Nájdite letenky s najlepšou cenou

Maurícius SSR Botanic Garden

Počasie Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius SSR Botanic Garden leží v malej krajine na juhovýchodnom pobreží Mauríciusu. Táto krajina zaujme mnohých návštevníkov kvôli svojej bohatej kvetinovej faune, ktorá jej udelila pomenovanie "zelený ostrov".

Klima v Mauríciusu je tropické s teplotou, ktorá sa neustále drží okolo 25-30 stupňov Celzia. Počasie v Botanickej záhrade je prevažne slnečné, ale miestami vyskytujúce sa dažde udržujú rastliny zelené po celý rok. Najvyšší prírastok na zeleninu a kvety sa prejavuje počas obdobia monzúnov v priebehu leta. Toto obdobie sa nazýva "zelenej sezóny".

Okrem sezónnych dažďov, ktoré však nevytvárajú dlhodobú hmlu a mlhu, je počasie v Botanickej záhrade celoročne priaznivé pre návštevníkov. Práve preto je táto lokalita vyhľadávaná nielen miestnymi obyvateľmi, ale aj turistami z celého sveta.

Pri návšteve Botanickej záhrady by ste si mali zobrať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred ultrafialovým žiarením, ktoré môže byť veľmi silné v priebehu dňa. K dispozícii sú však aj dlhé chodníky, ktoré sú zakryté kúskami exotických rastlín a stromov.

Maurícius SSR Botanic Garden je miestom, kde príroda a ľudská civilizácia spolupracujú, aby vytvorili nádherné miesto na oddych a relaxáciu. Jeho pôvab prežije v pamäti turistu aj po odchode a nie je prekvapením, že je to jedna z najnavštevovanejších lokalít na Mauríciu.


Dovolenka Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius je krásny ostrov v Indickom oceáne s bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a nádhernými plážami. Medzi najobľúbenejšie atrakcie patrí návšteva Botanickej záhrady SSR.

Botanická záhrada SSR, nazývaná aj Pamplemousses Garden, sa nachádza vo východnej časti ostrova, len niekoľko minút jazdy od hlavného mesta Port Louis. Je to jedna z najstarších botanických záhrad na svete a jedna z najväčších na východnej pologuli.

Záhrada bola vytvorená v roku 1735 Pierre Poivreom, francúzskym botanikom, s cieľom pestovať a distribuovať exotické plodiny z rôznych častí sveta. Dnes sa rozprestiera na ploche viac ako 37 hektárov a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok.

Ak vstúpite do botanickej záhrady, budete fascinovaní jej nádhernou kvetinovou výzdobou. Na celom jej území nájdete viac ako 650 druhov rastlín, z ktorých mnohé sú endemické pre ostrov Maurícius. Záhrada je známa svojimi ohromujúcimi palmami, ktoré vytvárajú čarovnú atmosféru a dávajú miestu exotický nádych.

Pri prechádzke záhradou si môžete všimnúť rôzne tropické plodiny, ako napríklad chlebový ovocný strom, vanilkový strom, papájový strom a kokosové palmy. Pre milovníkov kvetov ponúka botanická záhrada aj zlatokvet, lôžkové kry a mnoho iných farebných kvetov, ktoré rozžiaria vašu návštevu.

Jedným z hlavných lákadiel záhrady je aj rozsiahla zbierka obrovských morských ibisov, ktoré patria medzi najohrozenejšie vtáky na svete. V botanickej záhrade nájdete aj jazierko s lotosovými kvetmi, ktoré je dokonalým miestom na oddych a súčasne vám ponúkne úžasný výhľad.

Pre tých, ktorí majú radi exotické zvieratá, botanická záhrada ponúka možnosť vidieť korytnačky, ktoré sa v záhrade voľne prechádzajú. Tieto milé tvory sú veľmi priateľské a neváhajú pristúpiť k vám.

Okrem prechádzky a obdivovania krásy rastlín a zvierat si môžete vychutnať aj piknikovanie v tichom a pokojnom prostredí záhrady. Niektorí návštevníci si prinášajú vlastný jedlo a piknikujú pod tieňom palmových stromov.

Botanická záhrada SSR je miestom, kde sa môžete naučiť viac o faune a flore Mauríciusu. Je to ideálna destinácia pre rodinné výlety, romantické prechádzky alebo jednoducho na oddych od ruchu veľkomesta.

Ak plánujete navštíviť ostrov Maurícius, nezabudnite zaradiť návštevu Botanickej záhrady SSR do svojho plánu. Užite si priestor plný exotických rastlín, kvetov a zvierat, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.


Ubytovanie Maurícius SSR Botanic Garden


Ubytovanie v blízkosti Maurícijských SSR botanických záhrad

Maurícius je známy svojou nádhernou prírodou a biodiverzitou, ktorú môžete objaviť v jeho mnohých botanických záhradách. Jednou z najznámejších atrakcií je naozajstný raj na zemi - Maurícijské SSR botanické záhrady, ktoré sa nachádzajú v Pamplemousses. Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti týchto nádherných záhrad, môžete očakávať vynikajúce možnosti, ktoré vám pomôžu ešte viac vychutnať si túto úžasnú destináciu.

V blízkosti botanických záhrad Maurícius SSR sa nachádza niekoľko hotelov a rezortov, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi s výhľadom na oceán, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a vybavenie. Tieto hotely sa nachádzajú v krásnom prostredí so zachovaným prírodným prostredím a vám tak poskytnú pocit súkromia a relaxácie.

Ak preferujete niečo lacnejšie, nájdete v okolí aj menšie penzióny a ubytovacie jednotky s útulnou atmosférou a priateľským personálom. Tieto miesta môžu poskytnúť príjemné ubytovanie za rozumné ceny a zároveň vám umožnia zažiť autentickú maurícijskú kultúru.

Pri ubytovaní v blízkosti Maurícijských SSR botanických záhrad budete mať jedinečnú príležitosť vychutnať si ich nádhernú atmosféru nielen cez bežnú prehliadku záhrad, ale aj počas ranného alebo večerného výletu, keď budete mať len pár krokov od vášho ubytovania. Má to výhodu, že sa vyhnete ruchu návštevníkov, ktorí sem prichádzajú počas dňa, a môžete si nájsť kľudné miesto, kde si môžete počas východu alebo západu slnka užiť prírodnú krásu týchto záhrad.

Okrem ubytovania v blízkosti botanických záhrad bude pre vás tiež pohodlné návštevou ďalších turistických atrakcií, ktoré sú v blízkosti. Po prechádzke botanickými záhradami si môžete vychutnať príjemnú plavbu na lodi po rieke Rempart alebo sa vydať do národného parku Black River Gorges na tropický výlet.

V blízkosti botanických záhrad sa nachádzajú aj niektoré tradičné maurícijské reštaurácie, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a špeciality. Nebudete musieť chodiť ďaleko, aby ste ochutnali lahodné jedlo a zároveň si užili krásne okolie a prírodu.

Podnebie na Mauríciu je priaznivé po celý rok, takže môžete navštíviť Maurícijské SSR botanické záhrady a ubytovať sa v ich blízkosti kedykoľvek počas roka. Nech už sa rozhodnete pre luxusné rezorty, útulné penzióny alebo niečo medzi tým, zostanete ohromení krásou prírody a úžasnými zážitkami, ktoré vám táto lokalita ponúka.

Ubytovanie v blízkosti Maurícijských SSR botanických záhrad je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú vychutnať si nielen krásu záhrad, ale aj prírodné bohatstvo a pokoj tejto nádhernej destinácie. Stačí si vybrať vhodnú možnosť ubytovania a zažiť pravý ráj na zemi.


Letenka Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius SSR Botanic Garden: Rajská záhrada v srdci Maurícia

Ak sa plánujete navštíviť maurícijský ostrov, nemali by ste vynechať návštevu jedného z najkrajších miest na tomto mieste - SSR Botanic Garden, tiež známy ako Pamplemousses Botanic Garden.

Nachádza sa v dĺžke približne 60 akrov v obci Pamplemousses a je považovaný za jednu z najstarších botanických záhrad na svete. Bol založený v roku 1770 a odvtedy sa stal dôležitým miestom pre ochranu a uchovávanie bohatstva flóry a fauny tohto ostrova.

Prvou vecou, ktorú si všimnete pri vstupe do záhrady, je jej úchvatná vstupná brána s nádhernou architektúrou a umocňujúcimi kameňmi korálov. Táto brána slúžila ako vstup pre viacerých významných osobností vrátane kráľa a kráľovnej Veľkej Británie, ako aj mnohých ďalších hláv štátov.

Po prechode bránou do záhrady vás čaká zastavenie dychu, pretože sa ocitnete uprostred nádherného tropického lesa s množstvom rôznych druhov rastlín a stromov. Napriek svojmu menšiemu rozsahu je toto miesto domovom pre viac ako 650 druhov rastlín, z ktorých mnohé sú pôvodné iba na Mauríciu.

Medzi najvýznamnejšie atrakcie záhrady patrí kolónia obrovskej žrebovky, ktorá bola do záhrady dovezená zo Seychel a je jedným z najväčších väčšíchn


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius SSR Botanic Garden


Najčastejšie otázky a odpovede o Botanickej záhrade Mauríciu SSR:

1. Kde sa nachádza Botanická záhrada Maurícius SSR?
Botanická záhrada Maurícius SSR sa nachádza na ostrove Maurícius v oblasti Pamplemousses.

2. Aké sú otváracie hodiny Botanickej záhrady?
Botanická záhrada je otvorená pre verejnosť od 8:30 do 17:00 hodín každý deň.

3. Koľko stojí vstup do Botanickej záhrady?
Vstupné do Botanickej záhrady pre dospelých je 200 rupií a pre deti (6 - 12 rokov) je 100 rupií.

4. Aké rastliny a zvieratá možno v Botanickej záhrade vidieť?
V Botanickej záhrade Maurícius SSR môžete vidieť viac ako 650 druhov rastlín, vrátane endemických druhov, ako aj viac ako 85 druhov vtákov a niektoré mačky a želvy.

5. Aká je veľkosť Botanickej záhrady?
Botanická záhrada Maurícius SSR sa rozprestiera na ploche 37 hektárov.

6. Je možné si vziať piknikový kôšok do Botanickej záhrady?
Nie, piknikovanie nie je povolené v Botanickej záhrade Maurícius SSR.

7. Existuje v Botanickej záhrade možnosť prenájmu audio sprievodcu?
Áno, v Botanickej záhrade Maurícius SSR je možné si prenajať audio sprievodcu s podrobnými informáciami o jednotlivých druhoch rastlín a zvierat.

8. Aké aktivity a zážitky ponúka Botanická záhrada pre návštevníkov?
Okrem prehliadky rôznych druhov rastlín a zvierat, Botanická záhrada ponúka aj prehliadku starého domu Mon Plaisir, ktorý sa nachádza v areáli, a návštevu múzea s botanickou zbierkou.

9. Ako sa dostať do Botanickej záhrady Maurícius SSR?
Botanická záhrada je dostupná taxíkom, verejnou dopravou alebo s vlastným autom. Nachádza sa asi 10 km severne od hlavného mesta Port Louis.

10. Má Botanická záhrada reštauráciu alebo kaviareň?
Áno, v Botanickej záhrade sa nachádza reštaurácia, kde si môžete vychutnať občerstvenie a nápoje.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Botanickej záhrade Maurícius SSR. Pri návšteve je vždy dobré overiť si aktuálne informácie na oficiálnej webovej stránke záhrady alebo sa informovať priamo na mieste.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky