Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt

Dovolenka Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Plánujete nadcházejúcu dovolenku a ešte stále neviete, kde by ste sa mohli vybrať? Ak hľadáte niečo špeciálne a neotrasiteľné, zvažte navštívenie jedného z najkrajších národných parkov na svete – Parque Nacional Alejandro de Humboldt na Kube.

Nachádza sa na východnom pobreží Kuby a zaberá územie o rozlohe 711,38 km². Park bol založený v roku 2001 a je jedným z najdôležitejších prírodných oblastí na Kube a v Karibiku.

Parque Nacional Alejandro de Humboldt je domovom množstva druhov rastlín a živočíchov, z ktorých mnohé sú endemické – nenachádzajú sa nikde inde na svete. Jedným z najdôležitejších je rovnako názvom parku – chameleón Humboldtov. Tento chameleón patrí k najväčším druhom chameleónov na svete a žije výhradne v tomto parku.

Okrem toho sa tu nachádza aj 8 z 16 druhov kolibríkov, ktoré obývajú Kuba, Okolo 50 druhov cicavcov, ako aj množstvo plazov a obojživelníkov.

Národný park ponúka aj nádherné a nezabudnuteľné scenérie, ako sú vysoké vrchy, krásne horské potoky, údolia, jazierka a rieky. Okolo parku sú aj nádherné piesočné pláže a krásne turistické strediská.

Pre milovníkov prírody je tento park úplným rajom. Existuje tu množstvo turistickej trasy, ktoré Vás prevedú najkrajšími a najfascinujúcejšími miestami parku. Odporúčame prejsť si túru po rieke Toa, najväčšej rieke na Kube a jednej z najkrásnejších na Karibiku.

Môžete si požičať bicykly alebo kajaky a objaviť vodu a úžasné scenérie. Alebo sa vyberte na výlet s prúdom užívať si adrenalin a caňoningu.

Dovolenka na Kubá Parque Nacional Alejandro de Humboldt sa rozhodne nezabudne, pretože Vám ponúkne krásu a harmóniu v nezvyčajne bohatej prírode. Pre objavenie tohto jedinečného miesta plánujte aspoň niekoľko dní, aby ste si užili to najlepšie, čo Kuba ponúka.


Ubytovanie Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Kuba je známa svojou bohatou kultúrou, krásnou prírodou a exotickým životným štýlom. Medzi najväčšie poklady tohto nádherného ostrova patrí národný park Alejandro de Humboldt, ktorý sa nachádza na východnom pobreží Kuby vo vysokej oblasti Nipe-Sagua-Baracoa. Tento park, pomenovaný po slávnom nemeckom prírodovedcovi Alexandrovi von Humboldtovi, je dôležitým miestom pre ochranu biodiverzity a je dokonale vybavený ubytovaním pre návštevníkov.

Parque Nacional Alejandro de Humboldt je vskutku jedinečným prírodným útočiskom, kde sa stretávajú dve významné ekoregióny - kvetnatý Karibský a Pacifikánsky. Tento súbor divokej prírody a jedinečná topografia vytvárajú ideálne miesto pre rast mnohých rastlín a zvierat, ktoré sa inak nachádzajú iba v tomto kúsku sveta. Medzi najznámejšie živočíšne druhy v parku patrí kubánsky krokodíl, kokosový netopier alebo žiakan kráľovský.

Keďže tento park je dôležitým bodom záujmu pre turistov a ochranu prírody, boli v ňom vybudované rôzne ubytovacie možnosti, ktoré poskytujú návštevníkom pohodlie a komfort. Medzi najobľúbenejšie sú historické hostely, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva Kuby. Tieto budovy, ktoré sú staré viac ako 100 rokov, boli zrekonštruované a adaptované, aby poskytovali moderné ubytovanie s prvkami autenticity.

V historických hosteľoch nájdete presne to, čo by ste očakávali - pohodlné izby s klimatizáciou a televízorom, s vlastnou kúpeľňou a sprchou. Zariadenie je starostlivo zvolené tak, aby bolo v súlade s tradičnou kubánskou kultúrou a históriou. Návštevníci majú možnosť zažiť atmosféru minulých čias a dozvedieť sa viac o histórii ostrova a jeho miestnej kultúre.

Okrem historických hostí si môžete vybrať aj medzi inými typmi ubytovania, ako sú napríklad bungalovy alebo kempovanie. Bungalovy sú moderné a komfortné chatky, ktoré vám poskytnú súkromie a sú zaradené do scenérie parku. Sú postavené z prírodných materiálov a priam pozývajú turistov, aby si užili kubánsku prírodu v úplnej malebnosti. Kempovanie je skvelou voľbou pre tých, ktorí milujú dobrodružstvo, prirodu a zážitky pod holým nebom. V parku sú vyhradené vybavené táboriská, kde si môžete rozložiť stan a prežiť noc v objatí prírody.

Návštevníci ubytovaní v parku majú navyše prístup k rôznym atrakciám a aktivitám. Môžete si vychutnávať prechádzky po turistických chodníkoch, pozorovať miestnu faunu a flóru, alebo sa vydať na dobrodružnú jazdu na kanoe po riekach parku. Existuje tiež možnosť organizovať výlet do blízkeho mesta Baracoa, ktoré je známe svojou kultúrou a gastronómiou. Tu si môžete ochutnať typické kubánske jedlá a vychutnávať si miestnu hudbu a tanec.

Ubytovanie v Parque Nacional Alejandro de Humboldt je nenahraditeľným zážitkom pre turistov, ktorí túžia objavovať krásu prírody a zároveň uchvátiť miestnu kultúru. Spojenie histórie, komfortu a prírody v tomto nádhernom parku je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka. Ak sa rozhodnete navštíviť Kubu, nezabudnite zahrnúť Parque Nacional Alejandro de Humboldt do svojho zoznamu miest, ktoré musíte vidieť.


Počasie Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Počasie v Kubskom národnom parku Alejandro de Humboldt je jedinečné a očarujúce. Nachádza sa na severe ostrova v Kube a patrí medzi najdôležitejšie tropické lesy na svete. Tento jedinečný prírodný klenot sa nachádza v horskej oblasti, čo má vplyv na jeho miestne podnebie.

Park je známy svojou vysokou úrovňou biodiverzity a je domovom mnohých rôznych druhov rastlín a živočíchov. Jeho unikátnosť je daná tým, že je jedným z mála miest na Kube, kde sa zachovali pôvodné pralesy a divoké krajiny. To prináša so sebou rôznorodosť počasia.

Počasie v tomto národnom parku je ovplyvnené tropickým monzúnovým podnebím. Letá sú teplé, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou. Prší viacmenej celoročne, ale teploty zostávajú pomerne stabilné. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 27 stupňov Celzia.

Zimy sú tiež mierne s teplotami okolo 22 stupňov Celzia. Aj keď teploty nie sú extrémne, park je známy svojimi zrážkami. Prší tu počas celého roka, s intenzitou a množstvom zrážok kolíšte. V dôsledku toho sa park môže stať bujnou zelenou džungľou, ktorá hostí množstvo rastlín a živočíchov.

Väčšina návštevníkov parku si vyberá obdobie medzi decembrom a aprílom, keď sú zimy miernou a prší menej. Toto je obdobie, kedy je najlepšie pozorovať rôzne druhy vtákov, hmyzu a rastlín, ktoré park ponúka.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť park počas letnej sezóny, je dôležité mať na pamäti, že teploty môžu byť dosť vysoké a vlhkosť môže byť neznesiteľná. Je dôležité mať so sebou dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred slnkom.

Národný park Alejandro de Humboldt ponúka nádhernú prírodu a jedinečnú biodiverzitu. Jeho podnebie je prispôsobené tropickému monzúnu, s vysokou vlhkosťou a dostatočným množstvom zrážok. Nech ste tam počas suchých zimných mesiacov alebo počas daždivých letných mesiacov, určite si užijete tento úžasný kúsok prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


1. Kde sa nachádza Parque Nacional Alejandro de Humboldt?
Parque Nacional Alejandro de Humboldt sa nachádza na Kube, v provincii Guantánamo a Holguín.

2. Aké je ideálne obdobie na návštevu parku?
Najlepšie obdobie na návštevu parku je medzi decembrom a aprílom, keď je suchšie obdobie.

3. Koľko stojí vstup do parku?
Vstup do parku je spoplatnený a cena sa líši v závislosti od typu návštevy. Pre turistov je cena vstupu približne 10 CUC.

4. Aké aktivity a atrakcie park ponúka?
Park ponúka rôzne turistické trasy a výlety, počas ktorých môžete objavovať bohatú faunu a flóru, ako aj malebné vodopády a jaskyne.

5. Je potrebné si rezervovať vstupenky dopredu?
Nie je povinné si rezervovať vstupenky dopredu, ale je odporúčané, keďže park môže byť občas dosť rušný.

6. Môžem si v parku kempovať?
V parku nie je povolené stanovanie a kempovanie, ale je možné si vybaviť ubytovanie v blízkom okolí.

7. Je park vhodný pre rodiny s deťmi?
Áno, park je vhodný pre rodiny s deťmi, ale treba si uvedomiť, že niektoré trasy môžu byť náročnejšie.

8. Aké druhy zvierat môžem v parku vidieť?
V parku môžete vidieť rôzne druhy zvierat, vrátane ohrozenej kuby mestského (Cuban Solenodon), rezavého pochtoníka a hromového stolbovníka.

9. Aké sú pravidlá týkajúce sa fotografovania v parku?
V parku je povolené fotografovanie, ale treba dodržiavať pravidlá ochrany prírody a dodržiavať pokyny miestnych sprievodcov a rangerov.

10. Aké sú možnosti stravovania v parku?
V parku nie sú žiadne reštaurácie, ale s sebou si môžete priniesť jedlo a piknikovať na vyhradených miestach.

11. Môžem si v parku plávať?
V parku nie je povolené vodné športy a plávanie, pretože niektoré miesta môžu byť nebezpečné kvôli prúdom a vodopádom.


Letenka Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Kuba je jednou z najpopulárnejších destinácií pre turistov z celého sveta. Táto malá karibská krajina ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest, ako sú pláže, historické pamiatky a prírodné parky. Medzi tieto parky patrí aj Parque Nacional Alejandro de Humboldt, ktorý je jedným z najdôležitejších ekosystémov v Karibiku. Ak sa plánujete vybrať na Kubu, nezabudnite zahrnúť tento park do svojho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť.

Parque Nacional Alejandro de Humboldt sa nachádza na východnom pobreží Kuby, v provincii Holguín. Tento park bol pomenovaný po nemeckom prírodovedcovi Alexandrovi von Humboldtovi, ktorý v 19. storočí v Kube strávil niekoľko rokov a venoval sa bádaniu o flóre a faune na tomto ostrove. V roku 2001 bol park zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Tento prírodný park je domovom mnohým druhom rastlín a zvierat, ktoré sú charakteristické pre Karibik. V parku sa nachádza viac ako 1000 druhov rastlín a zvierat, z ktorých mnohé sú endemické, to znamená, že sa vyskytujú len v tomto regióne. Medzi najznámejšie zvieratá v parku patria rôzne druhy vtákov, ako napríklad kolibríky, sovy a papagáje, ale aj netopiere, hmyz, hady a chorošovia.

Park je tiež domovom pre národné symboly Kuby - palma royal a tocororo (kubánska národná vtáčia). Návštevníci parku môžu vidieť aj množstvo riek, jazier a vodopádov, ktoré poskytujú príležitosť na kúpanie a relaxáciu.

Pre milovníkov prírodných výhľadov a turistiku je toto miesto ideálne. Park ponúka množstvo turistických trás, ktoré umožňujú návštevníkom vidieť rôzne atrakcie v parku, ako napríklad vodopády a exotické rastliny. Najpopulárnejšou trasou je 18 kilometrová „Guanayara Road“, ktorá vedie od hory Turquino až k útesu El Yunke. Táto trasa ponúka nádherný výhľad na okolitý prírodný terén a množstvo možností na fotografovanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Parque Nacional Alejandro de Humboldt, najlepšie je plánovať váš výlet s troškou času. Parke sa dá ľahko dostať cez letisko v Holguíne, avšak ďalšie cesty do parku sú ťažké a náročné. Taktiež nezabudnite si zobrať dostatočné zásoby vody a jedla na cestu, pretože v parku nie sú žiadne reštaurácie alebo obchody.

Výlet do Parque Nacional Alejandro de Humboldt je skutočne nezabudnuteľný zážitok pre turistov navštívnych Kubu. Tento park je skutočne jedinečný svojim ekosystémom, ktorý ponúka návštevníkom nezabudnuteľné prírodné scenérie a okúzľujúce výhľady. Ak máte radi dobrodružstvá v prírode a chcete zažiť zážitok, ktorý nikdy nezabudnete, Parque Nacional Alejandro de Humboldt by mal byť na vrchole vášho zoznamu miest, ktoré chcete vidieť na Kube.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky