Nájdite letenky s najlepšou cenou

Taiwan Pingxi

Dovolenka Taiwan Pingxi


Putovanie po Taiwan je vždy vzrušujúce dobrodružstvo. Táto malá ostrovná krajina v juhovýchodnej Ázii ponúka návštevníkom bohatú kultúru, úchvatnú prírodu a úžasné jedlo. Jedným z miest, ktoré by ste určite nemali vynechať pri návšteve Taiwanu, je malé mestečko Pingxi.

Pingxi, nachádzajúce sa len niekoľko hodín jazdy od hlavného mesta Taipei, je známe predovšetkým svojimi tradíciami a slávnym festivalom Lantern. Tento festival sa koná každoročne a je jedným z najobľúbenejších podujatí v krajine. Počas festivalu sa stovky tisíc ľudí zhromažďujú v uliciach Pingxi a spoločne vypúšťajú lampiony do vzduchu. Táto tradícia, ktorej pôvod siaha až do dynastie Song, je symbolom nového začiatku a želania šťastia.

Okrem festivalu Lantern je Pingxi obklopené úchvatnou prírodou, ktorá stojí za to objaviť. Najznámejšou atrakciou je Waterfall Shifen, ktorá je jednou z najvýznamnejších vodopádov v Taiwan. Svojou impozantnou výškou a nádherným okolím, je to miesto, kde si návštevníci môžu urobiť krásne fotky a zažiť príjemnú prechádzku po okolí.

Ďalšou zaujímavou atrakciou je historická železničná trať Pingxi, ktorá nie je len jedným zo symbolov mesta, ale aj najstaršou dochovanou železnicou v Taiwan. Táto trať bola postavená počas japonskej kolonizácie v 20. storočí a odvtedy slúžila najmä pre prepravu uhlia. Dnes je však obľúbená medzi turistami, ktorí si ju môžu vychutnať počas scénickej jazdy cez údolie a tunely.

Pre tých, ktorí majú rádi dobrodružstvo, je tu tiež možnosť výletu na vrchol kopca Blázna na okraji mesta. Tento kopček ponúka úžasné výhľady na celé mesto a okolité hory. Prechádzka na vrchol je trochu náročná, ale výhľady stojia za to. Navyše, vrchol je tiež domovom kobercovitých polí, ktoré dávajú miestu jedinečnú atmosféru.

Ako si môžete všimnúť, Pingxi je skutočne miestom, kde si môžete užiť dovolenku plnú dobrodružstva, prirodzenej krásy a kultúrnych zážitkov. Ak chcete zažiť čaro Taiwanského vidieka a zároveň si užiť dynamiku mesta, neváhajte si naplánovať dovolenku v Pingxi. Budete toho nepochybne ľutovať.


Ubytovanie Taiwan Pingxi


Taiwan Pingxi je malebné mestečko, ktoré leží na severovýchodnom pobreží Taiwanu. Jeho krásna príroda a jedinečné tradície sú populárne medzi turistami z celej Ázie a to aj vďaka svojmu jedinečnému ubytovaniu, ponúkajúcemu autentické zážitky a pohodlie.

Jedným z najčastejšie navštevovaných miest pre ubytovanie v Pingxi je tradičné taiwanské mestečko Shen Tang. Ubytovanie v Shen Tang, ktoré sa nachádza v starobylom dome, je skutočným zážitkom pre každého, kto hľadá kúsok histórie a kultúry Taiwanského ľudu.

Špeciálne vybavené izby sú navrhnuté s dôrazom na štýl a komfort, a celá budova je vyzdobená tradičnými artefaktmi a prírodnými dekoráciami, čo poskytuje jedinečnú atmosféru. Každá izba má vlastnú kúpeľňu a niektoré aj balkón s nádherným výhľadom na okolitú krajinu.

Okrem toho, Shen Tang ponúka aj širokú škálu aktivít, ktoré môžu hostia zažiť. Napríklad môžu navštíviť tradičnú čajovňu a ochutnať miestny čaj, alebo sa zúčastniť akcie, ktorá zahŕňa lapačkovanie ryieb a pouličnú kuchyňu.

Ďalším populárnym ubytovaním v Pingxi je riaditeľská vila Sichong. Vila bola kedysi domovom riaditeľa baní, ktorý využíval banícke územie na ťažbu uhlia. Dnes je celá vila prerobená na hotel a ponúka luxusné a elegantné zázemie pre návštevníkov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a kultúry Taiwanského ľudu.

Všetky izby sú elegantne zariadené, čím sa vytvára zážitok z prvotriedneho ubytovania s výhľadom na krásne okolie. Okrem toho môžu hostia navštíviť priľahlý park, alebo sa prejsť po okolí a vidieť miestne pamiatky a tradičné obchody, kde nájdu skvelé suveníry.

A keďže Taiwan Pingxi sa nachádza v obklopení krásnej prírody, mnohé ubytovania ponúkajú aj kempingové zariadenia pre turistov, ktorí hľadajú prirodzený zážitok. Kempy vedia hostí ubytovávať v podmienkach, ktoré sú blízke k telu a duši prirodzeného stavu. Hostia tu nájdu situácie čo v nich probudzuje prirodzené inštinkty a radikálne mení zážitok z dovolenky.

Na záver môžeme potvrdiť, že Taiwan Pingxi ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré sú určené pre všetkých, ktorí hľadajú jedinečné a autentické zážitky. Neváhajte sa zaregistrovať na našom portáli a zarezerovať si nezabudnuteľnú dovolenku v tomto skutočne magickom mieste.


Letenka Taiwan Pingxi


Letenky na Taiwan, najmä na miesto Pingxi, ponúkajú zážitky, ktoré sú naozaj nezabudnuteľné. Pingxi sa nachádza v severovýchodnej časti Taiwanu a je známa svojimi sviečkami, ktoré sú vypúšťané do vzduchu pri svätejšom účele.

Ak hľadáte dobrodružstvo a zážitky, ktoré vám umožnia objaviť nové svety, potom by ste mali zvážiť nákup letenky na Taiwan Pingxi. Existuje niekoľko spôsobov, ako si môžete užiť toto miesto, a každý z nich je rovnako zaujímavý.

Trekking

Pingxi má mnoho trekkingových trás a výletov, ktoré sa hodí pre záujemcov o prírodu a netradičné výlety. Môžete sa vydať na trek po okolitých hrebeňoch a medzitým sa obdivovať scenériu, ktorá vám zaručene vezme dych. V oblasti je mnoho zaujímavých miest, ktoré stojí za to vidieť, ako napríklad vodopády, jaskyne, hory a rieky.

Sväčené sviečky

Keď ste už na Taiwan Pingxi, nemôžete vynechať návštevu Svätej hory. Je to miesto, kde sa nachádza sväteň a tiež miesto, kde sa predávajú sviečky. Návštevníci tu môžu kúpiť sviečky a požiadať o splnenie svojich prianí. Keď si zapálite sviečku, vďaka špeciálnemu dizajnu, sa sviečka uvoľní a letí niekoľko metrov do vzduchu, čo je naozaj úchvatné.

Sky Lantern Festival

Keď už ste na Taiwan Pingxi, odporúča sa navštíviť miestnu slávnosť Sky Lantern Festival. Táto slávnosť sa koná každý rok počas lunárneho nového roka a je súčasťou UNESCO zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva. Je to nezabudnuteľný zážitok, pretože stovky sviečok sa naraz uvoľňujú do vzduchu a tvoria majestátny vzhľad.

Letenky na Taiwan Pingxi sú zvyčajne dostupné z mnohých krajin, a to za rozumné ceny. Okrem toho, cestovanie po Taiwanu je veľmi jednoduché a pohodlné, a tak si môžete užiť množstvo zážitkov a pamiatok, ktoré vám toto miesto ponúka. Vietnamci určite nenájdu lepšie miesto na potrápenie svojho dobrodružného ducha, a preto by mali zvážiť Taiwan Pingxi ako svoju najbližšiu destináciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Taiwan Pingxi


Otázky a odpovede o Taiwan Pingxi:

1. Kde sa nachádza Pingxi na Taiwane?
Pingxi sa nachádza v severovýchodnej časti Taiwanského ostrova, v okrese New Taipei City.

2. Ako sa dostanem do Pingxi?
Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Pingxi, je vlakom zo Taipei. Cesta trvá asi 1 hodinu.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Pingxi?
Hlavné atrakcie v Pingxi zahŕňajú Shifen Waterfall, Pingxi Old Street a prirodu s krásnymi scenériami na okolitých vrchoch.

4. Akú tradíciu má Pingxi s látanením látok?
Pingxi je známe ako miesto, kde si ľudia môžu kúpiť látané látky a zapáliť ich, aby tak symbolicky splnili svoje želania.

5. Aké ďalšie atrakcie môžem navštíviť vo vzdialenosti od Pingxi?
Vo vzdialenosti od Pingxi nájdete ďalšie zaujímavé miesta, ako je napríklad Elephant Mountain v Taipei alebo historické mestečko Jiufen.

6. Kedy je najlepšie navštíviť Pingxi?
Najlepšie obdobie na návštevu Pingxi je v jarných a jesenných mesiacoch, keď je počasie príjemné a tiež môžete zažiť niektoré tradičné festivaly.

7. Koľko času by som mal stráviť v Pingxi?
Väčšina návštevníkov strávi v Pingxi približne pol dňa, čo je dostatočný čas na preskúmanie hlavných atrakcií a vychutnanie si atmosféry tohto malebného miesta.

8. Aké sú možnosti občerstvenia v Pingxi?
V Pingxi nájdete niekoľko reštaurácií a obchodíkov, kde si môžete vychutnať tradičné tajvanské jedlá a miestne špeciality.

9. Mám potrebné vízum na návštevu Taiwanského ostrova?
Občania mnohých krajín majú povolené vstúpiť na Taiwanský ostrov na základe bezvízového cestovného ruchu na určitý počet dní. Ak nie ste si istý, mali by ste sa poradiť s miestnym veľvyslanectvom.

10. Aké ubytovacie možnosti sú dostupné v Pingxi?
V Pingxi nájdete niekoľko ubytovacích zariadení, od malých penziónov až po luxusné hotely. Odporúča sa vopred si rezervovať ubytovanie, najmä počas hľadania turistickej sezóny.


Počasie Taiwan Pingxi


Taiwan je nádherná a exotická krajina, ktorá je známa svojou rôznorodosťou a krásou. Jedným z najpopulárnejších miest medzi turistami je obec Pingxi, ktorá je známa svojimi prekrásnymi horami, kríkmi a vodopádmi. Pokiaľ plánujete navštíviť Pingxi, musíte vedieť, že počasie sa značne líši v závislosti od ročného obdobia.

Pingxi sa nachádza v horách, takže teploty sú v obci prijemné celý rok. V lete sa teploty pohybujú okolo 30 stupňov Celzia, ale kvôli chladnému vetru sú pocity ešte príjemnejšie. V zime sú teploty mierne, ale oblasť dostáva dosť daždivé počasie. Napriek tomu mnoho turistov navštívi Pingxi aj v zime, pretože to je obdobie, keď môžete sledovať kraslice, ktoré sa vypúšťajú na nebo počas miestnych festivalov.

Jar je v Pingxi krásna, kvôli obrovskej rozkvetlej kvetinovej sezóne. V tomto období sa teploty pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia a sliepky sa stávajú najjemnejšou časťou pohoria. Oblasť sa stáva ideálnym miestom pre turistov, ktorí chcú vidieť krásne kvety v plnom rozkvete, ktoré vystrčia z kríkov a okrajov ciest.

Podzim sa považuje za najlepšie obdobie v Pingxi, pretože počasie je chladné a príjemné, a taktiež pretože je tu veľa rôznych miestnych festivalov. Na jeseň sa teploty znižujú na približne 15 až 20 stupňov Celsiusa, a to znamená, že je potrebné si obliecť viac vrstiev oblečenia. Podzimné obdobie je tiež ideálne na túry a pohybové aktivity, pretože neexistuje priveľa horúce počasie.

Celkové hodnotenie: Pingxi je prekrásne miesto, ktoré stojí za návštevu v každom ročnom období. Medzi najlepšie obdobie patrí podzim a jeseň, avšak jar a leto sú rovnako krásne a ponúkajú unikátne zážitky. V závislosti od ročného obdobia si zafixujte svoje oblečenie a pripraveni sa na to, že oblasť ponúka plno možností pre všetky druhy zábavy a aktivít.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky