Nájdite letenky s najlepšou cenou

Laos Tham Phu Kham Cave

Letenka Laos Tham Phu Kham Cave


Laos - Tham Phu Kham Cave: Tajomná jaskyňa v jaskyniach

Laos, známy ako „krajina tisícky jaskýň“, skrýva mnoho tajomstiev a zázrakov. Jedným z nich je nádherná jaskyňa Tham Phu Kham, ktorá sa nachádza na úpätí borovicového kopca, v malebnom mestečku Vang Vieng. Ak máte radi dobrodružstvo a túžite objaviť neznáme svety, letenka do Laosu je pre vás skvelou voľbou.

Tham Phu Kham je známa svojou spektakulárnou prírodou a unikátnymi formáciami. Je to vlastne dvojitá jaskyňa - v dolnej časti sa nachádza jazero s tyrkysovou vodou a v hornej časti sa nachádza jaskyňa so stropom pokrytým žiarivými vápencovými tisíckami. Je to miesto, kde sa stretnú krása a tajomno, a preto nie je prekvapujúce, že je to populárne medzi miestnymi i zahraničnými turistami.

Cesta k jaskyni je už dobrodružstvom samým osebe. Po príchode do Vang Viengu sa vydajte na malé turistické centrum, odkiaľ sa budete musieť dostať do srdca džungle. Ideálnou voľbou je vziať si tuk-tuk a užiť si scenériu počas tridsaťminútovej jazdy. Po príchode na miesto sa budete musieť výstupom po strmých schodoch dostať k jaskyni, ale nenáročná prechádzka sa určite oplatí.

Jedným z najkrajších momentov je vstup do dolnej jaskyne, ktorá je známa svojim krásnym jazerom obklopeným vápencovými stenami. Voda je takmer priehľadná, čo vytvára pocit, akoby ste plávali vo vzduchu. Miestni viac veria na tajomných duchov, ktorí sa v jazere údajne vyskytujú, preto by ste mali rešpektovať ich zvyklosti a nedotýkať sa vody.

Po návšteve dolnej jaskyne môžete pokračovať výstupom na vrchol kopca, kde sa nachádza hornej jaskyne. Jej strop je pokrytý žiarivými vápencovými tisíckami, ktoré odrážajú svetlo a vytvárajú dokonalú atmosféru. Je to snáď najlepšie miesto na vyfotiť si pamätné fotografie a posedieť v tichu, obklopení prírodou.

Po návrate z jaskyne si nezabudnite vychutnať okolie jaskyne. Poobzerajte sa po miestnych obchodíkoch a reštauráciách, kde si môžete vychutnať tradičnú laoskú kuchyňu. Výborným spôsobom, ako ukončiť váš deň, je vybrať sa na trekking v blízkom okolí a objaviť ďalšie jaskyne, ktoré sú v tejto oblasti toľko známe.

Jaskyňa Tham Phu Kham v Laosu je skutočne miestom, ktoré si zaslúži vašu pozornosť. Je to miesto, kde sa môžete pohrávať s prírodou, objavovať tajomstvá a nechať sa okúzliť jej nádhernou atmosférou. Takže, neváhajte a získajte letenku do Laosu a pustite sa na dobrodružnú cestu Tham Phu Kham Cave. Vaše zážitky z tohto miesta vás budú sprevádzať dlho po návrate domov.


Dovolenka Laos Tham Phu Kham Cave


Ak hľadáte nezvyčajné ciele dovoleniek, ktoré kombinujú prírodu, dobrodružstvo a duchovno, Tham Phu Kham Cave v Laos je pre vás správnou voľbou. Táto jaskyňa sa nachádza v provincii Vientiane, nedaleko hlavného mesta Laosu, a je obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta.

Tham Phu Kham Cave je unikátna svojou kombináciou kamenných útvarov, vodopádov a budhistických svätých miest. Cesta k jaskyni je zaujímavá sama o sebe, prechádzate malebným lesohospodárskym krajinou s výhľadmi na okolité hory a ryžové polia. Keď sa dostanete k vchodu do jaskyne, budete fascinovaní skalnými útvarmi, ktoré sa vytvorili tisíce rokov eroziou. Tieto útvary majú rôzne tvary a veľkosti, a každý sa odlišuje od ostatných.

V jaskyni môžete vidieť aj množstvo stalaktitov a stalagmitov, ktoré vytvárajú pôsobivé scenérie. Pomerne malá jaskyňa vytvára pocit útulnosti a tajomstva, čo je ideálne pre duchovné prebudenie a meditáciu.

Aparte od samotnej jaskyne, môžete tiež objaviť Tham Phu Kham vodopády, ktoré sa nachádzajú nedaleko. Tieto vodopády sú jednou z najväčších atrakcií v oblasti a ponúkajú nádherné scenérie na oddych a relaxáciu. Môžete si vybrať medzi danými siatkami vodopádu, vykúpať sa v prírodnom bazéne, alebo jednoducho len obdivovať krásu vodopádu.

Okrem toho, Tham Phu Kham Cave má aj svoje náboženské významy pre miestnych obyvateľov. V jaskyni sa nachádza budhistická svätyňa, kde môžete vidieť rôzne sošky Bohov a múdrych učiteľov. Toto miesto je rovnako dôležité pre miestnych obyvateľov, ktorí ho vnímajú ako miesto pokory a pokoja.

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, Tham Phu Kham Cave ponúka aj možnosť prechádzky v jaskyni. Môžete prejsť úzkymi chodbami a objaviť tajomstvo miesta. Je však potrebné dávať pozor a mať na pamäti, že jaskyňa môže byť klzká a nebezpečná.

Ak plánujete navštíviť Laos, nezabudnite zaradiť Tham Phu Kham Cave do svojho zoznamu. Toto miesto vám prináša nezabudnuteľné zážitky a svojím unikátnym spojením prírody, dobrodružstva a duchovnosti môže byť jedným z najlepších miest pre oddych a relaxáciu. Stačí sa len ponoriť do tejto nádhery a tešiť sa z všetkého, čo vám Tham Phu Kham Cave ponúka.


Ubytovanie Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je jednou z najkrajších krajín v juhovýchodnej Ázii a Tham Phu Kham Cave je jedným z najuznávanejších turistických miest v krajine. Je to jaskyňa v oblasti Vang Vieng, ktorá je známa svojim nádherným vzhľadom a turistickými aktivitami. Ak sa chystáte na toto kúzelné miesto, pripravili sme pre vás všetky informácie, ktoré potrebujete na ubytovanie v tejto oblasti.

Najlepšie ubytovanie pre turistov v Tham Phu Kham Cave, sú penzióny a hotely rozmiestnené v blízkosti jaskyne. Vang Vieng je malé mestečko a ubytovanie nie je veľký problém. Preto sa môžete rozhodnúť buď pre niektorý z penziónov, ktoré sú lacnejšie a poskytujú základné vybavenie, alebo pre hotel, ktorý poskytuje luxus a väčší komfort.

Medzi najlepšie hotely sú Vang Vieng Suites a Thavikhounjom Guesthouse. Vang Vieng Suites je luxusný hotel s vonkajším bazénom a nádhernými izbami s výhľadom na rieku a tiež má veľmi dobrý servis. Thavikhounjom Guesthouse je lacnejší hotel, ale ponúka jednoduché a útulné izby s klimatizáciou a súkromnou kúpeľňou.

Avšak, ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z mnohých penziónov v blízkosti jaskyne, ako sú napríklad Inthira Vang Vieng, Central Backpackers Hostel alebo Champa Lao Bungalow.

Inthira Vang Vieng je nádherný penzión s náučnými turistickými aktivitami a súkromnými izbami, ktoré sú veľmi dobre zariadené. Central Backpackers Hostel je cenovo dostupný ubytovací zariadenie s jednoduchými izbami a spoločenskou miestnosťou. To je pre tých, ktorí chcú zdieľať izbu s ostatnými cestujúcimi.

Ak hľadáte niečo v prírode a menej komerčné, môžete sa rozhodnúť pre Champa Lao Bungalow. Nachádza sa na okraji Vang Viengu a ponúka ubytovanie v bambusových bungalovoch priamo na brehu rieky. Je to čisté, jednoduché a zelené miesto.

Všetky tieto možnosti ubytovania sa nachádzajú v blízkosti nádherných turistických atrakcií, ako napríklad Tham Phu Kham Cave. To je turistická destinácia, ktorá musí byť súčasťou vašej cesty do Laosa. Ubytovanie v tejto oblasti je príjemné a ponúka rôzne možnosti pre každého. Od drašších hotelov až po cenovo dostupnejšie penzióny, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú niečo jednoduché a útulné.

Ak teda hľadáte miesto, kde si oddýchnete od ruchu mesta a užijete si kratšiu dovolenku v jednom z najkrásnejších miest na svete, potom by ste mali vážiť možnosti, ktoré Vang Vieng ponúka pre vás. Severské svetlo, krásne scenérie a útulnost lacného ubytovania sú nepochybne niečo, čo vás posunie do fantastického sveta, ktorý budete určite ďalej odporúčať svojim známym.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Tham Phu Kham Cave


1. Čo je to Tham Phu Kham Cave?
- Tham Phu Kham Cave je jeskynní systém nachádzajúci sa v Laoskej provincii Khammouane.

2. Aká je veľkosť jaskyne Tham Phu Kham?
- Tham Phu Kham Cave má dĺžku viac ako 7 kilometrov a nachádza sa v nej rieka Kham.

3. Ako sa dostať do jaskyne Tham Phu Kham?
- K Tham Phu Kham Cave sa dá dostať lodou alebo autom. Cesta autom z Vientiane trvá asi 6 hodín.

4. Aká je cena vstupenky do jaskyne Tham Phu Kham?
- Vstup do jaskyne Tham Phu Kham stojí asi 10 dolárov.

5. Je v jaskyni Tham Phu Kham možné robiť fotky a videá?
- Áno, je možné robiť fotky a videá, no treba počítať s tým, že osvetlenie v jaskyni je slabé a fotky a videá nebudú jasné.

6. Aké sú obľúbené atrakcie v jaskyni Tham Phu Kham?
- Najviac obľúbenou atrakciou je Čierna diera, kde sa nachádza podzemný vodopád.

7. Čo si zobrať so sebou do jaskyne Tham Phu Kham?
- Odporúča sa si zobrať so sebou pevné topánky, ktoré sú vhodné na chôdzu v jaskyni, svetlá a vodu.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu jaskyne Tham Phu Kham?
- Najlepším časom na návštevu je obdobie sucha v Laoskej provincii Khammouane, ktoré trvá od decembra do marca.


Počasie Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je malebnou krajinou v juhovýchodnej Ázii, ktorá ponúka nádhernú prírodu a rôznorodú faunu a flóru. Jeho zaujímavé jaskyne a miestne jeskynné systémy patria medzi najväčšie turistické atrakcie, ako je napríklad Tham Phu Kham Cave. Táto jaskyňa je miestnym skvostom a poskytuje jedinečný pohľad na ľudskú históriu a prírodnú krásu krajiny.

Tham Phu Kham Cave sa nachádza v provincii Khammuane v centrálnom Laosu. Je súčasťou Phu Hin Bun Národného parku a je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí prichádzajú obdivovať jej jedinečné formácie a nádherné prostredie. Jaskyňa pozostáva z viacerých priestorov a je známa svojou ohromujúcou veľkosťou a kamennými tvarmi.

Okrem toho, že je Tham Phu Kham Cave miestom zaujímavým pre svoje geologické a archeologické hodnoty, je tiež považované za sväté miesto. V hlavnej časti jaskyne sa nachádza veľký podzemný bazén s krištáľovo čistou vodou, kde je možné sa vykúpať a obdivovať krásu vnútorných častí jaskyne. Svetelné lúče, ktoré prenikajú otvorom nad jaskyňou, vytvárajú nádhernú atmosféru a vytvárajú možnosť krásnych fotografií.

Počasie v oblasti Tham Phu Kham Cave je ovplyvnené monzúnovým podnebím, typickým pre juhovýchodnú Áziu. Monzúnové obdobie v Laosu začína v októbri a končí v apríli. Toto je obdobie, kedy sa zvýši vlhkosť a jaskyne môžu byť náchylné na povodne a veľké množstvo vody. Turisti by mali mať na pamäti tieto faktory, keď sa rozhodujú navštíviť túto jaskyňu.

Na druhej strane, obdobie sucha je od mája do septembra. Toto je najlepší čas na návštevu Tham Phu Kham Cave, pretože počas tohto obdobia je vzduch suchý a jaskyňa poskytuje široké možnosti pre turistov. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C a slnečné počasie zaručuje úžasný výhľad na vonkajšie prostredie, ako aj na vnútorné časti jaskyne.

Ak plánujete navštíviť Tham Phu Kham Cave, odporúča sa mať so sebou vhodné odevy a obuv, ktorá vám umožní pohodlnú a bezpečnú cestu cez jaskyňu. Nezabudnite tiež na dostatok vody a slnečnej ochrany, pretože teploty môžu byť počas letného obdobia veľmi vysoké.

Tham Phu Kham Cave je skvelým miestom na objavovanie a pochopenie histórie a prírodných úkazov Laosu. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a zároveň si užívajú nádhernú krajinu, je táto jaskyňa vynikajúcim miestom na návštevu. S jej exotickou prírodou a fascinujúcou scenériou ponúka Tham Phu Kham Cave nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky