Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kazachstan Almaty

Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Almaty


1. Aké je hlavné mesto Kazachstanu?
- Hlavné mesto Kazachstanu je Nur-Sultan (predtým známe ako Astana).

2. Aké je najväčšie mesto v Kazachstane?
- Najväčším mestom v Kazachstane je Almaty.

3. Kde sa nachádza Almaty?
- Almaty sa nachádza na juhovýchode Kazachstanu, blízko hraníc s Kirgizskou republikou a Čínou.

4. Aký je rozpočet mesta Almaty?
- Presná suma rozpočtu mesta Almaty sa môže líšiť v závislosti od konkrétneho roku. V roku 2020 bol rozpočet mesta Almaty cca 198 miliárd kazašských tenge.

5. Koľko obyvateľov má Almaty?
- Podľa odhadu z roku 2021, Almaty má približne 2,1 milióna obyvateľov.

6. Aký je najznámejší symbol Almaty?
- Medzi najznámejšie symboly Almaty patrí Vyhliadková veža (Medeo Tower), ktorá ponúka úchvatný výhľad na mesto a jeho okolie.

7. Ktoré atrakcie by som mal navštíviť v Almaty?
- Niektoré z najpopulárnejších atrakcií v Almaty zahŕňajú Medeo, Big Almaty Lake, Kok-Tobe Hill, Almatinský skanzen a pamätník 28 Panfilovcov.

8. Aké je počasie v Almaty?
- Almaty je známe pre svoje studené zimy s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu a horúce letá s dennými teplotami nad 30 °C.

9. Aké sú hlavné hospodárske odvetvia v Almaty?
- V Almaty je silne rozvinutý sektor financií, obchodu, turizmu a informačných technológií. V meste sú tiež rozsiahle priemyselné parky a aktívne obchodné plochy.

10. Ako sa dostanem do Almaty z medzinárodného letiska?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z medzinárodného letiska do Almaty, je využiť miestnu dopravu, ako sú taxíky alebo autobusy. Niektoré hotely tiež ponúkajú prepravu pre svojich hostí.


Počasie Kazachstan Almaty


Kazachstan je veľká krajina, ktorá sa rozprestiera v Strednej Ázii. Jeho hlavné mesto, Almaty, je známe svojou malebnou krajinou a pestrou kultúrou. Počasie v tomto meste je ovplyvnené jeho geografickou polohou a nadmorskou výškou.

Almaty leží v južnej časti Kazachstanu a je obklopené pohorím Zailijsky Alatau. Toto pohorie hrá dôležitú úlohu pri formovaní miestneho podnebia. Mesto leží vo vyššej nadmorskej výške a preto sa vyznačuje chladnejšími teplotami ako väčšina okolitých oblastí.

Klima v Almaty je kontinentálne s výraznými rozdielmi v teplotách medzi letom a zimou. Letá v Almaty sú teplé a suché, s priemernými teplotami od 20°C do 30°C. Nočné teploty v lete sa môžu pohybovať okolo 15°C, čo znamená príjemné chladenie po horúcom dni.

Zimy v Almaty sú chladné a suché, s priemernými teplotami pod nulou. Teploty sa pohybujú od -5°C do -15°C, pričom v horách môžu klesnúť ešte nižšie. Sneženie je pomerne zriedkavé, ale keď príde, pokrýva mesto bielom pokrývkou a poskytuje nádherný pohľad na okolitú krajinu.

Jeseň a jar v Almaty sa vyznačujú miernymi teplotami a pestrofarebnou krajinou. Teploty v jarných mesiacoch sa pohybujú od 5°C do 15°C, zatiaľčo teploty v jesenných mesiacoch sa pohybujú od 10°C do 20°C. Tieto ročné obdobia sú ideálne pre návštevu miestnych parkov a prírodných rezervácií, kde si môžete vychutnať krásu a čerstvý vzduch.

Okrem teplotných výkyvov môžu byť počasné podmienky v Almaty ovplyvnené aj hurikánmi z Kaspického mora a suchým vetrom z púšte Gobi. Tieto javy môžu priniesť extrémne zmeny počasia, čo je potrebné brať do úvahy pri plánovaní návštevy mesta.

Vzhľadom na rôznorodosť a dynamickosť počasia v Almaty je dôležité sledovať predpovede počasia a prispôsobiť sa aktuálnym podmienkam. Či už plánujete návštevu počas teplých letných mesiacov, či vychutnávate krásu zimného Almaty, je vždy dobré byť pripravený na možné zmeny v počasí a užívať si tak pestrosť tejto nádhernej destinácie.


Ubytovanie Kazachstan Almaty


Almaty, kazachstanské mesto obklopené hrebeňmi hôr, je jednou z najväčších a najdynamickejších metropol v strednej Ázii. Svojím bohatým kultúrnym dedičstvom a rozmanitosťou prírodných krás je Almaty atraktívnou turistickou destináciou pre návštevníkov z celého sveta. Ak hľadáte miesto na ubytovanie, mestečko ponúka širokú škálu možností.

Almaty je domovom mnohých luxusných hotelov, ktoré sa nachádzajú v centre mesta a poskytujú svojim hostom prvotriedne služby a komfort. Tieto hotely disponujú modernými izbami, elegantným nábytkom a vynikajúcimi reštauráciami. Môžete si vybrať zo známych značiek, ako sú Ritz-Carlton, InterContinental, Marriott a ďalšie.

Pre tých, ktorí hľadajú prístupnejšie možnosti, existuje v Almaty aj množstvo stredne veľkých a menších hotelov a penziónov. V týchto ubytovacích zariadeniach nájdete pohodlné izby za rozumnú cenu. Niektoré hotely ponúkajú aj raňajky a iné základné služby.

Ak preferujete nezávislosť a domácu atmosféru, môžete si zvoliť ubytovanie v súkromnej garzónke alebo apartmáne. Tieto možnosti vám poskytnú viac slobody a sú vhodné pre tých, ktorí si radi pripravujú vlastné jedlá alebo chcú zažiť autentické kazachstanské domáce prostredie.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v hosteli. Tieto cenovo dostupné ubytovacie zariadenia sú obľúbené najmä medzi mladými cestovateľmi a backpackermi. Okrem cenovo dostupného ubytovania sa hostely často narúšajú aj na organizáciu rôznych spoločenských a kultúrnych podujatí, čo vám poskytne príležitosť spoznať nových ľudí z celého sveta.

Ak preferujete prírodu a klímu Kazachstanu, môžete zvoliť aj kemping. V okolí Almaty nájdete niekoľko kempingov, kde si môžete postaviť stan a užívať si krásy prírody. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí sa chcú dostať ďalej od mestskej ruchu a zažiť dobrodružstvo v prírode.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania preferujete, v Almaty určite nájdete možnosť, ktorá vyhovuje vášmu rozpočtu a preferenciám. Nezabudnite si však svoje ubytovanie rezervovať vopred, najmä počas vrcholovej turistickej sezóny, keď je dopyt po ubytovaní vo veľkom. Tak si vychutnajte svoju dovolenku v Almaty a objavte krásy Kazachstanu.


Letenka Kazachstan Almaty


Kazachstan, krajina na strednej Ázii, je stále viac populárnou destináciou medzi cestovateľmi. Ak hľadáte miesto, kde nájdete krásu a kultúru, Kazachstan je tou správnou voľbou pre vás. Ak sa chystáte na dovolenku tam, letenka Kazachstan Almaty je tým, čo potrebujete. Prečo by ste si mali vybrať práve Almaty? Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac.

Almaty je hlavné mesto Kazachstanu, nachádza sa v južnej časti krajiny a leží v údolí Tian Shan. Mesto má celkovú rozlohu takmer 2 000 km² a približne 2 milióny obyvateľov, čo z neho robí najväčšie a najrozvinutejšie mesto v krajine. Almaty sa v minulosti považovalo za hlavné mesto Kazachstanu a stále je to najvýznamnejšie hospodárske i kultúrne centrum krajiny.

Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Almaty? Letecká doprava je samozrejme najrýchlejšia a najpohodlnejšia voľba. Existuje mnoho aerolínií, ktoré sú aktívne v tejto oblasti, ako napríklad Air Astana, FlyDubai alebo Turkish Airlines. Cesta z Bratislavy do Almaty trvá približne 10 hodín s jedným prestupom. Ak sa rozhodnete cestovať z Európy, letenka môže byť drahšia, ale stále sa to oplatí.

Almaty má mnoho turistických atrakcií pre návštevníkov. Prehliadka mesta môže začať na Medeo, ktoré je známe svojimi snehovými športami. Okrem toho je mesto plné múzeí, ako je Národné múzeum Kazachstanu alebo múzeum umenia, ktoré sú zamerané predovšetkým na históriu a kultúru krajiny. Očarujúca architektúra, najmä katedrála Ascension, ale aj katedrála Sv. Pavla a sv. Petra, sú tiež navštevované turistami. Okolia Almaty ponúkajú nezvyčajné krásy prírody, ako sú hory Tian Shan, jazero Issyk-Kul alebo kaňon Charyn.

Ak sa chystáte na návštevu Kazachstanu, Almaty je nevyhnutne miesto, ktoré by ste mali navštíviť. Letenka zo Slovenska nie je lacná, ale na druhej strane ceny v krajine sú oveľa nižšie než v západnej Európe. Ak sa rozhodnete navštíviť Almaty, nebudete ľutovať. Toto mesto vás očarí svojou kultúrou, históriou a krásou prírody.


Dovolenka Kazachstan Almaty


Kazachstan, krajina v ťažkej geografickej polohe v strednej Ázii, má toho veľa na ponúkanie pre turistov, ktorí chcú objavovať zákutia sveta. Ako najväčšie mesto v krajine, Almaty je skvelým miestom na začiatok objavovania tohto fascinujúceho regiónu.

Almaty leží na juhu Kazachstanu a je to druhé najväčšie mesto v strednej Ázii, po Ulaanbaatare (hlavnom meste Mongolska). Svoje meno si vyslúžilo vďaka úradnej rezidencii kazachských panovníkov, ktorí sem prichádzali na lov - slovo "Almaty" v preklade znamená "mesto jabloňov". Dnes je Almaty moderným mestom s hustou sieťou dopravných spojení, a je výborným východiskovým miestom pre turistov, ktorí chcú objavovať krásy Kazachstanu.

Jednou z hlavných atrakcií Almaty je národný park Medeo, ktorý leží len niekoľko kilometrov od centra mesta. Park je domovom druhého najvyššieho brvna sveta, ktoré sa vyšplhá až do výšky 1 739 metrov nad morom. Tí, ktorí sa neboja výšok, môžu prejsť po brvne (dĺžka je 300 metrov) a obdivovať nádherné výhľady na okolitú krajinu. V zime si turisti užijú zimné športy na miestnej lyžiarskej stredisku, ktoré je jedným z najlepších v Európe.

Ďalšou atrakciou v okolí Almaty sú Charynské kaňony, ktoré sa nachádzajú asi 200 kilometrov od mesta. Tieto skalnaté kaňony sú obklopené nádhernými horami a do hĺbky sa jedna a pol kilometra. Prechádzky po kaňone sú dostupné pre turistov, ktorí si môžu vychutnať úžasný výhľad na dramatickú krajinu.

Ak radi navštevujete múzeá, navštívte muzeum Archeológie a Etnografie, ktoré sa nachádza v centre mesta. V expozíciách sa prezentujú nálezy a artefakty z obdobia predhistorických tunajších obyvateľov a vstup je pre verejnosť zadarmo.

Rozprávať o návšteve Kazachstanu bez spomenutia miestnych kuchýň by bolo neúplné. V mnohých reštauráciách v Almaty si môžete vyskúšať tradičnú kazachskú kuchyňu, zahŕňajúcej jedlá ako sťuchan a beshbarmak. Sťuchan je omáčka z kyslých uhoriek, paradajok a cibule, miešaná s uzbeckou pilaf alebo sečuánskymi nudlami. Beshbarmak je tradičné jedlo, ktoré sa skladá z domáceho cesta, hovädzieho mäsa a cibule, a často sa servíruje na spoločných tanieroch, kde si hostia môžu na seba navzájom na tanieroch s nádobami ponúkať.

Výlet do Kazachstanu Almaty je pre každého turistu, ktorý hľadá dobrodružstvo a zaujímavé zážitky, nezabudnuteľným zážitkom. Krajina ponúka množstvo krásnych miest a okolie mesta Almaty plné nádherných scenérií, ktoré si hostia môžu vychutnať. Ak plánujete cestovať do Kazachstanu, určite si nezabudnite zahrnúť do svojho plánu aj Almaty a vychutnajte si všetky tieto krásy.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky