Nájdite letenky s najlepšou cenou

Keňa Samburu National Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Samburu National Reserve


1. Kedy je najlepší čas na návštevu Samburu National Reserve?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je v suchom období, medzi júlom a septembrom, keď je veľké množstvo zvierat blízko riek a vodných jam.

2. Ako sa dostať do Samburu National Reserve?
Odpoveď: Samburu National Reserve sa nachádza asi 350 km severne od Nairobi. Môžete sa tam dostať autom alebo organizovanou dopravou.

3. Aké zvieratá môžem vidieť v Samburu National Reserve?
Odpoveď: V rezervácii môžete vidieť leva, leoparda, geparda, slona, buvola, žirafu a mnoho iných druhov zvierat.

4. Existujú nejaké ubytovacie možnosti v rezervácii?
Odpoveď: Áno, v rezervácii sú k dispozícii rôzne typery ubytovania, vrátane kempov, lodžií a luxusných táborov.

5. Je potrebná rezervácia na návštevu Samburu National Reserve?
Odpoveď: Nie je povinné mať rezerváciu, ale odporúča sa, pretože to zaručuje vaše miesto v rezervácii a umožňuje organizátorom plánovať správne.

6. Môžem sa prechádzať na vlastnú päsť po rezervácii?
Odpoveď: Áno, môžete sa prechádzať na vlastnú päsť, ale odporúča sa mať skúseného sprievodcu, ktorý vás ochráni a pomôže vám identifikovať zvieratá.

7. Aké aktivity môžem podnikať v Samburu National Reserve?
Odpoveď: Medzi populárne aktivity patria safari, fotografické výlety, pozorovanie vtákov, stretávanie s miestnymi obyvateľmi a výlety na rieke.

8. Musím mať očkovanie pred cestou do Keňy Samburu National Reserve?
Odpoveď: Je odporúčané mať očkovanie proti určitým chorobám, ako je žltačka, hepatitída a malária. Odporúča sa poradiť sa s cestovným lekárom pred cestou.

9. Ako je povolené fotografovať zvieratá v rezervácii?
Odpoveď: Fotografovanie zvierat je povolené, ale je dôležité dodržiavať pravidlá a návody pre minimalizáciu rušenia zvierat.

10. Môžem sa kúpať vo vode v Samburu National Reserve?
Odpoveď: Nie je odporúčané kúpať sa vo vode v rezervácii, pretože niektoré rieky a jazerá môžu obsahovať nebezpečné zvieratá, ako sú krokodíly a hrochovia.


Počasie Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve je známe svojou bohatou faunou a nádhernou krajinou v Keňskom vysočí. Toto územie sa nachádza vo východnej časti krajiny, v blízkosti rieky Ewaso Nyiro, a je domovom pre rôzne druhy zvierat a vtákov.

Ak sa pozrieme na počasie v Samburu National Reserve, môžeme si všimnúť, že jeho klimatické podmienky sú typické pre suchú savanu. Počasie sa tu líši v závislosti od ročného obdobia.

Počas obdobia dažďov, ktoré trvá od apríla do júna a znovu od novembra do decembra, sa v rezerve očakáva zvýšená zrážková činnosť. Tieto obdobie je pre krajiny Afriky veľmi dôležité, pretože záplavy zabezpečujú dostatok vody pre vtáky, zvieratá a miestnych obyvateľov. Teploty počas tohto ročného obdobia sa pohybujú okolo priemerných hodnôt 20 °C (68 °F) počas dňa a 10 °C (50 °F) počas noci.

Počas suchého obdobia, ktoré trvá od júla do októbra a od januára do marca, je v rezerve zvyčajne veľmi málo zrážok. Tieto mesiace sú známe pre ich pálčivé slnko a extrémne vysoké teploty. Denné teploty môžu dosiahnuť až 40 °C (104 °F) a nočné teploty môžu klesnúť na približne 20 °C (68 °F).

Výkyvy teplôt a nedostatok zrážok v kombinácii s veľkou slnečnou expozíciou robia z Samburu National Reserve náročné prostredie pre rast rastlín. Napriek tomu v rezerve nájdeme niekoľko druhov stromov a kríkov, ktoré odolávajú suchým podmienkam. Patria sem také druhy ako Akácia, Balanites a Salvadora persica.

Vďaka bohatstvu divokých zvierat a pestrosti vtákov je Samburu National Reserve veľmi obľúbenú destináciou pre milovníkov prírody a safari. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci majú vždy príležitosť vidieť slony, žirafy, levy, gepardy a mnoho ďalších fascinujúcich druhov.

Ak plánujete návštevu Samburu National Reserve, je vhodné si zvoliť vhodné vrstvené oblečenie, aby ste dokázali zvládnuť vysoké teploty cez deň a chladné noci. Je tiež dôležité mať so sebou dostatok vody a opaľovacieho krému, aby ste sa ochránili pred silným slnkom.

Samburu National Reserve ponúka skutočne unikátny zážitok vďaka svojmu fascinujúcemu prírodnému bohatstvu a malebným scenériám. Nech už sa rozhodnete navštíviť počas obdobia dažďov alebo sucha, rezerva vám poskytne úžasné zážitky, ktoré nezabudnete.


Ubytovanie Keňa Samburu National Reserve


V Samburu National Reserve v Keňa nájdete širokú škálu ubytovacích možností, ktoré vám umožnia stráviť nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrásnejších a najdivokejších prírodných parkov v Afrike.

Samburu National Reserve sa nachádza v Severnej provincii Keňe a je domovom mnohých divokých zvierat, ktoré sú charakteristické pre africký kontinent. Medzi najznámejšie zvieratá, ktoré tu môžete vidieť, patrí slon africký, lev africký, levhart, gepard, zebra a mnoho ďalších. Okrem toho je tu možné stretnúť aj mnohé vzácne druhy vtákov a hniezdiacich druhov, čo robí tento park ideálnym miestom pre milovníkov prírody a fotografov.

V srdci tohto národného parku je oblasť rezervovaná pre turistické ubytovanie. Na výber máte z rôznych typov ubytovania, ktoré spĺňajú rôzne potreby a rozpočty.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné a vysokej úrovne služby, sú k dispozícii exkluzívne safari lodže. Tieto lodže ponúkajú elegantné a dobre vybavené izby, väčšinou s výhľadom na niektorú z divokých živočíšnych oblastí parku. Navyše, tieto lodže často ponúkajú služby ako sú moderné hostinské služby, bazény, reštaurácie s miestnymi i medzinárodnými kuchyňami a wellness centrá, v ktorých sa môžete povzbudiť po únavnom dni strávenom na safari. Príkladom takejto safari lodže je Saruni Samburu alebo Sasaab Lodge.

Pre tých cestovateľov, ktorí preferujú niečo jednoduchšie a bližšie k prírode, je k dispozícii aj možnosť táboriť v rezervácii. Táto skromnejšia voľba vám umožní pocítiť pravú divočinu a život v prírode. Môžete si najať stan a stráviť noc pod hviezdami, alebo súkromné tábořištia, ktoré poskytujú základné vybavenie, ako je pitná voda, sprchy a toalety v prírode. Tieto tábory sa často nachádzajú v miestach s výhľadom na rieku Ewaso Nyiro, kde môžete pozorovať zvieratá, ktoré sa zdržujú pri rieke. Medzi takýmito táborami patrí napríklad Ashnil Samburu Camp alebo Samburu Intrepids.

Nielen ubytovanie, ale aj stravovanie v Samburu National Reserve je jedinečný zážitok. Môžete si vychutnať miestne gastronomické špeciality, ktoré zahŕňajú čerstvé riečne ryby, čerstvo ulovené mäso a mnohé iné.

Samburu National Reserve je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú zažiť blízkočarovné stretnutie s divokou prírodou Keňe. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné ubytovanie alebo prírodné tábory, táto rezervácia vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a zároveň si zachová pravú divočinu a jej krásy.


Dovolenka Keňa Samburu National Reserve


Keňa je známa svojou bohatou prírodou a rozmanitým živočíchom. Jedným z najkrajších miest v Keni je Samburu National Reserve, ktorý ponúka jedinečnú dovolenku pre milovníkov prírody.

Samburu National Reserve sa nachádza na severe Keny, v nadmorskej výške medzi 800 až 1 230 metrov. Je to veľmi obľúbený cieľ pre turistov, pretože je domovom mnohých vzácnych živočíchov, ktoré sú typické pre túto oblasť.

Počas dovolenky v Samburu National Reserve máte príležitosť zájsť do srdca afrických saván, kde môžete vidieť zvieratá vo voľnej prírode. Medzi najznámejšie obyvateľov rezervácie patrí "Kenya's Special Five" - Grevyho zebra, retikulárny žirafa, oryx beisa, somár somálsky a gerenuk antilopa. Sú to vzácne druhy, ktoré žijú len v tomto regióne.

Okrem špeciálnych päťok v rezervácii môžete tiež natrafiť na slonov, leva, leoparda a rôzne druhy vtákov. Rezervácia je známa aj tým, že je domovom pre lepšiu populáciu krokodílou a hýbajúcich sa rýb, ktoré žijú v rieke Ewaso Ng'iro, čo poskytuje ďalšiu zaujímavú dynamiku prírody.

Samburu National Reserve je tiež známa svojou nádhernou krajinou. Sivič zložitý rieky Ewaso Ng'iro, ktorý prechádza cez rezerváciu, spôsobuje, že táto oblasť je pomerne zelená po celý rok. Je tu veľa krásnych miest, kde by ste si mohli užiť piknik alebo obdivovať vodopády a skalné útvary.

Do rezervácie sa dostanete autom, po ceste, ktorá vás prevedie okúzlujúcou krajinou Keňskej savany. Pri rezervácii sú k dispozícii parkovacie miesta, kde môžete nechať svoje vozidlo a prejsť sa v rámci rezervácie.

Ak máte radi dobrodružstvo a chcete stráviť trochu dlhší čas v rezervácii, je možnosť stráviť noc na kempingovom mieste. Existuje niekoľko kempov, ktoré ponúkajú základné vybavenie pre táboriace návštevníkov. Môžete tam rozložiť stan a vychutnávať si pokoj prírody po celú noc.

Okrem safari a kempingu máte tiež možnosť vyskúšať si rôzne aktivity, ako je napríklad prechádzka po prírodných chodníkoch, rybolov, alebo si môžete objednať aj tradičný tanec Masai, ktorý vám ukáže ich tradičnú kultúru.

Dovolenka v Samburu National Reserve je príležitosťou stráviť niekoľko dní v krásnej prírode, obdivovať vzácne druhy a zažiť africkú savanu v jej najčistejšej podobe. Je to ideálna voľba pre tých, ktorí milujú prírodu a chcú zažiť niečo nezabudnuteľné.


Letenka Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve je jedným z najznámejších národných parkov v Keňe. Nachádza sa na východe krajiny, na rieke Ewaso Nyiro. Tento rezervát ponúka unikátnu príležitosť na prieskum a objavovanie afrických divokých zvierat a zároveň si vychutnať nádhernú prírodu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Samburu National Reserve, najjednoduchší spôsob, ako tam dostať, je zohnať si letenku do najbližšieho letiska. Keňa je obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta, čo znamená, že existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame spojenia do Nairobi, hlavného mesta Keňe.

Väčšina medzinárodných letov prichádza na Jomo Kenyatta International Airport v Nairobi, kde môžete preložiť na vnútroštátne lety. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré prevádzkujú lety medzi Nairobi a rezervátom Samburu. Medzi najznámejšie patrí Air Kenya a Safarilink, ktoré ponúkajú pravidelné lety do rezervátu.

Po prílete na Nairobi si môžete zarezervovať letenku do Samburu, ktorá vám umožní presunúť sa do rezervátu bezpečne a pohodlne. Lety do Samburu majú obvykle trvanie asi hodinu, čo je výhodné pre turistov, ktorí chcú minimalizovať čas strávený na ceste.

Keďže Samburu National Reserve je jedným z najznámejších parkov v Keňe, je dôležité zabezpečiť si letenky vopred. Rezervujte si svoju letenku aspoň pár týždňov, alebo dokonca mesiacov pred plánovaným dátumom cesty, aby ste sa vyhli zbytočnému sklamanie v prípade, že by boli lety vypredané.

Po prílete do rezervátu Samburu vás privíta fascinujúca krajina, ktorá je domovom pre mnoho divokých zvierat vrátane leva, slona, geparda, zebry a mnohých ďalších. Môžete sa vydať na safari a preskúmať park, budete mať príležitosť vidieť tieto úžasné tvory vo svojom prirodzenom prostredí.

Samburu National Reserve je tiež známy pre svoju pestrosť vtáctva, kde môžete pozorovať množstvo druhov. Tento rezervát je tiež domovom pre niekoľko vzácnych a ohrozených druhov, ako napríklad retziaš lepljúci alebo žirafa Rothschildova.

Po dni strávenom na safari si môžete oddýchnuť v rozličných kempoch alebo hoteloch v okolí rezervátu. Návšteva Samburu National Reserve je skutočným dobrodružstvom, ktoré vám umožní odhaliť krásu afrického divokého života a zároveň si vychutnať jedinečnú atmosféru tejto oblasti.

Letenka do Samburu je prvým krokom na ceste k nezabudnuteľnému safari zážitku. Užite si tento nádherný kútik Keňe a objavte krásu afrických divokých zvierat a prírody v Samburu National Reserve.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky