Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kazachstan Zharkent

Dovolenka Kazachstan Zharkent


Ak hľadáte nové a exotické miesto na svoju nasledujúcu dovolenku, potom by ste mohli zvážiť návštevu Kazachstanu, konkrétne mesta Zharkent. Toto mesto, nachádzajúce sa na východe Kazachstanu, je bohaté na históriu, kultúru a nádhernú prírodu, ktorá vás pohltí.

Zharkent je malé mesto, ktoré je plné farieb, tradičných domov a príťažlivosti. Má veľmi zaujímavú históriu, ktorá siaha až do 17. storočia. Mesto bolo kedysi významným obchodným centrom a hrálo dôležitú úlohu v historickom diele Kazachstanu.

Jednou z hlavných atrakcií v Zharkente je Zharkentský buddhistický kláštor. Tento kláštor je v skutočnosti jedným z posledných funkčných kláštorov v Kazachstane. Je tu obrovský zvon, ktorý je jedným z najväčších v krajine a mnoho iných vzácnych a historických artefaktov.

Okrem toho je tu aj pevnosť Zhalanash. Táto starobylá pevnosť je považovaná za jeden z historických symbolov Zharkentu. Je postavená z ľadovej vody (akýsi pivon) a poskytuje úžasný výhľad na okolitú krajinu. Pre milovníkov histórie to určite bude nevyhnutná zastávka.

Ak máte radi prírodu, budete nadšení návštevou jazera Alakol. Nachádza sa v blízkosti Zharkentu a je považované za jedno z najkrajších jazier v Kazachstane. Má čistú a jemne azúrovú vodu a je ideálne na plávanie a pikniky. Okrem toho si môžete užiť rybolov a objavovať miestne druhy vtákov.

Pokiaľ ide o kultúrne podujatia, Zharkent je domovom mnohých tradičných kazachstanských festivalov a podujatí. Jedným z najväčších a najznámejších je Naurystan. Táto oslava trvá niekoľko dní a je zameraná na oslavu jarnej rovnodennosti. Počas tohto festivalu sa konajú rôzne tanečné predstavenia, hudobné koncerty a mestom prechádza farebný sprievod.

Ďalšou výhodou je, že náklady na dovolenku v Kazachstane a v meste Zharkent sú oveľa nižšie ako v iných exotických destináciách. Ubytovanie je cenovo dostupné a jedlo je bohaté na miestne lahôdky.

Takže ak hľadáte dovolenku plnú histórie, kultúry a nádhernej prírody, Kazachstan a mesto Zharkent by mohli byť ideálnym miestom pre vás. Nechajte sa pohltiť fascinujúcou históriou a krásou tohto miesta a získajte nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Kazachstan Zharkent


Kazachstan je fascinujúca krajina bohatá na prírodné krásy a kultúrne dedičstvo. Ak sa rozhodnete navštíviť tento úžasný kúsok strednej Ázie, jedným z miest, ktoré by ste mali zaradiť do svojho itinerára, je Zharkent. Toto malebné mesto leží v juhozápadnej časti krajiny a ponúka návštevníkom množstvo zážitkov a skvelé možnosti ubytovania.

V centre mesta nájdete rôzne hotely a penzióny, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí preferujú pohodlie a skvelé služby. Tieto ubytovacie zariadenia majú väčšinou moderne zariadené izby s vlastnými kúpeľňami, klimatizáciou a televízorom. Niektoré hotely ponúkajú aj bezplatné Wi-Fi pripojenie a poskytujú bohaté raňajky. Toto je skvelá voľba pre tých, ktorí si potrpia na pohodlie a hľadajú kvalitné ubytovanie.

Pre tých, ktorí preferujú niečo menej bežné a radšej zažijú autentickú kazachskú atmosféru, je tu možnosť ubytovať sa v tradičných yurtách. Yurta je tradičný kazachský stan, ktorý je vyrobený z kože, dreva a filcu. Tieto yurty sa nachádzajú mimo mesta v okolí nádherného jazera Kapchagay. Bývanie v yurte vám umožní nielen zažiť autentický život obyvateľov Kazachstanu, ale aj užiť si nádhernú prírodu okolo jazera. Yurty sú zariadené jednoducho, ale pohodlne. V každej yurte nájdete posteľ, stôl a stoličky a zdieľané hygienické zariadenia. Táto skúsenosť je vhodná pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a radi sa priblížia k prírode.

Okrem tradície yurty si Zharkent zachoval aj históriu a kultúru. Mesto je domovom rôznych historických pamiatok, vrátane známej žarkentskej mešity. Táto mešita bola postavená v 19. storočí a je známa svojou peknou architektúrou a kultúrnymi hodnotami. Ak máte záujem o kultúru a históriu, vyberte si ubytovanie v blízkosti tejto mešity, aby ste si mohli vychutnať jej krásu a pokoj.

Zharkent je tiež ideálnou destináciou pre tých, ktorí majú radi turistiku a prírodu. V blízkosti mesta sa nachádza národný park Altyn-Emel, kde nájdete rôzne turistické trasy a zhliadnete ohromujúce scenérie, ako napríklad piesočné duny, hory a jazera. Pre týchto dobrodruhov je tu tá správna voľba ubytovania kempovisko. Kempovisko ponúka jednoduché ubytovanie v stanoch a umožňuje vám byť blízko prírode. Tu si môžete zaplávať v jazere Kapchagay, zdolať výstup na vrchol hory Aktau alebo objaviť tajomstvá starovekých kameňového lesa.

Zharkent v Kazachstane je jedným z tých miest, ktoré ponúkajú rôzne možnosti ubytovania pre každého. Nech už uprednostňujete luxusné hotely, autentické yurty alebo dobrodružné kempoviská, toto mesto vám poskytne unikátnu skúsenosť a nezabudnuteľné spomienky. Ak plánujete navštíviť Kazachstan, nenechajte si ujsť možnosť odpočinku a prečerpania v Zharkente.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Zharkent


1. Ako sa dostanem do Zharkentu v Kazachstane?
- Najlepšou možnosťou je cestovať autobusom alebo taxíkom z hlavného mesta Almaty. Cesta trvá zhruba 4 hodiny.

2. Aké atrakcie má Zharkent?
- Zharkent bol kedysi významným obchodným centrom v historickej oblasti Semireč'e. V meste nájdete niekoľko historických pamiatok, napríklad mešitu Aisha Bibi a hrobku Umai. Okolie mesta ponúka nádherné prírodné scenérie a jazerá.

3. Kde sa najlepšie ubytovať v Zharkente?
- Zharkent je malé mestečko a neponúka veľa možností ubytovania. Hostely a hotely sú obvykle najlepšou voľbou, ktoré sa nachádzajú v centre mesta.

4. Aké sú ceny potravín a nápojov v Zharkente?
- Ceny potravín a nápojov v Zharkente sú lacné a zvyčajne o niečo nižšie ako v Almaty. Môžete sa tešiť z dobrot kuchyne, ako sú šaláty, polievky, grilované mäso a ďalšie miestne chute.

5. Ako sa najlepšie pohybovať po Zharkente?
- Zharkent je malé mesto a prechádzať sa po ňom môžete pešo alebo si prenajať bicykel. Ak sa chcete pohybovať do okolia, je najlepšou voľbou prenajatie auta alebo cestovanie autobusom.


Počasie Kazachstan Zharkent


Zharkent je mesto nachádzajúce sa v južnej časti Kazachstanu. Toto mesto leží v plošine mezi pohorím Karatau a Sarijasske planiny. Jeho geografická poloha spolu so súmernou klímou vytvára zaujímavé a rozmanité počasie.

Zharkent sa nachádza v kontinentálnom podnebnom pásme, kde dominujú teplé a suché letá a studené a zasnežené zimy. Letné teploty sa pohybujú medzi 25 a 35°C, pričom najvyššie teploty môžu dosiahnuť až 40°C. Zimy sú studené a suché, s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu a s miernym snežením. Tu a tam môžu byť teploty namerané okolo -30°C. Jarné a jesenné obdobie sú miernym prechodom medzi teplým letom a studenou zimou.

Zharkent zažíva relatívne nízke zrážky počas všetkých ročných období. V lete prichádzajú krátke dažde, ktoré osviežia horúce dni, ale neprinesú významné množstvo zrážok. Zimy sú suché a sneh je tu relatívne zriedkavý. Celkové ročné zrážky sa pohybujú okolo 200 mm.

Vďaka svojmu suchému kontinentálnemu podnebiu má Zharkent veľmi nízku vlhkosť vzduchu. Počas suchého letného obdobia, keď sa teploty vyšplhajú na svoje maximá, vlhkosť môže klesnúť až na 20%, čo vedie k pocitu tepla a sucha.

Výrazným prírodným fenoménom v oblasti Zharkent je aj silný vietor. Prevažujúci juhozápadný veter sa vyskytuje najmä v zime a môže byť veľmi silný až búrkový. Oblasť je tiež známa pre svoje pravidelné popychové veterné búrky, ktoré prinášajú so sebou piesok a prach z priľahlých púští.

V dôsledku týchto poveternostných podmienok sa kultúra a život v oblasti Zharkent prispôsobila. Miestni obyvatelia sa zaoberajú neolitickým pastierstvom a poľnohospodárstvom, ktoré vyžadujú odolnosť voči extremným teplotným podmienkam a nedostatku vlahy.

Takže, ak sa chystáte navštíviť Zharkent, nezabudnite si prichystať vhodné oblečenie pre teplé letá, chladné zimy a vždy buďte pripravení na silný vietor a búrky, ktoré môžu nájsť svoje miesto v tomto fascinujúcom meste v Kazachstane.


Letenka Kazachstan Zharkent


Letenky do Kazachstanu sa stávajú stále populárnejšími, najmä pre turistov, ktorí hľadajú vzrušujúce cestovanie v nezvyčajnom a exotickom prostredí. Ak hľadáte nové miesto na objavovanie, kde by ste sa stretli s inou kultúrou, kazachstanské mesto Zharkent je pre vás ideálnou destináciou.

Zharkent je menšie mesto v južnom Kazachstane, ktoré sa nachádza v blízkosti hranice s Čínou. Jeho história siaha až do 16.storočia, a to dokonca ešte predtým, ako bol v tejto oblasti zavedený islamský vplyv. V minulosti bola Zharkent dôležitým obchodným mestom na križovatke obchodných ciest a z dôvodu svojej polohy bola často osídľovaná rôznymi kultúrami.

Medzi najzaujímavejšie miesta v meste patrí neprehliadnuteľná Kaša Šaripova, ktorá bola postavená na počesť miestneho posledného vládcu, ktorý slúžil v meste na začiatku 20. storočia. Ďalším zaujímavým miestom, ktoré určite stojí za návštevu, je mešita Ablaikhan, ktorá bola postavená v roku 1650 a je jednou z najstarších mešít v celom Kazachstane.

Je tiež možné vidieť mnoho trhov, kde ľudia predávajú koberce, oblečenie, kožené výrobky a miestne pochutiny. Okrem toho je tu aj úžasné kopcovité prostredie ideálne na turistiku a horolezectvo.

Ak plánujete navštíviť Zharkent, letenky do Kazachstanu môžete nájsť na rôznych letiskách v Európe a Ázii. Cena letenky sa môže výrazne líšiť v závislosti od odletového miesta a dátumu odletu. Najlepšie je vyhľadať letenky v predstihu a rezervovať si náhradné termíny, aby ste získali najlepšiu cenu.

Celkové náklady na cestovanie do Kazachstanu môžu byť vyššie ako v mnohých iných krajinách v Ázii, ale výlet do Kazachstanu môže byť nezabudnuteľnou skúsenosťou, ktorá stojí za každú investovanú korunu. Ak ešte nemáte kazachstanské Zharkent na zozname cestovania, určite by ste ho mali zvážiť a pripraviť sa na objavovanie bohatstva histórie a kultúry, ktoré tento kraj môže ponúknuť.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky