Nájdite letenky s najlepšou cenou

Portugalsko Pico Island (Azory)

Ubytovanie Portugalsko Pico Island (Azory)


Portugalsko, krajina bohatá na krásne pláže, bohatú históriu a fascinujúcu kultúru, ponúka návštevníkom veľa možností na objavovanie. Ak hľadáte neobvyklé a exotické ubytovanie, Pico Island v skupine ostrovov Azorských ostrovov by vás mohol zaujať.

Pico Island je malý vulkanický ostrov, ktorý sa nachádza v severnej časti Azorských ostrovov. Je to jeden z najmladších ostrovov a je domovom najvyššieho vrcholu v Portugalsku - Pico Mountain. Vzhľadom k svojmu vulkanickému pôvodu ponúka Pico Island jedinečnú scenériu s čiernymi lávovými poliami a úchvatnými výhľadmi na oceán.

Ak hľadáte neobvyklé ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v jednej z tradičných domčekov zvaných "Casas de Abasto". Tieto historické domy, ktoré kedysi slúžili na uskladnenie plodín, boli premenené na útulné a pohodlné ubytovanie pre návštevníkov. V týchto rustikálnych domčekoch nájdete autentické portugalské vybavenie a interiér v kombinácii s modernými pohodlím. Môžete sa tešiť na klimatizáciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie a súkromné kúpelne.

Ak preferujete niečo trochu luxusnejšie, mali by ste sa pozrieť na jedno z plážových letovísk, ktoré ponúka Pico Island. Tieto rezorty sú ideálne pre tých, ktorí si chcú dopriať oddych a relaxáciu. Sú tu bazény, pláže, wellness centrá a veľa ďalších zariadení a služieb, ktoré vám pomôžu zrelaxovať a užívať si dovolenku.

Pico Island je známy svojou bohatou kuchyňou a jedlami z morských plodov. Vďaka blízkosti oceánu si tu môžete vychutnať čerstvé a chutné ryby a morské plody. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka možnosť stravovania a ponúkajú široký výber kulinárskych jedál a miestnych dobroty. Nezabudnite si vychutnať známu a vyhlásenú Pico wine, ktorý je jedným z najlepších vín v Portugalsku.

Pico Island je tiež známe športovými aktivitami, ktoré ponúka. Môžete si vychutnať šnorchlovanie a potápanie, vodné športy a prechádzky po jeho úchvatnej prírode. Ak máte radi adrenalín, môžete sa vydať na výstup na vrchol Pico Mountain. Tento zážitok vám prinesie neuveriteľne výhľad na okolitý ostrov a oceán.

V Pico Island nájdete aj mnoho historických pamiatok a miest, ktoré stojí za návštevu. Môžete navštíviť Pico Museu, kde si môžete prezrieť artefakty a dozvedieť sa viac o histórii ostrova. Pokochajte sa panoramatickými výhľadmi na Pico Mountain a ak máte radi architektúru, navštívte kostoly a kláštory, ktoré sa nachádzajú v rôznych dedinkách na ostrove.

Pico Island na Azorách je ideálny cieľ pre tých, ktorí hľadajú exotickú dovolenku s bohatou prírodou a kultúrou. Nehľadajte ďalej, pokiaľ hľadáte neobvyklé a zaujímavé ubytovanie, ktoré si užijete na krásnom ostrove Pico. Táto kombinácia prírody, kultúry a bohatstva bude nepochybne nezabudnuteľným zážitkom.


Letenka Portugalsko Pico Island (Azory)


Portugalsko is a beautiful country with numerous scenic destinations, but perhaps one of the most stunning places to visit is Pico Island, located in the Azores. Pico is a volcanic island that boasts breathtaking landscapes, a unique culture and a host of outdoor activities, making it an ideal spot for tourists looking for an unforgettable adventure.

Getting to Pico Island is made easy thanks to an array of flight options available. Travelers can fly from Lisbon to Pico Island Airport, with flight times typically around 2 hours and 45 minutes. Alternatively, there are flights available from other major European airports such as London, Madrid, Frankfurt, and Amsterdam.

Once you arrive in Pico Island, you will be greeted with an abundance of sights and activities to experience. Pico Island is home to Mount Pico, the highest peak in Portugal, which provides an unforgettable hiking experience. Visitors can also take a tour of the Gruta das Torres, a lava tube cave located under the ground.

If you are looking for a cultural experience, Pico Island has plenty to offer as well. The island has a long and rich tradition of wine-making, with unique vineyards and wineries scattered around the island. Wine lovers should make it a point to sample some of the local Verdelho, a white wine that is unique to Pico Island.

Pico Island has several accommodation options, from budget-friendly hostels to luxury hotels, so you are sure to find something that fits your budget. Visitors can also choose to rent a car or bike to explore the island on their own, or opt to take a guided tour to learn more about the island's history, culture, and nature.

In conclusion, Pico Island is a fantastic destination that every traveler should have on their bucket list. The relaxing and scenic nature of the island, combined with its rich history, culture and numerous activities make it an ideal spot for a great vacation. With a wide variety of flight options available to Pico Island, it's never been easier to visit this beautiful part of Portugal.


Počasie Portugalsko Pico Island (Azory)


Pico Island na ostrovoch Azorského súostrovia je jedným z najkrajších miest v Portugalsku. Ako názov naznačuje, je to jedno z najväčších ostrovov v rámci súostrovia a jeho vrchol Pico je najvyšším vrcholom v Portugalsku.

Počasie na Pico Island je typické pre subtropické podnebie. Toto miesto je známe svojimi miernymi teplotami počas celého roka, vďaka ovplyvneniu morskými prúdmi z Mexického zálivu. V zime sa teploty pohybujú okolo 10 °C a v lete dosahujú približne 25 °C, čo z neho robí ideálne miesto na návštevu počas celej roka.

Ostrovná poloha Pico Island znamená, že počasie môže byť dosť nestále. Býva tu dosť zrážok, najmä v zime a na jar, čo napomáha zalesneniu a tvorbe zelených a pestrofarebných krajín. Avšak letné mesiace sú obyčajne suchšie a jedinečné rozmanité ekosystémy sa stávajú viditeľnejšími.

Pico Island je tiež známe svojimi silnými vetrami. Väčšina turistov sem prichádza kvôli príležitostiam na surfovanie a windsurfing. Veterné podmienky však môžu byť pre niektorých ľudí príliš silné, takže je dôležité mať to na pamäti pri plánovaní výletu na ostrov.

Vhodným časom na návštevu Pico Island je od mája do septembra, keď je počasie najstabilnejšie a teploty najpríjemnejšie. To je obdobie, kedy sa ostrov prebúdza do plnej krásy s kvitnúcimi kvetmi a zeleňou. Môžete si vychutnať krásne pláže, vychádzky po vidieku a skalnaté pobrežie.

Okrem počasia ponúka Pico Island aj mnoho iných atrakcií, ako je svetoznáma vinná réva, ktorá sa rozprestiera na rozsiahlych vinohradoch. Môžete sa zapojiť do vinných ochutnávok a dozvedieť sa viac o procese výroby vína.

Ďalšou veľkou atrakciou Pico Island je samotný vrchol Pico, ktorý nie je obvyklým turistickým cieľom. Pre skúsenejších horolezcov je to však obľúbený cieľ a výstup na vrchol môže byť nezabudnuteľným zážitkom.

V záverečnom zhrnutí, počasie na Pico Island je typické pre subtropické podnebie so strednými teplotami počas celého roka. Sú tu však výrazné zmeny v rámci jednotlivých ročných období, takže je dôležité si vybrať správny čas na návštevu. Bez ohľadu na sezónu však Pico Island ponúka nádheru a mnoho príležitostí na objavovanie pre návštevníkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Pico Island (Azory)


Najčastejšie otázky a odpovede o Portugalsku, konkrétne ostrove Pico na Azorách, môžu zahŕňať:

1. Ako sa dostanem na ostrov Pico?
Na ostrov Pico sa dá dostať letecky z hlavného mesta Azor - Ponta Delgada, alebo trajektom z iných ostrovov Azor.

2. Aké atrakcie ponúka ostrov Pico?
Ostrov Pico je známy svojím ikonickým vrcholom so sopkou Pico, ktorý je skvelý na turistiku a lezenie. Okrem toho môžete navštíviť aj morské jaskyne, vinohrady, historické dediny a národné parky.

3. Ako je počasie na ostrove Pico?
Počasie na ostrove Pico je zvyčajne miernym oceánskym a subtropickým podnebím. Letá sú teplé a suchšie, s teplotami okolo 25 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimy sú mierne a vlhké, s teplotami okolo 15 stupňov Celzia.

4. Aké sú typické jedlá na ostrove Pico?
Na Pico môžete ochutnať tradičné portugalské jedlá ako bakalár a kapor, ale aj morské plody a čerstvé miestne ovocie a zeleninu.

5. Aké je ubytovanie na ostrove Pico?
Na ostrove Pico nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných rezortov po malé rodinné penzióny a chalupy. Mnoho z ubytovaní ponúka krásny výhľad na sopku Pico.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Pico?
Najlepší čas na návštevu ostrova Pico je od júna do septembra, keď je počasie najteplejšie a suššie. Avšak, ak plánujete turistiku na vrchol Pica, odporúčame sa informovať o podmienkach, keďže vrchol môže byť zamračený a pokrytý oblakmi.

7. Potrebujem víza na návštevu Portugalska?
Ak ste občanom EÚ, nepotrebujete víza na návštevu Portugalska. Obyvatelia iných krajín by mali skontrolovať vízovú povinnosť na konzulárnom úrade alebo veľvyslanectve Portugalska v ich krajine.

Toto je len niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa ostrova Pico na Azorách. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať o konkrétne témy, ktoré vás zaujímajú.


Dovolenka Portugalsko Pico Island (Azory)


Portugalsko, konkrétne ostrov Pico, patrí medzi skryté poklady Európy. Tento ostrov, ktorý sa nachádza na Azoroch, ponúka návštevníkom dokonalú kombináciu prírodného bohatstva, kultúrnych pokladov a vynikajúceho jedla. Nech je váš záujem o dobrodružstvo, oddych alebo spoznávanie nových miest, Pico Island je miestom, ktoré vás určite nadchne.

Ostrov Pico je najväčší ostrov Zhromaždenia ostrovov Azory a je asi 8 km od susedného ostrova Faial. Je pomenovaný po svojom najvyššom vrchole, Pico, ktorý je najvyšším vrchom v Portugalsku a dosahuje výšku 2 351 metrov. Tento vulkanický vrchol je jedným z najväčších lákadiel pre turistov a vášnivých horolezcov.

Hlavné mesto ostrova, Madalena, je prístavné mesto, ktoré je ideálnou základňou pre vaše dobrodružstvá na Pico. V Madalene nájdete pôvabné reštaurácie, kaviarne a obchody, kde si môžete vychutnať miestne špeciality. Mesto je známe aj svojou historickou zónou, kde môžete objaviť krásne staré kamenné domy a kostoly.

Jedným z hlavných turistických zaujímavostí Pico Island je ochutnávka miestnych vín. Ostrov je známy svojimi vinohradmi a vinárstvom, ktoré sa venuje pestovaniu tradičných vín. Môžete si vziať túru po vinohradoch, navštíviť miestne vinárne a ochutnať ich výnimočné vína, ako napríklad slávne víno Verdelho.

Pre milovníkov prírody ponúka Pico Island obrovskú škálu možností. Môžete sa vydať na trek okolo ostrova, kde budete obdivovať nádherné výhľady na oceán a okolité ostrovy. Ak máte radi podmorský svet, môžete si vziať potápačský výlet a objaviť nádherný podmorský život, ako sú delfíny, morské želvy a dokonca aj veľryby.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, nevynechajte návštevu historických lokalít na ostrove. Jedným z nich je UNESCO chránená lokalita, staré mesto Criação Velha, ktoré sa od roku 2004 nachádza na Zozname svetového dedičstva. Tu môžete vidieť tradičné kamenné domy a históriu miestnych obyvateľov.

Ak hľadáte oddych a relaxáciu, ostrov Pico má aj pre vás veľa ponúk. Na niektorých plážach môžete len tak ľahnúť na piesok a relaxovať pri zvukoch vĺn. Alebo si môžete užiť termálne kúpele, ktoré ostrov ponúka. Tieto kúpele, ktoré využívajú geotermálne vody z vnútroostrovia, sú ideálne na oddych a liečbu rôznych ochorení.

V neposlednom rade nezabudnite ochutnať miestnu kuchyňu. Pico Island je známy svojimi čerstvými morskými plodmi, ako sú chobotničky, langusty a ryby. Môžete si tiež vychutnať tradičné jedlá, ako je kôpr, ktorý je typický pre Azory.

Ak plánujete dovolenku, nemôžete vynechať Pico Island na Azoroch. S jeho krásnymi prírodnými scenériami, bohatou históriou a vynikajúcou gastronómiou je táto destinácia určite miestom, ktoré stojí za návštevu. Pripravte sa na úžasné dobrodružstvo a nezabudnite si užiť všetko, čo tento ostrov ponúka.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky