný výhľad na celé mesto a okolité prostredie. Okrem toho môžete využiť aj jedinečnú príležitosť na obdivovanie migrácie veľrýb, ktorá sa každoročne odohráva tesne pred pobrežím mesta.

St. John's je tiež známy svojou bohatou históriou a kultúrou. Historické súčasti mesta sú veľmi dobre zachované a poskytujú fascinujúci pohľad na minulosť. Napríklad Cabot Tower, ktorá sa nachádza na Signal Hill, je považovaná za symbol tohto mesta. Táto veža bola postavená na oslavu 400. výročia príchodu Jána Kabota do Ameriky. Okrem toho si môžete vychutnať návštevu historického centra mesta, kde nájdete koloritné uličky, miestne obchody s ručnou výrobou a mnoho reštaurácií s miestnymi špecialitami.

Ďalšou veľkou atrakciou St. John's je jeho živý hudobný a umelecký život. Mesto je plné klubov a barov, kde môžete zažiť skvelý živý koncert a nájsť najlepších hudobných talentov Newfoundlandu. Každoročne sa tu koná aj veľa umeleckých festivalov a výstav, ktoré prilákajú návštevníkov z celého sveta.

Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na skvelú gastronómiu, ktorú ponúka St. John's. Mesto je známe svojimi čerstvými morskými plodmi a tradičnou kanadskou kuchyňou. Môžete sa tešiť na pokrmy z čerstvých vajec a ústredne pripravenej tresky. Mnoho miestnych reštaurácií ponúka aj výbornú miestnu pivnú kultúru, ktorú by ste si určite nemali nechať ujsť.

Dovolenka v St. John's je skutočne jedinečným zážitkom. Budete sa cítiť ako v malej kúzelníckej dedinke s atmosférou plnou kultúry, histórie a prírody. Takže, ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúkne niečo nové a jedinečné, neváhajte a vyrazte do St. John's v Kanade.


Počasie Kanada St. John's


St. John's je hlavným mestom provincie Newfoundland a Labrador, ktorá sa nachádza na východnom pobreží Kanady. Toto mesto je známe svojím zvláštnym počasím, ktoré dokáže byť prekvapujúco nepredvídateľné.

St. John's sa nachádza v oblasti s veľmi chladným a vlhkým klimatom. Jeho poloha ako najvýchodnejšieho bodu Severnej Ameriky a vystavenie otvorenému Atlantiku prispieva k rýchlemu zmenám počasia. Počas dlhých zimných mesiacov teplota pravidelne klesá pod bod mrazu s najchladnejšími mesiacmi v januári a februári. Teploty sa pohybujú od -5 ° C do -10 ° C, ale často sa zaznamenávajú aj extrémne chladné dni s teplotami až -20 ° C alebo ešte nižšími.

Okrem nízkych teplôt, St. John's často zasahuje silný vietor a snehové búrky. Nad mesto sa často valia oblaky, ktoré prinášajú hojné sneženie a zametajú ulice veľkými snehovými závejmi. Miestne úrady majú vybudovaný sofistikovaný systém čistenia a odstraňovania snehu, aby udržali cesty prejazdné, ale napriek tomu sa v zime často tvorí čiapanie snehu, ktorá sa postupne zvŕši do vysokých múrov pozdĺž ciest.

Jeseň a jar sú obdobiami, keď je počasie v St. John's najviac nepredvídateľné. V týchto mesiacoch je pravdepodobné, že začne pršať a o niekoľko hodín neskôr sa objavia slnečné lúče. Vonku sa môže vytvoriť hustá hmla, ktorá obmedzuje dohľad, a následne sa rozplynie a odhalí úchvatné pobrežie. Tieto kontrasty robia počasie v St. John's fascinujúcim a neustále meniacim sa.

Leto je časom, keď sa počasie trochu upokojí. Teploty sa pohybujú od 15 ° C do 20 ° C, čo je príjemné pre vonkajšie aktivity. Aj keď sa objavujú občasné dažde, väčšinou je počas leta viac slnečných dní a menej náhlych zrážok v porovnaní s inými ročnými obdobiami. Toto je tiež obdobie, keď sa mestu dostáva najviac turistov, ktorí si prichádzajú vychutnať prírodu a výnimočnú scenériu.

Celkovo je St. John's známe svojím zložitým a nepredvídateľným počasím, ktoré dokáže ovplyvniť bežný deň, ale aj vytvoriť jedinečnú atmosféru a nádherné scenérie. Pre tých, ktorí sú ochotní sa prispôsobiť a odhaliť krásu tejto oblasti, je návšteva St. John's nepopísateľným zážitkom.


Letenka Kanada St. John's


Letenky do kanadského města St. John’s jsou velmi žádané mezi cestovateli, kteří touží po krásách přírody a zároveň odpočinku v klidném, malebném městečku. Toto městečko se nachází na východním pobřeží Kanady, na poloostrově Avalon na ostrově Newfoundland. St. John’s je největším městem Newfoundlandu a Labradoru a má dlouhou historii. Prvními obyvateli tohoto území byli Vikingové, kteří sem připluly v 10. století.

Cesta do St. John’s je velmi jednoduchá, protože město má mezinárodní letiště, které je spojené s několika městy Kanady a USA, včetně Toronta, Halifaxu, Ottawy, Montrealu, New Yorku a Bostonu. Letová doba z Toronta do St. John’s trvá pouze 3 hodiny a 15 minut. Pokud se rozhodnete pro let z USA, cestování bude trvat o něco déle, ale stále bude velmi pohodlné.

Letenky do St. John’s jsou dostupné po celý rok, ale nejlepší čas pro návštěvu města je v létě. Tento čas je ideální pro procházky po městských ulicích a ochutnání místních specialit v restauracích. Kromě toho, v létě se můžete těšit na obdivování velryb a tučňáků u pobřeží, prozkoumávání historických památek a návštěvy místních muzeí.

Cena letenky do St. John’s závisí na sezóně a délce před předem řešíte svou cestu. Základní cena letenky se pohybuje kolem $300-400, ale cena se může lišit v závislosti na vzdálenosti, času a počtu lidí, kteří cestují. Pokud chcete ušetřit trochu peněz, můžete využít zlomků vysoké sezóny, kdy jsou ceny letenek obvykle nižší.

Pokud uvažujete o návštěvě Kanady, určitě byste neměli zapomenout na návštěvu St. John’s. Městečko je pompézní a zároveň okouzlující a nabízí spoustu krásných výhledů, restaurací s místními specialitami, historických památek a krasových možností. Slevńa letenky do této lokality učiní vaši cestu ještě dostupnější. Stačí si jen najít datum, které bude vyhovovat vašemu plánu a užít si to nejlepší, co tento kousek světa může nabídnout.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada St. John's


Otázky a odpovede týkajúce sa Kanady a mesta St. John's:

1. Aké je počasie v St. John's?

St. John's má oceánsky podnebí, s mírnými letními teplotami a chladnými a vlhkými zimami. Teploty se pohybují od průměrných -6 až 1 stupně Celsia v zimě až po 11 až 20 stupňů Celsia v létě.

2. Kolik lidí žije v St. John's?

Podle posledního sčítání lidu v roce 2016 žilo v St. John's asi 108,860 obyvatel.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v St. John's?

Mezi nejlepší turistické atrakce v St. John's patří Signal Hill, Cape Spear Lighthouse, The Rooms (muzeum a kulturní centrum), nebo Cabot Tower.

4. Jak se dostanu do St. John's?

Do St. John's se lze dostat letecky, námořně, autem nebo autobusem. Město má také vlastní mezinárodní letiště s přímými lety z několika evropských a amerických měst.

5. Jaké jsou nejběžnější aktivity v Kanadě?

V Kanadě jsou běžné aktivity jako turistika, lyžování, kanoistika, jízda na koni, golf, cyklistika a vodní sporty. Dále jsou populární kulturní akce, jako jsou festivaly, koncerty a výstavy.

6. Co je nejlepší čas na návštěvu Kanady?

Nejlepší čas na návštěvu Kanady se liší v závislosti na oblasti. Většina turistů preferuje období od června do srpna kvůli teplejšímu počasí a většímu počtu turistických aktivit, ale některé regiony, jako například Kanadské Skalnaté hory, jsou krásné především v zimě.

7. Jak dlouho trvá let z ČR do Kanady?

Let z ČR do Kanady trvá přibližně 10-11 hodin, v závislosti na destinaci a cestovním spojení. Pro letenky se doporučuje hledat online srovnávače letenek nebo slevové letenky na internetu.

8. Které jsou nejlepší turistické destinace v Kanadě?

Mezi nejlepší turistické destinace v Kanadě patří národní parky v Okanagánu a Jasperu, města Toronto a Vancouver, Niagara Falls, Kaskády Athabasky, jezero Louise, město Quebec a kanadské Skalnaté hory.


Ubytovanie Kanada St. John's


Kanada je krajina plná nádherných prírodných scenérií a fascinujúcich miest, a mesto St. John's nie je výnimkou. Ak sa chystáte navštíviť toto lákavé mesto a hľadáte ubytovanie, máte na výber z niekoľkých možností, ktoré vám poskytnú pohodlné a jedinečné miesto na oddych počas vášho pobytu.

St. John's je hlavné mesto provincie Newfoundland a Labrador a je považované za najstaršie a najvýchodnejšie mesto v Severnej Amerike. Je to miesto s bohatou históriou a charakterom, ktoré ho odlišuje od ostatných kanadských miest. Jeho príťažlivosť spočíva v jeho malebných uličkách, farebných domčekoch, krásnej prístavnej oblasti a úchvatnej prírode, ktorá obklopuje mesto.

Keď prídete do St. John's, môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania, ktoré zodpovedajú vášmu rozpočtu a preferenciám. Medzi najobľúbenejšie možnosti patrí hotelové ubytovanie. V centre mesta nájdete rôzne hotely s rozmanitými službami a cenovými rozpätiami. Niektoré hotely sa nachádzajú v historických budovách, ktoré pridávajú šarm a autentickosť vášmu pobytu. Hostia majú prístup k moderným zariadeniam, ako sú vyhrievané bazény, fitness centrá a reštaurácie, kde si môžete vychutnať kanadskú kuchyňu.

Ak preferujete viac súkromia a domácu atmosféru, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromných apartmánoch alebo penziónoch. Tieto možnosti vám umožňujú zažiť autentický život v meste, keďže sa nachádzajú v oblastiach, kde žijú miestni obyvatelia. Môžete si vybrať z rôznych typov apartmánov, od jednoduchších a cenovo dostupnejších až po luxusnejšie varianty so všetkými vybaveniami, ktoré potrebujete pre svoje pohodlie.

Pre tých, ktorí sa obzriete za niečím úplne iným a nezvyčajným, existuje niekoľko neštandardných možností ubytovania v St. John's. Jednou z takýchto možností je ubytovanie v tradičných drevených domčekoch, ktoré sú typické pre toto oblasť. Tieto krásne domy sú často zrekonštruované a ponúkajú vám jedinečný pohľad na miestnu kultúru a históriu. Ďalšou zaujímavou možnosťou je ubytovanie v historických budovách, ktoré boli premenené na malé butikové hotely alebo penzióny. Tieto miesta vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok a ponúknu vám možnosť stráviť noc v skutočne jedinečnom prostredí.

V nezávislosti od toho, aké sú vaše preferencie a požiadavky, St. John's má veľa možností, ktoré uspokoja každého hosťa. Nech už sa rozhodnete pre pohodlný hotel, súkromný apartmán alebo jedinečný historický dom, vaše ubytovanie bude dokonale doplnením vášho pobytu v tomto úchvatnom kanadskom meste.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky