Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kuba Havana (hlavné mesto)

Dovolenka Kuba Havana (hlavné mesto)


Kuba, krajina slnečnej pohody, rumu a cigár, nájdete tu aj vynikajúcu dedičinu a čarovné miesta ako Havana, hlavné mesto. Havana je jedným z najpopulárnejších miest, kde turisti z celého sveta prichádzajú vychutnávať si niektoré z najlepších výhľadov na Kube.

Svojou polohou na brehu Karibského mora, Havana ponúka skvelé exotické prázdniny, ktoré sa vám nevyplatí vynechať. Prístav vo West Havana je populárnym turistickým centrom, kde sa nachádza množstvo bariér, pavilónov, obchodov a reštaurácií, ktoré ponúkajú vynikajúce miestne jedlá. Taktiež sa môžete vybrať na prehliadku tohto mesta a zažiť atmosféru staroslávnych architektonických pamiatok.

Množstvo pamiatok v Havane je len malým náznakom toho, čo toto mesto dokáže ponúknuť. Pre nežné srdcia a láskavé duše môže byť kúsok srdca Havany supiaci v malej kaviarni, kde sa dá posedieť pri miestnom lístku, alebo venovaním sa romantickým prechádzkam podkrývajúcim množstvo umenia, kultúry a histórie. Tu sa nachádza množstvo múzeí, trhov a výstavných priestorov, kde si môžete prezrieť jedinečné umelecké diela, slávne výrobky z cigár a príbeh líniídeška, ktorým sa mestom pre kúpeľníkov nachádza.

Ak sa rozhodnete pre Havu, ktorého súčasťou je Karibský polostrov, môžete vyraziť aj do mnohých zábavných parkov a zábavných parád, ktoré oplývajú animovým talentom a významným kultúrnym významom. K dispozícii sú tiež mnohé možnosti na vodné aktivity, z ktorých môžete vybrať až do dvoch týždňov.

Náplní vakantného pobytu v Havane bude aj niekoľko príležitostí stráviť voľný čas na pláži. Dlhý čas je veľmi populárny drobný kotlík obklopený tradičnými kaviarnami a reštauráciami, čo je ideálne miesto pre hostí vrátane nielen tých menej zaťažených, ale aj pre rodiny s deťmi. Na pláži máte možnosť pozorovať veľké ryby, chytiť si malý dôchodok na raftingu alebo kajakovaní a odpočívať pod šatkom.

Na Havane nájdete tiež množstvo turistických atrakcií, kde môžete zažiť výlety na vidieku a vidieť množstvo zaujímavých pamiatok. Okolie Havany ponúka plné možností bádania a zábavy, užiť si tu môžete relaxačnú turistiku, prehliadky starých maštaleí, vidieckych domov a plavby lodnou dopravou.

Ak ste rozhodnutí poznávať nove veci, potom určite zvoľte Havansku a okolie, ktoré vám poskytne príležitosť spoznať pravú fascináciu Kuby a jej históriu. Havanské letovisko je ideálne miesto pre vašu dovolenku, aby ste si užili krásne prostredie a cítili sa vo svojom živote, ako keby ste boli vo veľkom mestskom diele.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Havana (hlavné mesto)


Otázky:

1. Kde sa nachádza Havana?
2. Ako sa tam dostanem?
3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Havane?
4. Kde môžem ochutnať kubánske cigary?
5. Aká je kubánska kuchyňa?
6. Kde môžem zmeniť peniaze v Havane?
7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Havane?
8. Kedy je najlepší čas na návštevu Havany?
9. Aké sú najlepšie zážitky v Havane?
10. Aké sú zvyčaje Kubačanov?

Odpovede:

1. Havana sa nachádza na ostrove Kuba v Karibiku.
2. Môžete sa tam dostať lietadlom, loďou alebo autobusom.
3. Najlepšie miesta na návštevu v Havane sú Staré Mesto, Malecón, El Capitolio, Plaza de la Revolución a mnoho ďalších.
4. Najlepšie miesta na ochutnanie kubánskych cigár sú továrne na cigary alebo špeciálne obchody s tabakom.
5. Kubánska kuchyňa je veľmi chutná a zdravá. Najčastejšie používané ingrediencie sú ryby, morské plody, kuracie mäso, ryža a fazuľa.
6. V Havane môžete zmeniť peniaze v bankách alebo menových výmenných kanceláriách.
7. Najlepšie miesta na nákupy v Havane sú Obchodná ulica Obispo a veľké obchodné centrá.
8. Najlepší čas na návštevu Havany je od decembra do mája, keď je najmenej zrážok a máte viac príležitostí na objavovanie mesta.
9. Najlepšie zážitky v Havane zahŕňajú tanečné show, návštevu katedrál, prechádzku uličkami Starého Mesta a ochutnávanie kubánskych koktailov.
10. Zvyčaje Kubačanov sú založené na rodine, priateľstve a pohostinnosti. Sú veľmi veselí a radi tancujú.


Ubytovanie Kuba Havana (hlavné mesto)


Havana, hlavné mesto Kuby, je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Karibiku. Okrem svojho bohatého kultúrneho dedičstva a úchvatnej architektúry, Havana ponúka aj širokú škálu možností pre ubytovanie. Nech už preferujete luxusné hotely, súkromné domy hostiteľov alebo dokonca ubytovanie v histórickej časti mesta, Havana má niečo pre každého.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, Havana ponúka niekoľko prestížnych hotelov. Hotel Nacional de Cuba, ikonický hotel s nádherným výhľadom na obálku Malecon, je populárnym výberom pre tých, ktorí túžia zažiť luxus a históriu. Hotel ponúka elegantné izby, vynikajúcu reštauráciu a bazén s výhľadom na Karibské more.

Iným výberom je Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana, prvý päťhviezdičkový hotel na Kube. Nachádza sa v historickom centre Havany a ponúka moderné zariadenia a prvotriedne služby. Tí, ktorí si užívajú luxus a komfort, ocenia vynikajúce vybavenie hotela, ako je wellness centrum, bazén na streche a vybrané reštaurácie.

Pre tých, ktorí preferujú autentickejšie ubytovanie a chcú skúsiť miestnu atmosféru, možnosťou je ubytovanie v súkromných domovoch hostiteľov. Havana ponúka stovky "casas particulares" (súkromných ubytovaní) po celom meste. Tieto súkromné domy poskytujú jedinečnú možnosť vidieť, ako miestni Kubánci žijú, a získať hlbší pohľad do kubánskej kultúry. Hostia majú možnosť spoznať svojich hostiteľov, ochutnať tradičnú kubánsku kuchyňu a naučiť sa niečo nové.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a autentické prostredie, ubytovanie v historickom centre Habany je najlepšou voľbou. Staré mesto (La Habana Vieja) je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a je plné úzkych uličiek, historických kostolov, námestí a koloniálnych budov. Niektoré z týchto budov sa premenili na malé hotely a penzióny, ktoré ponúkajú jedinečnú skúsenosť ubytovania v histórii. Vzhľadom na to, že ponuka týchto ubytovaní je obmedzená, je najlepšie ich rezervovať vopred.

Havana je jedinečné mesto, ktoré ponúka rôznorodé možnosti ubytovania pre každého návštevníka. Nech už sa rozhodnete pre luxusné hotely, súkromné domy hostiteľov alebo ubytovanie v historickom centre, určite si užijete autentické a nezabudnuteľné zážitky v tomto fascinujúcom meste.


Letenka Kuba Havana (hlavné mesto)


Kuba je karibský ostrov známy svojou bohatou históriou, kultúrou a nádherným tropickým prostredím. Medzi najpopulárnejšie destinácie na Kubě patrí jej hlavné mesto Havana. Je to miesto, ktoré láka návštevníkov svojou živou hudbou, starými americkými autami, kvalitným rumom a architektúrou z 16. až 19. storočia.

Pre mnoho turistov je návšteva Havany skutočným kultúrnym zážitkom. Mesto je plné historických pamiatok, ktoré svedčia o svojom koloniálnom dedičstve. Mešitas Majestuosas, čo je názov pre tri nádherné španielske renesančné katedrály - Catedral de San Cristobal, Catedral de San Carlos a Catedral San Salvador, patria k najznámejším pamiatkam Havany. Tieto katedrály sú skutočným architektonickým skvostom a vždy pritiahnu pohľady návštevníkov.

Okrem toho Havana ponúka aj veľké množstvo múzeí, v ktorých si návštevníci môžu prehliadnuť bohatú históriu Kuby. Príkladom je múzeum Revolúcie, ktoré sa nachádza v bývalom prezidentskom paláci. Múzeum je zasvätené revolúcii v Kube a ponúka veľa zaujímavých exponátov a artefaktov, ktoré predstavujú kubánsku revolúciu a vôdzu kubánskej revolúcie - Che Guevarovi.

Jedným z najstarších a najznámejších štvrtí v Havaně je Stará Havana, ktorá bola vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO. Táto štvrť je plná úzkych uličiek, historických budov a koloniálnych námestí, ktoré svedčia o minulosti mesta. Prechádzka po Starom Havane je skutočnou časovou prechádzkou a je to jeden z hlavných dôvodov, prečo sa turisti vrhajú do ulíc tohto krásneho historického miesta.

Navyše, návštevníci si môžu vychutnať aj tradičné kubánske jedlo a rum, ktoré sú v Havaně široko dostupné. Kubánska kuchyňa je mixom španielskych, afrických a karibských vplyvov a ponúka rôzne pokrmy, ako sú rôzne druhy moriek a tradičné kubánske sendviče medzi dvoma vrstvami chleba.

Havana je tiež známa svojimi živými ulicami a hudbou. Každý rok sa tu koná festival na počesť hudby a tanca nazvaný Buena Vista Social Club. Tento festival priláka mnoho nadšencov hudby z celého sveta.

Ak si plánujete navštíviť Kubu, letenka do Havanu je bezpochyby jednou z najlepších možností. Mesto ponúka veľa kultúrnych, historických a zábavných zážitkov pre všetkých návštevníkov. Havanu môžete vidieť ako skutočný poklad Karibiku, ktorý očarí nielen svojimi krásnymi plážami, ale aj bohatým a živým mestským životom.


Počasie Kuba Havana (hlavné mesto)


Kuba, známa aj ako Karibikový raj, je exotický ostrovný štát nachádzajúci sa v Karibiku. Jeden z jej najznámejších a najkrajších miest je Havana, hlavné mesto tejto krajiny. Havana je známa svojou bohatou kultúrou, históriou a samozrejme aj svojím jedinečným počasím.

Kuba sa nachádza v tropskom podnebnom pásme, čo znamená, že je tu horúco a vlhko. Havana nie je výnimkou a počasie tu je veľmi tropické. Toto mesto má dva hlavné obdobia - suché a mokré.

Suché obdobie trvá od novembra do apríla a je obdobím s minimálnou zrážkovou činnosťou. Havana počas tohto obdobia zažíva teplé a široko otvorené dni s priemernými teplotami okolo 25 - 28 °C. Teploty však môžu niekedy dosahovať až 30 °C alebo viac. Teplotné rozdiely v noci sú minimálne a teploty sa pohybujú okolo 20 - 22 °C. Toto je obdobie, kedy by ste si mali priniesť ochranné prostriedky pred slnkom, ako napríklad slnečné okuliare a opaľovacie krémy.

Mokré obdobie začína v máji a končí v októbri. Je to obdobie, kedy je na Havanu pád pravidelnej a niekedy intenzívnejších dažďov. Tropické búrky môžu byť časté a dážď môže trvať niekoľko hodín alebo dokonca celý deň. Priemerné teploty počas tohto obdobia sa pohybujú okolo 28 - 31 °C. Napriek dažďu sa však teploty neznížia príliš a zvyknú byť stále dosť teplé. Vďaka vlhkosti vzduchu to však môže byť veľmi dusno.

Havana je tiež známa svojimi silnými vetrami počas hurikánového obdobia, ktorý trvá od júna do novembra. Kuba je často vystavená hurikánom a Havana nie je výnimkou. V prípade predpovedaného hurikánu by ste mali dodržiavať odporúčania úradov a vyhnúť sa pobytu vonku.

Nezávisle od obdobia, v ktorom navštívite Havanu, je vždy dôležité byť pripravený na horúce a vlhké počasie. Vezmite si so sebou ľahké oblečenie, ktoré je priedušné a odporúča sa používať ochranné prostriedky pred slnkom. Nezabudnite tiež na dostatok tekutín, aby ste sa predišli dehydratácii.

Havana je fascinujúce miesto, kde môžete zažiť jedinečnú atmosféru karibského počasia. Bez ohľadu na obdobie, kedy sem prídete, mali by ste si užiť tropickú klímu a vychutnať si krásu tohto kultúrneho a historického mesta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky