Nájdite letenky s najlepšou cenou

Singapur Singapore Botanic Gardens

Dovolenka Singapur Singapore Botanic Gardens


Singapur je pozoruhodné mesto, kde sa miešajú exotické kultúry a moderné technológie. Medzi najmiestnejšie miesta v meste patrí Singapore Botanic Gardens, ktoré ponúkajú návštevníkom príležitosť vidieť vzácne rastliny a kvety v tropickom prostredí.

Singapore Botanic Gardens sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a sú otvorené pre verejnosť od rána do večera. Sú to najstaršie botanické záhrady v Singapure a sú zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Rozprestierajú sa na ploche 74 hektárov a pozostávajú z niekoľkých častí, ako je napríklad Orchid Garden, Evolution Garden a Ginger Garden. Najvyšším bodom parku je Bukit Timah Hill, ktorý je tiež obľúbeným miestom pre turistov a domácich obyvateľov.

Botanické záhrady sú domovom mnohých druhov rastlín a kvetov, niektoré z nich sú vzácne a ohrozené. Orchid Garden, napríklad, obsahuje najväčšiu zbierku orchideí na svete a ponúka príležitosť vidieť niektoré z najkrajších kvetov na planéte.

Okrem prechádzok po záhradách a obdivovania krásy kvetov a rastlín je možné tiež navštíviť rôzne podujatia a prednášky organizované tam. Návštevníci tu môžu tiež relaxovať v parkoch a relaxovať v prírodnom prostredí.

Singapore Botanic Gardens sú ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, ako aj pre tých, ktorí hľadajú únik z mestského ruchu a chcú si odpočinúť v príjemnej atmosfére. Vstup na záhrady je bezplatný, a tak sa nezáväzne pozrieť na toto magické miesto môže každý.

V oblasti okolo Singapore Botanic Gardens sa nachádza mnoho hotelov a apartmánov, preto je to ideálne miesto na dovolenku. Môžete tu stráviť celý deň a nasiaknuť miestnou kultúrou a krásou prírody. S leteckými spojeniami Singapur je ľahko dostupný z rôznych krajín sveta a ponúka nespočetné množstvo atrakcií pre turistov.

Ak si hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň spoznať nové miesto a kultúru, Singapore Botanic Gardens sú tu pre Vás. Nevynechajte príležitosť pozrieť si tento klenot mesta Singapur.


Ubytovanie Singapur Singapore Botanic Gardens


Singapore Botanic Gardens je 74-hektárový prírodný raj, ktorý sa nachádza v Singapure, ktorý je jedným z najstarších a najznámejších botanických záhrad na svete. Táto nádherná lokalita je domovom pre viac ako 10 000 druhov rastlín a je zároveň hlavným turistickým miestom v Singapure.

Ak plánujete navštíviť tieto jedinečné záhrady, mali by ste zvážiť pobyt v jednom z hotelov v ich blízkosti. Existuje mnoho možností ubytovania, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti Singapore Botanic Gardens, čo vám umožní ľahký prístup k tejto nádhernej lokalite.

Jedným z najobľúbenejších hotelov v tejto oblasti je hotel "Singapore Botanic Gardens Hotel", ktorý sa nachádza priamo v záhradách. Tento hotel ponúka luxusné izby s nádherným výhľadom na záhrady a okolitú prírodu. Sú tu tiež detské ihriská, kde si môžu deti vychutnať hry a aktivity, a toto miesto je ideálne na prechádzky do prírody. Hotel tiež ponúka rôzne reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať jedlo a nápoje.

Ďalšou možnosťou ubytovania je hotel "Botanic Gardens View", ktorý sa nachádza v blízkosti záhrad a ponúka príjemné a cenovo dostupné ubytovanie. Tento hotel má jednoducho zariadené izby, ktoré sú pohodlné a čisté. Okrem toho tu nájdete bazén a posilňovňu, kde si môžete zregenerovať a udržať si svoju kondíciu.

Okrem týchto dvoch hotelov je tu aj množstvo ďalších hotelov v blízkosti Singapurských Botanických Záhrad. Mnoho z nich ponúka pohodlné a luxusné ubytovanie, ako aj rôzne iné vybavenie, ako sú reštaurácie, bary a wellnes centrá.

Pobyt v jednom z týchto hotelov vás umožní vychutnať si krásu Singapurských Botanických Záhrad ako prvý a ako posledný. Ráno si môžete vychutnávať pokojnú atmosféru záhrad a počúvať spev vtákov, kým večer môžete navštíviť záhrady v noci a vychutnať si ich osvetlenie a romantickú atmosféru.

Singapurské Botanické Záhrady sú miestom, kde môžete stráviť celý deň objavovaním a relaxáciou. Preto je skvelým nápadom ubytovať sa v ich blízkosti, aby ste mohli v plnej miere využiť svoj čas a skúmať túto nádhernú lokalitu. Bez ohľadu na to, aký hotel si vyberiete, môžete byť si istí, že budete mať nezabudnuteľný zážitok z pobytu v Singapurských Botanických Záhradách.


Počasie Singapur Singapore Botanic Gardens


Singapur je známy svojím tropickým a vlhkým počasím, čo poskytuje ideálne podmienky pre množstvo exotických rastlín a kvetov. Jedným z najkrajších miest v krajine, kde si môžete vychutnať túto zmes prírody a urbanizmu, sú Singapurské botanické záhrady.

Singapurské botanické záhrady, ktoré sú zároveň jedným z najstarších botanických záhrad na svete, sa rozprestierajú na ploche vyše 82 hektárov. Boli založené v roku 1859 a od roku 2015 sú zapísané na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Tieto záhrady sú domovom množstva rastlín a rôznych druhov vegetácie.

Jedným z najúžasnejších aspektov botanických záhrad je ich rozmanitosť. Môžete tu nájsť rastliny a kvety z celého sveta, hlavne z Ázie. V rámci záhrad existujú špeciálne časti, kde sú rastliny z krajín ako Čína, Malajzia, India či Austrália. Taktiež záhrady ponúkajú prehliadku orchideí, kde môžete vidieť rôzne druhy týchto krásnych kvetov, ktoré sú pre Singapur charakteristické.

Dôležitým aspektom počasia v záhradách je vlhkosť a horúčava. Singapurské klimatické podmienky sa prejavujú celoročne, s teplotami dosahujúcimi priemerné hodnoty medzi 25 a 35 stupňami Celzia. Vlhkosť je tiež vysoká, čo znamená, že vám bude pripadať, akoby ste boli v saune. Je preto dôležité, aby ste sa vhodne obliekli a dbali na dostatočný prísun tekutín, keď navštívite záhrady.

Aj napriek týmto teplotám a zvýšenej vlhkosti je návšteva Singapurských botanických záhrad skvelým spôsobom, ako uniknúť z ruchu a znečistenia veľkomestského prostredia. Záhrady poskytujú útočisko pre množstvo živočíchov a vtákov, čo prispeje k vašemu pocitu pokoja a harmónie s prírodou.

V niektorých častiach záhrad sú vytvorené aj skleníky a sklenené paľáce, kde sú pestované citróny, papáje a rôzne druhy tropického ovocia. Môžete sa prechádzať medzi týmito skleníkmi a obdivovať zaujímavé plody, alebo sa zastaviť v niektorom z kaviarní, ktoré sa nachádzajú v areáli.

Pred návštevou Singapurských botanických záhrad uistite sa, že si so sebou vezmete slnečné okuliare, opaľovací krém a dáždnik, pretože počasie je tu veľmi nepredvídateľné a môže sa zmeniť zo slnečného na daždivé za chvíľu.

Celkovo povedané, Singapurské botanické záhrady poskytujú exotické prostredie, ktoré zlúči prírodu a kultúru dokonale. Pripúšťajú návštevníkom výhľad do sveta tropických rastlín a kvetov a ponúkajú únik z hektického mesta. Nech už navštívite botanické záhrady kedykoľvek počas roka, zaručene budete obdivovať ich krásu a fascinujúcu pestrosť.


Letenka Singapur Singapore Botanic Gardens


Singapore Botanic Gardens: Zelený ráj v Ázijskom meste Singapur

Singapore Botanic Gardens je jedno z najpopulárnejších turistických miest v Singapure. Nachádza sa v centre mesta a je prekrásnym miestom, kde sa môžu návštevníci vypočinúť a vychutnať si zákutia záhrad naplnených kvetmi, zvieratami a rastlinami.

Singapurské Botanické záhrady sú 158-hektárový starký park, kde je možné nájsť viac ako 10 000 druhov rastlín a stromov. Záhrady sú rozdelené do rôznych zón, aby sa chránili a zachovali jedinečné rastliny a stromy zo všetkých umeleckých zón.

Hlavným ťahákom záhrad je Národný orchideový záhrad, ktorý ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na 1000 druhov orchideí, medzi ktorými sú aj orchidey menom po slávnych osobnostiach ako napríklad trasové skupiny U2, Diana, princezná z Walesu a mních, ktorý podpísal deklaráciu nezávislosti.

Okrem toho, návštevníci si tiež môžu prejsť jednou z najvyšších konzervatórií na svete. Konservatónium má výšku 35 metrov a je domovom pre rastliny zo všetkých zábavných skupín vrátane tých najexotických ako sú napríklad fíkusy, muškáty a mnoho ďalších.

Okrem orchideí a konzervatória tu nájdete aj mnoho iných zaujímavých zákutí ako napríklad Jacob Ballas Children's Garden, Ginger Garden, Evolution Garden a mnoho ďalších.

Záhrady, ktoré boli prvýraz otvorené v roku 1859, sú nesmierne dôležitou súčasťou miestneho života a kultúry. Prinášajú do mesta zelené štandardy a predstavujú viac ako len obyčajné zelené plochy. Návštevníci si tu okrem prechádzok po záhradách môžu vychutnať aj výstavy, koncerty a iné komunitné podujatia.

Keď sa rozhodnete navštíviť Singapurské botanické záhrady, berte s sebou pohodlnú obuv, ochranný krém na opaľovanie a dostatok vody. Pripravte sa na prechádzku vštepencami a kvetmi, ktoré vám zaručia úžasný zážitok.

Vstup do záhrad je zdarma, avšak vstup do niektorých zón ako napríklad Orchid Garden je spoplatnený. Vstupenky je možné zakúpiť na mieste alebo v záhradách. Ak sa rozhodnete navštíviť Singapur, Singapore Botanic Gardens by určite nemali chýbať na vašom zozname miest, ktoré musíte vidieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur Singapore Botanic Gardens


1. Aké sú otváracie hodiny Botanických záhrad v Singapure?
Odpoveď: Botanické záhrady v Singapure sú otvorené každý deň od 5:00 do 24:00 hod.

2. Je vstup do Botanických záhrad v Singapure bezplatný?
Odpoveď: Áno, vstup do Botanických záhrad v Singapure je bezplatný. Avšak niektoré atrakcie v rámci záhrad môžu vyžadovať vstupné.

3. Ako sa tam dostať verejnou dopravou?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Botanických záhrad v Singapure je metrom (MRT). Najbližšou stanicou MRT je Botanic Gardens na žltej línii (Circle Line).

4. Sú v záhradách povolené domáce zvieratá?
Odpoveď: V Botanických záhradách v Singapure nie sú povolené domáce zvieratá.

5. Sú v záhradách prístupné reštaurácie alebo kaviarne?
Odpoveď: Áno, v Botanických záhradách v Singapure nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete oddýchnuť a posilniť sa.

6. Aké sú hlavné atrakcie v Botanických záhradách v Singapure?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie patrí Národný orkidárny, Ginger Garden, Rainforest, Evolution Garden a Heliconia Walk.

7. Je možné si v záhradách vypozičať bicykel?
Odpoveď: Áno, v Botanických záhradách v Singapure je možné si vypozičať bicykel na prieskum záhrad. Existuje aj bezplatná zóna pre bicykle, kde si môžete priniesť vlastný bicykel.

8. Sú v Botanických záhradách prehliadky s profesionálnym sprievodcom?
Odpoveď: Áno, Botanické záhrady v Singapure ponúkajú prehliadky s profesionálnymi sprievodcami. Informácie o prehliadkach a ich časoch nájdete na oficiálnej webovej stránke záhrad.

9. Môžem si priniesť vlastný piknik do Botanických záhrad v Singapure?
Odpoveď: Áno, v Botanických záhradách v Singapure je povolený piknik. Existujú špecifické piknikové miesta, kde môžete relaxovať a vychutnávať si jedlo.

10. Aké ďalšie aktivity a podujatia sa konajú v Botanických záhradách v Singapure?
Odpoveď: Botanické záhrady v Singapure ponúkajú rôzne aktivity a podujatia pre návštevníkov, vrátane koncertov, výstav, workshopov a edukačných programov. Informácie o aktuálnych podujatiach nájdete na oficiálnej webovej stránke záhrad.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky