Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata

Ubytovanie Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Kuba je jedným z najkrajších ostrovných krajín na svete, ktorá ponúka návštevníkom množstvo krásnych turistických miest. Medzi nimi nemôžeme zabudnúť na národný park Ciénaga de Zapata. Tento národný park sa nachádza na juhu Kuby a je považovaný za jeden z najväčších mokradných biotopov Karibiku. Ak hľadáte ubytovanie v tomto nadherne krajinnom parku, máte na výber niekoľko možností.

Hotel Playa Girón

Hotel Playa Girón sa nachádza len niekoľko metrov od mora a ponúka ubytovanie v 300 izbách vybavených klimatizáciou a satelitnou televíziou. Hotel tiež ponúka reštauráciu, bar a bazén s tichomorskou vodou. Tento hotel je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v blízkosti pláže.

Villa Zapata

Villa Zapata sa nachádza v strede národného parku Ciénaga de Zapata a ponúka izby s klimatizáciou a satelitnou televíziou. Hotel tiež má reštaurácie, bary a bazény s tichomorskou vodou. Villa Zapata je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v krásnej prírode.

Cabañas Guanaba

Cabañas Guanaba sa nachádza v obci Boca de Guamá a ponúka izby s klimatizáciou a balkónom s výhľadom na jazerá. Tento hotel tiež má reštauráciu a bazén s tichomorskou vodou. Cabañas Guanaba je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v pokojnom prostredí.

Hostal Los Álamos

Hostal Los Álamos sa nachádza v obci Santo Tomás a ponúka izby s klimatizáciou a s vlastnou kúpeľňou. Hotel tiež má reštauráciu a terasu s výhľadom na prírodu. Hostal Los Álamos je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v srdci národného parku.

Celkovo je národný park Ciénaga de Zapata skvelým miestom pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v tesnej blízkosti prírody. Okrem ubytovania ponúka park množstvo turistických atrakcií ako sú kajakárske výlety, jazda na koni a pozorovanie zvierat v divokých biotopoch. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete relaxovať a užívať si krásy prírody, potom by ste mali zvážiť ubytovanie v jednom z vyššie uvedených hotelov.


Letenka Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Parque Nacional Ciénaga de Zapata je unikátnym prírodným územím nachádzajúcim sa na Kube. Tento národný park je domovom mnohým vzácnym druhom rastlín a zvierat a je považovaný za jedno z najdôležitejších mokradí v Karibiku.

Ak plánujete navštíviť tento fascinujúci park, mali by ste si zabezpečiť letenku na Kubu. Existuje niekoľko letísk, kam môžete priletieť, ale najlepšou možnosťou je pristátie na medzinárodnom letisku v Havane. Z Havany je potom možné si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do Parque Nacional Ciénaga de Zapata.

Národný park Ciénaga de Zapata je známy svojou ohromujúcou faunou a flórou. Môžete tu pozorovať množstvo vzácnych druhov vtákov, ako sú flamingá, ibisy a volavky. Okrem toho sa tu nachádzajú aj vzácne druhy vtákov ako kubánska kolibrík a kubánsky kráľovný kiki. V parku žijú aj mnohé druhy plazov a niekoľko druhov korytnačiek.

Jednou z najväčších atrakcií tohto parku je lokalita nazývaná „Cueva de los Peces“. Tento jaskynný systém je jedným z najskvelších miest na Kube na potápanie. Jaskyňa je domovom mnohých druhov rýb a iných vodných tvorov a ponúka nádherné možnosti na objavovanie podvodného sveta.

Výlet do Parque Nacional Ciénaga de Zapata môže byť osviežujúcim únikom z rušného mestského života. Okrem poznávania spektakulárnej prírody si tu môžete aj užiť množstvo outdoorových aktivít. Môžete sa vybrať na prechádzku po niektorej z mnohých turistických trás a objavovať nádherné krajinu parku. Môžete tiež vyskúšať rybolov alebo prenajať si kajak a preskúmať niektoré z tajomných kanálov a lagún v parku.

Cestovanie do Parque Nacional Ciénaga de Zapata vás zavedie do jedného z najdivokejších a najscénickejších kúskov Kuby. Tento národný park ponúka unikátny pohľad na nádhernú prírodu a je rajom pre milovníkov vonkajších aktivít a prírody. Zabezpečte si letenku na Kubu a zažite túto nezabudnuteľnú dovolenku na ostrove so špecifickou kultúrou a úchvatnou prírodou.


Počasie Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Park národného parku Ciénaga de Zapata na Kube je jedným z najväčších a najdôležitejších mokradí v Karibiku. Nachádza sa na juhu ostrova Kuba a je domovom vyše 900 druhov rastlín a 175 druhov cicavcov, plazov a vtákov. Môj hlavný dôvod navštíviť túto oblasť bolo neskutočné počasie, ktoré tu prevláda.

Po celý rok je toto územie zväčša teplé a vlhké, s priemernými teplotami medzi 25°C a 30°C. Je ovplyvnené severovýchodnými pasátmi, ktoré prinášajú zrážky na väčšinu roka. Najväčšie množstvo zrážok v oblasti spadne počas dažďovej sezóny, ktorá trvá od mája do októbra. Vysoká vlhkosť a teploty sú ideálne pre rast rôznych druhov rastlín a živočíchov.

Počas návštevy som mal možnosť zažiť rôzne druhy počasia. Väčšinou bolo teplé a slnečné s občasnými prehánkami počas popoludňajších hodín. Bolo fascinujúce vidieť, ako sa obloha rýchlo mení z jasnej na tmavú a potom znova späť.

Vedel som, že táto oblasť je domovom mnohých ohrozených druhov vtákov, a bol som nadšený, keď som videl, ako sa vydávajú na lov a zobrazujú svoje nádherné farby v slnečnom svetle. Bol som aj svedkom nádherných zákrytov pre niektoré z najväčších živočíchov na Zemi, ako je slonovité alebo krokodíly. Bolo to ako návrat do doby dinosaurov.

Nemal som toľko šťastia s vtákmi, ale videl som niekoľko druhov papagájov a kolibríkov, ktoré sem prichádzajú začiatkom leta hniezdiť. Zapamätal som si aj vôniu mokrade a jej bohatú zvukovú krajinu, vrátane kvákajúcich žab a srkajúcich krokodílov.

Celkovo som si užil nádherné počasie v národnom parku Ciénaga de Zapata na Kube. Teplé a vlhké podnebie, obklopené nádhernou prírodou, bolo len tým správnym prostredím pre moje dobrodružné dovolenky. Odporúčam všetkým milovníkom prírody a dobrodružstva, aby navštívili túto oblasť a zažili unikátne kubánske počasie.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


1. Aké je hlavné mesto Kuby?
Odpoveď: Hlavné mesto Kuby je Havana.

2. Kde sa nachádza Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpoveď: Parque Nacional Ciénaga de Zapata sa nachádza na jihozápadnom pobreží Kuby.

3. Aká je rozloha Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpoveď: Parque Nacional Ciénaga de Zapata má rozlohu približne 4 520 km².

4. Čo je Ciénaga de Zapata?
Odpoveď: Ciénaga de Zapata je najväčšie poľnohospodársko-rafinériové územie na Kube. Je to tiež jeden z najvýznamnejších prírodných rezervátov na Kube.

5. Aké druhy zvierat možno vidieť v Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpoveď: V Parque Nacional Ciénaga de Zapata žijú rôzne druhy vtákov, krokodíly, jazmínové žabky a iné druhy ohrozených živočíchov.

6. Kde sa môžem ubytovať v blízkosti Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpoveď: V blízkosti Parque Nacional Ciénaga de Zapata sa nachádzajú niekoľko hotelov a hostincov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre návštevníkov.

7. Aké aktivity je možné robiť v Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpoveď: V Parque Nacional Ciénaga de Zapata je možné robiť rôzne aktivity, ako je potápanie, rybolov, sledovanie vtákov, turistika a pozorovanie prírody.

8. Aké sú ceny vstupného do Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpoveď: Ceny vstupného do Parque Nacional Ciénaga de Zapata sa líšia v závislosti od typu aktivity a doby pobytu. Odporúča sa skontrolovať najnovšie ceny pred návštevou.

9. Aké je odporúčané oblečenie a vybavenie pre návštevu Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpoveď: Odporúča sa nosiť pohodlné oblečenie a obuv vhodné pre prírodné aktivity. Vybavenie by malo zahŕňať repelent proti hmyzu, slnečné okuliare, slnečnú ochranu a prípadne potápačské vybavenie.

10. Aké sú otváracie hodiny Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
Odpoveď: Parque Nacional Ciénaga de Zapata je otvorený pre návštevníkov denne. Odporúča sa skontrolovať aktuálne otváracie hodiny pred návštevou.


Dovolenka Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Kuba je známa svojou krásnou prírodou a fascinujúcou krajinou, a jedným z najdychberúcich miest na ostrove je Parque Nacional Ciénaga de Zapata. Tento národný park sa nachádza na juhu Kuby a tvorí ho obrovská bažina s množstvom druhov rastlín a zvierat.

Parque Nacional Ciénaga de Zapata je najväčší kubánsky národný park a zároveň aj jedným z najväčších tropických bažinových ekosystémov na svete. Toto územie je domovom mnohých ohrozených druhov rastlín a zvierat, vrátane krokodílov, želv a vtákov.

Tí, ktorí sem prídu na dovolenku, majú možnosť objaviť tento jedinečný ekosystém prostredníctvom túr a výletov po parku. Turisti si môžu vybrať medzi pešou turistikou, cykloturistikou alebo prechádzkami po vodnej hladine na kánoi. Existuje množstvo špeciálnych miest, kde môžete obdivovať vtáctvo a iné divé zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Jedným z najznámejších miest v parku je zátoka Playa Larga, kde sa turisti môžu potápať a objavovať podmorský svet. Táto oblasť je domovom rôznych druhov koralov a ryb, čo ju robí ideálnym miestom na potápanie sa a šnorchlovanie.

Pre tých, ktorí majú radi históriu, v parku sa nachádza aj prehliadka v lokalite Playa Girón, kde sa uskutočnila slávna bitka z roku 1961 medzi kubánskou revolučnou armádou a inváznymi vojskami. Turisti môžu navštíviť múzeum a pozrieť si pamätník z bitky.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v parku je Guama, oblasť s indiánskymi chatrčami, kde turisti môžu spoznať starovekú kubánsku kultúru a zvyky. Miesto je obklopené nádhernými rastlinami a je to skvelé miesto na oddych a relaxáciu.

Ak hľadáte jedinečnú dovolenku v neobvyklom prostredí, Parque Nacional Ciénaga de Zapata je ideálnym miestom na návštevu. Bažinatá krajina, množstvo rôznych druhov rastlín a zvierat a fascinujúca kultúra vytvárajú nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky