Nájdite letenky s najlepšou cenou

Rakúsko Burgenland

Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Burgenland


1) Aké je hlavné mesto Burgenlandu?
Odpoveď: Eisenstadt.

2) Ako sa volí najväčšie jazero v Burgenlande?
Odpoveď: Neusiedler See.

3) Ktoré vinárske oblasti sa nachádzajú v Burgenlande?
Odpoveď: Neusiedlersee-Hügelland, Mittelburgenland a Südburgenland.

4) Ktoré kúpele sú najpopulárnejšie v Burgenlande?
Odpoveď: Lázně St. Martins a Lázně Bad Tatzmannsdorf.

5) Aké sú najdôležitejšie turistické atrakcie v Burgenlande?
Odpoveď: Schloss Esterházy, Fertőd Esterházy Palace, National Park Neusiedler See-Seewinkel a Mörbisch am See.

6) Aké je tradičné jedlo v Burgenlande?
Odpoveď: Burgenlandská slanina s cibuľou a chrenom, a Burgenlandské rezance s maku a kyslou smotanou.

7) Aké sú najdôležitejšie svetové dedičstvá v Burgenlande?
Odpoveď: Fertőd Esterházy Palace a krajina Kultúry Podyjia-Dyje.

8) Aké sú najvhodnejšie aktivity pre návštevníkov v Burgenlande?
Odpoveď: Cyklistika, turistika, vinohradnícke túry a kúpanie v jazerách a kúpeľoch.

9) Aké sú najlepšie letné festivaly v Burgenlande?
Odpoveď: Castle Concerts Esterházy, Liszt Festival Raiding a Seefestspiele Mörbisch.

10) Aké sú najlepšie zimné športy, ktoré si môžete vyskúšať v Burgenlande?
Odpoveď: Bežkovanie po značených tratiach a lyžovanie vo vnútorných športových centrách.


Ubytovanie Rakúsko Burgenland


Rakúsko je krajinou plnou krásnych prírodných scenérií, kultúrnych pamiatok a histórie. Jeho jedno z najkrajších a najzaujímavejších regiónov je určite Burgenland. Tento región leží na východnom okraji Rakúska a je známy svojou bohatou kultúrou, vinármi a termálnymi kúpeľmi. Keďže Burgenland je veľmi obľúbený medzi turistami, ponuky ubytovania tu sú naozaj rozmanité.

Keď navštevujete Burgenland, možno by ste chceli pobývať v jednom z malých historických miest, ktoré sú rozmiešané po celej oblasti. Tieto mestá často poskytujú pokojné a romantické prostredie pre turistov. Môžete si vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, ako sú hotely, penzióny a apartmány. V hoteloch nájdete komfortné izby, dobrú stravu a príjemnú atmosféru. Penzióny sú často rodinné prevádzky a ponúkajú teplé a príjemné prostredie. Ak preferujete nezávislosť, apartmány sú skvelou voľbou, keďže máte vlastnú kuchyňu a priestor.

Medzi najkrajšie mestá v Burgenlande patria napríklad Rust, Eisenstadt a Sopron (v susednom Maďarsku). Rust je malé a malebné mestečko známe pre svoje vínne sklepy a historické budovy. Môžete tu nájsť ubytovanie v rodinných penziónoch alebo krásnych historických hoteloch. Eisenstadt, hlavné mesto Burgenlandu, je tiež skvelým miestom na pobyt. Mesto je známe svojou starobylou architektúrou a nádherným hradom Esterházy. V okolí mesta nájdete viacero hotelov a penziónov, kde si môžete oddýchnuť po celodennom objavovaní okolia. Sopron je krásne mesto v susednom Maďarsku, ktoré je ľahko dostupné z Burgenlandu. Mesto je plné historických pamiatok a krásnych uličiek. Ubytovanie tu je dostupné vo forme hotelov aj apartmánov.

Ak máte skôr radi prírodu a oddych na čerstvom vzduchu, môžete zvážiť ubytovanie v niektorom z vidieckych regiónov Burgenlandu. Tieto regióny ponúkajú okolo hory, na brehu jazera alebo v blízkosti prírodných rezervácií. Je tu mnoho možností na aktívny oddych v prírode, ako sú turistika, cyklistika a vodné športy. Ak si prenajmete chatu alebo apartmán, budete mať pocit slobody a súkromia.

Návšteva Burgenlandu je nezabudnuteľným zážitkom a výber ubytovania môže veľmi ovplyvniť priebeh vášho výletu. Nech už preferujete históriu a kultúru alebo prírodu a oddych, v Burgenlande nájdete to, čo hľadáte. Pokiaľ sa rozhodnete pre ubytovanie v tomto úžasnom regióne, určite budete spokojní s výberom.


Dovolenka Rakúsko Burgenland


Rakúsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe a ponúka veľa možností na kvalitný oddych a zábavu. V rámci Rakúska je jedným z najmalebnejších regiónov Burgenland. Tento región, nachádzajúci sa na východe krajiny, ponúka nádherne zachovanú prírodu, bohatú kultúru a širokú škálu aktivít pre návštevníkov.

Hlavným mestom Burgenlandu je Eisenstadt, ktoré je známe svojím krásnym barokovým hradom Esterházy. Tento hrad je zaujímavý nielen svojou architektúrou, ale aj svojimi záhradami a hudobnou históriou. V hradnom parku sa nachádza aj slávny Esterházyho hrob, kde je pochovaný známy skladateľ Joseph Haydn.

Okrem Esterházyho hradu je v Burgenlande aj ďalších veľa zámkov a hradov, ktoré sú otvorené pre verejnosť. Medzi tieto patrí hrad Forchtenstein, známy svojou bohatou históriou a nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu.

V Burgenlande je tiež niekoľko národných parkov, ktoré lákajú milovníkov prírody. Napríklad národný park Neusiedler See-Leithagebirge je známy svojím jedinečným ekosystémom a je zaradený medzi svetové dedičstvo UNESCO. Tento park ponúka možnosti na turistiku, cyklistiku a vodné športy na jazere.

Okrem prírodných krás Burgenlandu je tu aj bohatá kultúrna scéna. V regióne sa koná mnoho festivalov, koncertov a podujatí s dôrazom na ľudovú hudbu a tradície. Okrem toho sú tu tiež pestrofarebné trhy, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a vín.

Rakúsko Burgenland je známe aj svojimi vinárskymi regiónmi. Medzi najznámejšie patrí región Neusiedler See, kde sa pestuje široká škála odrodových vín. Miestne vína sú známe svojou kvalitou a často sa objavujú v medzinárodných súťažiach. Pre milovníkov vína je tu mnoho vínnych pivníc a vinárstiev, kde si môžete vychutnať degustáciu jedinečných rakúskych vín.

V Burgenlande sa môžete tiež tešiť na množstvo outdoorových aktivít. Dolina Pinkatal ponúka možnosti na túry a lezenie, zatiaľ čo jazero Neusiedler See je obľúbené miesto na cykloturistiku a vodné športy. Ak máte radi termálne kúpele, môžete navštíviť niektorý z mnohých wellness hotelov, ktoré sú v regióne.

Rakúsko Burgenland je skutočným rajom pre turistov a ponúka všetko, čo si môžete priať pre svoju dovolenku. Od nádhernej prírody a bohatej kultúry až po výbornú gastronómiu a vynikajúce vína, tento región vám poskytne nezabudnuteľné zážitky. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť hrad Esterházy, vyskúšať miestne vína, alebo objavovať krásy národného parku, Burgenland vás určite očarí svojou pohostinnosťou a jedinečným charakterom.


Počasie Rakúsko Burgenland


Počasie v Rakúsku Burgenland sa líši v závislosti od ročného obdobia a lokalizácie. Burgenland, ktorý leží na východnom okraji Rakúska, je známy svojou slnečnou a suchou klímou, ktorá obzvlášť vyhovuje pestovaniu hrozna a vinárskej kultúre.

V letných mesiacoch môžeme očakávať teploty od 25°C až do 35°C a občasné búrky s krátkodobými dažďami. V tejto dobe sú najteplejšie oblasti v južnej časti, okolo jazera Neusiedler See a prihraničnej lokalite s Maďarskom.

Jeseň v Burgenlande prináša mierne teploty a vysokú vlhkosť, ktoré vytvárajú ideálne podmienky pre zber hrozna. Obe oblasti sa týmto javom prispôsobili a vytvárajú z nich veľké vinárske oblasti s množstvom pestovateľov hrozna.

Zima v Burgenlande môže byť chladná, ale zväčša nie príliš dlhá. Teploty sa pohybujú od 3°C až do -5°C s miernym snežením a menej ako 10 dní ročne s teplotami pod -10°C. Väčšina oblastí v Burgenlande tiež ponúka riešenia zimných športov a je preto obľúbenou turistickou destináciou v zimnom období.

Jar v Burgenlande je obdobím, kedy teploty začínajú stúpať a príroda sa začína prebúdzať. Je to obdobie mnohých vinárskej festivalov a trhov, kde si môžete vychutnať najlepšie vína z miestnych viníc a pokrmov z regiónu.

Celkovo, Burgenland má mierne kontinentálne podnebie s miernymi zmenami teploty medzi ročnými obdobiami. To robí túto oblasť ideálnou pre pestovanie hrozna a vinohradníctvo a zároveň príjemnou celoročnou turistickou destináciou.


Letenka Rakúsko Burgenland


Rakúsko Burgenland je fascinujúce miesto, ktoré si určite zaslúži vašu pozornosť. Ak plánujete cestovať do tejto oblasti, jedna z najlepších možností je využiť leteckú dopravu. Letenky do Rakúska Burgenland sú často dostupné a poskytujú rýchly a pohodlný spôsob, ako sa dostať do tohto krásneho regiónu.

Burgenland je najvýchodnejším štátom Rakúska a hraničí s Maďarskom a Slovinskom. Je to oblasť bohatá na kultúrnu dedičinu, úchvatnú prírodu a históriu. Práve tu nájdete množstvo fascinujúcich miest na objavovanie a skvelých aktivít na vyskúšanie.

Ak sa rozhodnete využiť leteckú dopravu, existuje niekoľko letísk v blízkosti Rakúska Burgenland, ktoré môžete vybrať. Najbližšie medzinárodné letisko je Letisko Viedeň-Schwechat, ktoré sa nachádza asi hodinu jazdy od väčšiny destinácií v Burgenlande. Toto letisko je jedným z najrušnejších letísk v Európe a ponúka veľký výber letov z rôznych destinácií.

Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú priame lety do Viedne z rôznych miest na celom svete. Takže nezáleží na tom, odkiaľ pochádzate, je veľmi pravdepodobné, že nájdete lety, ktoré vám vyhovujú. Mnohí cestovatelia si vyberajú leteckú dopravu, pretože je to rýchle a efektívne.

Po prílete na letisko Viedeň-Schwechat je možné sa do Rakúska Burgenland dostať rôznymi spôsobmi. Môžete si prenajať auto a ísť po vlastnej osi, alebo využiť verejnú dopravu ako autobusy alebo vlaky. Obaja sú spoľahlivé a pohodlné spôsoby, ako cestovať z letiska do Burgenlandu.

Rakúska Burgenland je známa svojou nádhernou prírodou a vidieckym šarmom. V tomto regióne nájdete nádherné vinice, kde si môžete vychutnať vzorky miestnych vín. Okrem toho existuje množstvo historických miest, ako napríklad hrad Esterházy, kde môžete objavovať bohatú históriu a kultúru.

Ak máte radi aktívny oddych, v Burgenlande nájdete aj množstvo možností na túry, cyklistiku a vodné športy. Jazerá Neziderské a Fertö jezera sú ideálne miesta na plachtenie alebo rybolov. Prírodné rezervácie, ako napríklad Národný park Neziderské jazero, ponúkajú krásnu prírodu a možnosť pozorovať zvieratá.

V Burgenlande nie je núdza ani o tradičnú kuchyňu. Tento región je známy pre svoju bohatosť na miestne špeciality, ako napríklad pečená hus alebo langose, ktoré si určite musíte vyskúšať.

Celkovo, letenky do Rakúska Burgenland sú skvelou voľbou pre cestovateľov, ktorí chcú objavovať tento fascinujúci región rýchlo a pohodlne. Bez ohľadu na vaše záujmy, tu nájdete niečo pre vás. Príroda, kultúra, história a výborné jedlo - všetko to môžete zažiť v Rakúsku Burgenland. Nechajte sa inšpirovať a naplánujte svoju cestu už dnes!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky