Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve

Dovolenka Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Dovolenka v Kongu – Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve predstavuje unikátnu príležitosť odkryť jedinečnú prírodu tohto afrického štátu. Táto dovolenka je určená pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zároveň si chcú užiť krásy divokej prírody.

Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve sa nachádza na juhu Konga a je jednou z najväčších chránených oblastí v tejto krajine. Táto rezervácia má rozlohu takmer 5000 štvorcových kilometrov a je domovom desiatok druhov zvierat vrátane goríl, slonov, levov, krokodílov a mnohých ďalších.

Dovolenka v tejto oblasti ponúka vynikajúcu príležitosť na pozorovanie zvierat v prírode. Návštevníci môžu stráviť niekoľko dní v safari vozidlách a sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Okrem toho môžu turisti tiež navštíviť gorilie v ich prírodnom habitáte a pozorovať ich prirodzené správanie.

Okrem pozorovania zvierat sa turisti môžu tiež vybrať na prechádzky po prírode alebo rafting po rieke, ktorá preteká rezerváciou. Denné prechádzky ponúkajú príležitosť na objavovanie a preskúmanie rôznych častí lesa a okolitého sveta.

Na dovolenke v tejto oblasti budete mať príležitosť sledovať krásu krajiny, ktorú tvorí koloritná flóra a fauna. Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve skrýva nekonečné množstvo druhov rastlín, ktoré sú domovom pre množstvo druhov zvierat a hmyzu.

Ak hľadáte dovolenkový zážitok, ktorý Vám umožní úplne odlíšiť sa od všetkého, čo ste doteraz zaznamenali, potom dovolenka v Kongu – Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve bude určite tou správnou voľbou. Táto oblasť ponúka jedinečnú kombináciu dobrodružstva a krásnej prírody, ktorá bude určite nezabudnuteľnou súčasťou Vášho života.


Ubytovanie Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je jedným z najkrajších a najväčších pralesných rezervátov v Kongo. Nachádza sa v provincii Plateaux, v úzkej severnej časti krajiny. Tento rezervát je domovom mnohým ohrozeným druhom zvierat, ako sú gorily, slon africký, šimpanzi, leopardi a mnoho ďalších.

Keď navštívite Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve, môžete sa tešiť na jedinečnú prírodu a rozmanitosť divých zvierat. Rezervát má mnoho staníc a kempov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Tieto ubytovacie zariadenia sú zmysluplné a zároveň rešpektujú pôvodnú prírodu a životné prostredie.

Jedným z najobľúbenejších druhov ubytovania je pralesný kemp. Tieto stanice sa nachádzajú v Labola, Ossemé a Tsoungou. Kempy sú vybavené všetkým, čo potrebujete pre svoj pohodlný pobyt. Majú jednoduché, ale čisté a pohodlné chatky so spacími miestami. Môžete si vychutnať jedlo pod holým nebom a užiť si atmosféru tajomného pralesa.

Ak preferujete niečo luxusnejšie, môžete si vybrať z niekoľkých safari lodge, ktoré sú dostupné v rezervovaných oblastiach Lesio-Louna-Bambou. Tieto lodžie ponúkajú súkromné a kultúrne zážitky, ako napríklad tradičnú kuchyňu, tanečné predstavenia a dokonca aj relaxačné masáže. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení majú aj terasy a balkóny, na ktorých si môžete vychutnať scenériu rezervátu a obdivovať divokú faunu a flóru.

Pri ubytovaní v rezervácií Lesio-Louna-Bambou máte možnosť zúčastniť sa mnohých aktivít. Jednou z najobľúbenejších je safari a pozorovanie divokých zvierat. S miestnymi sprievodcami budete mať možnosť sledovať gorily, šimpanze, slony a iné zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Môžete sa tiež vydať na turistiku a objavovať rôzne prírodné zázraky rezervátu, vrátane vodopádov a jaskýň.

Niektoré ubytovacie zariadenia ponúkajú aj dobrodružné aktivity, ako je rafting na rieke Louna alebo prechádzky lanovkou v korunách stromov. Tieto aktivity vám umožnia preskúmať rezervát z inej perspektívy a zároveň si užiť adrenalínový zážitok.

Ubytovanie v Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je nielen príjemné, ale aj zmysluplné. Tým, že ste súčasťou tejto rezervácie, prispievate k ochrane a zachovaniu divokých druhov zvierat a ich prirodzeného prostredia. Toto cestovanie zodpovedným spôsobom bude mať dlhodobý pozitívny vplyv na túto neoceniteľnú časť sveta.

Ak máte radi prírodu, dobrodružstvo a zároveň chcete mať pozitívny vplyv na svet, ubytovanie v Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve je pre vás to pravé. Nech ste milovníkom pralesov, divokých zvierat alebo jednoducho chcete zažiť niečo iné, táto rezervácia vám poskytne neopísateľné zážitky a vzácne spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Najčastejšie otázky a odpovede ohľadom rezervy Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife:

1. Aká je poloha rezervy Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife?
Odpoveď: Rezerva sa nachádza v severozápadnej časti Konga, medzi mestami Owando a Dolisie.

2. Ako môžem prísť do rezervy Lesio-Louna-Bambou Wildlife?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je lietadlom doletieť do medzinárodného letiska Brazzaville, odkiaľ si môžete zabezpečiť miestnu dopravu alebo organizovať prepravu cez cestovnú kanceláriu.

3. Aké druhy divokých zvierat môžem v rezerve očakávať?
Odpoveď: Rezerva je domovom pre rôzne druhy ohrozených zvierat vrátane goríl, slonov, šimpanzov, leopardov, krokodílov a mnohých ďalších.

4. Ako sa môžem zúčastniť safari v rezerve?
Odpoveď: Mali by ste sa obrátiť na miestne cestovné kancelárie alebo prevádzkovateľov rezervy, ktorí vám pomôžu s organizáciou safari.

5. Môžem sa účastniť túr v rezerve pešo?
Odpoveď: V rezerve Lesio-Louna-Bambou Wildlife nie sú povolené samostatné turistické túry pešo. Vstup do rezervy je povolený iba s miestnym sprievodcom.

6. Ako môžem získať povolenie na fotografovanie alebo filmovanie v rezerve?
Odpoveď: Povolenie na fotografovanie alebo filmovanie v rezerve musíte získať od orgánov miestnej správy rezervy. Odporúča sa kontaktovať ich vopred a požiadať o povolenie.

7. Aké ďalšie aktivity sú k dispozícii v rezerve Lesio-Louna-Bambou Wildlife?
Odpoveď: Okrem safari je možné v rezerve hradiť aj rôzne ekovolontérske programy, ktoré vám umožnia zapojiť sa do ochrany a monitorovania divokej fauny a flóry.

8. Aké sú bezpečnostné opatrenia pre návštevníkov rezervy?
Odpoveď: Je dôležité dodržiavať inštrukcie miestnych sprievodcov a príslušných orgánov. Odporúča sa tiež zabezpečiť si cestovné poistenie a bezpečný odber vody a potravín.

Tieto otázky a odpovede vám môžu poskytnúť základné informácie o rezervu Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife.


Letenka Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve is a breathtakingly beautiful and diverse wildlife sanctuary that is located in the heart of the Congo basin. This reserve is part of the larger Congo Basin Forest Ecosystem, which is the second-largest tropical forest in the world. It is a perfect destination for nature and wildlife lovers, offering a unique opportunity to witness some of the rarest and most incredible species of animals and birds.

To visit this beautiful wildlife reserve, you can book your flight to one of the two airports that are closest to the park: Maya-Maya Airport, located in Brazzaville, and Agostinho Neto International Airport, which is situated in Kinshasa. From there, it is a fairly easy journey to Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve. The park is located just a few hours away by car, and there are also options to take a river boat to the park’s entrance.

Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve is home to an impressive collection of primates, including lowland gorillas, chimpanzees, and mandrills. The park also features a large variety of antelopes, including duikers, sitatungas, and bongos. One of the main attractions of the park is the Okapis. These elusive and rare animals, which are related to giraffes, are only found in the wild in the Congo Basin. The park is also home to over 270 species of birds, with many of them being endemic to the region.

Visitors to Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve have the option to explore the park in a variety of ways. Guided hiking tours are available for visitors who want to walk through the park’s lush rainforest and see all the amazing wildlife. Visitors can also travel by boat through the park’s beautiful rivers, giving them a unique perspective on the park’s lush landscape. For visitors who want to get even closer to the wildlife, there is an option to book a night in a treehouse nestled in the reserve's lush canopy.

Overall, Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve is an incredible destination that should not be missed by anyone who has a love for wildlife and nature. With its range of incredible animal and bird species and its stunning tropical rainforest setting, it is a place that will stay with you forever. So book your ticket today, travel to Congo, and experience the adventure and majesty of this beautiful wildlife reserve.


Počasie Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve sa nachádza v južnej časti Konga, v africkej oblasti rovníkového dažďového lesa. Toto územie je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín a je jedným z najdôležitejších pralesov v tejto oblasti sveta. Práve preto je veľmi zaujímavé sledovať, aké počasie sa tu vyskytuje.

Klimatické podmienky v rezervácii sú typické pre dažďové pralesy a preto sa tu vyskytuje veľa vlhkosti a zrážok. Lesia v rezervácii vždy zostáva zelená a kvetúca, ale každé obdobie má svoje špecifiká a vlastnosti.

Obdobie sucha v Kongu trvá od decembra do apríla. V tomto čase teplota stúpa a môže sa pohybovať až okolo 30 stupňov Celzia. Vzduch je teda dosť suchý, a preto je to obdobie, kde sa môže vyskytnúť aj nebezpečenstvo požiarov, keďže je to tiež obdobie, kedy mnohé zvieratá a rastliny potrebujú veľa vody a hydratácie. Aj napriek tomu,že sú v tomto období zrážky nižšie, sú aj tak dôležité pre životné prostredie naozaj dôležité.

Po apríli začína v Kongu obdobie dažďov a to trvá až do konca novembra. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 25 stupňov Celzia, ale vzduch je oveľa vlhkejší. Prichádzajú silné zrážky, ktoré umožňujú zvieratám a rastlinám prosperovať a žiť. Dokonca počas daždivého obdobia sa môžu v určitých častiach rezervácie vyskytovať aj povodne, ale to sa deje zvyčajne len v prípade, keď je zrážok naozaj veľa.

V území Kongo Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve žije množstvo druhov zvierat vrátane goríl, šimpanzov, lejonerov, žiráf, opíc, slonov, lesových antilop, hadov, krokodílov a mnohých ďalších. Vyhľadávanými zvieratami pre turistov sú najmä gorily, ktoré sú veľmi vzácne a ich pozorovanie je neprehliadnuteľným zážitkom.

Keďže Konga Lesio-Louna-Bambou Wildlife Reserve sa nachádza v tropickom pásme a má rovníkové klima, ostáva tu počas celého roka podobné počasie. Netreba však zabúdať, že ako každé klimatické podmienky, aj tu sa môžu obdobia líšiť a záležať od konkrétnej destinácie v pralese a roka. Je vždy dôležité sa pred vycestovaním do tejto oblasti poriadne informovať a prijať potrebné opatrenia.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky