Nájdite letenky s najlepšou cenou

Seychely Cousine Island

Dovolenka Seychely Cousine Island


Cousine Island je ostrov nachádzajúci sa v srdci Indického oceánu a je súčasťou Seychelských ostrovov. Tento malý raj na zemi je známy svojou nádhernou a panenskou prírodou, čo ho robí ideálnym miestom pre dovolenku.

Seychely sú už dlho destináciou snov mnohých cestovateľov a turistov z celého sveta. Cousine Island je však skutočne jedinečný. Je to súkromný ostrov, ktorý ponúka exkluzívnu dovolenku, kde môžete zažiť nevšednú harmóniu s prírodou.

Ostrov je pokrytý bujnou vegetáciou a ponúka jedinečný druh ekosystému. Je známy svojou jedinečnou flórou a faunou, vrátane 7 druhov vtákov, ktoré možno nájsť iba na tomto ostrove. Vďaka prísne kontrolovanému prístupu a ochrane si môžete vychutnať nádherné podmorské dobrodružstvo pri potápaní v krásnych koralových útesoch alebo pozorovať vzácne morské živočíchy.

Okrem svojej ohromujúcej prírody ponúka Cousine Island aj luxusné a súkromné ubytovanie. Ostrov disponuje len 8 villami, čo zaručuje, že tu nebudete mať problém s preplnenými plážami alebo rušnými turistami. Každá vila je vybavená súkromným bazénom a terasou s výhľadom na oceán, čo vám umožní relaxovať a obdivovať nádherné výhľady.

Na Cousine Island sa o vás postará aj privátny personál, ktorý je pripravený splniť vaše každé prianie. Od luxusných masáží na pláži po romantické večere pod hviezdnou oblohou, tu si môžete užiť najvyšší stupeň pohodlia a hostinca.

Pre tých, ktorí sa radi zaoberajú aktívnymi aktivitami, ostrov ponúka širokú škálu možností. Môžete sa vybrať na prechádzku po chodníkoch, kde môžete obdivovať rôzne druhy rastlín a živočíchov alebo sa vybrať na rybárčenie na otvorenom mori. Okrem toho je tiež možné absolvovať viachodinovú plavbu na súkromnej jachte okolo ostrova, kde si môžete vychutnať opaľovanie a plávanie v modrom oceáne.

Cousine Island je skutočným rajom na zem pre milovníkov prírody a tých, ktorí hľadajú luxus a súkromie. Ponúka dokonalý únik z reality a umožňuje vám objaviť kúzlo Seychel.


Ubytovanie Seychely Cousine Island


Cousine Island je jedným z najexkluzívnejších a najluxusnejších ostrovov na Seychelách, ponúkajúci svojim návštevníkom jedinečný zážitok z pobytu v kontakte s prírodou. Tento ostrov, nachádzajúci sa na juhozápade Seychel v Indickém oceáne, s rozlohou iba 27 hektárov, sa môže pochváliť nekonečnými bielymi plážami a jasnými turisticky nezastúpenými vodami.

Jednou z najväčších výhod ponúkaných na Cousine Island je jeho súkromie. Pretože ostrov je súkromným vlastníctvom, je tu obmedzený prístup pre verejnosť, čo zaručuje, že sa budete môcť oddýchnuť v tichu a pokoji bez davov turistov. Ubytovanie na ostrove je zastúpené iba jedným luxusným rezortom, v ktorom sa nachádza iba šesť exkluzívnych vile s výhľadom na oceán.

Vyberte si z viacerých typov ubytovania, ktoré sú navrhnuté tak, aby zabezpečili vaše maximálne pohodlie a súkromie. Rezervovať si môžete napríklad vilu so štyrmi spálňami, ktorá je ideálna pre rodiny alebo skupiny priateľov. Každá vila je priestranná a elegantne zariadená s výrazným dôrazom na luxus a pohodlie. Všetky izby majú klimatizáciu, vlastnú kúpeľňu, terasu a sú vybavené modernými zariadeniami.

Okrem skvelého ubytovania ponúka ostrov Cousine Island aj mnoho atrakcií a aktivít, ktoré vám umožnia objaviť prírodnú krásu Seychel v plnom rozsahu. Na ostrove nájdete biodiverzitnú rezerváciu, kde môžete vidieť vzácne druhy rastlín a živočíchov, vrátane ohrozených korytnačiek a mnohých druhov vtákov. Sú tu tiež turistické traily, ktoré vás zavedú do miest, kde si môžete vychutnať nádherné výhľady na ostrov a oceán.

Po dlhom dni plnom objavovania sa môžete vrátiť do rezortu a relaxovať pri bazéne alebo si dopriať kúpeľ v súkromnom bazéne vo vašom ubytovaní. K dispozícii je aj plážový klub poskytujúci rôzne športové vyžitie, ako je potápanie, šnorchlovanie alebo rybolov. Pre tých, ktorí si prajú súkromie, je tu aj možnosť stráviť romantický večer na pláži so sviečkami a privátny piknik.

Cousine Island je ideálnym miestom pre tých, ktorí si prajú vychutnať luxusné ubytovanie a súkromie v krásnom prírodnom prostredí. Ak snívate o úniku na ostrov, kde budete mať k dispozícii iba vy a vaša spoločnosť, neváhajte a navštívte Cousine Island. Bude to jedinečné a nezabudnuteľné dobrodružstvo, ktoré vám poskytne úplný oddych od každodenného zhonu.


Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Cousine Island


1. Kam sa nachádza ostrov Cousine na Seychelách?
Ostrov Cousine sa nachádza v Indickom oceáne, približne 6 kilometrov západne od hlavného ostrova Mahé na Seychelách.

2. Ako sa dostanem na ostrov Cousine?
Na ostrov Cousine sa dá dostať iba súkromným lodným prepravcom, ktorý je poskytovaný rezortom Cousine Island. Cesta lodou trvá približne 30 minút z hlavného ostrova Mahé.

3. Ktoré aktivity a zážitky môžem na ostrove Cousine zažiť?
Na ostrove Cousine si môžete vychutnať plážovanie, potápanie, rybolov, turistiku po prírodnom rezerváte ostrova, pozorovanie divokých živočíchov a mnoho ďalších prírodných zážitkov.

4. Koľko ubytovacích možností ponúka ostrov Cousine?
Ostrov Cousine ponúka iba jediný luxusný rezort, ktorý má iba 8 viliek pre hostí. Tento rezort je známy svojou súkromnosťou a výhradnou atmosférou.

5. Aké je počasie na ostrove Cousine?
Na ostrove Cousine je podnebie tropické a teplé po celý rok. Teploty sa pohybujú medzi 24-32 ° C. Obdobie dažďov trvá od december do februára, ale aj v ostatných mesiacoch môžu byť príležitostné dážďové prehánky.

6. Je ostrov Cousine vhodný pre rodinnú dovolenku?
Áno, ostrov Cousine je vhodný aj pre rodinnú dovolenku. Rezort ponúka rôzne aktivity pre deti a ponúka priestor na súkromie a oddych.

7. Aké druhy živočíchov môžem vidieť na ostrove Cousine?
Na ostrove Cousine je mnoho endemických druhov vtákov a rôznych morských živočíchov, ako sú korytnačky, žraloky, ryby a delfíny. Ostrov je tiež domovom viacerých druhov plazov a iných exotických živočíchov.

8. Musím sa očkovať na Seychely pred cestou na ostrov Cousine?
V prípade cestovania zo zahraničia sa odporúča skontrolovať si aktuálne očkovacie odporúčania pre Seychely. Doporučuje sa očkovanie proti hepatitíde A a B, chrípke a tetanu.

9. Koľko dní by som mal stráviť na ostrove Cousine, aby som si vychutnal všetky zážitky?
Odporúča sa stráviť aspoň 3 až 4 dni na ostrove Cousine, aby ste si mohli vychutnať plážovanie, turistiku a vidieť viac divokej prírody a živočíchov.

10. Čo by som mal zobrať so sebou na cestu na ostrov Cousine?
Odporúča sa zobrať so sebou plavky, opaľovací krém s vysokým SPF, repelent proti komárom, ľahkú a vzdušnú oblečenie, pohodlné obuv na turistiku, fotoaparát a iné základné veci pre plážový pobyt.


Počasie Seychely Cousine Island


Seychely sú oblúk ostrovov nachádzajúci sa vo východnej Afrike v Indickom oceáne. Jedným z najkrajších ostrovov Seychel je Cousine Island, ktorý má jedinečnú prírodu a klímu. V tomto článku sa pozrieme na počasie na ostrove Cousine Island a ako ho môžete najlepšie využiť pri plánovaní svojej dovolenky.

Seychely majú tropické podnebie, čo znamená, že tu panuje vysoká teplota a vlhkosť takmer po celý rok. Cousine Island nie je výnimkou a počas celého roka tu môžete očakávať teplotu okolo 30 °C. Tropické dažde sú bežné, a preto je dobré mať so sebou vždy pršiplášť alebo dáždnik. Na Cousine Island sa dažde nachádzajú hlavne vo forme krátkych prívalových zrážok, takže nie je nevyhnutné, aby vás zastihli na pláži po celý deň.

Vonkajšie teploty sú prijateľné, ale je dôležité pamätať na vysokú vlhkosť vzduchu, čo môže spôsobiť pocit, že je o niečo teplejšie. Preto je dôležité sa chrániť pred slnkom, používať opaľovací krém s vysokou ochranou a piť dostatok vody, aby ste sa vyhli dehydratácii.

Ak plánujete svoju návštevu Cousine Island, najlepším časom je obdobie medzi májom a septembrom. Toto obdobie je známe ako suché obdobie a je vhodné pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť pravidelným tropickým dažďom. Teplota je vtedy príjemná a dostanete sa na ostrov v období, kedy je najmenej možností na dažď.

Počas vášho pobytu na Cousine Island sa nezabúdajte oddýchnuť na pláži a užívať si celoročné teplo. Pláže sú krásne s bielym pieskom a azúrovým morom, čo vytvára dokonalé prostredie na opaľovanie a relaxáciu. Môžete si tiež vychutnať rôzne vodné športy, ako je potápanie alebo surfovanie.

Okrem toho, Cousine Island ponúka aj možnosť preskúmať miestnu prírodu a divoký život. Na ostrove nájdete množstvo endemických druhov rastlín a zvierat, ktoré sa nachádzajú iba tu. Môžete si vziať prechádzky po tropických lesíkoch, ktoré pokrývajú väčšinu ostrova, a obdivovať krásu prírody.

Všeobecne platí, že Cousine Island je nádherným miestom na relaxáciu, oddych a objavovanie nových vecí. Bez ohľadu na ročné obdobie, kedy sem prídete, budete môcť vychutnávať jedinečné prírodné krásy tejto lokality. Buďte však pripravení na tropické podnebie a príležitostné dažde, čo vytvára ideálne prostredie pre pestrosť a zeleň ostrova.


Letenka Seychely Cousine Island


Seychely Cousine Island – Ostrov, ktorý zažiješ len raz v živote

Seychelské ostrovy sú známe svojou krásou a prírodou. Jedným z najkrajších ostrovov v tomto arhipelagu je bezpochyby ostrov Cousine. Nachádza sa približne 6 kilometrov západne od ostrova Praslin a ponúka neuveriteľné zážitky, ktoré si návštevníci budú môcť pamätať na celý život.

Let na ostrov Cousine je zážitkom sám o sebe. Vybrali sme si let s leteckou spoločnosťou Air Seychelles, ktorá má pravidelné lety na ostrov Mahé. Z Mahé sme pokračovali letom s malou súkromnou leteckou spoločnosťou, ktorá nás dostala až na ostrov Cousine. Let trvá len asi 15 minút, ale ponúka krásne výhľady na okolité ostrovy a more.

Po príchode na ostrov nás privítal tímový leader, ktorý nám poskytol podrobné informácie o ostrove, jeho histórii a zvykoch miestnych obyvateľov. Po ukážkovej prehliadke sme sa presunuli do našich bungalovov, kde sme sa ubytovali. Bungalovy sú situované v tieni kokosových palmov a ponúkajú nádherné výhľady na more.

Jedným z najväčších zážitkov pre nás bolo plávanie s morskými korytnačkami. Ostrov je domovom pre mnoho druhov morských živočíchov, ako sú napríklad delfíni, žraloky, ryby a korytnačky. Návštevníci majú možnosť plávať s korytnačkami a sledovať ich voľný pohyb v ich prírodnom prostredí.

Na ostrove Cousine sa nachádzajú aj rôzne turistické trasy, ktoré vedú cez tropickú džungľu a k bezpečným miestam na pozorovanie vtákov a ďalších zvierat. Najkrajšími miestami sú určite pláže, ktoré sú prekrásne zladené s bledomodrým morom.

Ostrov Cousine je miestom, kde sa môžete pripojiť k prírode a zažiť niečo, čo sa vám už možno nikdy nebude dariť. Je to nádherný ostrov, ktorý je určený pre tých, ktorí hľadajú nielen krásne prostredie, ale aj kultúru, zábavu a vynikajúce jedlo.

Ak si chcete zabezpečiť poriadny oddych, nezabudnite sa vydať na Seychelské ostrovy a navštíviť aj ostrov Cousine. Sľubujeme vám, že nebudete prekvapení a určite si sem budete chcieť vrátiť.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky