Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kostarika Golfito

Počasie Kostarika Golfito


Kostarika je známa pre svoje nádherné pláže a tropickú prírodu, no mnohí turisti nechápu, aké je počasie v Golfito - jednom z najteplejších a najvlhkejších miest na zemi.

Golfito leží na juhu Kostariky, v blízkosti Panamského prieplavu a hory Coto Brus. Mestom pretiekajú rieky Río Águila a Río Coto Colorado a pôda je pokrytá hustou džungľou a palmovými hájmi. To všetko tvorí ideálne podmienky pre teplé a vlhké počasie.

Celoročne je v Golfito teplota okolo 30°C s minimálnou odchýlkou. Najlepšou sezónou pre návštevu Golfito je obdobie medzi decembrom a aprílom, kedy je najmenej daždivých dní. V zvyšku roka môže pršať naozaj veľa, s priemernou ročnou zrážkou okolo 4 500 mm.

Vlhkosť je v Golfito obrovská, najmä počas džungľovej sezóny. Vzduch je takmer stále vlhký, s priemernou vlhkosťou 90%. To môže byť pre niektorých turistov otravné, no pre väčšinu je to vítané osvieženie a pripomienka toho, že sa nachádzajú v tropickom raji.

Ak sa rozhodnete navštíviť Golfito v období, keď prší, pripravte sa na dosť silné dažde a bahnité chodníky. Väčšina turistov sa vyhýba Golfitu v daždivých mesiacoch, kedy sú pláže a turistické atrakcie pomalé až zatvorené. No pre niektorých turistov môže byť práve toto obdobie najvhodnejšie na objavenie autentického tropického rovníkového dažďového lesa.

V každom prípade, počasie v Golfito je jedinečné a nezabudnuteľné. Teplé a vlhké podnebie, nádherná príroda a pohostinní ľudia robia z Golfito skvelé miesto na dovolenku. Ak sa rozhodnete Gofito navštíviť, nezabudnite si balenie s vhodnou obuvou, odevom a inými vecami, ktoré by vám mohli pomôcť zvládnuť vlhký a daždivý počasie.


Dovolenka Kostarika Golfito


Kostarika, známa aj ako Švajčiarsko Strednej Ameriky, je krásnou a exotickou krajinou, ktorá ponúka množstvo aktivít pre turistov. Ak hľadáte skutočný rajský ostrov, nemôžete sa vyhnúť návšteve mesta Golfito. Toto malebné prímorské mesto je ideálnym miestom pre dovolenku pre milovníkov golfa.

Golfito sa nachádza na juhu Kostariky, v blízkosti hraníc s Panamou. Jeho poloha na pobreží Tichého oceánu poskytuje úchvatné výhľady na okolitú prírodu a krásne pláže. Vyniká svojou bohatou biorozmanitosťou a tropickou vegetáciou. Dovolenka v Golfitu je preto jedinečným zážitkom pre milovníkov prírody a adrenalínu.

Hlavnou atrakciou Golfita je golfové ihrisko s názvom "Golfito Marina Village & Resort", ktoré patrí medzi najlepšie golfové ihriská v Kostarike. Táto 9-jamková ihriska ponúka hráčom rôzne úrovne náročnosti. Okrem toho má ihrisko nádherný výhľad na oceán a okolú prírodu, čo robí hru ešte príjemnejšou. Pre tých, ktorí chcú zdokonaliť svoje golfové zručnosti, je tu aj golfová akadémia s profesionálnymi trénermi.

Okrem golfa je tu tiež mnoho ďalších aktivít, ktoré si môžete vyskúšať počas svojej dovolenky v Golfitu. Môžete si prenajať loď a ísť na rybolov, kde môžete chytiť niektoré zo svetových druhov rýb, ako je marlín alebo žralok. Ak máte radi vodné športy, môžete sa venovať potápaniu či šnorchlovaniu v okolitých korálových útesoch, kde objavíte fascinujúci podvodný svet.

Návštevníci mesta Golfito nemôžu vynechať návštevu Národného parku Piedras Blancas, ktorý sa rozprestiera na rozlohe 14 000 ha. Tento park je domovom mnohých ohrozených druhov rastlín a zvierat, vrátane puma, opíc a vzácnych druhov vtákov. Môžete si urobiť prechádzku po jeho chodníkoch, kde objavíte úžasné divadlo prírody.

Po náročnom dni plnom golfa a dobrodružstiev si môžete oddýchnuť na krásnych plážach Golfita. Pláž Playa Zancudo je veľmi obľúbená u miestnych aj zahraničných turistov. Je to dlhá piesočnatá pláž, obklopená palmami a exotickými rastlinami. Pokojné vody a úchvatné západy slnka vytvárajú dokonalú atmosféru pre romantickú prechádzku po pláži.

Ak plánujete navštíviť Kostariku a chcete stráviť dovolenku kombinujúcu golf a prírodu, nezabudnite navštíviť Golfito. Toto prímorské mesto ponúka všetko, čo potrebujete pre unikátnu a nezabudnuteľnú dovolenku. Od golfa po rybolov, potápanie a prechádzky po nádherných plážach, Golfito je skutočným rajom v Kostarike.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Golfito


Najčastejšie otázky a odpovede o Kostarike (konkrétne o Golfito):

1. Čo je Golfito?
Golfito je mesto v Kostarike nachádzajúce sa na juhu krajiny. Je známe svojou prírodnou krásou a je obľúbeným miestom pre turistov.

2. Ako sa dostanem do Golfito?
Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Golfito. Najpohodlnejším spôsobom je cestovať letecky a pristať na medzinárodnom letisku Golfito. Ďalšou možnosťou je cestovať autobusom alebo autom.

3. Aké atrakcie má Golfito?
Golfito je obklopené národnými parkami a chránenými rezerváciami, ktoré ponúkajú úžasné príležitosti pre turistov na pozorovanie divokej prírody. Golfito je tiež známe ako vyhľadávané miesto pre rybolov.

4. Kde môžem prespať v Golfito?
V Golfito je niekoľko hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie pre turistov. Niektoré hotely sú situované priamo na pobreží a ponúkajú nádherný výhľad na more.

5. Aké sú možnosti stravovania v Golfito?
V Golfito je niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde môžete vychutnať tradičné kostarické jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu. Mestom sú tiež roztrúsené rôzne malé stánky, kde môžete ochutnať miestne pochúťky.

6. Aké aktivity môžem v Golfito podnikať?
Golfito je ideálne miesto na rybolov, prechádzky po národných parkoch, pozorovanie vtákov a iného divokého života, ako aj na výlety poznať kultúru a históriu Kostariky.

7. Je v Golfito bezpečné?
Golfito je pomerne bezpečným miestom pre návštevníkov, ale ako v každom inom meste, je stále dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad dodržiavanie cestovateľských pokynov a neukazovať cenné veci na verejných miestach.

8. Kedy je najlepší čas navštíviť Golfito?
Najlepší čas na návštevu Golfito je počas suchého obdobia, ktoré trvá od decembra do apríla. V tomto období je počasie stabilnejšie a príjemnejšie.

9. Kde sa nachádzajú najbližšie letiská?
Najbližšie medzinárodné letisko je letisko Golfito, ktoré je vzdialené len niekoľko minút cesty od mesta. Ďalšie medzinárodné letiská v blízkosti Golfito sú v San José a na letisku v Palme de Mallorca.


Ubytovanie Kostarika Golfito


Golfito, Kostarika: Rajské mesto s exotickým ubytovaním

Kostarika je bezpochyby jedným z najkrajších a najexotickejších miest na svete. Nachádza sa v strede Ameriky a je známa svojimi nádhernými plážami, bujnou prírodou a pestrým živočíchom. Medzi týmito divmi Golfito, malé mesto v táborskom okrese, je jedným z najoblúbenejších miest na pobyt pre turistov.

Golfito leží na juhu Kostariky, v krásnom zálive Golfo Dulce. Toto miesto je obklopené hustými dažďovými pralesmi, ktoré sú domovom mnohým zvieratám, ako sú opice, tukanovia a mnohé ďalšie druhy exotických vtákov. Turisti sem prichádzajú, aby si užili prírodu a pozorovali jedinečný život týchto miestnych dobrosrdečných tvorov.

Ale okrem prírodného bohatstva Golfito ponúka aj rôzne typy ubytovania pre návštevníkov. Od jednoduchých chatiek uprostred pralesa po luxusné plážové rezorty, tu nájdete všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľný pobyt.

Ak hľadáte jednoduché a autentické ubytovanie, môžete si vybrať malé chatky alebo bungalovy priamo v dažďovom lese. Tieto rustikálne domčeky sú obklopené zelenou a ponúkajú úžasné výhľady. Môžete sa prebúdzať s prírodou, počúvať zvuky exotických vtákov a dokonca vidieť kusov chodiať okolo vašich dverí. Toto je skutočný zážitok pre milovníkov prírody.

Pre tých, ktorí preferujú pohodlnejšie možnosti, sú k dispozícii luxusné plážové rezorty. Tieto rezorty ponúkajú všetky moderné vybavenie a pohodlie, ktoré si môžete predstaviť. Sú vybavené bazénmi, ​​športovými centrami, reštauráciami a wellness centrami, kde si môžete užiť relaxačnú masáž po dni strávenom objavovaním Kostariky. Veľa z týchto rezortov je situovaných v blízkosti pláží, takže môžete vychutnať hrejivé slnko, piesočnaté pláže a tyrkysové more.

Okrem toho sa v Golfito nachádza niekoľko menších hotelov a penziónov, kde môžete nájsť cenovo dostupné, ale pohodlné ubytovanie. Tieto miesta sa zvyčajne nachádzajú v centre mesta a ponúkajú výhodnú polohu pre všetky turistické atrakcie.

Golfito je teda skutočným rajským mestom s rôznymi typmi ubytovania, ktoré uspokoja potreby každého cestovateľa. Bez ohľadu na to, či si vyberiete jednoduché chatky v pralese, luxusné plážové rezorty alebo útulné hotely v centre mesta, budete mať možnosť objavovať všetky krásy, ktoré Golfito a Kostarika ponúkajú.


Letenka Kostarika Golfito


Letenku do Kostariky v Golfito môžete získať celkom jednoducho. Golfito sa nachádza v južnej časti Kostariky, na pobreží Tichého oceánu, a je známe svojou prírodnou krásou a rôznorodosťou divokej zveri a rastlín.

Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu, ale aj dobrodružstvo. Najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je lietadlom. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Golfito zo San José, hlavného mesta Kostariky.

Predtým ako sa rozhodnete pre leteckú spoločnosť, máte na výber niekoľko faktorov, ktoré je potrebné zvážiť, vrátane ceny, času letu a pohodlia. Najpopulárnejšie letecké spoločnosti zahŕňajú Sansa Airlines, Aerobell Airlines a Skyway Costa Rica.

Cena letenky sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia a času letu. Mal by ste sa snažiť minimalizovať cenu letenky, ak chcete, aby ste mali dostatok rozpočtu na ďalšie aktivity a zážitky v Golfito. Niekedy sa stanú aj akcie a zľavy, ktorých by ste mali využiť.

Dĺžka letu trvá približne 45 minút a môžete si vychutnať krásne výhľady na pobrežie Tichého oceánu a horu Chirripó v San Jose. Po príchode budete musieť absolvovať prechádzku alebo taxíkom sa dostať do mesta Golfito.

Hlavné letiská v San Jose, odkiaľ sa lietadlá smerujú do Golfito, sú Juan Santamaria a Tobias Bolanos. Je potrebné poznamenať, že letové informácie bývajú často aktualizované, preto bude dobré sledovať webovú stránku vašej leteckej spoločnosti pre informácie o vašom lete.

Golfito ponúka skvelé aktivity na vodnom i suchom obraze. Môžete sa ísť kúpať do morských vôd a pozorovať morské živočíchy alebo ísť na prehliadku dažďového pralesa a vidieť zvieratá ako ocelotovia a kapucínka.

Po návrate domov budete mať na svoju cestu do Kostariky nezabudnuteľné zážitky a spomienky na krásne miesta a dobrodružstvá, ktoré ste zažili v Golfito. Letenka Kostarika Golfito je celkom dostupná a určite to stojí za jej využitie.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky