Nájdite letenky s najlepšou cenou

Slovensko Zázrivá

Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Zázrivá


Ospravedlňujem sa, ale potrebujem viac informácií k týmto otázkam. Môžete presnejšie určiť, na akú tému sa otázky týkajú?


Letenka Slovensko Zázrivá


Letenka Slovensko Zázrivá je ideálnym spôsobom, ako sa dostať do malebnej slovenskej obce Zázrivá. Nachádza sa v regióne Orava, ktorá je známa svojou neopakovateľnou prírodou, kultúrou a históriou.

Letisko, ktoré sa nachádza najbližšie k obci Zázrivá, je letisko Žilina. Žilinské letisko sa nachádza približne 50 km od Zázrivej a ponúka spojenie s mnohými európskymi krajinami. Od letiska Žilina sa môžete do Zázrivej dostať napríklad autobusom, taxíkom alebo si môžete prenajať auto.

Zázrivá je obľúbenou destináciou pre milovníkov turistiky, cykloturistiky a lyžovania. V zime môžete navštíviť lyžiarsku strediská v blízkom okolí, ako napríklad Ski Park Kubínska hoľa, Ski Park Racibor a iné. V lete si zase môžete vychutnať krásnu prírodu Oravy, navštíviť miestne kúpaliská alebo sa vybrať na nejakú z mnohých turistických trás.

Okrem prírodných krás a športových aktivít, sa v Zázrivej nachádza aj množstvo historických pamiatok a kultúrnych podujatí. V obci sa nachádza napríklad katolícka katedrála sv. Tomáša, ktorá patrí medzi najväčšie katedrály na Slovensku. Okrem toho sa v Zázrivej každoročne koná aj Veľkonočný jarmok, kde môžete ochutnať tradičné jedlá a vidiecku kultúru.

Letenka Slovensko Zázrivá vám umožní zažiť krásy Oravy a zároveň sa vychutnať trochu miestnej kultúry a histórie. Ak hľadáte úžasnú dovolenku, plnú zážitkov a krásnej prírody, určite by ste mali uvažovať o tejto destinácii.


Ubytovanie Slovensko Zázrivá


Zázrivá je malá obec nachádzajúca sa v hornatom regióne stredného Slovenska. Je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sú fascinovaní krásou slovenskej prírody a chcú sa oddýchnuť od rušného mesta. V obci sa nachádza množstvo ubytovní, ktoré sú schopné hostiť turistov počas celého roka.

Ak hľadáte ubytovanie v Zázrivej, máte na výber z množstva možností. Napríklad, penzión Toliar ponúka príjemné ubytovanie v štýle tých najlepších hôr Slovenska. Každá izba je vybavená kúpeľňou, televízorom a bezplatným Wi-Fi pripojením. Penzión poskytuje aj raňajky a večere a ponúka veľkú terasu s nádherným výhľadom na okolité hory.

Ďalšou možnosťou je Hotel Skorušina, ktorý ponúka luxusné ubytovanie v Krivánskej doline. Hotel sa nachádza len niekoľko minút od lyžiarskeho strediska Rajecká Lesná a je ideálny pre turistov, ktorí sa chcú venovať zimným športom. Súčasťou hotela je aj reštaurácia, ktorá ponúka tradičné slovenské jedlá.

Hostinec Amalia ponúka lacnejšie možnosti ubytovania. Amalia sa nachádza v centre Zázrivej a ponúka izby s vlastnou kúpeľňou, bezplatné parkovisko a Wi-Fi pripojenie. Hostinec má aj vlastnú reštauráciu, ktorá je obľúbená pre svoje vynikajúce jedlá.

Okrem týchto tradičných možností ubytovania je možné nájsť aj množstvo ďalších možností, vrátane súkromných apartmánov a chát. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, môžete si byť istí, že v Zázrivej si užijete krásne a pokojné prostredie.


Počasie Slovensko Zázrivá


Slovensko je známe svojou rôznorodosťou prírodných krás a krajín, čo ovplyvňuje aj miestne počasie. Jednou z takýchto lokalít je aj Zázrivá, malé obec nachádzajúca sa v Žilinskom kraji na severe Slovenska. Toto miesto láka turistov svojou nádhernou prírodou, ale aj zaujímavým počasím, ktoré je charakteristické pre túto oblasť.

Zázrivá leží v pohorí Malá Fatra, ktoré je súčasťou Vysokých Tatier. Vďaka svojmu horskému položeniu je tamné počasie často veľmi premenné a nepredvídateľné. Turisti nájdu v tejto oblasti výnimočné kontrasty - teplé letné dni, mierne jeseňné teploty a studené zimy s hojnými snehovými zrážkami.

Počasie v Zázrivej môže byť v lete dosť pestré. Teploty sa pohybujú od príjemných 20 stupňov Celzia až po skutočne horúce dni s teplotami okolo 30 stupňov Celzia. Na druhej strane, noce môžu byť chladné a teploty klesnúť na približne 10 stupňov Celzia. Počas leta si turisti môžu vychutnať slnečné dni a prechádzky po okolitej prírode, ako aj rôzne outdoorové aktivity, ako je turistika a cykloturistika.

Jeseň je obdobie, ktoré je v Zázrivej veľmi krásne. Listy stromov sa začínajú meniť na rôzne živé farby, čo vytvára nádherné scenérie. Počasie je tu mierne a teploty sa znižujú na približne 15 stupňov Celzia. Toto je ideálny čas na prechádzky po okolitej prírode a objavovanie miestnych turistických chodníkov.

Začiatok zimy prináša do Zázrivej chladnejšie počasie. Teploty klesajú pod bod mrazu a prichádzajú aj prvý snehové vločky. Snehové prekryvy sú časté a teploty sa pohybujú okolo -5 stupňov Celzia. Toto je perfektný čas pre zimné športy, ako je lyžovanie a snowboarding. Miestne hory ponúkajú výborné lyžiarske trate a zázemie pre zimnú rekreáciu.

Na jar sa obec Zázrivá prebúdza k životu. Teploty sa opäť zvyšujú na príjemných 15 až 20 stupňov Celzia a príroda sa začína zelenieť. Turisti majú možnosť opäť objavovať krásy okolitej krajiny a prechádzky po lesných chodníkoch.

Veľmi dôležité je mať vhodné oblečenie pre všetky ročné obdobia, keďže počasie v Zázrivej môže byť veľmi premenlivé. Odporúča sa mať so sebou teplejšiu bundu a v zimných mesiacoch aj zimnú výbavu.

Celkovo je Zázrivá miestom s nádhernou prírodou a zaujímavým počasím. Nech už navštívite túto obec v akomkoľvek ročnom období, určite si užijete jej jedinečnú atmosféru a krásu.


Dovolenka Slovensko Zázrivá


Dovolenka vo Zázrivej: Neuveriteľný skrytý klenot na Slovensku

Slovensko je jedným z najkrajších a najľúbenejších turistických destinácií v Európe. Krajina je plná nádherných prírodných krás, historických pamiatok a úžasných miest, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi jedno z týchto skrytých klenotov patrí aj Zázrivá, malé mestečko v severnom Slovensku.

Zázrivá je situovaná v údolí medzi Veľkou Fatrou a Kysucami, ponúkajúc návštevníkom neskutočné scenérie a nekonečné možnosti na relaxáciu a aktívny oddych. Príroda v tejto oblasti je neskutočne bohatá a rozmanitá, a to predstavuje skvelé prostredie na horské výlety, pešiu turistiku a cykloturistiku.

Jedným z najväčších lákadiel Zázrivej je jej malebnosť. Mestečko je obklopené krásnymi lesmi, rozsiahlymi lúkami a úzkymi dolinami. Turisti majú možnosť navštíviť niekoľko prírodných rezervácií a chránených oblastí, čo zaručuje autentický a nezabudnuteľný zážitok z prírody.

Okrem toho, Zázrivá je tiež domovom niekoľkých historických pamiatok a kultúrnych lokalít. Turisti môžu navštíviť Zázrivský zámok, ktorý je známy svojou nádherou a historickým významom. Miestne múzeá a galérie poskytujú pohľad do bohatej histórie tejto oblasti a kultúry jej obyvateľov.

Dovolenka vo Zázrivej ponúka aj širokú škálu zábavy a odpočinku. Návštevníci môžu relaxovať v jednom z mnohých wellness centier, ktoré ponúkajú rôzne procedúry a masáže. Poznávačky, výlety na koni a horské túry sú ďalšie populárne aktivity v tejto oblasti.

Zázrivá je známa aj vynikajúcou miestnou kuchyňou. Potom, čo sa vyraziť na výlety a objavovať prírodu, môžete ochutnať domáce jedlá a špeciality regiónu. Tradičné slovenské pokrmy sú obľúbené a chutné a dokážu uspokojiť každého gurmána.

V neposlednom rade, ubytovanie vo Zázrivej je veľmi pohodlné a útulné. Nájdete tu rôzne hotely, penzióny a chaty, ktoré zaručia príjemný pobyt a všetky potrebné zariadenia pre turistov.

Ak hľadáte skvelú dovolenku na Slovensku, nezabudnite zvážiť Zázrivú ako jednu z vašich voľieb. Toto malebné mestečko ponúka skvelé príležitosti na prírodný oddych, zábavu a spoznávanie kultúry Slovenska. Uistite sa, že si naplánujete dostatok času na objavovanie tohto skrytého klenotu v srdci Slovenských hôr.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky