Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kostarika Guanacaste Province

Dovolenka Kostarika Guanacaste Province


Kostarika, bohatá na exotickú flóru a faunu, kvitne v najlepších dňoch ako turistický raj. Provincia Guanacaste, ležiaca v severnovýchodnej časti Kostariky, patrí k najkrajším a najnavštevovanejším regiónom tejto západo-americké krajiny. V jej blízkosti sa nachádzajú niektoré z najpôsobivejších pláží Kostariky. Táto oblasť je ideálna pre tých, ktorí hľadajú kombináciu luxusu a dobrodružstva.

Guanacaste ponúka nepreberné množstvo atrakcií a aktivít, preto sa stáva obľúbeným cílom nielen pre turistov z blízkeho okolia, ale aj pre tých, ktorí cestujú z diaľky. Prechádzanie džungľou, plávanie v krištáľovo čistých vodách Tichého oceánu, surfovanie, potápanie, rybačka, či len relaxovanie na pláži s koktejlom v ruke - to všetko môžeš zažiť na dovolenke v Guanacaste Province.

Jedným z najkrajších miest na svete je pláž Playa Conchal. Je to jedna z najkryštáľovejších vôd, ktoré som kedy videla. Pláž je pokrytá bieleho piesku a dokonalé pre kvapky romantiku. Ak máte radi surfovanie, nevynechajte pláž Tamarindo. Medzi miestnymi surfermi je toto miesto veľmi obľúbené a ponúka dobré podmienky pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých surferov.

Guanacaste Province je tiež domovom niektorých z najkrajších národných parkov Kostariky, ako napríklad národný park Palo Verde, národný park Santa Rosa a národný park Rincón de la Vieja. Tieto parky ponúkajú obrovské množstvo druhov zvierat, vrátane len dva druhy opíc, krokodíly, a aj viac ako 300 druhov vtákov.

Ak hľadáte niečo trochu luxusnejšie, Guanacaste má tiež mnoho luxusných rezortov. Niektoré z nich sú rozmiestnené tak, aby ponúkali nezabudnuteľné zážitky v prírode. Napríklad, Four Seasons Resort Costa Rica ponúka krásne výhľady na džungľu a oceán, izby sú vyzdobené miestnymi umením a čakajú na vás rôzne relaxačné procedúry.

Guanacaste Province ponúka skutočne všetko, čo turista hľadá na plátno svojej dovolenky. Je to miesto, kde môžete skutočne odpočinúť a dovoliť si užívať si krásy tejto tropickej krajiny, ale aj miesto pre dobrodruhy, ktorí hľadajú adrenalínovú zábavu. Vyzývam vás, aby ste sa vybrali na dovolenku do tejto krásnej provincie a uverím, že sa vám to bude páčiť.


Letenka Kostarika Guanacaste Province


Kostarika, známa aj ako Krajina bohatstiev, je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Strednej Amerike. Táto malebná krajina ponúka nádherné pláže, hory, dažďové pralesy a pestrofarebnú faunu a flóru. Medzi jedno z najkrajších miest na návštevu v Kostarike patrí provincie Guanacaste.

Provincia Guanacaste sa nachádza na severozápade Kostariky a je pojmenovaná po národnom strome krajiny – Guanacaste. Je to oblasť s bohatou históriou, fascinujúcimi prírodno-kultúrnymi atrakciami a úchvatnou krajinou. Väčšina obyvateľov tejto provincie žije v malom hlavnom meste, Liberia, ktoré je známe aj ako „biela pani“ Kostariky, vzhľadom na svoje chrupavkové ulice a biele koloniálne budovy.

Letenka do provincie Guanacaste je vstupenkou do pohody a dobrodružstva. Môžete si vybrať z množstva priamych letov z rôznych krajín sveta, vrátane Spojených štátov, Kanady a Európy. Najlepšie obdobie na návštevu Guanacaste je počas suchého obdobia od decembra do apríla, keď je počasie príjemné a slnečné.

Po prílete do provincie Guanacaste budete nadšení rozmanitosťou prírodných krás, ktoré ju obklopujú. Jeden z najkrajších národných parkov v Kostarike, Rincón de la Vieja, sa nachádza práve tu. Tento park ponúka možnosť prechádzok po turistických chodníkoch, kde môžete vidieť sopku Rincón de la Vieja a vodopád La Cangreja. Park je tiež domovom množstva živočíchov vrátane opíc, tapírov a vzácnych druhov vtákov.

Ďalšou atrakciou, ktorú určite nemôžete vynechať, je národný park Santa Rosa. Park sa považuje za miesto narodenia Kostarikanskej demokracie, pretože tu sa uskutočnila bitka Santa Rosa v r. 1856. Môžete navštíviť múzeum, ktoré venuje tomuto historickému momentu a objaviť množstvo prírodných krás vrátane endemických rastlín a zvierat.

Guanacaste je tiež domovom niektorých z najkrajších pláží v Kostarike. Pláž Tamarindo je obľúbenou destináciou surferov, ktorí sem prichádzajú z celého sveta, aby si užili vlny a krásne slnečné počasie. Pláž Playa Conchal je považovaná za jednu z najkrajších pláží Kostariky s bielym pieskom a jasne modrou vodou. Môžete si tu užiť šnorchlovanie, korálové útesy a obdivovať rôzne druhy morských živočíchov.

Okrem prírodných krás môžete v Guanacaste zažiť aj kultúrnu rozmanitosť a tradičné remeslá. Môžete navštíviť miestne trhy, kde sa predávajú tradičné umenie a remeslá, ako sú ručne robené klobúky a košíky. Ďalšou zaujímavou kultúrnou atrakciou je miestne festivaly, kde si môžete vychutnať tradičnú hudbu, tanec a miestne jedlá.

Ak plánujete dovolenku plnú dobrodružstva, krásnej prírody a fascinujúcej kultúry, letenka do provincie Guanacaste v Kostarike je správnou voľbou pre vás. Buďte pripravení na nezabudnuteľné zážitky a objavenie jednej z najkrajších provincií v celej Kostarike.


Ubytovanie Kostarika Guanacaste Province


Kostarika je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Strednej Amerike, a provincie Guanacaste je jedným z najvyhľadávanejších regiónov v tejto krajine. Nachádza sa na severozápade Kostariky a je známa svojimi krásnymi plážami, prírodnými rezerváciami a rozmanitými aktivitami pre turistov.

Ubytovanie v provincii Guanacaste je rôznorodé a uspokojí potreby každého cestovateľa. Nech už preferujete luxusné rezorty, rodinné hotely alebo cenovo dostupné penzióny, v Guanacaste nájdete bezpočet možností.

Pre tých, ktorí hľadajú luxus a relaxáciu, je tu množstvo luxusných rezortov a hotelov priamo na pláži. Tieto ubytovacie zariadenia sú zvyčajne vybavené všetkým komfortom, ako napríklad súkromnými plážami, bazénmi, wellness centrami a reštauráciami, kde si môžete vychutnať kulinárske špeciality Kostariky.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť lokalite blízko prírodných rezervácií a národných parkov, sú k dispozícii menšie hotely a penzióny. Tieto ubytovania vám umožnia objavovať úchvatnú prírodu okolo vás a ponúknu vám príležitosť skúmať bohatú faunu a flóru Kostariky. Môžete si zvoliť aj eco-lodže, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a poskytujú jedinečný zážitok zo života v prírode.

Pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet, Kostarika tiež ponúka cenovo dostupné možnosti ubytovania, ako sú hostely, penzióny a apartmány. Sú to jednoduché a pohodlné miesta na prespanie po dlhom dni strávenom objavovaním regiónu Guanacaste.

Všetky tieto typy ubytovania majú jedno spoločné - poskytujú možnosť vidieť a cítiť krásu Kostariky a provincie Guanacaste. Bez ohľadu na to, či snívate o relaxe pri pláži, dobrodružstve v prírode alebo objavovaní kultúry a histórie, v Guanacaste nájdete ubytovanie, ktoré uspokojí vaše potreby.

Okrem toho, mnoho ubytovacích zariadení v provincii Guanacaste ponúka tiež rôzne zážitkové aktivity pre svojich hostí. Môžete si vychutnať šnorchlovanie a potápanie v koralových útesoch Guanacaste, surfovanie na jednom z najlepších miest na svete alebo sa vydať na dobrodružnú túru do okolitých prírodných rezervácií a sopiek.

Nebudete však odkázaný iba na prírodné krásy, v Guanacaste nájdete aj kultúrne atrakcie a miestne trhy, kde si môžete kúpiť suveníry a vyskúšať miestne jedlá.

Ubytovanie v provincii Guanacaste v Kostarike vám ponúka skutočnú atmosféru tohto fascinujúceho regiónu. Bez ohľadu na to, ako budete stráviť svoj čas, jedno je isté - budete mať nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Guanacaste Province


Q: Aké je počasie v Guanacaste Province?

A: Guanacaste Province je známa pre svoje teplé a suché počasie počas väčšiny roka. Teploty sa pohybujú od 25 °C do 35 °C.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Guanacaste Province?

A: Najlepší čas na návštevu Guanacaste Province je v období od decembra do apríla, keď je suché počasie a teploty sú príjemné. No Guanacaste Province môže byť navštívená kedykoľvek v roku.

Q: Aké aktivity si môžem vyskúšať v Guanacaste Province?

A: V Guanacaste Province je veľa aktivít, medzi ktoré patria napríklad plážovanie, surfovanie, turistika, koňské jazdenie, riečne kajakarstvo, skúsiť si ziplining a mnoho ďalších outdoorových aktivít.

Q: Kde sa nachádzajú najlepšie pláže v Guanacaste Province?

A: Niektoré z najlepších pláží v Guanacaste Province sú Tamarindo Beach, Playa Grande, Playa Flamingo, a Playa Hermosa.

Q: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Guanacaste Province?

A: V Guanacaste Province sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania v rôznych cenových kategóriách. Najlepšie miesta na ubytovanie sú v blízkosti pláží a hlavných turistických atrakcií. Nekonvenčným variantom môžu byť aj bungalovy alebo bývanie u miestnych obyvateľov.

Q: Aké sú miestne kuchyne v Guanacaste Province?

A: Miestna kuchyňa v Guanacaste Province sa zameriava na čerstvé morské plody, tučné mäso a tropické ovocie. Nezabudnuteľným zážitkom je ochutnať si ceviche, gallo pinto alebo chorreadas.

Q: Je v Guanacaste Province bezpečné?

A: Guanacaste Province je obvykle považovaná za bezpečné miesto na návštevu pre turistov. Stále však platí, že turisti by mali byť opatrní a počúvať odporúčania miestnych obyvateľov a turistických sprievodcov.

Q: Potrebujem víza na návštevu Guanacaste Province?

A: Väčšina návštevníkov z Európy, Severnej Ameriky a Latinskej Ameriky potrebuje iba platný cestovný pas na vstup do Kostarike na 90 dní. Pred cestou si však skontrolujte aktuálne informácie o vízach a pokynoch na oficiálnej internetovej stránke Kostariky.


Počasie Kostarika Guanacaste Province


Guanacaste Province, nachádzajúca sa na severozápade Kostariky, je povestná pre svoje krásne a rozmanité počasie. Táto oblasť ponúka návštevníkom stabilné podnebie s celoročne teplými teplotami a slnečnými dnami. Ak hľadáte destináciu s príjemným počasím počas celého roka, Guanacaste je správne miesto na návštevu.

Guanacaste Province má dve hlavné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie prevláda od novembra do mája a je to najvhodnejšie obdobie na návštevu tejto oblasti. Počas tohto obdobia sú teploty pomerne konštantné a pohybujú sa medzi 27 a 35 stupňami Celzia. Dni sú slnečné a večery príjemne chladné. Toto obdobie je ideálne na plávanie v mori, surfovanie a objavovanie prírodných krás, ktoré Guanacaste ponúka.

V daždivom období, ktoré trvá od júna do októbra, si návštevníci môžu vychutnať tropické dažde, ktoré prinášajú oživenie krajiny a zeleň pokrýva krajinu. Teploty zostávajú teplé, ale pričom sa zväčšuje vlhkosť v prostredí. Toto obdobie je ideálne pre tých, ktorí hľadajú umierňovanejšie teploty a menej turistov. Pochmúrne popoludnia v daždivom období môžu poskytnúť ideálnu príležitosť na návštevu miestnych dedín a spoznanie miestneho života.

Okrem teplého počasia je Guanacaste aj známa svojimi nádhernými plážami a impozantnými vulkánmi. Návšteva národných parkov, ako je Rincon de la Vieja a Santa Rosa, ponúka jedinečné zážitky pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Tí, ktorí si radi užívajú víkendový oddych, si môžu vychutnať krásne pláže na pobreží, ako napríklad Tamarindo, Playa Flamingo a Playa Hermosa.

Okrem toho, že je Guanacaste privítaným miestom pre turistov, má tiež bohatú gastronómiu. Návštevníci si môžu vychutnať tradičnú kostarickú kuchyňu s miestnymi špecialitami, ako je "gallo pinto" (kombinácia fazule a ryže) alebo cezúla, tradičná kostarická polievka s morskými plodmi.

Guanacaste Province je bezpochyby jedným z najkrajších regiónov Kostariky, ktorý ponúka návštevníkom úžasné počasie počas celého roka, krásne pláže a úžasné prírodné scenérie. Nech už sa rozhodnete navštíviť túto oblasť počas suchého alebo daždivého obdobia, budete mať príležitosť objaviť skutočné poklady, ktoré Kostarika Guanacaste Province ponúka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky